Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:29:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2005 19:54:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Po wpisach tam postanowiłem odkryć kolejny zakątek Najdalszej Wyspy, w którym moglibyśmy sobie wzajemnie udzielać rad odnośnie do nauki języków obcych. Nie chodzi mi bynajmniej o metody poznawania innych języków niż nasz ojczysty, a o źródła: podręczniki sprawdzone, lubiane (dla początkujących zwłaszcza, choć nie tylko), słowniki, miejsca, w których należy się znaleźć, by mową cudzoziemców oddychać. Na razie jednak mam na myśli książki do nauki języka rosyjskiego, skoro niektórzy za nim tęsknią.
Można potraktować ten wątek jako okazję do wymiany książek, ich sprzedaży, ale chciałbym też poznać opinię o poszczególnych podręcznikach :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony śr, 02 stycznia 2008 21:34:09 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2005 20:10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Zawsze bliska mi była idea kółek samokształceniowych, nigdy do takowego nie należałem w mizeryi intelektualnej końca PRL i począku III RP pławiąc się beztrosko... Więc france języki obce są mi generalnie wszystkie. Jeśli posiadam organy takowe to w formach szczątkowych. Znów wypada mi przklasnąć nowej inicjatywie! :brawa:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2005 20:34:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
ale czemu takie nieładne słowo w tytule wątku?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2005 22:56:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Budyń pisze:
ale czemu takie nieładne słowo w tytule wątku?

hehehehehehehe :D :piwo:

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2005 23:59:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 lutego 2005 23:28:13
Posty: 437
Skąd: Kraków (sercem Gdynia)
co do słowników języka francuskiego (fr-pl i pl-fr) - jedna uwaga - jeśli kto będzie kupował, to niech otworzy sobie część francuską na literze "H" i sprawdzi, czy przy niektórych hasłach jest jakaś gwiazdka (*) czy jaki inny wyróznik. Jak jest - to dobrze, jak nie ma - nie kupować.
Chodzi o rozróżnienie "h" niemego i "h" przydechowego.

_________________
w ręce kamień. my i oni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 stycznia 2006 11:53:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Może to nie do końca francuski... Ale...
Obrazek
Amadou et Mariam
Czegoś tak ożywczego dawno nie słyszałem.

Niezwykły duet, jak niezwykła jest ich muzyka, przepełnionej klimatem Czarnego Lądu, pełna rytmów i spalonej słońcem Afryki.
Amadou & Mariam to przede wszystkim historia miłosna i historia przyjaźni.
Amadou Bagayoko był gitarzystą Ambassadeurs du Motel de Bamako najsłynniejszego zespołu Afryki końca lat 60-tych. Mariam Doumbia, śpiewała na tradycyjnych festynach.
Para spotkała się 25 lat temu w Instytucie dla Młodych Niewidomych w Bamako, stolicy Mali.
Od tego czasu są razem: w trasie, w życiu i na scenie.
Wspólnie przemierzyli francuską Afrykę wzdłuż i wszerz, od Burkina Faso, po Wybrzeże Kości Słoniowej, zyskując popularność za sprawą rozprowadzanych w całym regionie kaset.
Zanim nagrali pierwszy album byli już popularni jako "funky" Amadou i soulowa Mariam - Niewidoma Para z Mali.
Ich sława szybko przekroczyła Morze Śródziemne, stali się popularni wśród miłośników world music w Anglii i Francji, gdzie przeprowadzili się w 1995.
Tu wydali swojej pierwsze płyty: Se Te Dion Ye i Wati, bardzo dużo koncertowali.
Liczne podróże wniosły do ich muzyki nowe brzmienia: blues, salsę, rytmy indyjskie czy tradycyjną muzykę francuską.
Rok 2005 we Francji należał do nich - za sprawą ich najnowszej płyty Dimanche a Bamako.
Produkcją albumu zajął się sam Manu Chao, zafascynowany porywającym afro�funkowym brzmieniem.
W efekcie otwiera on długo listę francuskich i afrykański gwiazd, które pojawiają się na scenie i na każdym z albumów duetu. Trudno wymienić wszystkich: Sergaent Garcia, Tiken Jah Fakoly, Hamid El Kasri, Jean-Philippe Rykiel, Moriba Koité czy Cheik-Tidiane Seck.
Dimanche a Bamako brawurowo łączy rdzenną muzykę Afryki z retro popem lat 70-tych, bluesem, reggae a nawet muzyką kubańską.
Płyta została okrzyknięta jednym z najlepszych albumów roku we Francji! Tamtejsze listy przebojów podbili taki hitami jak Senegal Fast Food czy La Realité.
Muzyka Amadou & Mariam to opowieści duże i małe, wyrażone słowami i muzyką, o Afryce, jej problemach społecznych i ekonomicznych, i te z pozoru banalne dotyczące codziennego życia w Bamako, w taksówce, na wioskowym festynie, etc.
To nie tylko wyjątkowy mix kulturowy ale klimat właściwy kulturze afrykańskiej: pogodny, ciepły i wesoły, taneczny i beztroski, jak afrykańskie lato.


http://www.amadou-mariam.com/supports/a ... ?idtrack=1
http://www.amadou-mariam.com/supports/a ... ?idtrack=5
http://www.amadou-mariam.com/supports/a ... ?idtrack=4

Piękne! Ciekawe czy Crazy'emu sie spodoba, bo to o wiele lepsze niz legendarne Żygggyyyiii poznane w Poznaniu...
I grają koncert w Polsce! 17/03/2006 : VARSOVIE
salle : Paladium


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 stycznia 2006 12:38:53 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
jesli chodzi muzyke przy nauce jezyka, to super sprawa. to, ze za mlodu nasluchalem sie queen nie bylo pozniej bez znaczenia.

ale chce tu napisac o czym innym, a w zasadzie przestrzec.
mianowicie pracuje ze studentami z egzotycznych krajow, obecnie chiny, iran i (glownie) indie. porozumiewamy sie oczywiscie po angielsku, przez co pod niektorymi wzgledami sie podciagnalem, ale... szczegolnie skrzywienie hindusow spowodowane specyfika ich ojczystego jezyka spowodowalo, ze i moj angielski jest troche indyjski (przede wszystkim wymowa i akcent, nigdy nie bylem w zadnym kraju anglojezycznymi i nie mialem wielkiej stycznosci z native speakerami). unikajcie czestych rozmow z obcokrajowcami w ich nieojczystym jezyku, jesli nie macie juz pewnych rzeczy we krwi.
ja nie wiem gdzie teraz wyprostuje swoj angielski...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 stycznia 2006 12:49:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
q51 pisze:
unikajcie czestych rozmow z obcokrajowcami w ich nieojczystym jezyku


Ale to zabrzmiało... :shock: :D
Nie do końca się z tym zgadzam... W ogóle ja w imię ciekawych znajomości i dobrej zabawy dawno przestałem się tym przejmować, wole przyjemny i rozgadany (nawet niegramatycznie) wieczór w international-english, niż silenie się na liverpoolski akcent w rozmowie z Ukrainką :).

Pamietam też, że dostawałem zjeby na angielskim w liceum, że mam nieświadome jamajskie wtrącenia i nie mówi się "poliismaan" ;) ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 stycznia 2006 13:13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Też mam podobny problem.
Obecnie angielski używam codziennie w kontaktach z Niemcami, Hiszpanami i Hindusami (tak to jest w międzynarodowym projekcie). A niedługo i z Czechami :shock:
A jak byłem w Niemczech to akurat mieszkałem w akademiku gdzie prawktycznie sami obcokrajowcy byli więc po niemiecku gadałem głównie z Francuzami, Hiszpanami, Włochami i Anglikami. Niezła schiza.
Dobrze, że chociaż teraz niemiecki służy głównie do komunikacji z Niemcami :) .

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 stycznia 2006 17:01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 lutego 2005 23:28:13
Posty: 437
Skąd: Kraków (sercem Gdynia)
q51 pisze:
unikajcie czestych rozmow z obcokrajowcami w ich nieojczystym jezyku

...bo potem grzebią w torbie pod pozorem szukania słownika i... już jesteśmy zasztyletowani :mrgreen:

najbardziej kosmiczną jazdę miałem, jak w wakacje musiałem komunikować się z Arabami frankofońskimi (głównie chodziło wtedy o Marok ale i Tunezję). Ci z Maroka gadali tak, że pierwszego dnia ni w ząb nie kumałem. Nie dość, że jestem przygłuchy, to jeszcze TEN AKCENT :shock: musieli mi po kilka razy powtarzać, na co jeden z nich ze śmiechem zareagował w końcu pytaniem, czy ja znam francuski język. I, kurde, nie byłem wcale pewien tych moich kompetencji lingwistycznych - albo ja coś nie tego albo oni mi tutaj nie za bardzo... Na szczęście z Europejczykami było lepiej ;) a potem już i Arabów nauczyłem się rozumieć (hihi) i było ok.
Poza tym - dość często musiałem robić za tłumacza dwum chłopakom z Malawi (bo francuskiego nie rozumieli) po kilku dniach miałem niemal tak samo afrykański akcent w angielskim, co oni :)

_________________
w ręce kamień. my i oni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 15:18:56 
takie pytanie może nie dziwne ale bardzo na serio

wielu tu jest nauczycieli czy też ludzi znających języki całkiem nieźle

jaką metodą uczyliście się słówek, frejzali i takich tam? chodzi mi o możliwie jak najszybsze przyswojenie dużej ilości różnych słów, zwrotów itd...

hę, będzie odzew?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 15:26:08 
ja słowka i frejzale opanowauam lepiej dzięki tekstom Blur- tłumaczyłam WSZYSTKO ze wszystkich płyt a że słuchalam baaaardzo dużo to samo powłaziło do głowy


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 15:27:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ja na Bitlach, a potem czytając książki po ichniemu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 15:28:40 
tak tak czytanie książek baaardzo ważne- ja np nie czytam nigdy ze słownikiem, nawet jak czegoś nie rozumiem to domyślam się z kontekstu i tak po prostu mi lektura płynie i niewiadomojak zapamiętuje się system budowania zdań


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 17:07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 12:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
Polecam metodę karteczkową-na jednej stronie jakiejś (najlepiej kolorowej, żeby nie prześwitywało) karteczki piszesz słówko/zwrot po jakiemuśtam a na drugiej po polsku. I tak sobie dajmy na to losujesz z 15 karteczek i powtarzasz slówka sprawdzając na odwrocie czy dobrze zapamietalaś. Jak wszystko będzie elegancko wyumiane, to bierzesz się do losowania następnej partii materiału. Trochę żmudna robota, ale mi osobiście odpowiada :) Aha, no i jeszcze jeśli materialu jest mniej, to bardzo kreatywnym sposobem zapamiętywania jest kojarzenie, nawet najbardziej bezsensowne i nielogiczne-ważne żeby Tobie się kojarzyło z tym co trzeba.
Z chęcią ulepszę jednak swoje metody w oparciu o Wasze doświadczenia :mrgreen:

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: arasek i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group