Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 14:28:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: WYLUDNIACZ
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 19:00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tym razem losowanie powierzyłem mojej córce. Nastolatka zapewniła, że "wylosuje coś fajnego" i wyciągnęła...
...los z napisem "WYLUDNIACZ".
Dobre dziecko :faja:

Zapraszam!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 19:03:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
"The Other Side" wywołało rekordowe zainteresowanie - głosowało 28 osób


arasek pisze:
"Saluto" wzbudziło minimalnie mniejsze zainteresowanie - głosowało 28 osób


Arasek, chyba nie rozumiem tych Twoich statystyk! :D :wink:

Crazy pisze:
Dużo osób zwracało tu uwagę na podnoszący na duchu refren, niektórzy nawet mówili, że zwrotka była im pod tym względem raczej obojętna.

Po raz pierwszy napomknąłeś o tym po moim poście, więc się trochę poczuwam do bycia adresatem. :wink:
Nie wiem, jak inni, jeśli o mnie chodzi, to tekstowo refren nie istniałby bez zwrotek!
Natomiast zwrotki są dla mnie przeciętne, niezbyt ciekawe pod względem muzycznym i tego dotyczyła moja krytyka, choć istotnie mogło być to niezbyt czytelne.


Ostatnio zmieniony sob, 25 lutego 2017 19:09:10 przez Fengari, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 19:05:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Są takie utwory, że aż się prosi 10/10. Słyszę tytuł, a głowa mi się zapełnia dźwiękiem, atmosferą, słowem, wspomnieniami, opowieścią.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 19:08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Fengari pisze:
Arasek, chyba nie rozumiem tych Twoich statystyk!


A, bo po drodze (nomen omen) były jeszcze "Buraki... "a tam głosowało 30... a teraz nieznacznie się wyludniło :wink:

manool pisze:
Są takie utwory, że aż się prosi 10/10. Słyszę tytuł, a głowa mi się zapełnia dźwiękiem, atmosferą, słowem, wspomnieniami, opowieścią.


W punkt!
Ale coś więcej jeszcze napiszę.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 19:11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
A, bo po drodze (nomen omen) były jeszcze "Buraki... "a tam głosowało 30... a teraz nieznacznie się wyludniło :wink:

Buraki były po Otherside? Kurde, to już mi się kolejność miesza, byłam przekonana, że odwrotnie. :oops:
Może by numerować tamte wątki?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 19:14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
arasek pisze:
Dobre dziecko :faja:


Ha! Pozdrawiamy!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 19:19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jasny gwint. GRUBO!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 22:19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Proszę pozdrowić Pannę Grotównę :)

Na pewno tu wrócę po kilku odsłuchach dostępnych wersji utworu.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2017 02:52:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
OOOO KURDE :!:

manool pisze:
Są takie utwory, że aż się prosi 10/10. Słyszę tytuł, a głowa mi się zapełnia dźwiękiem, atmosferą, słowem, wspomnieniami, opowieścią.


:aniolek: TAK!

Bardzo grubo.

Końcówka lata 1994, wizyta u Dziadków na Jurze K-Cz, spacer na targowisko dla zabicia dopadających fal nudy. Nic tam ciekawego, ale przejść się można. Kątem oka widzę stoisko z kasetami - no, ale wiadomo jakiej muzy można się w takim miejscu spodziewać... Wieje wiatr wbijający mi w oczy ostry letni kurz, odbijam w stronę straganu, idąc prawym halsem mijam gardłujące przekupy i bez ochoty na cumowanie dobijam na moment do sklepiku. Na samym środku leży kaseta odbijająca się głęboką czernią od pstrokatych banałów we wszystkich kolorach tęczy. Jak to?! Armia nagrała nową płytę i w dodatku można ją kupić w takim miejscu?! Błagam sprzedawcę o odłożenie "na chwilkę", biegnę pełen niedowierzania, dwa kilometry dzielące mnie od domu Dziadków pokonuję ostatnim tchem, biorę pieniądze (ile to było? Siedemnaście tysięcy? Więcej?) wsiadam na rower Jubilat i przewracając się po drodze, rozrywając swe pierwsze, oryginalne, amerykańskie szturmówy M65 wracam na bazar. Jest! Jest!!!! Natychmiast jadę do kiosku po baterie do walkmana, bo oczywiście zdechł, kanalia. Jadę do Parku, chowam się za ruinami Pałacu i wciskam play. Odtąd już nigdy żadna płyta nie wywarła na mnie takiego natychmiastowego, powalającego wrażenia.

Dwadzieścia dwa i pół roku później: 10/10.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2017 09:17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O szlak, jaka historia!!!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2017 11:34:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
:aniolek:

Ja zacznę nieco przekornie, że nigdy do końca "nie kupiłem" Wyludniacza. Triodante poznałem po raz pierwszy nie z kasety, lecz na tym legendarnym (nomen omen) koncercie w Medyku. Ale, nie znając materiału (a może bardziej: nie będąc kompletnie przyzwyczajonym do koncertowego noizu), nie umiałem rozpoznać czy zapamiętać utworów. Przyszedł więc wkrótce czas na kasetę, ale pamiętam, że w swoim pierwszym, tzw. najsampierwszym odczuciu byłem nieco zagubiony. Nie dziwię się sobie, bo o ile Wyciągnij rękę czy Wiatr jest szary zaczynają płytę od Rosynanta i jadą ostrym galopem, to w przeciwieństwie do nich ten pierwszy utwór na Triodante nie wiadomo czasem czy jedzie w lewo czy w prawo, w górę czy wstecz... do dziś czasem nie jestem pewien i chyba to właśnie miałem na myśli w pierwszym zdaniu powyżej. Bardzo szybko w rosnącym zachwycie nową płytą Armii wyodrębniłem baterię utworów Wielkich i mniejszą reprezentację utworów powiedzmy "zwykłych". A pomiędzy nimi okrakiem Wyludniacz. Zwykły to on nie był ani na cal, ale nie porywał mnie ani nie zachwycał w stopniu porównywalnym do czterech innych. Do dziś zresztą pozostała to przestrzeń niezasypana, choć nie jest ona znowu taka szeroka.

Właśnie dobiega do końca kaseta. Nie mam takiej historii zakupu i pierwszego odsłuchu, jaka została opisana powyżej (choć tak naprawdę koncert w Medyku jest jej odpowiednikiem), ale potwierdzam, że 22 i pół roku później pozostaje to kaseta na 10/10. Samemu Wyludniaczu dajmy tu 8/10. Nie - 8.5. Jak mój ulubiony film! Będzie to średnia między obiektywnym 9.5 a subiektywnym 7.5. ;-)

Dzwonki!
Mój głos jest słaby!
Bas!
Perkusja!
Gitara! Dwie gitary!
Waltornia!
Wszechobecne pulsujące światło!
Koda!

Nieeeeeeeeee.... Musi być jednak 9/10.
I może dzisiaj, podczas tego odsłuchu Triodante, który wyraźnie chce trafić do wątku "odsłuch roku", a będzie nawet odsłuchem podwójnym, bo właśnie następuje drugi odsłuch Wyludniacza a przecież dalej nie wyłączę... więc może dzisiaj ta przestrzeń w końcu uległa zasypaniu :!:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2017 13:11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
Na początku traktowałem Wyludniacza jako przedwstęp do Popiołów. Tzn. nie był to utwór, który się przewija, ale dopiero Popioły dokładały do pieca. Dziś po dłuższej przerwie odsłuchałem płytę i okazało się, że Wyludniacz jest jak wino. 9/10
P.s. Chyba mi się zapętli Triodande w odtwarzaczu :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2017 13:19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Chciałbym jednak polecić wersję zgoła niekanoniczną, która znalazła się na ścieżce do widowiska.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2017 15:47:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Fengari pisze:
Może by numerować tamte wątki?
Jestem przeciwny. Ostatnio na forum robi się za dużo porządku.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2017 18:43:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tyler Durden pisze:
Końcówka lata 1994


Miałem trochę podobnie, choć nie tak dramatycznie. Kasetę "Triodante" wyhaczyłem na podobnej maści stoisku w hali dworca Poznań Główny. Wiedziałem już od jakiegoś czasu, że nowa płyta ma być, ale to były tylko jakieś zapowiedzi w pismach muzycznych (a na forum nic nie było na ten temat :wink:). A tu - "Triodante", po prostu sobie leży, obok jakiegoś Golden Life... szok! Na szczęście nie musiałem nigdzie jeździć, bo kasę miałem jakimś cudem przy sobie.

Całe "Triodante" po pierwszych przesłuchaniach było dla mnie ogromnym rozczarowaniem. Zakochany w legendowej ścianie gitar nie mogłem strawić selektywności gitar Grymuzy, tych półsekund ciszy. Jedynie "Skończyłem rozpoczynaj" przypominał mi "starą" Armię, a "Wyludniacz" mimo wszystko jakoś przyciągał i wabił. Początkowo ratował go głównie tekst - niesamowity obraz nim namalowany nie dawał mi spokoju. Cała ta fraza:
gdzieś podobno jest tajemne przejście
tunel lub korytarz albo chodnik
prowadzący jak mówi poeta
ku schronom natury
innym marzy się właz
prowadzący do komina
gdzie podobno widać jeszcze gwiazdy

bardzo mocno oddziaływała na mnie. O tym, że to na podstawie Becketta nie miałem (absolwent liceum o profilu humanistycznym :twisted: ) bladego pojęcia.
Ale dość szybko polubiłem również muzyczną stronę. Utwór nie jest z tych, które wchodzą mi od razu do głowy, akordy są tam dziwne, pokomplikowane. Ale całość jest najwyższej próby - dzwonki, waltornia, basowa solówka - wszystko teraz wydaje mi się we właściwym miejscu o właściwym czasie.
W wątku "Top 10 Armia" - u mnie 4 miejsce... A teraz pierwszy raz daję 10/10.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group