Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 16:07:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 12 stycznia 2017 13:42:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Też mam go ciągle w głowie. Jak fajnie będzie pogalopować sobie w ten sposób przez całą dyskografię! Rozhuśtałeś forum, Arasku. :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 12 stycznia 2017 22:37:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Aras! :D :piwo: wreszcie ktoś walnął tak, jak trzeba!... to jest temat po zakończeniu którego można będzie... umrzeć ;)!!!... ja cię kręcę, nienapisanie tu - wbrew mojemu stanowi, który można wyrazić powiedzmy "położyć się i umrzeć" - mogłoby skończyć się źle... więc do dzieła....

"Drogę" poznałem po "Der Prozessie" i była dla mnie płytą wręcz delikatną, subtelną, liryczną... i taką pozostaje do dziś, zwłaszcza przez grę Beaty, którą określiłbym jako perkusyjny romantyzm. :) Brzmienie jej instrumentu pełne jest śpiewności, przestrzeni i nieustępliwości morskich fal rozbijających się o kadłuby martwych fregat.... cała związana z tym ornamentyka i rytmiczność porusza we mnie tę samą strunę, którą poruszają perkusjonalia w muzyce zespołu Dead Can Dance...
...płytę mam w samochodzie i jest ulubioną płytą Kazika, więc słuchamy jej bardzo często i zawsze czekamy na "W krainie smoków"... na ten początkowy riff, który prostotę rekompensuje mocą wykonania (ale czy prostota może być jakimś zarzutem wobec riffu?), utwór idzie przed siebie z pewną ociężałością zamyślonego słonia, by poprzechodzić w gallopp i odpoczynek...

...być może jest trochę belferskiego ;) tonu: "nie spaceruj tędy", "nie nadstawiaj głowy", "to się może skończyć źle" - na który naturalną moją reakcją jest "O! ...TAKIEGO...!!!", ale jest także piękna apokaliptyka dłubiących w nosie wron, czy dziurawego mostu.... w sumie tekst broni się, zwłaszcza z perspektywy ojca puszczającego piosenkę swoim dzieciom... :)... lubię go... 6/10


P.S.

Wszystkie Wasze wpisy są wspaniałe! Wiele z nich chciałbym zacytować i chociaż się do nich pouśmiechać :) Wiem, że wydarzyło się coś wyjątkowego w tym miejscu i ta wspaniała rzecz ma swoją siłę i swój głos, który na pewno słyszy Erkej (bracie! słyszysz???), Natalia ( siostro! słyszysz??), Elrond (bracie! słyszysz??)....... eeeeeeeeeechoooooooooooooooooooooooooooooo...............

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 stycznia 2017 02:01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
fajnie że walec ale on jakiś taki wagi piórkowej.
tekst lepsiejszy od muzyki.
ocena: 5/10


Ostatnio zmieniony ndz, 15 stycznia 2017 01:13:28 przez OLD SENIORHAND, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2017 08:17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
A wogóle to wspaniale że Budzy śpiewa swoje wiersze. To znaczy Elrond.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2017 21:12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie no, śpiewa Budzy. Elrond to - miejmy nadzieję - może coś jeszcze napisze na forum?

Pietruszka pisze:
w sumie tekst broni się, zwłaszcza z perspektywy ojca puszczającego piosenkę swoim dzieciom..

Dobrze powiedziane. Bo widzisz, w tej belferszczyźnie coś jest... Nie wiem, czemu niektórzy tak się przed nią zapierają rękami i nogami, ja tam się w tym odnajduję ;-)
A jeżeli chodzi o Krainę smoków to nie mogę tu nie napisać (choć wydaje mi się, że gdzieś już kiedyś pisałem), że mój prywatny teledysk do tej piosenki rozgrywać się musi w przejściu podziemnym koło Rotundy w Warszawie. Rotunda - metro Centrum - tzw. "patelnia" - wyjście na cepelię - wyjście na hotel forum - niekończący się smród kanapek oscar (czy inne, jakkolwiek by się zwały) - niekończące się tłumy gnających gdzieś, zdenerwowanych ludzi. To jest kraina smoków, gdzie ja nie wyciągam ręki, bo po prostu się boję, że to się może skończyć źle. Mam zasadę, że tam, w tej krainie smoków, nie rozmawiam z nikim (typu "czy mogę zadać kilka pytań" albo "pożycz złotówkie bo mi na małpkie braknie"), nie zatrzymuję się, nie wyciągam portfela itp. Ciekawe, co bym zrobił, gdybym zobaczył tam człowieka potrzebującego pomocy... mam nadzieję, że nie odwróciłbym się od niego, mimo obawy, że podczas gdy będę mu pomagał, jakiś smok rąbnie mnie po głowie albo zwyczajnie okradnie.
Wiem, że to trochę smutne albo trochę paranoiczne, ale trzeba mieć jakieś zasady ;-)
Może nie należy brać tego zbyt serio...

... w każdym razie w tamtym przejściu podziemnym odtwarza mi się zawsze W krainie smoków.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2017 21:56:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Pietruszka pisze:
być może jest trochę belferskiego ;) tonu: "nie spaceruj tędy", "nie nadstawiaj głowy", "to się może skończyć źle" - na który naturalną moją reakcją jest "O! ...TAKIEGO...!!!"

A ja tu zupełnie nie widzę żadnej belferszczyzny.
W ogóle ten tekst nie kojarzy mi się z zakazami, pouczeniami, dla mnie jest po prostu stwierdzeniem faktu pt. 'tu jest niebezpiecznie', ewentualnie przyjacielskim ostrzeżeniem (dosłownie, bez żadnej ironii czy groźby, która się zazwyczaj z tym zwrotem kojarzy). A może po prostu taką formą wyrażenia własnych doświadczeń.
Nigdy nie widziałam tu żadnego kazania w tym.

A tak na marginesie, całkiem przypadkiem trafiłam dziś na owo zapomniane przeze mnie słowo, z którym brzmieniowo kojarzył mi się na sermater. :) Otóż jest to paternoster!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2017 22:08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7608
Skąd: Kraków
Fengari pisze:
W ogóle ten tekst nie kojarzy mi się z zakazami, pouczeniami, dla mnie jest po prostu stwierdzeniem faktu pt. 'tu jest niebezpiecznie', ewentualnie przyjacielskim ostrzeżeniem


Ja mam tak samo. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2017 22:13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
przypominam, że w poście Pietruszki był tam wink!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 stycznia 2017 14:17:15 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
arasek pisze:
Dziekuję za wszelkie wpisy!
"W krainie smoków" osiągnęło średnią 5,73 pkt. Głosowało 19 osób.


Hehe, byłem najbliżej średniej ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2017 19:48:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Istotnie. :)
Dziekuję za wszelkie wpisy!
"W krainie smoków" osiągnęło średnią 5,73 pkt. Głosowało 19 osób.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 lutego 2017 07:36:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 05 grudnia 2015 20:53:40
Posty: 236
Skąd: Kraina Deszczowców
Czy ja tu mogę jeszcze wpaść z oceną wyedytowaną z postu w wątku o "Bóg jest miłością"?

Jeśli mogę, to "W krainie smoków" 6/10 (muzycznie 5, +1 za tekst)

_________________
wiatr jest szary, a księżyc zielony


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 lutego 2017 19:39:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
4/10

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group