Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 05 maja 2024 12:20:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2017 20:48:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Ale w drużynie "Triodante" na meczach NIE zagrałeś :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2017 20:58:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17265
Skąd: Poznań
No bo do dziś wolę (choć minimalnie) "Legendę" od "Triodante". :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 01:43:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
no i teraz mi się te  buraki z potrójną mocą- za przeproszeniem- odbiły ! bo to jest prawdziwa 10 !!!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 09:37:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7631
Skąd: Kraków
Jeden z pierwszych poznanych przeze mnie utworów Armii. Na początku nawet się go bałem. Ma miejsce w mojej osobistej historii, więc dostaje 9/10.

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 11:07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
O tym, że będzie nowa płyta Armii inspirowana Boską komedią o dziwnym tytule Triodante dowiedziałem się z Telegazety... Od tego czasu częściej zachadzałem do sklepu muzycznego, a po paru miesiącach zobaczyłem odpowiednią kasetę i tak w kiosku kasetowym między rzeszowskim dworcem kolejowym a pekaesowym. (Kurczę, a może fabrykuję wspomnienia i jednak kupiłem to w sklepie?)
Kasetę puściłem i pojawiły się dzwonki. A potem ni to punk, ni to metal. I tekst. I to było to, o co mi w Armii chodziło.

Ponieważ wypada jakoś poróżnicować kawałki z Triodante, nie będzie 10/10. Będzie 9/10, głównie za te dzwonki i za to wprowadzenie do najlepszego albumu.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 12:26:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 09:01:45
Posty: 241
No cóż, mnie Triodante nie porwało nigdy, wyżej cenię UT która na tym forum to jakaś 3 liga :)
5/10

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 12:57:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Zdecydowanie 10/10

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 13:05:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 882
Skąd: toruń
mój głos jest słaby proszę odpowiednio nagłośnić!
dobry numer.
ocena: 7/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 13:26:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kraszan pisze:
No cóż, mnie Triodante nie porwało nigdy, wyżej cenię UT która na tym forum to jakaś 3 liga :)
5/10


Zdecydowanie zgadzam się z Tobą, że Ultima Thule niezasłużenie nie ma dobrej opinii, ale w przeciwieństwie do Ciebie Triodante porwało mnie od pierwszego dzwonka, a nawet od pierwszego spojrzenia na okładkę:)

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 13:32:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
Samemu Wyludniaczu dajmy tu 8/10. Nie - 8.5. Jak mój ulubiony film! Będzie to średnia między obiektywnym 9.5 a subiektywnym 7.5. ;-)

Dzwonki!
Mój głos jest słaby!
Bas!
Perkusja!
Gitara! Dwie gitary!
Waltornia!
Wszechobecne pulsujące światło!
Koda!

Nieeeeeeeeee.... Musi być jednak 9/10.


Podobnymi torami szły moje myśli :D. I efekt ten sam: 9/10.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 13:34:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17265
Skąd: Poznań
panek pisze:
Kasetę puściłem i pojawiły się dzwonki. A potem ni to punk, ni to metal. I tekst. I to było to, o co mi w Armii chodziło.


O, u mnie było tak samo.
Właśnie pamiętam z pierwszych dni to silne - aż irytujące - wrażenie, że nie umiem przyporządkować "Wyludniacza" do metalu ani do punka.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 13:40:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Tak, dzwonki! Powinnam to dopisać do ciągu skojarzeń, który mi się otworzył po przeczytaniu tytułu. Słyszała, a nie napisała.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 14:41:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Nie jest jednak łatwo. Myślałem, że moja ocena będzie oscylować wokół wysoko zawieszonej poprzeczki dla całego albumu bądź też dla samego utworu, który jako otwarcie "Triodante" żadnej ujmy płycie (a raczej kasecie :wink: ) nie przynosi, ale jawi mi się jako pewnego rodzaju wprawka, próba postawienia słuchacza w trudnej sytuacji dysonansu poznawczego. Nie wiem, czy twórcy mieli takie założenie, ale jednak rytmika kompozycji niczym nie przypominająca jednostajnego galopu, o którym była mowa, to po prostu rękawica rzucona przygodnemu odbiorcy. Czy jesteś w stanie to znieść, czy jesteś gotowy na to, co czai się tuż za rogiem? Atmosfera siedziby błądzących ciał oddana zapewne idealnie (nie wiem, nie byłem, świadomie tam dotrzeć nie zamierzam), tylko całość jawi mi się jako zszyta z nie do końca przystających do siebie partii sukna. Riff przerywany przez Grymuzę w najmniej spodziewanych momentach. Próba zszycia rozrywającej się materii pod słowami o słabym żółtym świetle gitarą (czy to Banan ulega czarowi techniki slide?) jakże inaczej brzmiącą, nie tak nerwową, jak gdyby ktoś starał się stępić ostre krawędzie. Waltornia przejmie tę funkcję w kodzie. A przecież już Piotrowski swym melodyjnym basem wypełnia wszelkie luki. Dźwiękowy atak podkreślający jeszcze bardziej to, że głos jest słaby. Dzwonki nie przygotowują na cios, wspomniana koda pomaga w oswojeniu utworu, a przy okazji zapowiada to, co najciekawsze w dalszej części płyty. Waltornia dająca nadzieję na ułożenie sobie w głowie tego zamętu tuż przed doskonałą solówką basisty. Potem powtarzanie tego samego (ale czy na pewno?!) tematu przez różnie brzmiące gitary (i grające w innych tonacjach, choć pewności nie mam, bo może są poważniejsze różnice, których nie słyszę) jest świetne.

O dziwo, wersja z "Podróży na Wschód" przekonuje mnie bardziej pod względem partii gitar w zwrotkach, może z uwagi na brzmienie, soczystsze, gęściejsze, zbliżone do ściany dźwięku.

Sam nie wiem, zacząłem pisać ten wpis z myślą, że coś mnie w tym "Wyludniaczu" uwiera. Nagromadzenie muzycznych wątków oszałamia może nie tylko mnie, a sam podmiot wykonawczy. Liczyłem się z oceną 8/10, a tu niektóre momenty zbliżają się do noty maksymalnej. Konfuzja trwa. Idealnie oddane piekło jako swoiste kłębowisko niespełnionych i nie dających się spełnić marzeń.

Esencja?! 11/10?

Wróc! 9/10

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony pn, 27 lutego 2017 14:50:50 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 14:49:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28018
Ładnie z tym rzuceniem rękawicy.

Ale już uwagi na temat rzekomej nieprzystawalności tego czy owego absolutnie nie na miejscu :mrgreen: .



PS.
Miki pisze:
czy to Banan ulega czarowi techniki slide?


Może ktoś jeszcze zweryfikuje, ale dla mnie to bardziej Fripp niż slide. Obstawiam pana Michała.


PPS.
Miki pisze:
Riff przerywany przez Grymuzę w najmniej spodziewanych momentach.


Zaskoczył mnie ten zarzut! Przecież to najlepsze :) . Jeszcze fajniej pod tym względem jest w Nieruchomo :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2017 15:39:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Co do rwanego (czy też przerywanego) riffu w "Popiołach" to zawsze mi się kojarzył z późnym Bad Brains (ale nie za późnym, powiedzmy, że tego na etapie "Quickness"), ale to już inna historia. Zresztą takie samo skojarzenie mam z partią gitary w "Skończyłem rozpoczynaj", gdy pojawiają się tytułowe słowa. A ten slide skojarzył mi się właśnie z fragmentem tuż przed tym pogodnym (również w znaczeniu nastroju), by nie rzec słonecznym, a może lepiej świetlistym finałem ostatniego utworu. Za chwilę minie przedostatni utwór, czyli "Pieśń przygodna", jeszcze tylko część z podnóża Tatr, a ja po raz kolejny odkrywam tę melodyjność Piotrowskiego, o której wspominał Frantz. A przecież nie jest to odkrycie ostatniego czasu.

Sam nie wiem, czy to są zarzuty. W zamierzeniu miały nimi być, ale mi się nie udało :)

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group