Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 17 kwietnia 2024 01:41:12

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 02 października 2017 22:28:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Ja się niestety z nurtu krytycznego nie wyłamię. Zresztą u mnie zachwytu chyba nigdy nie było.
Próbuję natomiast dociec, co mi w tej wersji nie pasuje, a że nie umiem analizować muzyki, nie mam do tego ucha ani wiedzy, lekko nie będzie... ale spróbuję.

Oczywiście mogłabym wyskoczyć z koronnym argumentem, że nie jestem fanką prostego punk rocka, a tu z takim mamy do czynienia, i na pewno jest w tym racja. Ale to wyjaśnienie mi nie wystarcza. Armia nagrała niejeden prosty punkrockowy numer, który mnie kręci dużo bardziej. Tu natomiast brakuje mi czegoś, co by ten numer wyróżniało. Weźmy takie porównanie kulinarne - można zrobić kilka potraw używając tych samych składników podstawowych, ale inaczej je przyrządzić, użyć innych przypraw, innych sosów i każda będzie miała inny smak, swój niepowtarzalny charakter, coś, co ją wyróżnia. Tu mamy klasyczne Armiowe składniki podstawowe - punk, czad, waltornię. Ale... to już wszystko. Przyrządzone według najprostszej recepty, bez żadnej przyprawy, żadnych dodatków. Niektórzy lubią, jak jest tak prosto, ja potrzebuję czegoś więcej... Może muzyczni eksperci są w stanie znaleźć tu jakieś szczególne rozwiązania, ale moje laickie ucho ich nie słyszy.

Twardy orzech mam też do zgryzienia z tym, że taki prosty punk powinien teoretycznie do piosenki powstańczej pasować - niby cóż lepszego, żeby zagrzać młodych ludzi do boju? A jednak mi nie pasuje, brakuje właściwych emocji, nie porywa, nie porusza. Tradycyjne wersje te emocje mają a ta nie. Być może taki był armijny zamiar - żeby obedrzeć tą piosenkę z patosu, z dramatyzmu, żeby wlać w nią zapał, lekkość, radość, optymizm. Ale tutaj to się nie sprawdza, może po prostu czuć, że piosenkę nagrał ktoś, kto nie żył w tamtych czasach, nie spędził kilku lat w okupowanej Warszawie, nie walczył w Powstaniu, nie zna emocji tamtego pokolenia?

Kolejna rzecz, wokal. Ryk, nie śpiew - zazwyczaj mi to nie przeszkadza, a tu jednak tak. Może dlatego właśnie, że zubaża, upraszcza w porównaniu z innymi wersjami? Może dlatego, że normalny śpiew pozwala na większe bogactwo w wyrażaniu wyżej wspominanych emocji?

Ogólnie daję 3/10.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 października 2017 22:43:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 00:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Frantz pisze:
Tyler Durden pisze:
Obawiam się, że przywołany przez Graviego link może wpłynąć na wyniki głosowania

A dla mnie to ciekawa obserwacja. Fakt minęło niemal 10 lat ale w 2008 było jakieś 6 stron samych pozytywów a teraz będą pewnie góra 2 (prawie) samych negatywów - tak przypuszczam.

To ja spieszę z wyjaśnieniem, że moja niska ocena wynika z tego, że generalnie przyjąłem na potrzeby tej zabawy, że "covery" czy przeróbki dostają niskie oceny. Nie ma to wiele wspólnego z oceną, czy przeróbka jest dobra czy nie.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 października 2017 23:45:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
A ja nagle zdałem sobie sprawę, że losowanie wypadło w sumie dość smutno symbolicznie... jutro 3 października.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 października 2017 09:28:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
1/10
Taki grindej wyszedł niestety. I jeszcze to ciągłe pokrzykiwanie hej. Wyłączam.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 października 2017 10:38:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 13:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Tyler Durden pisze:
Myślę, że chodzi o to co zauważył Pablak. To normalny objaw, że trwając w radosnym oczekiwaniu przyjmuje się wszystko nowe z dużą dozą dobrej woli, a po pewnym czasie dochodzi do wychłodzenia emocji i pojawia się element zdrowej krytyki. W większości przypadków ta radość i pozytywne komentarze są całkiem trwałe, ale akurat "Warszawskie Dzieci" nie należą (obiektywnie ) do Waszych szczytowych osiągnięć, jeśli wolno mi tak napisać.

Pewnie, że wolno a nawet trzeba, ale w 2008 też było trzeba zamiast słodzić bez sensu :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 października 2017 15:05:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 09:01:45
Posty: 241
trzy

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 października 2017 18:03:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Frantz pisze:
Pewnie, że wolno a nawet trzeba, ale w 2008 też było trzeba zamiast słodzić bez sensu


Masz rację :) Początkowy entuzjazm jest jednak całkowicie normalny - po prostu albo przejdzie, albo przetrwa!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 października 2017 01:21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
czad есть. ciarów нет.
ocena: 3/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 października 2017 12:32:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
3/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 października 2017 20:21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Nie jest źle. 5/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 października 2017 10:58:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
4,5

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 października 2017 12:06:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Com napisał przy Pałacyku...

Cytat:
Ja osobiście do tego odgałęzienia twórczości Armii/Trupiej czaszki miałem zawsze stosunek taki, że fajnie, że takie rzeczy robią i teoretycznie stylistyka punkowa jak najbardziej, tylko w efekcie niespecjalnie mi się te piosenki w tym wykonaniu podobają (któryś z trupioczaszkowych ziutków mi bardzo podpasował, ale musiałbym sobie przypomnieć).
(...)
Bardzo się cieszę, że Armia zagrała takie coś i nie zgadzam się z padającymi tu i ówdzie zarzutami, że taka stylistyka to jakaś profanacja, wręcz przeciwnie. Ale do słuchania to nie dla mnie. Decyduję się na 2/10.


... to samo bym mógł napisać i tu, ale potwierdzam to, co wielu przede mną napisało, że Pałacyk brzmi lepiej. Jakoś tak melodyjniej i bardziej buja (może powinienem napisać: porywa do boju), zaś Warszawskie dzieci wydają mi się bardziej kanciaste.
Decyduję się więc na 1.5/10.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 października 2017 14:02:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
3

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 października 2017 16:00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 13:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
2/10

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 października 2017 19:05:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
Utwór wywołał nikłe zainteresowanie, wypowiedziało się mniej niż 20 forumowiczów, a przy tym dwóch otwarcie odmówiło wystawienia oceny. Wobec tego "Warszawskie dzieci" oceniło 15 osób (najmniej w historii WFO) a łączna nota to 2,93 (najmniej w historii WFO). Nic dziwnego - była jedynka, najwięcej trojek a najwyższa ocena to 5.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group