Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 15:11:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5831 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382 ... 389  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 25 kwietnia 2022 21:40:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
O kurde :shock:

Co prawda - żartobliwie odwracając podpis pablaka - przeważnie uważam, że nie ma znaków są tylko przypadki, ale to jest istotnie niepokojące.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 kwietnia 2022 21:53:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
nie ma znaków są tylko przypadki

:fen
Hehe, mam tak samo, czasem aż mnie kusi, żeby se dać to w sygnaturkę. :D

Ale to tylko w kontekście różnych 'znaków z nieba', bo czysto doczesne podejrzane zbiegi okoliczności to już zupełnie inna sprawa...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 kwietnia 2022 14:19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Fengari pisze:
Jakiś czas temu kupiłam sobie na Allegro orzechy. Nie pamiętam dokładnie kiedy, ale będzie ponad miesiąc co najmniej.
Zjadłam je dopiero wczoraj wieczorem.
Dziś rano dostałam na Allegro (po raz pierwszy od czasu kupna) przypominajkę, żeby ocenić produkt.

:)
Wytłumaczyłabym to tak, że nie jest łatwo wyplątać się z sieci, gdy już siedzisz w niej wirtualnie po uszy. Co za problem dla allegro po miesiącu zawołać a-kuku? :)
Podobnie jest zresztą z siecią sklepów, dajmy na to biedronka. Tydzień temu kupiłam tam również paczkę orzechów włoskich i właśnie je otwarłam.
Oczekuję teraz, że następnym razem miła pani w kasie zapyta mnie uprzejmie, jak smakowały :wink:

(chociaż zdziwię się pewnie tak samo jak Ty) :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 kwietnia 2022 19:46:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
anastazja pisze:
Co za problem dla allegro po miesiącu zawołać a-kuku?

Nie problem zawołać kuku po jakimś czasie, ale dlaczego akurat dokładnie wtedy, kiedy zeżarłam te orzechy?

anastazja pisze:
Podobnie jest zresztą z siecią sklepów, dajmy na to biedronka. Tydzień temu kupiłam tam również paczkę orzechów włoskich i właśnie je otwarłam.
Oczekuję teraz, że następnym razem miła pani w kasie zapyta mnie uprzejmie, jak smakowały

Ok, ale pani w Biedronce spyta Cię o to przy Twojej kolejnej wizycie, więc nie ma w tym nic podejrzanego ani niewytłumaczalnego, może co najwyżej zadziwić doskonała pamięć tej pani.
Albo, jeśli korzystasz z jakiejś karty Biedronki, czy jakiejś aplikacji, można przypuszczać, że owa pani ma jakąś możliwość odczytania z niej, co tam ostatnio kupowałaś.

Gdyby jednak pani z Biedronki zadzwoniła/napisała do Ciebie właśnie akurat dziś, kiedy postanowiłaś je zjeść, z pytaniem, jak smakowały orzechy, to byś się już trochę bardziej zdziwiła, nie? :)
Mimo wszystko w tym przypadku wciąż wszystko zostałoby 'w rodzinie'. ;) Tzn w Biedronce. ;) Bo to oni sprzedali towar, mogli tam upchnąć czipa śledzącego i oni dalej śledzą losy towaru.

A w moim przypadku? Ktoś orzechy sprzedaje, a Allegro, które towaru na oczy nie widziało i nie dotykało, śledzi kiedy zeżarłam. Jak? Jak? Jak? :okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 kwietnia 2022 20:19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Fengari pisze:
śledzi kiedy zeżarłam

Pierwszy pomysł: pytania o ocenę produktu pojawiają się w jakimś randomowym cyklu, akurat tym razem zbieżnym z Twoim tempem spożycia. Drugi pomysl: pytania o ocenę produktu pojawiają się w cyklu opartym na średnich dotychczasowych czasach oceny innych podobnych produktów u osób z Twojej "szufladki" (pytanie jak konstruują szufladki już mnie przerasta, albo dane z rejestracji, albo z ustalonych zwyczajów zakupowych, no nie wiem). Trzeci pomysł: istnieje jakiś średni czas opedzliwania paczki orzechów przez osoby "z szufladki" i według niego wysyłają te pytania. Czwarty pomysł: przypadek, jednak przypadek.
A od siebie dodam, że mi prośby o ocenę zakupionych produktów pojawiają się zazwyczaj niemal natychmiastowo z prośbami o ocenę sprzedającego. Wiszą smutne i pomijane na alle.koncie zanim nie kliknę "nie oceniam produktu".

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 kwietnia 2022 20:40:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
No dobra, tak na zdrowy rozum, tym razem prawdopodobnie faktycznie jest to przypadkowy zbieg okoliczności. :)

Ale fakt jest faktem, że generalnie w połączeniu internet+produkt przypadków jest niewiele i śledzeni jesteśmy okrutnie. Nawet rozmawianie o czymś w pobliżu urządzenia, które posiada mikrofon i łaczy się z internetem, może skutkować wyświetlaniem się reklam związanych z omawianym tematem, a skoro doszło już do tego, to człowiek w obliczu tak dziwnego zbiegu okoliczności robi się podejrzliwy i cokolwiek niespokojny. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 27 kwietnia 2022 09:40:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
zasada pisze:
mi prośby o ocenę zakupionych produktów pojawiają się zazwyczaj niemal natychmiastowo z prośbami o ocenę sprzedającego.


U mnie po około miesiącu. Właśnie sprawdziłem - seria zakupów od 13 do 19 stycznia. Prośba o ocenę 3 lutego. Oceniam.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 27 kwietnia 2022 09:41:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Odkąd weszło rodo zwane unijnymi przepisami o zapewnieniu prywatności, mam wrażenie że prywatność to coś co masz ewentualnie jeszcze nocą, z głową pod kołdrą. A może i nie.
Otwierając jakąkolwiek stronę internetową, muszę zaakceptować jakieś zapisane drobnym maczkiem ciasteczka, których nie spróbuję ani nie przeczytam, bo po kilku latach robię to bezmyślnie, nie wiedząc jaki podpisuję cyrograf :|
W miarę klikania tych tajemniczych szyfrów zauważam, że na poczcie mam coraz więcej spamu od firm z którymi nigdy nie wchodziłam w kontakt. Skąd te interakcje i co z nich wynika?
Mój syn, który raptem dorósł i poszedł do pracy, przez pół roku pracował w amazonie. Wracał do domu zmęczony i wściekły, po zapakowaniu w kartony tysięcy szamponów, majtek i kremów, które każdy swobodnie może sobie kupić na bazarku przy domu! ale nie, cała europa woli to dostać wysyłkowo nie wyskakując z papuci!!!
Na drugi dzień dostawałam reklamy od firm kosmetycznych i odzieżowych - gustowne męskie bokserki, usługi fryzjerskie i kosmetyczne, poczta e-mail cała w ukłonach i uśmiechach :D ciekawe dlaczego?
Jesteśmy w sieci, Fen. Pytanie, jak ma na imię pająk. :uszol:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 28 kwietnia 2022 19:17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..Tekla chyba :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 kwietnia 2022 21:24:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Jednak pewne części życia toczą się poza siecią i pająk, bez względu na to, jak się nazywa, o nich wiedzieć nie powinien. :wink:

A tymczasem zrodziło mi się nowe dziwne pytanie. Co to jest? :shock:

Obrazek

Może Budyń wie? Ma to koło pracy...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 kwietnia 2022 06:33:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Wielki Brat mówi, że to służy deponowaniu pieniędzy: https://selectic.pl/jak-dzialaja-wrzutnie-nocne/

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 kwietnia 2022 20:48:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7608
Skąd: Kraków
Tak, to jest wrzutnia do pieniędzy, dla określonych podmiotów (na przykład firm) które mają od banku pozwolenie, by się tak rozliczać. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 kwietnia 2022 20:49:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dzięki. :) I dalej pozostaję zadziwiona - jak? Z tego, co tam piszą, pieniądze wrzuca się w kopertach. A to coś wygląda, jakby miało miejsce na wrzucenie co najwyżej monet i to luzem...
Więc, jak ktoś ma przy sobie trochę drobnych i chce się ich pozbyć, to może je wrzucić do tej czarnej dziury, gdzie nikt nie zgadnie, jaki je los dalej czeka. :lol:
Ewentualnie może potem przyjść gdzieś tam i tłumaczyć, że to jego i liczyć, że mu uwierzą. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 maja 2022 07:09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Sądząc po zdjęciu to przecież zwykły łebtomat. Tania i bezpieczna noclegownia stojąca dla spóźnionych gości. W środku są wszelkie wygody - poduszka, bufet, szlafmyca, budzik :) a przy tym nie tracisz gruntu pod nogami i rano wyspana ruszasz w dalszą drogę...u nas jest tego pełno!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 maja 2022 18:00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Anastazja! :lol:

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5831 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382 ... 389  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group