Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:06:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2017 15:20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Cholera! Właśnie sobie przypomniałam, jakie mam sentymentalne wspomnienie w tym utworem. Był jednym z tekstów w naszej legendarnej akademii z okazji 11 listopada. W liceum oczywiście. To było!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2017 17:05:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Dla mnie Zostaw To należy do kategorii tzw. hiciorów, co do których raczej pozostaję sceptyczny, podobnie jak i w ogóle do twórczości Armii sprzed Triodante - zdecydowanie wolę inne klimaty. W pierwszej chwili miałem dać niską ocenę, ale czym dłużej słucham różnych wersji - płytowych i koncertowych, tym ta ocena rośnie. W sumie najbardziej podoba mi się wersja z Antiarmii, jest chyba najmniej "przebojowa".

5/10

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2017 17:34:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Na mnie wśród najbardziej zaskakujących momentów z przeszukiwania wersji live - na YouTube - wielkie ooooo - robi ta wersja:
phpBB [video]

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2017 10:38:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
No to teraz odrobinę poważniej...

"Zostaw to"... generalnie bardzo fajny kawałek, ale że pierwszej płyty słucham bardzo rzadko, to jednak musiałem sobie przypomnieć wersję "pierwotną", bo tę z "Czas i byt"... i powiem Wam, że obie wersje są fajne, bo to bardzo melodyjny, ciekawy utwór (solo - oczywiście rewelacyjne...) Zakończenie na "Czas i Byt" bardzo fajne, te sprzężenia!
Ale siła tego utworu - to chyba jednak wykonania koncertowe, to jest jednak koncertowy strzał (zawsze chce się śpiewać refren)... ale przecież i tekstowo dzieje się sporo... trochę taki protest song, ale na płaszczyźnie duchowej... dziś trafia do mnie to rozdwajanie się na pół (bądź zimny albo gorący!!)...
Wykonanie które zapadło w pamięć po dzień dzisiejszy? Brawurowy, grudniowy występ w krakowskim klubie Loch Ness...

Ocena: 7/10

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2017 10:59:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Smok pisze:
Zakończenie na "Czas i Byt" bardzo fajne, te sprzężenia!


Aż sobie odświeżyłem! Ten riff kończący w ogóle jest niezwykle dostojny i piękny, prawda?
Ale tym razem zwróciłem też uwagę na część z solówką, bo tam się tak wdzięcznie ścieżki nakładają.

Ciekawe, bo wyższą ocenę dałem "Bóg jest miłością", ale to "Zostaw to" słucham jak najęty :) . Może to wynikać z tego, że mi od dawna utrzymuje się nasilona fascynacją "pierwszą" Armią, w sensie z Brylem. A może też przez to, że "Zostaw to" to jest ta Armia, której wiatr rozżarza we wnętrzu to przygasłe ognisko, że zaczynają po nim skakać wesołe ogniki :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2017 12:32:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
antiwitek pisze:
wiatr rozżarza we wnętrzu to przygasłe ognisko


ale dobre brzmienie ten fragment ma :!:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2017 12:45:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
jak treblinki Brylewskiego :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2017 13:41:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
8/10 - tyle miałam dać bez komentarza, bo co tu pisać, wszystko zostało powiedziane. Ale przeczytałam o przygasłym ognisku, rozżarzonym przez wiatr! Witek, tak się rzecz macała. Chodzi nie tylko o ocenę merytoryczną, ale także o odbiór osobisty.
Wróciłam z wakacji i kupiłam sobie tą kasetę na bazarku. Armia stała się wtedy pierwszą fascynacją muzyczną po doorsach.
Kaseta była kosmiczna. Nic nie było słychać, jeden łomot. Żadnych słów nie dało się rozróżnić. Słuchałam jej dzień w dzień przez jakieś 2-3 miesiące, szorując podłogę na kolanach. Byłam wtedy jeszcze córeczką mamusi, jak również tatusia, dla którego miałam pójść na studia. Najlepiej na uniwersytet jagielloński, bo w córeczce tatuś pokładał duże nadzieje. Gdyż sam nigdy nie miał tak dobrze! A tu córcia w ciąży, w ataku hormonów, nie piśnie ni słówka do tego półgłówka :-(. Tylko punka słucha i płacze.
Zostaw to! nie było dla mnie utworem politycznym, tylko anarchicznym. S.milczał, ciężko pracował i myślał. W jarocku nie myśleliśmy aż tyle tamtego roku! Miał 18 lat, dopiero co rzucił chatę, poszedł w świat.
Urodziła się dziewczynka, a kaseta przepadła.

Słuchając 20 lat później, wciąż miałam Zostaw to! w pierwszej 10 -tce Armii ever. A jednak tydzień temu w Opolu już nie powalił.

8/10


Ostatnio zmieniony pt, 27 stycznia 2017 17:01:45 przez anastazja, łącznie zmieniany 6 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2017 10:52:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale się nasłuchałem! Nie zostawiłem to!

Świetny ten numer. Ja będę z tej frakcji, do której bardziej przemawia tu muzyka, niż tekst. Owszem, świetny jest ten wałęsający się cień, świetnie się krzyczy na koncercie "zostaw to!", bardzo lubię konstrukty typu "tylko o to chodzi, byś stał się z jednym z nich" (niszcz system!), ale generalnie tekst jak tekst. Natomiast riff i ogólny drajw tego numeru bierze mnie bez żadnego ale. Sporo osób sytuowało tu ten utwór wśród wczesnoarmijnych "hiciorów", czyli jak Niezwyciężony, Podróż na wschód... Chyba w porównaniu do tamtych dwóch jest traktowany jakby mniej poważnie. Może trochę słusznie, szczególnie Podróż na wschód wydaje się jakby piosenką z levelu wyżej, ale... czy ja tak naprawdę bardziej lubię Podróż lub Niezwyciężonego niż Zostaw to? Na dzień dzisiejszy nie mam takiego wrażenia. Przewiduję dla wszystkich trzech ocenę 7/10, bo też nieco bardziej je lubię od Smoków, które dostały 6.

Ale czadowa jest ta wersja, którą zlinkował otomo! Ta z Mozambikiem na początku. Solówka Bryla wymiata :shock:

W krainie smoków 6/10
Bóg jest miłością 9/10
Zostaw to 7/10

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2017 17:00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ciekawe, ciekawe. Myślicie, że po skokach kot araska coś wylosuje?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2017 17:07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Też mnie to nurtuje! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2017 18:44:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dotychczas jedziemy z grubej rury. Ale mimo wszystko Armia nie ma SAMYCH świetnych utworów, ani z XX wieku (zauważcie, że jak dotąd mamy tylko z XX wieku), ani potem. Statystycznie powinno teraz paść na coś słabszego z tego stulecia. Stawiam na Biesy 8-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ZOSTAW TO
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2017 19:50:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dzięki! Odświeżyłem sobie spojrzenie na "Zostaw to" dzięki Waszym wpisom... Głosowało 21 osób, ocena utworu: 7,05.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2017 20:26:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
coś słabszego z tego stulecia. Stawiam na Biesy 8-)


A dziś akurat, słuchając ostatniej koncertówki, pomyślałem, że mogliby też zagrać takie Biesy. Przecież to czasem wyrywało z butów!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ZOSTAW TO
PostWysłany: śr, 01 lutego 2017 02:20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Zostaw to - 6/10

Bardzo lubię, ale od tak dawna przywiązałem się do wersji "Leave it all behind and flee", że oryginał mi troszkę z tyłu tu zostaje ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group