Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:06:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: TANIEC DUCHÓW
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 19:54:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Wobec dzisiejszego désintéressement kota dokonałem kolejnego losowania - w efekcie mamy pierwszego przedstawiciela ostatniej płyty - "Taniec duchów"!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 20:40:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Czyli ostał się ino Prozess?

Na początek powiem z nieco wstydem, że kiedy zobaczyłem w podtytule wątku "Taniec duchów" to nie wiedziałem, co to jest. Że może jakaś miniatura typu Profesor tutka na peronie albo w ogóle nie wiem co. Potem spojrzałem w spis utworów z Toni i stwierdziłem, że jest to jedyny tytuł, który nic mi nie mówi. Ale kiedy posłuchałem wstępnie utworu, to jednak go kojarzę, i raczej mi się podoba.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 20:43:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
O, ja tez nie znam tego numeru. Postaram sie znaleźć i posłuchać

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 20:48:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Trochę słaba jakość, ale całkiem konkretna wersja koncertowa tu.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 21:11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
ciężar słów nie udźwignięty przez muzykę i pomysły 3/10

P.S. chciałbym tylko powiedzieć, że te sobotnie wieczory gdy jest losowanie
nieodmiennie kojarzą mi się z lp3 z czasów jej początków gdy się nagrywało na szpulowca ZK 140T
no podobne emocje i oczekiwanie :D

edit: o koncertówka dużo lepsza ale ocenę utrzymuję, bo za dwa dni przekonacie mnie, że to genialne na 10/10

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 23:35:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
4/10. Fajny numer ale linia melodyczna wokalu a także tekst mi zupełnie nie leżą. Konkretnie dwie sprawy: powtórzenia oraz fragment "kim oni są...", który już wcześniej był. Zgrzyta mi, i tyle. Ale z kolei brzmienie, ściana gitar itp. - bardzo bardzo w cenie. Podnoszę z 2/10 do 6/10.

_________________
Youtube


Ostatnio zmieniony ndz, 30 kwietnia 2017 22:26:26 przez grawson, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 kwietnia 2017 14:04:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Powsinoga pisze:
ciężar słów nie udźwignięty przez muzykę i pomysły 3/10

tak dla porządku - najpierw była muzyka potem tekst i jest to w autorskich utworach armii reguła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 kwietnia 2017 17:19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 05 grudnia 2015 20:53:40
Posty: 236
Skąd: Kraina Deszczowców
Nie wiem w ogóle jak się za ocenianie Toni zabrać. To jest pierwsza płyta, po Drodze, która wywarła na mnie AŻ TAKI wpływ, która TYLE dla mnie znaczy, i która TAK bardzo ze mną jest (poprzez przeróżne wydarzenia życiowe płyty pomiędzy Drogą, a Tonią takiej szansy nie miały, nie ze względu na zawartość artystyczną bynajmniej). Muszę powiedzieć, że nie od razu tak było. Płyta w wersji "płytowej" nie wchodziła tak bardzo jakbym chciała, czy jakbym sobie wyobrażała. Byłam nią nawet lekko na początku zawiedziona. Natomiast poprzez splot różnych wydarzeń znalazłam się na koncercie promującym płytę w Pałacu Kultury i Nauki. Ostatni raz Armię na żywo widziałam wydaje mi się w 2004 roku, więc był to koncert po 11 latach przerwy. I to był cios. To było coś niewytłumaczalnego, niewyobrażalnego, nie z tego świata. Przeżycie wręcz mistyczne. Pamiętam ten koncert jakby był wczoraj, pamiętam konkretne momenty z piosenek (taki właśnie np wers z Tańca Duchów "Bóg człowiek przyszedł, niech nadejdzie człowiek Bóg" i wiele innych), obrazki, strzały, które wracają do mnie za każdym razem kiedy słucham płyty. Bardzo mało takich koncertów było w moim życiu, kilka. Żeby tak totalnie odlatywać, unosić się, fruwać, wracać i orientować się, że mnie w moim ciele tak naprawdę nie było. Po tym koncercie wszystko w moim odbiorze Toni się zmieniło.

Tym krótkim ( :wink: ) wstępem chciałam niejako "usprawiedliwić" się, że nie jestem w temacie Toni obiektywna. Najchętniej oceniłabym wszystkie utwory na 10 (poza jednym, któremu dałabym 8, bo znacznie odstaje). Jest to dla mnie płyta totalna. Nadal zresztą ciągle ją odkrywam. Obawiam się, że moje oceny będą na wyrost, ale ja oceniam i dotychczasowe numery oceniałam poprzez czucie, a nie analizowanie. Na muzyce nie znam, więc jakże mogłabym cokolwiek analizować. Co czuję, tego jednak zaprzeczyć się nie da, czy oszukać, więc takie moje oceny są, jakie u(od)czucia.

Będę się bardzo mocno starać utwory z Toni ocenić jak najbardziej obiektywnie się da. W tej chwili Taniec Duchów ma u mnie mocne 7/10, jednak końcówka aż woła o 8/10, więc bardzo możliwe, że jeszcze moją ocenę zmienię.

_________________
wiatr jest szary, a księżyc zielony


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 kwietnia 2017 21:34:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Świetny numer ! Pierwszy kontakt jednak z wersją płytową: 6,88 / 10.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 kwietnia 2017 21:39:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ja też bardzo lubię, ale więcej szczegółów i ocena zapewne jutro.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 maja 2017 08:27:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Emjot, niesamowite świadectwo z tamtego koncertu.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 maja 2017 15:38:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Jakoś nie przepadałem za tym utworem, choć "Toń" generalnie lubię. ;)

Dam 5/10. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 maja 2017 19:04:52 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 17:01:35
Posty: 227
podoba mi się tutaj energia, klimat i tekst. dodatkowy + za mocne intro i outro.
7/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 maja 2017 20:38:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Podoba mi się wpis Emjot, mam podobne odczucia do Toni, mnie także mocno poruszyła ta muzyka. Jest to dobry album i bardzo niedoceniony, ale myślę, że czas będzie działał na jego korzyść. Taniec duchów nie jest moim ulubionym fragmentem tej płyty, ale uważam, ze to mocny utwór, z fajnym, "radiowym" początkiem. Nie wiem, czy nie słyszałem go w Mińsku Mazowieckim, jeszcze długo przed wydaniem płyty, albo w Palladium... mogę się mylić...

mocne 6,5/10

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 maja 2017 21:52:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
cianu pisze:
czas będzie działał na jego korzyść


Też tak uważam.

A sam "Taniec duchów" podoba mi się. Radiowe szumy i stacje... kiedyś rozmawialiśmy o tym z Budzym przy okazji kręcenia "PNW". Jak pamiętacie tam też one mają swoje miejsce, z kultową "Kroniką (oeeee!) sportową (oee)". I mieliśmy wspólne poczucie, że ta radiowa przestrzeń to coś pociągającego, trochę niezrozumiałego a jednocześnie zapraszającego... Tak jakby cały świat promieniował tysiącami nitek-fal i łapiąc jakąś stację tak jakbyś chwytał go za rękę... Zatem ten początek silnie na mnie działa.
Potem zwrotki i refren z "Człowiekiem-Bogiem". Sama kompozycja wciąga i wchodzi mi do głowy, bardzo lubię dźwięk gitary w "Tańcu" (uważam zresztą, że Frantz zagrał niezwykle plastycznie i różnorodnie na całej płycie - choć mistrzostwo osiąga w innym utworze...) a najlepsza jest waltornia. Ona wchodzi tam z takim ćwierćsekundowym opóźnieniem (lub tylko robi takie wrażenie), tak jakby leniwie zbierała się do dźwięku, pięknie!
Nieco mniej lubię tę część z "krwią", jest taka ...zwyczajnie rockowa, ale - to drobnostka.
Tekst, no cóż. Może i trochę wtórny? Ale, choć nie budzi specjalnych emocji, również mi nie przeszkadza. Zresztą ów "Bóg-Człowiek" i "Człowiek-Bóg" nie brzmi tu banalnie i jednoznacznie!
No a na końcu to stężenie czadu i agresji! Armia wciąż potrafi!
Daję mocne 7/10.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group