Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:33:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 21 marca 2018 08:02:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 23 października 2006 13:39:52
Posty: 130
Skąd: z Apis (płn Egipt)
Crazy pisze:
ni wypisz, ni wymaluj

ciekawy zapis frazy "ni przypiął ni przyłatał"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 marca 2018 09:27:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Prazeodym pisze:
Ja właśnie uważam, że ten riff to najsłabszy punkt tego utworu.
Crazy pisze:
W pełni popieram przedmówcę.
Panowie, ja tu się staram znaleźć jakieś pozytywy, żeby nie tylko marudzić, a Wy mi coś takiego? Wszystko to prawda, riff jest kwadratowy (cokolwiek to znaczy) i od czapy, trochę jak w Smoke on the Water, mnie też nie zachwyca, ale reszta, może poza tą końcówką, nie budzi we mnie cieplejszych uczuć, a czymś tę sympatię wycenioną na 3 punkty musiałem uzasadnić.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 marca 2018 10:51:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Ja to całkiem lubię. Może "jejejeje" mniej, a końcówkę modlitewną bardziej.

Pamiętam, że podczas pierwszej wizyty we Wiedniu zrobiłem nawet zdjęcie krzyżackiemu samochodowi (a były to czasy klisz na rolkach, więc nie robiło się tysiąca zdjęć na dzień) i przez chwilę miałem taki awatar jako jakoś tam nawiązujący do Armii. Od tego czasu byłem parę razy pod siedzibą zakonu, ale już służbowego samochodu tam zaparkowanego nie widziałem więcej.

8

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 marca 2018 22:06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Utwór, który jakoś w ogóle mi się nie zapamiętuje w czasie słuchania płyty, jedyne, co mi zostaje po nim w głowie, to wiersz 'myśliwskie samoloty polują aby żyć'.
Bardziej uważny odsłuch każe zauważyć, że coś jednak się w nim dzieje. Zawołanie 'O Panie, wspomagaj mnie!', zwłaszcza pod koniec, z tymi gitarami w tle i czymś jeszcze dają naprawdę wartą uwagi końcówkę. Miało być niżej, ale dam 5/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 marca 2018 07:06:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
4/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 marca 2018 10:06:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Ładna piosenka
9/10

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 marca 2018 23:17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Bardzo lubię ten utwór. Moje ulubione zwrotki na "Drodze".
8/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 marca 2018 13:54:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Nie jest to obiektywnie najlepszy utwór i rozumiem wszystkie zastrzeżenia powyżej. Ale subiektywnie bardzo lubię, a najbardziej główny riff. Co więcej, to chyba jedyny utwór Armii, który umiałem zagrać w całości na basie, teraz niektóre szczególiki mi uciekły, ale główny riff często gram na rozgrzewkę przed próbą.

8/10.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 marca 2018 17:53:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Kilka razy pisałem tu o utworach, które bardziej szanuję niż lubię - ten przypadek jest odwrotny :brew_hmm:
Riff początkowy jest - jak słusznie zauważył Prazeo - w zasadzie z niższej ligi, mi się kojarzy z jakimś ostrzejszym stylem Oddziału Zamkniętego albo albo ambitniejszym utworem Sexbomby. Ale cóż - i tak jest fajny. :mrgreen:
Zwrotki lecą potoczyście i bez zakłóceń i tu jednak widać pewien armijny sznyt: zwykły punkowy zespół poprzestałby na wyświechtanym E-A, ale tu dodano jeszcze trzeci: F, co oczywiście od razu wzbogaca zwrotki.
I świetne jest to przejście do refrenu (z "ho!"), gdzie ładnie kipi i nieco drży gitara.
Bardzo lubię też refrenowe gitary, nieco nieuporządkowane, wymykające się... Będę pewnie jednak w gronie większości, która nie przepada za "je je je"... Armia użyła "je je je" dwa razy w historii i jak dla mnie dwa razy wyszło to niespecjalnie.
Ale ogólnie wokal - przedni! A skoro wokal to tekst... Mi się to podoba - zestawienie różnych słabych sytuacji życiowych: strach, zagrożenie, wreszcie ten najbardziej dotykający obraz:

nie strzelił tego gola
będący sam na sam
nie strzelił tego gola
skończył się mecz
i zbiera się na płacz


Och, zdarzyło mi się to kilka razy za nastolatka... zupełnie dosłownie - graliśmy w turniejach dzielnicowych, raz właśnie tak nie strzeliłem w samej końcówce i przegraliśmy półfinał... miałem ze 14 lat, ale chciało mi się płakać! Byłem kapitanem, ktoś nie mógł ale ja miałem to zrobić. I nie zrobiłem. Samotne wracanie do domu.
A przecież ten mecz to przenośnia. Ile razy nie strzelamy tych goli życiowych, choć wystarczyłoby tylko zapytać bramkarza "w który chcesz róg"?
I na to właśnie, jak opatrunek na świeżo zdarte kolano idzie ten bandaż słów:
O Panie
wspomagaj mnie


No bo co innego pozostaje?

Na końcu są jednak słowa, które z jednej strony nie pasują mi do reszty tekstu, z drugiej zawierają jedne z najpiękniejszych wersów Toma. Tak, to te:
kieliszki pełne wiosny

Nie powstydziłby się tego Tuwim... ale o co chodzi w tych i dalszych wersach - nie mam pojęcia.
Na chłodno powinienem dać 6, ale nie da się: 7,75/10

Ps.
Bogus pisze:
Dodam jeszcze, że w obliczu zauważonej kilkukrotnie zbieżności omawianych w WFO utworów z jakimiś aktualnymi wydarzeniami na świecie, należy cieszyć się, że ów utwór nie będzie omawiany w czerwcu.


No właśnie - teraz sobie uświadomiłem: kieliszki pełne wiosny... A co się zaczęło we wtorek? Hehe, nie ma tak lekko 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 marca 2018 18:07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Bardzo lubię, i cenię.

8,5 / 10

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 marca 2018 03:22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
tekst super! i muzycznie numer fajny ale gdzieś mam z tyłu głowy że mógłby być jeszcze lepszy. chętnie posłuchałbym tego kawałka w tym roku na koncercie :faja:
ocena: 6/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 marca 2018 08:21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
8/10.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 marca 2018 15:59:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Prazeodym pisze:
taki równo przycięty, kwadratowy do bólu riff, który równie dobrze mógłby być zagrany przez milion innych zespołów

Utwór jako całość zawsze wydawał mi się mało Armiowy, ten riff również - ale ja go w sumie lubię. Moim zdaniem jest w nim coś nieoczywistego, co wydłuża jego "przydatność do spożycia" :) .


Gorzej z tym elementem -
Tyler Durden pisze:
Dźwiękowo najmniej podoba mi się tu perkusja (poza przejściami) brzmiąca jakoś drewnianie i sucho.

- przy czym dla mnie "drewnianie" byłoby ok, a ona bardziej metaliczna mi się jawi. W podbijaniu (dobijaniu?) tego głównego riffu chyba jednak gorszą robotę robi bass. Lepiej to wszystko wypada wszystko przy podkręconych niskich tonach :) . W zwrotkach bębny faktycznie trochę ciążą, ale tam dzieje się dużo innych rzeczy. Mimo tytułu i problemów w tekstach, to ten numer wyjątkowo beztroski muzycznie jak na Armię, która zawsze miała w sobie sporo tajemniczego mroku. Nawet jakaś pstrokatość się pojawia, pokrzykiwania. Ta tremolowa gitara i ta rockowa... one ładnie szybują w tych zwrotkach. Te co szybują między zwrotkami trochą za bardzo rockowe jednak.

Zawsze najbardziej lubiłem jednak "o Panie, wspomagaj mnie" - te najniższe częstotliwości tam spowolnione i waltornia na ich tle, która ma takie super - właśnie drewniane - brzmienie :) .

Tekst słoneczny, z lekkimi zachmurzeniami. Trochę absurdalny, ale zdecydowany. Też lubię.

5.5

panek pisze:
Pamiętam, że podczas pierwszej wizyty we Wiedniu zrobiłem nawet zdjęcie krzyżackiemu samochodowi (a były to czasy klisz na rolkach, więc nie robiło się tysiąca zdjęć na dzień) i przez chwilę miałem taki awatar jako jakoś tam nawiązujący do Armii. Od tego czasu byłem parę razy pod siedzibą zakonu, ale już służbowego samochodu tam zaparkowanego nie widziałem więcej.


Prócz awataru, chyba też wrzucałeś go na któreś forum? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 marca 2018 16:37:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
7/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 marca 2018 20:49:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
21 osób zdecydowało się oddać głos. Utwór zebrał aż 9 dziewiątek, ale najwyższej noty tym razem nie było. Drugi biegun to osamotniona trójka (Bogus).
Ostatecznie jednak "Jestem smutny" uzyskało niezgorszą łączną notę 7,01.

Dziękuję za wpisy.
Tydzień przerwy - spotykamy się w WFO w najbliższą niedzielę!

:armia

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group