Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 21:28:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 18:15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Morella pisze:
dzięki tekstom Blur

Rozumiesz, Karolina? Blur. Nie Moody Blues żadne, tylko BLUR. I będziesz nawijać po angielsku jak Morelka. :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 18:22:11 
Inverness pisze:
Polecam metodę karteczkową


kurde to nie dla mnie :D próbowałam tego ucząc się angielskiego, arabskiego i hebrajskiego i to była taka nuda że hej!!


Peregrin Took pisze:
Nie Moody Blues żadne, tylko BLUR.



kurde a do Graviego i jego Bitli to się nie przyczepił :D (ale swoją drogą Moody Blues mogą być nieźli do nauki przez bogactwo kiczowatych metafor :twisted: )


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 18:29:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Morella pisze:
a do Graviego i jego Bitli to się nie przyczepił

Bo nie wiem jak Gravi mówi po angielsku. :lol:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 18:33:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Karolina pisze:
aką metodą uczyliście się słówek, frejzali i takich tam?

podobnie ja Morella. Słuchają dużo muzyki. Z tym, że w moim przypadku był to Pink Floyd, Metallica i Black Sabbath.
Jeśli chodzi o frejzale to na konwersacjach.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 18:38:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Morella pisze:
bogactwo kiczowatych metafor

sleepless are the hours and lonely is the night
for the poor tormented soul
who's searching for the light

:mrgreen:

Metodę karteczkową stosowałem z powodzeniem do nauki łaciny!
Ale do angielskiego jakoś nie.

Natomiast w przypadku uczenia się słówek polecam gorąco uczenie się ich od razu w kontekstach. Tzn. że nie uczysz się samego, powiedzmy, walk jako 'spacer', tylko od razu np. 'go for a walk'. Zamiast sameog 'starve' - 'I'm starving', zamiast 'condition' - 'on condition that..' itp.
Nieraz się sprawdziło.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 18:38:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
Heh no to i ja się przyznam, że pierwsze kroki z angielskim stawiałam również przy okazji piosenek (U2,a jakże!). Ale z tymi tekstami to trzeba uważać, bo one są często przeraźliwie niegramatyczne. O, a dobrym sposobem do "upłynniania speakingu" własnie dla Ciebie Karolino może być toczenie wyimaginowanych konwersacji z Lodge'em hehe. Ja tak kiedyś z Bono gadałam :wink:

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 18:42:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
możesz napisać list do Lodża, a Gero Ci sprawdzi, czy błędów nie ma i czy Cię nie poniosło ;-)

ale ale - listy to żart, natomiast świetną metodą na rozwijanie słownictwa (owszem często bardzo potocznego, ale i przydatnego!) jest uczestnictwo w jakimś forum dyskusyjnym (np. o Moodych ;-)). Ja się z forum Lynchowego nauczyłem BARDZO DUŻO i to takich rzeczy, których na żadnym kursie bym nie poznał. Tylko trzeba uważać, żeby trafić na takie forum, jak mniej więcej nasze, żeby poziom dyskusji był, bo inaczej i język może być żenujący.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 21:08:54 
dzięki! ale podoba mi się to co piszecie :D
Crazy pisze:
możesz napisać list do Lodża, a Gero Ci sprawdzi, czy błędów nie ma i czy Cię nie poniosło

lepiej nie bo mi nic więcej nie przyśle żeby mnie jeszcze bardziej nie poniosło... ;)

no to widze że tak jak większość też przez muzykę się uczę, oczywiście żadne tam blur i inne bleeee tylko moody blues of course

i metodę karteczkową podłapałam ostatnio też, tylko w taki sposób że mam osobne karteczki z piosenek i osobne kazde inne. najgorsze że dużo czasu to zajmuje i nudne jest

i to
Crazy pisze:
świetną metodą na rozwijanie słownictwa (owszem często bardzo potocznego, ale i przydatnego!) jest uczestnictwo w jakimś forum dyskusyjnym (np. o Moodych
od niedawna robię co prawda ale rewelacja!!!! mam już dwa.. nie, nawet trzy fora moodych ;) na razie tylko do czytania (i szukania obrazków, hehehe)

a najfajniejsze jest dla mnie to że mimo mojego kalekiego poziomu jestem już w stanie jakoś tam się dogadać. piszę z jakąś amerykanką z last.fm i ona mnie rozumie, ale czad ! fajne to jest i naprawdę polubiłam angielski


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 22:09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 30 sierpnia 2006 12:56:31
Posty: 440
podobnie jak Krejzi do uczenia się łaciny używam karteczek, innych języków tak się nie uczę, bo nudzi mnie już samo robienie karteczek.

czasem biorę gitarę i sobie śpiewam różne słowka :)

lubię też uczyć się na skojarzenia, albo wymyślać jakieś zdania, które ułatwią mi zapamiętanie.

_________________
...nie muszę wygrywać, wolę kwiatki zrywać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 22:21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Morella pisze:
kurde a do Graviego i jego Bitli to się nie przyczepił


Peregrin Took pisze:
Bo nie wiem jak Gravi mówi po angielsku.


Gravi mówi słabo z czego wniosek, że na Blurach można wyjść lepiej. :wink:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 stycznia 2008 14:04:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Morella pisze:
nie czytam nigdy ze słownikiem, nawet jak czegoś nie rozumiem to domyślam się z kontekstu i tak po prostu mi lektura płynie i niewiadomojak zapamiętuje się system budowania zdań

O, a ja zawsze myślałem, że po prostu mi się nie chce sprawdzać. Ten powód mi się bardziej podoba.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 stycznia 2008 17:07:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 21:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
nie polecam takiej nauki języka:
ktoś pisze list(zawsze inna osoba :mrgreen: ) tak jak się czyta i potem się uczę na pamięć,a jak zapomnę jedno słowo to cała piramida się sypie :( wstyd się przyznać,ale to jedyny sposób,żeby zaliczyć ten najgorszy jezyk świata-angielski :evil:

dodam jeszcze,że jestem w klasie z rozszerzonym anglikiem,a nawet czytać nie umiem(wcześniej się niemca uczyłam i przez to nie przyswajam tego języka,brakuje mi podstaw)

na szczęście zdaje mature z włoskiego :D

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 stycznia 2008 20:52:15 
wiki pisze:
najgorszy jezyk świata-angielski

żartujesz, prawda? powiedz że tak... ja rozumiem że nie każdy musi angielski kochać i czuć ale obiektywnie najohydniejszym językiem jest niemiecki <igi>

a włoskiego chciałam się kiedyś uczyć. jak miałam jechać w ubiegłym roku do Włoch to nawet coś tam zaczęłam ale jak pomysł upadł to i nauka się skończyła. na razie mam łacinę, ooooo :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 stycznia 2008 21:02:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 21:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
Karolina pisze:
żartujesz, prawda?

niee...napisałam to jak najbardziej poważnie i od 2 lat każda lekcja jest dla mnie koszmarem i poprostu nie przyswajam tych słów
a niemiecki jak dla mnie jest spoko i szybko się go uczy
u mnie w domu od dziecka włoski był obecny(siostra mature z niego zdawała,mama też zna i na wakacje wyjeżdżaliśmy,znajomi i moja chrzestna tam mieszkają) a ja się dopiero tego języka uczę od liceum i jak byłam w Loreto to z koleżankami chciałyśmy poprosić gospodynie o sznurek,a podała nam kabel :mrgreen:

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 stycznia 2008 21:04:59 
wiki pisze:
byłam w Loreto

spotkanie z papieżem i kiko?


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 270 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group