Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:20:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 10:40:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
No właśnie.... Wokal ze studyjnej wersji to jest jeszcze jakieś pokłosie Siekiery. Też preferuję wersję z Exodusu (bo z kolei nie lubię tych późniejszych wersów o czasie).
Więc ocenię sobie wersję z Exodusu, a co. 9/10

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 11:24:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Tyler Durden pisze:
Oceniając na zimno oryginalną wersję płytową daję więc bardzo naciągane 3/10. Sorry.

E, weź. Zrobiłeś od początku takie założenie, że oceniasz wyłącznie oryginalne wersje płytowe? Też nie planuję dołączyć do tych dziesiątekdziewiątek, co tu się sypią jak grzyby po deszczu, ale ocena 3 okropnie zgrzyta w odniesieniu do utworu,
Cytat:
który nieustannie wprowadzał mnie w absolutną euforię

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 12:33:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..jak dla mnie na pierwszy rzut ucha 10. Pierwotny.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 12:39:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
OLD SENIORHAND pisze:
starożytny kultowy kawałek


Dobrze powiedziane!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 12:50:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
wuka pisze:
Pierwotny.

też ok!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 22:48:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
OLD SENIORHAND pisze:
starożytny kultowy kawałek. trwalszy od spiżu. broń sieczna Anti-Armii.
ocena: 10/10


Podoba mi się bardzo ten opis :)
Ten utwór to potęga! 10

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 22:57:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
antiwitek pisze:
Myślę sobie, że lepiej ocenić swoją idealną wersję numeru. Wszak jego struktura właściwie została zachowana do dziś, zmieniało się wykonanie


Nie wiem, czy potrafię podejść do tego w taki sposób. Sprowadźmy rzecz do absurdu: wyobraź sobie, że jesteś na koncercie na którym Armia wykonuje "Warszawskie Dzieci", zachowując ich strukturę, ale rozdzielając zwrotki rozbudowanymi improwizacjami z super-ciekawym instrumentarium i na najwyższym poziomie wykonawczym. Jednorazowo, ale ten jeden raz - cytując klasyka - urywa Ci dupę. Jest to tak mocne doświadczenie, że zbierasz szczękę z podłogi i czujesz się wręcz zmiażdżony. To być może najlepsze doświadczenie koncertowe w Twoim życiu. Bez wątpienia sześć gwiazdek i 10/10. Idealna wersja numeru. Czy w WFO dasz zatem "Warszawskim Dzieciom" dziesięć punktów?

Crazy pisze:
ocena 3 okropnie zgrzyta w odniesieniu do utworu,


Wiem, ale wykonanie płytowe z "Jak Punk to Punk" brzmi jak kiepskie, amatorskie demo i nie ma w nim nic z potęgi i jakości wykonań koncertowych (choćby i Exodusowych). Co mam więc oceniać - to jak ten utwór znam, kocham i cenię (i sam sobie często śpiewam), czy to co znalazło się na płycie. Daję słowo, że ocena za numer z "JPTP" wynosząca 3 jest naciągnięta na maksa. Może powinienem dać jeden, żeby zneutralizować te absurdalne dziesiątki :lol: Jak tak dalej pójdzie, to "Jeżeli" z brzmiącej jak bootleg demo składanki wejdzie na pierwsze miejsce WFO :|

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 23:02:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Jak dla mnie, może wejść na podium :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 23:22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 lutego 2009 19:00:54
Posty: 145
Skąd: my się znamy?
Pierwszy utwór Armii jaki usłyszałem, pewnie w rozgłośni harcerskiej ale mniejsza o to.
Znałem oczywiście Siekierę i czekałem na ten "projekcik" ale efekt wbił mnie w fotel czy tam inne krzesło.
Kiedyś pisano tu, że w pewnym wieku, w pewnym czasie chłonięcia muzyki dźwięki robią wrażenie jakiego nie odczuje się np. 25 lat później słuchając czegoś być może równie dobrego.
Ze mną właśnie tak jest, trudno mi to nawet opisać słowami ale to było po prostu to co trzeba.
Zdecydowanie 10/10.

_________________
I'm so green...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 23:40:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Prezentuję tu zupełnie inne podejście niż Tyler.
Ale! - oczywiście czynniki takie jak: to co się najpierw usłyszało, gdzie i kiedy, przyzwyczajenie, sentyment... to też ma znaczenie, nie umniejszam tego.
Niemniej kompletnie nie trafia do mnie argument przemawiający za niską oceną wersji z JPTP, odnoszący się do "prymitywizmu" muzycznego. Nie chcę już oczywiście wchodzić w szczegółowe dyskusje jak to rozgraniczać (zapewne dla jakiegoś fanatycznego miłośnika muzyki dawnej albo Telemanna nasze rozważania zasługują na puknięcie się w głowę, bo cały ogólnie pojęty rock to prymityw). Ale ta surowość "Jeżeli" jest dla mnie bardzo na miejscu. Oczywiście - wyobrażam sobie, że wersję z JPTP można troszkę wzbogacić i nadać szlifu (z tą perkusją faktycznie najbliższej mi do akceptacji). To są jednak detale, doprawdy. Wielką krzywdą dla "Jeżeli" byłoby granie tego zbyt "na bogato". Ładne dźwięki, bogactwo formy i misterne przenikanie się planów pozostawiam symfonicznemu rockowi. Procol Harum czy Moody Blues pewnie pięknie by nagrali "Jeżeli", tak jak zapewne z farby 2002 RAL i pociętego białego kabla LiYCY 2x0,75 dałoby się stworzyć coś co wygląda lepiej niż oryginalna zupa pomidorowa. I tyle.

Do samej oceny jeszcze wrócę. Generalnie oceniam zawsze najbardziej podobającą mi się wersję. W przypadku "Jeżeli" wersje koncertowe oceniam niżej a to ze względu na:
-przeciąganie w w czasie i w dół słów "naaam" (w pierwotnej wersji to urywa się wcześniej i uważam to za ciekawsze)
-dodawanie "mój czas", twój czas" i ogólnie tych wszystkich "czasczasczas"
-granie "Jeżeli" jako części większego bloku

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2018 23:57:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nie rozumiem tego zupełnie. Czy - odrzucając na bok fakt, ze "to pierwszy utwór Armii który w życiu usłyszałem" tak trudno *usłyszeć*, że to po prostu źle brzmi (mowa o JPTP)?? Bez kitu, nie jest to poziom lepszy od tego, co np. prezentuje KSU na "Pod Prąd" - i tak, też pamiętam kiedy po raz pierwszy usłyszałem "Jabol Punk" (Kielce, przed Świętami Bożego Narodzenia 1988). I "Jabol Punk" też mnie ostro sponiewierał estetycznie i wywarł na mnie ogromne wrażenie. Nie dam mu jednak 10 punktów (choć i tak jest lepszy od pierwotnej wersji "Jeżeli" :mrgreen: ).

Jeśli dajecie "temu" 10 punktów, to co dacie "Opowieści Zimowej"? Siedemdziesiątnadziesięć?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 lutego 2018 06:47:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
7/10

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 lutego 2018 10:39:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Pierwszy raz z Jeżeli? Chyba na koncertówce Soul Side Story... no i chyba na koncercie w 1999 roku... No i to jest moje ulubione "Jeżeli" :D

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 lutego 2018 10:57:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tyler Durden pisze:
Nie rozumiem tego zupełnie.


Spieszę z wyjaśnieniami. Kwestia złego brzmienia jest w każdym wypadku dyskusyjna. Ponadto - tu wypowiadam się oczywiście tylko za siebie - ja generalnie lubię punka, a tak jak jest powszechnie wiadome, że synek Pawłowskich źle je, to 90% punka źle brzmi ("źle" czyli nie obiektywnie źle, tylko tak "źle" jak "Jeżeli" z JPTP).
Ktoś kiedyś słusznie tu zauważył, że to nie forum audiofilskie. No więc dla moich ocen kwestie brzmienia, nagrania, producenta, "za mało przebijającej linii basu" itp. mają znaczenie drugo- a nawet trzeciorzędne. Dokończę później, muszę lecieć...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 lutego 2018 11:35:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
arasek pisze:
Ktoś kiedyś słusznie tu zauważył, że to nie forum audiofilskie. No więc dla moich ocen kwestie brzmienia, nagrania, producenta, "za mało przebijającej linii basu" itp. mają znaczenie drugo- a nawet trzeciorzędne.

Dobrze gada - dać mu wódki!

Świetny numer. Utwór - sztandar.
9/10

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group