Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:12:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 31 marca 2017 19:40:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 05 grudnia 2015 20:53:40
Posty: 236
Skąd: Kraina Deszczowców
Nie wiem co mam zrobić z tym numerem. Z jednej strony mi się podoba, z drugiej, w trakcie słuchania gdzieś po drodze o nim zapominam i budzę się w momencie kiedy zaczyna się Breakout, zdając sobie sprawę, że przespałam znaczną cześć You know I am. Cofam wtedy do początku YKIA z zamiarem posłuchania całości, w celu zdecydowania się w końcu na jakąś ocenę, bo to już ostatni dzwonek, i... dzieje się to samo :shock: Zupełnie tego nie rozumiem, bo druga część numeru, kiedy jestem na niej skupiona, podoba mi się szalenie!

Dam 6/10

_________________
wiatr jest szary, a księżyc zielony


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 31 marca 2017 20:19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Ten utwór najmocniej poruszył mnie podczas pierwszego przesłuchania płyty. Wróciłem do domu po pracy, wcześniej nabywając Freaka w Saturnie. Zgrałem sobie muzykę na telefon i wyskoczyłem na przebieżkę. Podczas biegania odsłuch jest zawsze uważny i intensywny, muzyka mocno trafia do wnętrza. Tak było i tym razem... Był mroźny i śnieżny styczeń. Biegłem pustą, wieczorną drogą w okolicach lasu, na obrzeżach mojego miasta. Mróz ścinał myśli i oddech. I nagle jak wilk dopadły mnie te dęciaki. Tętno przyśpieszyło, krok się wydłużył i nagle zwolnienie... you know... i nagle znów przyśpieszenie, to jakaś interwałowa muzyka! I nigdy nie zapomnę uczucia pod koniec utworu, kiedy pojawia się wiatr, przestrzeń i te piękne nuty... a ja sam, na środku drogi pełnej śniegu, las i pomarańczowe latarnie... wraz z końcem utworu zdejmuję słuchawki i ... i czuję, że wiatr nadal wieje, a muzyka wciąż gdzieś w środku, zapętlona rozgrzewa serce... to jeden z najbardziej klimatycznych utworów, jakie nagrał ten zespół i bardzo mocny fragment Freaka.

8/10

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 31 marca 2017 20:30:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Nigdy nie wychodzę z domu z słuchawkami na uszach, ale po Twoim poście zachciało mi się pobiegać z Freakiem nocą po zimowym lesie! Brzmi smakowicie, ech...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 31 marca 2017 21:14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
3/10
podwyższyłem po wpisie cianu :)

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 31 marca 2017 21:39:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Sen, całkowicie odrealniony, z zakłóceniami na łączach, niepokojącym tekstem, 8/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 31 marca 2017 21:53:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
jakoś nie mogę się zabrać za odsłuch...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 31 marca 2017 22:42:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Crazy, pierwszy raz widzę, że Twój post jest dużo krótszy niż podpis pod kreską :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 01 kwietnia 2017 08:04:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Intuicyjnie 8/10, choć nie mam jak odsłuchać obecnie.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 01 kwietnia 2017 09:28:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
6/10

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 01 kwietnia 2017 09:45:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
bardzo mi się podoba otwierająca waltornia,
mniej część z "taraptap-taraptap-taraptap" (if ju noł łot aj min)
końcówka znów na mocny +

podsumowując
7/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 01 kwietnia 2017 13:55:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Odsłuch wypadł mało okazale. Wspominałem, że kiedyś deklarowałem, że You Know... podoba mi się najbardziej na Freaku. Wstępnie myślałem, że oznaczy to ocenę 7, zwłaszcza, że mniej miło przeze mnie wspominany Other Side dobił do sześciu za sprawą współsłuchacza i innych czynników ;-)

Ale jakoś nijak nie usłyszałem tych siedmiu. Choć teoretycznie wszystkie elementy mi się tu podobają: i waltorniowy początek, i młócka, i powracający fragment "tytułowy" z pięknie zharmonizowanymi saksofonami, i oddalone zakończenie (to tam są wg Ciebie te gadające gitary Bryla?). Podobają mi się też proporcje między wszystkim i podobnie jak arasek doceniam zwartą formę. Tylko że nie wzbudziło to wszystko we mnie większego zainteresowania. Nie dojrzałem tych kamiennych budowli i waltorniowej zorzy... Przełączyłem potem na The Other Side i tym razem to on zdecydowanie przeważył. (Nawet trochę zabawne wydały mi się te pomruki na koniec! :shock: ) Nie puściłem sobie Buraków czy Smoków, które też dostały 6/10, ale pamiętam je przecież doskonale i mam wrażenie, że znacznie bardziej mi one zapadają, niż You Know I Am. Zła krew na pewno też. Decyduję się więc na ocenę 5/10, choć być może to tylko kwestia takiego a nie innego odbioru przy tym konkretnym odsłuchu... a może kwestia tego, że swego czasu spodobało mi się bardziej, jako przykład kompletnie innego podejścia do muzyki, niż zazwyczaj w Armii, ale już się opatrzyło i przestało "kręcić"? Nie wiem, ale niech zostanie.

W krainie smoków 6/10
Bóg jest miłością 9/10
Zostaw to 7/10
Sen nocy letniej 8/10
The Other Side 6/10
Buraki kapusta i sól 6/10
Saluto 3.5/ 10
Wyludniacz 9/10
Zła krew 6.5/10
Miejsce pod słońcem 9.5/10
Yyzz 1/10
You Know I Am 5/10

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 01 kwietnia 2017 14:02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Crazy, Ty to powinieneś rzecznikiem rządu zostać, tak czasem kręcisz w swych wypowiedziach, że mam wrażenie, że chcesz coś powiedzieć, ale nie chcesz :D

Ale rozumiem Twe rozterki:)

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 01 kwietnia 2017 14:03:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 802
Skąd: Marshes
Prima, kurde, aprilis...

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 01 kwietnia 2017 17:52:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dziękuję za głosy w dyskusji i oceny! Głosowało 27 forumowiczów.
Omawiany otwór otrzymał ocenę 6,08...




... no dobra, prima aprilis...Tak naprawdę to 6,11. :faja:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 16:52:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Po wylosowaniu You Know I Am...
Crazy pisze:
Skoro Other Side'u dałem sześć, to tu chyba pyknie z siedem.


ale potem...
Crazy pisze:
... jakoś nijak nie usłyszałem tych siedmiu. Choć teoretycznie wszystkie elementy mi się tu podobają: i waltorniowy początek, i młócka, i powracający fragment "tytułowy" z pięknie zharmonizowanymi saksofonami, i oddalone zakończenie (to tam są wg Ciebie te gadające gitary Bryla?). Podobają mi się też proporcje między wszystkim i podobnie jak arasek doceniam zwartą formę. Tylko że nie wzbudziło to wszystko we mnie większego zainteresowania. (...) Decyduję się więc na ocenę 5/10, choć być może to tylko kwestia takiego a nie innego odbioru przy tym konkretnym odsłuchu...


Mam wrażenie, że tak - przy okazji słuchania Grota posłuchałem też Break Outu a także You Know'a, i tak jak kiedyś, ten ostatni utwór wydaje mi się wyraźnie najlepszy. Już kiedyś wymieniłem go jako jeden z dwóch prawdopodobnie najbardziej przeze mnie niedoszacowanych w WFO utworów, a teraz myślę, że najbardziej, bo jeżeli nawet nie te 7, to 6.5 wydaje mi się minimum (i to też może być kwestia konkretnego odsłuchu, z tym, że częściej wychodzi mi właśnie w ten sposób). Poprawkami o pół punktu nie będę nikogo zanudzał, ale tutaj to różnica zbyt wyraźna.

Zmieniłbym na 6.75, tak samo jak Wojny bez łez ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group