Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:37:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 04 listopada 2017 10:27:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
jak już wiele razy na tym Forum wspominałem, bardzo ciężko było mi się pogodzić z totalnym przeniesieniem akcentów między Drogą i Tańcem a PMK - z apoteozy dziecinnych krain i szukania na tym świecie okien do Nieba (to bym moog robić całe życie przecież - i je stracić, dopowiada głos z offu) do bolesnej konstatacji, że TO nie jest tam, to znaczy ze świata i TEGO nie można wziąć...

...mimo to zawsze dzielnie przyznawałem temu misiu 10/10, może dlatego, że EśwuWu zawsze kojarzyła mi się z pewną Forumowiczką z Południa, a raczej z naszymi wspólnymi eee przygodami ;)

super, że Otomo przywołał Skończyłem rozpoczynaj, bo EśwuWu jest logicznym jego rozwinięciem, opowieścią o tym, że na świecie nie ma nic, w czym można byłoby położyć nadzieję... już od samego początku czyli od 2003 jakoś tam godziłem się w środku na to, że odpowiedzią na śmierć jest tylko miłość i Zmartwychwstanie, bo to przecież huzia na romantycznego Józia... nie zdawałem sobie za młodziana oczywiście sprawy, że można miłość i Zmartwychwstanie sprowadzić do dość groteskowych rozmiarów polany za płotem, w sensie odeszła lecz wróci, ale kierunek został wyznaczony i człowiek zaczął uczyć się tej "śmierci w Wenecji", tego "umieraj" i tego DEATH!DEATH!DEATH!, dodam że w wieku 41 lat jest mi z tym jakoś uuu pogodzono :)

ale ten numer nie jest poddaniem się! dzisiaj zwróciłem na to uwagę - wokalista rozstaje się z tymi wszystkimi miejscami z dostojeństwem i ze smutkiem, ale bez rozpaczy i bez wygrażaniu Niebiosom, jak to się zdarza Yours Truly'emu... a może tak mi się dzisiaj zdało, bo już wielokrotnie przekonałem się na własnej skórze, że mistycznych uniesień i słomianych zapałów nie da się zatrzymać na dłużej? W każdym razie dzisiaj wcale nie jest to dla mnie numer czarny, jak to bywało niegdyś (i jak to trochę po prawdzie przedstawiał mi sam Tom tuż przed wydaniem płyty) - ale pełen (ten zawsze to samo) nadziei, zrobiłem co trzeba, wypuściłem TO z rąk i czekam co dalej, z jako taką ufnością

pytanie jest tylko takie, kiedy to Zmartwychwstanie się wydarzy, niektórzy mówią, że już tutaj, inni że dopiero po tamtej stronie... wolałbym żeby jednak tu ;)

__________

Nawet wśród muzyków Armii istnieje podział na tych co wolą wersję studyjną i na tych co wolą wersję koncertową. Ja bardzo lubię tę rwaną gitarę Pawła, w jakiś niepojęty sposób wzmaga posępność i poorłność tych rwanych wycinków krajobrazów (tych przed oczami i tych w środku) o których mowa w tekście...

był taki jeden koncert Budzego Solo, na którym wystąpiło pewnego rodzaju połączenie obu wersji, pierwszy raz wtedy Ślepy grał ten meteriał: wszystkie trzy zwrotki poszły na rozłożonych akordach, ale w samym zakończeniu Paweł grał te dla mnie cudne frazy - to był luty 2004, koncert dla mnie pamiętny z tego względu, że do naszego stolika podszedł Tom i powiedział do mnie: "witaj nadziejo polskiego rocka", czym wprawił w osłupienie moich jakichś tam kolegów ;) na tym koncercie poznałem też pierwszego Forumowicza spoza Poznania, niejakiego YBodzia

oczywiście około PMK zaczynało się intensywne życie forumowe i wszystkie numery z tego okresu podlegały krańcowo skrupulatnym analizom i wykonaniom (co jednak ciekawe, nie pamiętam jakichś pamiętnych odśpiewań EśwuWu na manewrach) Niezapomniane pozostajo wywody Boskiego, który nigdy nie zapomniał wytknąć, że na PMK lubi tylko ostatnie dwa utwory i na imprezie u Bartka zdobył się na odwagę i powiedział Tomowi, że jeśli o niego chodzi, "na PMK są tylko dwa dobre numery: Śmierć w Wenecji i Śmierć w Wenecji"

____

ja miałem tylko raz sposobność dołożyć się do tego numeru na yyy lajwie ;) było to na koncercie Budzego Solo tuż przed wydaniem Luny, absolutnie rozrzewniające mnie dziś wspomnienie niesamowitej chemii na scenie i w busie (dr Kmieta deklamował wiersze i wszyscy płakali ze śmiechu), to było gdzieś koło Gorzowa Wlkp. i koncert zdaje się organizowali jacyś harcerze, wszystko odbyło się w bardzo domowo udekorowanej świetlicy, uprosiłem Toma żeby zagrać to na bis... Mogę Ci dołożyć harmonię w refrenie? A umiesz? Jasne...

Bardzo pełny numer. Świetne zakończenie każdej płyty. Wciąż bywa moim ulubionym numerem Armii, właściwie po każdym jego odsłuchaniu wraca na miszcza ;)

10/10

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 listopada 2017 13:13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Gero pisze:
ale ten numer nie jest poddaniem się! dzisiaj zwróciłem na to uwagę - wokalista rozstaje się z tymi wszystkimi miejscami z dostojeństwem i ze smutkiem, ale bez rozpaczy i bez wygrażaniu Niebiosom


Tak, racja. Jeśli jest w tym nuta rezygnacji to rezygnacji dumnej, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi.

Ze względów technicznych wyniki i kolejne losowanie przekładam na jutro.
Zatem jest jeszcze cały wieczór na wpisy dla wahających się. :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 listopada 2017 13:27:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Dodaję 2 punkty za wersję z 10-lecia forum.
6/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 listopada 2017 14:06:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Miał być dłuższy wpis, ale nie wyrobię. :(
8/10

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 listopada 2017 18:37:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Peregrin Took pisze:
nie wyrobię

ty się chłopie wykończysz, wrzuć na luz :wink:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 listopada 2017 20:02:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"Śmierć w Wenecji" uzyskała aż 13 najwyższych not, ale zdarzyły się i dwie czwórki. Dziękuję za znakomite posty! Głosowało 28 osób, a utwór uzyskał łączną notę 8,82 i wskakuje do pierwszej piątki.
Swoją drogą - czołówka jest bardzo spłaszczona! Lidera od piątego miejsca dzieli zaledwie 0,53 pkt!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 listopada 2017 21:15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
arasek pisze:
utwór uzyskał łączną notę 8,82 i wskakuje do pierwszej piątki.

a to mnie zaskoczyło, byłem już dość mocno przekonany, że jednak obawy Tylera się potwierdzą i będzie nowy lider
a już przekroczenia bariery 9,0 byłem pewien
te dwie czwórki tak obniżyły? czy policzyłeś jedynkę Tylera? ;-)

arasek pisze:
Swoją drogą - czołówka jest bardzo spłaszczona! Lidera od piątego miejsca dzieli zaledwie 0,53 pkt!

lidera to lidera - drugie miejsce od piątego dzieli zaledwie 0,15 pkt!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 listopada 2017 22:11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
te dwie czwórki tak obniżyły?


Myślę, że to one. Też sądziłem, że bariera 9 pkt pęknie.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 listopada 2017 21:03:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tu też fajna Śmierć w Wenecji:

phpBB [video]

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group