Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:52:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 09:21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Wartościowe na pewno jest to, że ten utwór w końcu dobiega kresu. Miejsce na płycie też zapewne skłania mnie do wniosku, że nie warto się na nim dłużej zatrzymywać. Piosenkę traktuję jako żart nie wart tynfa. Może gdyby był na końcu, ale nie podniosłoby to mojej noty.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 10:14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale żart żartem, natomiast po prostu muzycznie fajnie to buja. Tyler ma rację, że pobrzmiewa tam Kult, jest to chyba najbardziej kultowa waltornia, jaką słyszałem w Armii i bardzo mi się podoba. Bas konkretnie pulsuje, ktoś wspomniał udane syntezatory. Nie jest jednostajnie, bo "refren" (jeżeli można tak nazwać tę część pod słowa tytułowe) ma przyłożenie, może nieduże, ale jednak wyraźne i brzmienie tej gitary też mi się podoba... E, w porządku numer ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 10:16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Miki pisze:
Wartościowe na pewno jest to, że ten utwór w końcu dobiega kresu.

:lol: :lol: :lol:
A można dać 0?

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 10:27:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
A ja nawet lubię, 6/10.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 11:28:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
jako taki je se on.
ocena: 5/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 13:46:21 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
Ten kawałek to dopiero zagwozdka dla mnie. Nie ma Armia drugiego takiego. Bo z jednej strony niby irytuje, czasem wręcz żenuje, ale jednak nie mogę powiedzieć, żebym go nie lubił. Wręcz nawet mogę powiedzieć, że lubię. :)
Owszem, humorystycznej wymowy tego utworu nie kupuję zupełnie, drażni i irytuje tekstowo i wokalnie, a już najbardziej może doprowadzić do szału to wycie w refrenie - uuu uuuuuu.
Ale jak na to przymknąć ucho, a udaje mi się to jakoś dziwnie bezproblemowo (czego nie mogę powiedzieć o Arce Noego w Ukrytej miłości, lata musiały minąć, żebym nie skipował tego kawałka), no to muzycznie jest całkiem całkiem. Oczywiście, nie są to armijne wyżyny, bo i raczej nie miały być, do bottomu jednak też dalej niż mogłoby się wydawać. Proto-freakowość zauważam również, choćby z racji faktu oparcia kawałka na pracy sekcji (zwraca uwagę wyjątkowo mało kanciasta gra Beaty), do tego swobodna, wyluzowana gra Banana przywodząca na myśl dęciakowe wybryki na Friku (choć i wspomniana "kultowość" też tu rzeczywiście pobrzmiewa). Fajne szumy w tle dodaje Wojcek. Gitara nie gra w sumie nic szczególnego jak na Armię, ale nadrabia brzmieniem. Dodatkowy plus dla zespołu za odwagę nagrania takiego... ehem... "czegoś" ;)

Ode mnie 4,25/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 14:29:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
manool pisze:
A można dać 0?


Ani się waż :faja: Zero to odpowiednik jedenastki w tej zabawie - nie istnieje.
Ale jeśli masz ochotę pojedynkować - proszę!


[off top on]
Kraszan pisze:
Multipla to było bardzo funkcjonalne auto, te trzy miejsca z przodu robią robotę.


To prawda! Pojechałem kiedyś Multiplą do Wawy i z powrotem, z całą rodziną. Spokojna, komfortowa jazda, jak w dobrym autobusie! A to jeszcze był egzemplarz na CNG (gaz ziemny), więc za tę drogę zatankowałem może za 50 zł.
Ale to auto ciągle wygrywało różne rankingi na "najbrzydszy samochód roku" itp. stąd moje wspomnienie...
[off top off]

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 19:13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Mi ten utwór nawet się podoba, nawet rozumiem to poczucie humoru i sens nagrania kawałka, ale tylko wtedy, gdy słucham go w oderwaniu od płyty. Na płycie moim zdaniem burzy dramaturgię.

5,55/10

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 marca 2018 15:26:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Dawno nie słuchałem PMK w całości, więc przed posłuchaniem kawałka mam dość luźnie określony wstępny zakres spodziewanej oceny i w tym przypadku było to coś w stylu niskich stanów średnich, w każdym razie byłem przekonany, że jedynki tu ode mnie nie będzie. Posłuchałem więc, żeby wyłowić te elementy, które wyciągają Horror z grona jedynkowiczów i efekt nie był powalający. Muszę powiedzieć, że coś w tym jest:
Miki pisze:
Wartościowe na pewno jest to, że ten utwór w końcu dobiega kresu.
bo przy pierwszym odsłuchu najlepsze wrażenie zrobił na mnie moment jakieś 30 sekund przed końcem numeru, kiedy w mojej głowie pojawiła się myśl, że zaraz z kopyta ruszy Sodoma i Gomora. No, nie wygląda to najlepiej.
Rozumiem, że ten kawałek ma być jakimś żartem. Tyle że, odnoszę wrażenie, jest to żart z gatunku tych, co śmieszą żartującego, ale niekoniecznie mają szerszy zasięg, więc i takie spojrzenie raczej obniża ocenę, niż podnosi. No ale dobrze, przecież nie wszystko musi być na poważnie, nawet Armia, która zwykle jest na poważnie. Muzyką można się bawić i często wychodzi to całkiem dobrze, czego przykładem może być choćby Faith No More. Tyle, że w przypadku FNM jest w tym jakaś lekkość, a tu sprawia wrażenie humoru podkreślanego na siłę - ej, jest śmiesznie, uuuuuu, trupie ciastka, uuuuu, no nie mogę, ale śmiesznie, widzicie?
Po stronie pozytywów mogę wskazać wokal w refrenie "horror! horror!" i gitary w zwrotce, choć nie są to jakieś atuty, które czyniłyby cuda. Niech jednak będzie, że na dwójkę starczy.

2/10

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 marca 2018 22:39:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Broniłem dotychczas głównie muzycznej zawartości utworu, ale co z tym żartem?
Najbliżej mi do araska:
arasek pisze:
mogę go uznać za próbę niezupełnie udaną. (...) Ale nie mogę zignorować i zupełnie sponiewierać. No i przecież wiadomo - nagrywając "Horror" Armia nie myślała chyba, że tworzy coś na miarę "Opowieści zimowej".

Żart jest hmm... dobra, niech będzie że nieudany. Dlaczego nieudany? Fraza z "lękiem przed Budzym" jest akurat udana. Okej, pewnego narcyzmu i ja bym się tu dopatrzył, ale luz, dlaczego nie? Raz na ruski rok może sobie być. Natomiast nieudana w takim utworze jest armijna formuła powtarzania linijek i zwrotek. W Armii, podobnie jak - w ekstremalnej formie - w Siekierze, to się niekiedy świetnie sprawdza, choć osobiście chyba wolę te teksty, gdzie jest tych powtórek mniej. Ale w takim utworze, gdzie słowa z definicji nie mają mieć ciężaru gatunkowego, i nie chcemy specjalnie wiele wagi do nich przywiązywać, chcemy tylko, żeby zabrzmiały i delikatnie dały do myślenia, te powtórki działają źle i dlatego mnie rażą:

Bogus pisze:
wrażenie humoru podkreślanego na siłę - ej, jest śmiesznie, uuuuuu, trupie ciastka, uuuuu, no nie mogę, ale śmiesznie, widzicie?

Trupie ciastka i inne są dla mnie w pełni okej. Natomiast ja mógłbym to wymienić na: "ej, jest śmiesznie, rozumiesz, lęk przed Budzym, ja chcę dobrze a on źle", więc for good measure powtórzmy to kilka razy.

ALE. Mi, jak araskowi, włącza się obrońca i
arasek pisze:
stwierdzam więc, że ten utwór jest swego rodzaju unikatem. A unikaty trzeba chronić.


Zdecydowanie tak. I ja Horrorowi mówię TAK. Punktów dam pewnie 4, może 4 i pół, sprawdzę, jakie numery dostały ode mnie podobnie (Oddech?), posłucham i zobaczę. O, ale jeszcze jedna adwokatura: o naprawdę MAŁO KTÓRYM utworze Armii mogę tak swobodnie mówić z pamięci. Normalnie jakbym pamiętał każdy dźwięk tam :D A to dobrze świadczy muzycznie o utworze, nie?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 marca 2018 22:44:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
A Budzy gdzieś tam kiedyś mówił, że to prawdziwe lęki egzystencjalne, a nie jakiś żarcik. że trzeba się bać tego drugiego, co siedzi w człowieku i za złem podąża.

7 / 10 - całkiem poważny kawałek

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 marca 2018 22:48:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
XmrowekX pisze:
Budzy gdzieś tam kiedyś mówił, że to prawdziwe lęki egzystencjalne, a nie jakiś żarcik. że trzeba się bać tego drugiego, co siedzi w człowieku i za złem podąża

No jasne. Ale forma utworu (a nawet sam styl wokalu) wskazuje jednak, że ma to być pewien żart. Co nie znaczy, że bezprzedmiotowy, stąd napisałem, żeby te słowa
Crazy pisze:
delikatnie dały do myślenia

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 marca 2018 22:50:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Yo!!! Bardzo słuszna uwaga! (choć przyznaję, że akurat Twego postu nie czytałem, we wcześniejszych pojawiało się słówko `żart`.. Bo jednak forma - żartobliwa jak najbardziej).

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 marca 2018 23:24:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Może i jestem jednym z największych antyfanów PMK na tym forum, ale lubię dziwne utwory, więc dam 7/10 :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 marca 2018 14:31:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Pierwsze wrażenie to oczywiście było "Ale o co chodzi?!". Wtedy byłoby blisko jedynki. Z czasem okrzepło. W sumie, może być i nie jest źle. Gdyby trzymać się założenia, że to skala ocen specjalnie dla Armii i nawet jedynka jest czymś, co się jakoś podoba, tylko w porównaniu z resztą Armii najmniej, to pewnie dalej by coś koło jedynki było. Ale jakoś trudno tak się trzymać, więc będzie 4.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group