Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:12:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 20:34:23 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
swoj tysieczny post postanowilem uczcic nowym tematem, z zamiarem ktorego juz chwile sie nosze.
otoz chcialbym was zaprosic do wstawiania tu okladek albumow, ktore uwazacie za wybitne (nie, ze jakkolwiek piekne lub slynne) z krotkim uzasadnieniem.
oczywiscie wszyscy wiemy jak wazene sa te obrazki towarzyszace muzyce, przeciez kupujemy plyty oryginalne, wiec nie bede nudzil, tylko zaczne.

niestety nie bede oryginalny:
Obrazek

armia - legenda

chyba kazdy sie ze mna zgodzi, ze prawie wszystkie okladki armii (mam na mysli albumy) sa przynajmniej bardzo dobre i nawet nie bardzo mozna tu napisac cos nowego. ja najwyzej oceniam (ciezko przyznac, ale jednak) don kichota. troszke nizej i w zasadzie ex aequo sa antiarmia, czas i byt (problem sie pojawia, bo jedno jest poprawka drugiego, ale obie wersje jednak sie roznia i oczywiscie spelniaja kryteria kwalifikacyjne), triodante (biala wersja), duch, droga (z czerwonym tlem) i ultima thule. (pozostale jednak sie nie zakwalifikowaly).


no to dalej (tu bedzie ciezej):

Obrazek

pearl jam - no code

zdecydowalem sie jednak nie przeginac i pokazalem tylko to, co widac na froncie cedeczka, ale to tylko 1/4 okladki (krotki opis techniczny: tekturka skladana na 4, zlozona z ponad setki polaroidow (tylko jeden nie jest autorstwa veddera). dwie czesci sa kopertami: jedna na cd; druga na koperte z polaroidami naturalnej wielkosci, na rewersie ktorych sa teksty kawalkow). kaseta jest zawinieta w jeden z bodajze osmiu polaroidow, bez zadnych wiekszych rozkladowek.
same zdjecia sa... dziwne, do dzis nie wiem co poniektore przedstawiaja (w sumie to niezla z tym zabawa), niektore wrecz odrazajace, wszystkie, ze sie tak wyraze, no code (nawet nazwe plyty sprytnie z nich ulozono) i tworza najlepsza kompozycje tego typu (patrz: u2), a w polaczeniu z forma opakowania (zreszta kazde pearljamowe wydawnictwo od vitalogy jest niepowtarzalne) i muzyka tworza niezly kod.
troszke tylko gorsza jest okladka do yield, pozostale tez nie sa zle, ale juz nie tak dobre.


i teraz mam straszny problem:

ObrazekObrazek

queen - innuendo i queen

innuendo - bardzo przemawia do mnie symbolika, ktora bierze z istoty zepolu (szczegolnie nawiazuje do formy) i wynosi to wizualnie na jeszcze wyzszy poziom i gdy sluchacz wlacza w koncu dzwiek, juz wie co zobaczyl. dla mnie kazdy element okladki (w tym szare tlo) opowiadaja o owczesnie aktualnym stanie zespolu. nawet nie wiem jaki mial w nia wklad mercury, ale wszystko do niego tu pasuje: ze po okresie kiczowatej osiemdziesiony wraca do rocka, ze wie iz umiera, ze jednak byl wielki, ze bylo warto zyc i sie trudzic, ze mimo wszystko zal odchodzic i wreszcie, ze show must go on. jak slucham tej plyty to placze (troche przez bardzo osobisty odbior, ale i bez tego) - jest najlepszym ich dzielem (ponoc elrond nie zna - uzupelnic). okladke docenilem pozniej niz muzyke, bo sie po prostu nie zaglebialem, ale warto, bo kryje wiele tresci.

plyty queen nawet nie znam (zledwie pojedyncze kompozycje z greates hits), ale znajac kolejne ich dziela okladka mi sie szalenie podoba. mlody, nieznany zepol w taki sposob opakowuje swoj pierwszy lp. albo nadete bufony typu oasis, albo geniusze i prorocy zarazem. taki patos (to okreslenie na pewno nie przyszloby mi do glowy bez znajomosci tematu) z niej bije! czad! poza mercurego, kompozycja (lub jak kto woli plan), kolorystyka, nazwa (przeciez tez nowa wtedy) lacznie z jej liternictwem - pod tym wzgledem wymarzony, krolewski debiut.

zupelnie przypadkowo zastosowalem tu klamre: pierwsza i ostatnia za zycia freddiego plyta queen. jak na zespol przystalo, obie okladki bija majestetem, ale tak umiejetnie podanym, ze nie razi, a w przypadku innuendo nawet groteskowo rozwesela.


na dzis bedzie, ale jeszcze tu wroce.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 21:18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Pearl Jam ten powyżej to akurat jak dla mnie przykład niezwykle brzydkiej okładki.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 21:27:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Czerwona okładka "Drogi" (pierwotna wersja) - bardzo ładna jest.
Okładka reedycji "Drogi" - brzydka jest. :)

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 21:33:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
K.T.W.S.G. pisze:
Ten zespoł nagrał kilka świetnych płyt, ale wszystkie ich okładki to żigi...


Ale Q nie napisał, że mają to być okładki ładne. I jego uzasadnienie wyboru tych dwóch okładek mi się podoba - szczególnie uzasadnienie wyboru nijakiej skądinąd okładki Queen I.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 22:15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Obrazek
Okładka w pełni oddająca zawartość płyty :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 22:20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ooo! Tak - piękna okładka!

Pamiętam, że kiedyś - w liceum będąc - czytałam artykuł o Dead Can Dance w Tylko Rocku, nie znając ich jeszcze wcale. Świetnie był napisany, a obok - własnie to zdjęcie. I nie wiedziałam nawet, że to okładka płyty, ale bardzo mnie zauroczyło! I zachęciło do poznania.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 22:49:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Obrazek
Kilka dobrych okładek na raz 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 22:59:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 lutego 2005 23:28:13
Posty: 437
Skąd: Kraków (sercem Gdynia)
Q, skoro umieściłeś Innuendo i Legendę... to ja muszę tylko dopowiedzieć, że jeszcze Triodante (za użycie wspaniałego obrazu) i "A night at the opera"/"day at the races" jako komplet - TO LOGO!!! i zabawa z odwróconymi kolorami :)
Obrazek
Obrazek

i jeszcze bardzo lubię okładkę The State - niezwykle sympatyczna, lubie po prostu ją oglądać i do tego ta historia z lepieniem figurek... Dodam, ze miałem świra na punkcie tej okładki - jak mieliśmy w LO szafki w szatni.. takie metalowe, jak w zakładach pracy, to ja sobie namalowałem Licę (moze jeszcze gdzieś mam foto), koleżanka Tytusa, a koledze w wolontariacie namalowałem Ślimaka :) wszystkie na takim samym czerwonym tle... postaci były ok. metrowego wzrostu... Malowałem sobie też tą okładkę w takim rozmiarze sporym - chyba A0 czy A1... kręćka miałem :)
Obrazek

_________________
w ręce kamień. my i oni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 23:16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Nie ma to jak prosty i jasny przekaz:
Obrazek
:twisted:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 23:18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 23:43:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Obrazek

Piekna w swojej prostocie!!!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2006 01:25:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Kacper, wklej nowy link, bo obrazek się nie wyświetla, tylko jakieś puste białe pole.....
:wink:

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2006 01:27:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
To też fajne:
Obrazek

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2006 10:35:23 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
q51 pisze:
chcialbym was zaprosic do wstawiania tu okladek albumow, ktore uwazacie za wybitne (nie, ze jakkolwiek piekne lub slynne)

czyli nie wykluczam, ze moga byc brzydkie, moga to byc zygi, a nawet zigi, moga byc to okladki nijakie, byleby byly wybitne. ale nie chodzi tu o okladki ladne, nawet bardzo ladnie zaprojektowane, ulubione, ani tym bardziej o koszmarne zarty.

pink floyd - zgoda (choc nie wszystkie), zamierzam tu co jakis czas wpisywac moje przyklady, w tym floydow.
no i jednak uzasadnienie sie przydaje, bo okladka "bialego albumu" beatlesow chyba wybitna jest, ale ciekawy jestem jak to widzi k.t.w.s.g.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2006 12:43:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
[ot]Znowu jakieś filozowanie (pierwszy był kamikowy temat bodajże :)). Jak coś wybitnego może być żygowe, nijakie i ogólnie do dupy? Eee tam. :) [/ot]

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group