Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:51:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 30 września 2017 16:12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Zieleń i brąz to mi się, niestety, kojarzy z brązową zasłoną wśród wielości zielonych w bloku na Alternatywy 4.
Niech będzie 6,5.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony wt, 24 października 2017 17:28:07 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 września 2017 16:29:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo piękny i ciekawy wpis, Crazy. Nieodmiennie mnie jednak zaskakuje to jak radykalnie możemy różnić się w odbiorze niektórych utworów/płyt/zespołów (zgadzając się przy innych w stu procentach).

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 września 2017 18:11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Utwór "Katedra" okazał się mocnym kandydatem do czołówki. Głosowały 23 osoby, przyznano 4 dziesiątki i aż 5 dziewiątek! Nie zabrakło dramatyzmu - edycja oceny przez Tylera Durdena sprawiła, że na finiszu "Katedra" zamiast noty 8,01 otrzymuje ostatecznie 7,96 i dzieli pozycję ex aequo (pozdro Crazy) z "Dla każdej samotnej godziny".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony ndz, 01 października 2017 15:13:45 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 września 2017 18:26:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Kurczę, w sumie to jestem zaskoczona wynikiem, początkowo spodziewałam się, że Katedra wzbudzi większe zainteresowanie i zgarnie więcej dziesiątek. Ale też czytając ten wątek nabrałam obaw, że wynik będzie słabszy, ostatecznie jednak nie wyszło tak źle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATEDRA
PostWysłany: sob, 30 września 2017 18:37:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
arasek pisze:
edycja oceny przez Tylera Durdena sprawiła, że na finiszu "Katedra" zamiast noty 8,01 otrzymuje ostatecznie 7,96
czy moja zmiana noty też została uwzględniona?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATEDRA
PostWysłany: ndz, 01 października 2017 15:02:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
niestety spóźniłem się z oceną, ale widzę, że nic by to nie zmieniło bo daję 8/10

po wyjściu płyty był to dla mnie numer, który - obok Animy - najszybciej przeszedł mi do serca i podskoczył do gardła, najwięcej melodii na całej płycie, rzeczywiście świetne klawiszowe tło, super przełamania rytmiczne, kosmiczny pęd...

a potem zetlał i wyprzedził go nie tylko Porucznik, ale też numer Tytułowy, którego na początku wręcz nie lubiłem

piosenkę Katedra odkryłem na nowo na początku tego roku, kiedy to nagrywaliśmy ze Smokiem nasz cover i postanowiłem przetłumaczyć tekst na ang., a przy okazji też go (chyba) zrozumieć... nałożyło się to na początek pewnej historii, która mocno mnie zmiotła z noog... w jednym z jej najgorszych momentów wrzucałem zresztą - w pewien majowy wieczór, powiedzmy pęczek pieczołowicie pisanych listów do rzeki Warta, a po drugiej stronie oczywiście lśniła Katedra, no super, choć wszystko się przegryzało, idąc na stos w wieku młodzieńczym-slash-średnim... zresztą jeden przystanek tramwajowy nazywa się - pewnie nie tylko w Poznaniu - "Katedra" i gdy tylko kłuje mnie w oczu, czy głosem spikiera w uszy gdy jadę do Rodziców, od razu chce mi się włączyć płytę "Proces", na podobnej zasadzie gdy myślę o Luxtropedzie na widok czerwonego robaka, dobry strzał!

zatem z tego tekstu zrozumiałem - chyba podświadomie, bo rozumowo zbieram to dopiero teraz - zaproszenie do podjęcia działań radykalnie niemieszczących się w kanonach i utartych schematach, porządkowanych jedynie przez ową szaloną miłość, którą pozwoliłem sobie podwyższyć w tłumaczeniu na love supreme - dopiero po jakimś czasie patrzę na to co się przez ten czas porobiło i widzę, że istotnie to był bardzo wysoki lot, hehe

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony ndz, 01 października 2017 15:16:13 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATEDRA
PostWysłany: ndz, 01 października 2017 15:13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
pablak pisze:
czy moja zmiana noty też została uwzględniona?


Tak!

Ocenę Gera dodam, choć faktycznie nic nie zmienia.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATEDRA
PostWysłany: ndz, 01 października 2017 15:23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
utwór Katedra był też punktem setlisty na trasie Pnw (choć nie żelaznym, Tom przez długi czas miał zastrzeżenia, że niezbyt dobrze przegryza się z innymi) i dzięki temu mam w powiązaniu z nim kilka bardzo mocnych wspomnień

Przede wszystkim pamiętam pierwszą próbę na Górczynie - to były ferie zimowe 2013 - po raz pierwszy miałem wziąć udział w jakimś przedsięwzięciu armijnym nie na zasadzie gościnnego udziału z doskoku, tylko bardziej integralnie, no i oczywiście bałem się niemiłosiernie, że nie dam rady; mimo że Tom łagodził i mówił, że mogę przyjść dopiero pod wieczór, gdy będą wszyscy, ja zjawiłem się już w południe, kiedy w salce byli tylko Paweł z Przemkiem... To było akurat bardzo dobre dla mnie, bo siedziałem w kącie i chłonąłem ale też przy tym ochłonąłem i gdy przyszły poznańskie filary udawaem, że jestem stary wyga ;) A tymczasem PP i PPP (hehe) ppppykali sobie jeden numer za drugim, ale odegranie Katedry było dla mnie zahukanego na krzesełku iście natchnione. To co na płycie tonie w mazi (mazi w toni) gitar, tutaj odezwało się w całej klarowności szkieletu i było naprawdę przeszywające - to przecież świetni muzycy byli, a podejrzewam, że i oni chcieli się jeden przed drugim wykazać, bo grali ze sobą chyba pierwszy raz (no tak, w grudniu jeszcze Karpiu grał). Ależ sobie wtedy zazdrościłem, w sensie: żałowałem, że oprócz mnie nikt tego nie słyszy. Dzisiaj żałuję, że nie znałem wtedy tekstu i nie zaśpiewałem sobie z nimi (kiedyś na zgrupowaniu przed Olimpiadą pod Olsztynem śpiewałem za nieobecnego Toma całą Legendę i to było bardzo mocne przeżycie dla mnie)... Obawiam się, że tego wykonania z lutego 2013 nie ma nawet Pablak , ale mam nadzieję, że w Niebie już ktoś to wydał na DVD i jest to opisane jako Katedra (rehearsal run-through/drums and bass only)

Bardzo lubiłem wykonania Katedry na PnW. Dla mnie był to moment odetchnięcia po najtrudniejszym dla mnie zadaniu - przeprowadzeniu zespołu przez Parowóz i Skończyłem (potem Towards the East to już był pryszcz, zresztą ten numer zawsze jakby sam się grał...) - i akurat tutaj miałem najmniej roboty. Dopiero w ciągu trasy przełożyłem te arcytrudne partie gitarowe na ogniskowe akordy i pykałem je "na raz" i czasem włączałem się w część środkową. Pamiętam, że nie mogłem tylko rozgryźć, co tam jest w mostku prowadzącym do trzeciej zwrotki - zapytałem chłopaków i okazało się, że proste C-Cis-D i w Olsztynie przed tym momentem Kuba złożył dłoń w kształt litery C :) Tom przechodził samego siebie w wysokich partiach... A z Przemkiem mieliśmy taki "układ", że zawsze oglądałem się za siebie, gdy dokonał jakiegoś wiekopomnego przejścia, w sensie: niespodziewanego, czy ekwilibrystycznego podziału, w czym zresztą celował. I raz właśnie w Katedrze coś się mu pomyliło, czy za późno wszedł - i z jednego z tych rwanych, progresywnych momentów wybronił się w jakiś absolutnie nieprawdopodobny sposób. Nie wiem jak to opisać po muzycznemu, w każdym razie nie zagrał tak jak miało być, ale i tak się wszystko zgadzało, choć - jak piszę - cudem. Obejrzałem się za siebie a tam na twarzy Przemka szeroki uśmiech :mrgreen: Co za gość!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATEDRA
PostWysłany: ndz, 01 października 2017 19:17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ech, Crazy i Gero, szkoda że nie poapologizowaliście (marzeniami) wcześniej - może bym aż tak nie zjechał z oceną.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATEDRA
PostWysłany: ndz, 30 czerwca 2019 19:49:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A pamiętacie dywagacje o podobieństwie "Katedry" do filmu Bagińskiego?
Że przypomnę drobiazgowe ujęcie tematu:
viewtopic.php?p=281251#p281251

Czy komuś z Was udało się dowiedzieć, o co w tym chodziło?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATEDRA
PostWysłany: ndz, 30 czerwca 2019 19:51:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Zdaje się, że o nic :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group