Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:45:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: JESTEM SMUTNY
PostWysłany: sob, 17 marca 2018 19:01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Joon dokonała losowania na najbliższy tydzień.
Oceńmy utwór "JESTEM SMUTNY".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 marca 2018 19:15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
O, "Jestem smutny".... bez wstępnego i posępnego odsłuchu daję 9... Już za sam ten początkowy riff... No, to jest świetny kawałek... w sumie niezły antydepresant...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 marca 2018 19:21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
9/10, od pierwszego zachwytu minęło wiele lat, ale ten utwór nadal we mnie rezonuje.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 marca 2018 22:26:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
To był mój pierwszy numer jeden z Drogi!

No, trzeba wziąć pod uwagę, że Droga początkowo mnie wyraźnie zdeprymowała. Musiało minąć wiele lat, żebym zaczął ją bardziej doceniać i potrafił w niej znaleźć zupełnie innego rodzaju piękno (żeby było jasne: nadal uważam, że jest to dzieło zdecydowanie słabsze od trójki wielkich poprzedniczek, ale widzę w niej innego rodzaju jakość, nową jakość w porównaniu do nich i bardzo to doceniam).
Akurat "Jestem smutny" spodobał mi się od pierwszego wejrzenia, znacznie bardziej od otwierającego "wiatr jest szary a księżyc zielony", od Parowozu, który dopiero o wiele później zaczął na mnie robić piorunujące wrażenie, nawet bardziej od Adwentu, który dość szybko przejął palmę pierwszeństwa. Ale na początku najlepiej zapamiętałem z Drogi dwa moment:
Hej, hej! Którędy do gwiazd?
oraz
Nie strzelił tego gola będący sam na sam.

Świetny numer.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 marca 2018 22:44:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Mam ambiwalentne odczucia - np. nie znoszę tych gitar, które grają riff, ale bardzo lubię melodię i tekst zwrotek. Hmmmm. Trzeba się będzie zastanowić.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 marca 2018 22:58:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
5

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 marca 2018 10:10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Nie lubię tytułu, ale bardzo podobało mi się odniesienie do myśliwskich samolotów. ;) W ogóle cały utwór bardzo mi się podoba. ;)

Niech ma 9/10. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 marca 2018 13:00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Nie lubię "jejejejeje", ale generalnie utwór w porządku.
6/10

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 marca 2018 13:56:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..tekst jest świetny! 9.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 marca 2018 14:14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
He, he, to jest kawałek z czasów, kiedy oglądanie polskiej reprezentacji piłkarskiej było dość smutnym i frustrującym zajęciem:)

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 marca 2018 14:50:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Polscy piłkarze nie strzelili od kilkuset minut gola!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 marca 2018 22:56:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Jakoś nie jestem przekonany. Płytę "Droga" znam od jej premiery, czyli już ponad 'pełnoletność', ale nie słucham zbyt często, a parę numerów mocno mi tam przeszkadza i zwykle je przeskakuję. "Jestem Smutny" do tych przewijanych nie należy, ale nie należy też do faworytów, niestety. Dźwiękowo najmniej podoba mi się tu perkusja (poza przejściami) brzmiąca jakoś drewnianie i sucho. Gitara też trochę mnie brzmieniowo drażni (ogólnie niezbyt lubię taką barwę). Na wielki plus trzeba zaliczyć to co się dzieje w tłach i co najlepiej słychać w zwolnieniach i refrenach. Byłoby przyjemniej, gdyby udało się wysunąć waltornię bardziej do przodu. Ulubiony moment to coda, ostatnie 40+ sekund. Dość lubię wokal Budzego w tym utworze, tekst mi pasuje (choć samego tytułu nigdy nie rozumiałem w kontekście całości). Generalnie średnio na jeża.

5.5/10

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 marca 2018 11:15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Smok pisze:
Już za sam ten początkowy riff...

No właśnie, jeśli chodzi o pozytywy, to jest tu sam ten początkowy riff. I też nie zachwyca. Bardzo lubię Drogę, podejrzewam że cenię ją zdecydowanie powyżej forumowej średniej, ale to jest najsłabszy na niej numer, który przeniósłbym do sekcji gimnastycznej, tj. na Pocałunek, gdzie pasowałby wprost idealnie, jako utwór nieporywający, nudnawy wręcz, choć całkiem sympatyczny i z jakimś pojedynczym elementem na plus. Riff całkiem zacny, daje nadzieję na przyszłość, ale z pewnością do żadnego zestawienia top 100 najlepszych riffów wszech czasów się nie załapie, w dodatku jego brzmienie osłabia wejście perkusji - zdecydowanie wolę samą gitarę. Na zakończenie ostatniej pętli riffu mamy jeszcze najlepszy moment utworu - zjazd gitary. A potem zaczyna się już nijakość. Gitara ogranicza się do robienia jednostajnego tła, tylko przed refrenami ożywia się trochę bardziej, ładnie podkreślona waltornią. Całość spina jakoś wokal, chyba największy atut dalszej części utworu, zwłaszcza drugi głos (choć ten sam) w końcówce (te wszystkie wezwania "wspomagaj mnie", "uwolnij mnie", "ratuj mnie").

W sam raz na 3/10.

Dodam jeszcze, że w obliczu zauważonej kilkukrotnie zbieżności omawianych w WFO utworów z jakimiś aktualnymi wydarzeniami na świecie, należy cieszyć się, że ów utwór nie będzie omawiany w czerwcu.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 marca 2018 13:21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ja właśnie uważam, że ten riff to najsłabszy punkt tego utworu. Po szalchetnej siece Bryla na starych płytach, po wygibasach Popcorna na "Duchu" nagle taki równo przycięty, kwadratowy do bólu riff, który równie dobrze mógłby być zagrany przez milion innych zespołów. Nie takie rzeczy lubię w Armii :wink:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 marca 2018 22:06:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W pełni popieram przedmówcę. Na szczęście ten początkowy riff jest trochę ni wypisz, ni wymaluj (... to jakoś inaczej się chyba mówi?) do całości utworu. Ani nie jest podstawą zwrotki, ani refrenu, ani tej znakomitej końcówki, którą docenił nawet marudzący Bogus. W związku z tym w ogóle nie uznaję go za riff, tylko jest to jakaś, powiedzmy, przygrywka, tyle że średniawo udana. Lepiej jednak tak, niż w drugą stronę, jak np przy Święcie rewolucji, gdzie rozpoczynająca - i również oderwana od reszty utworu - przygrywka jest jedynym, co mi się tam podoba ;)

Bogus pisze:
przeniósłbym do sekcji gimnastycznej, tj. na Pocałunek

Tylko że Pocałunek jest lepszy niż Droga! :D


U mnie kroi się dość oczywiste 7/10.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group