Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:51:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5831 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385 ... 389  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 19 lipca 2022 10:32:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Też niczego nie wniosę i w niczym nie pomogę. :|

Ale mam pytanie czy ktoś z Was już widział Krainę Grzybów - Poradnik Uśmiechu?
Zostałem poinformowany o tym uniwersum wczoraj, obejrzałem dwa odcinki i przyznaję że jestem nieźle oszołomiony i zakręcony (choć nie wiem czty wkręcony). Cóż to za freak! :shock:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2022 18:55:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Takie trochę dalekie echo posta Moniki z wątku pociągowego:
Cytat:
Może to sprawa pokoleniowa, a pokolenie Z szybciej może pozwać o niechciane nagabywanie niż nawiązywać interakcje z nieznajomymi


O co właściwie chodzi z tymi pokoleniami X, Y, Z... ? Kto, w jaki sposób i i na jakiej podstawie klasyfikuje te pokolenia? I po co? I od kiedy w ogóle zaczęło się to nadawanie pokoleniom liter? I czy zaczęło się od A? A skoro jesteśmy już przy Z, to co będzie dalej? Koniec ludzkości? :wink: :D

No i nie wiem, czy już kiedyś o to nie pytałam... :taaaaa:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2022 07:02:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
https://students.pl/artykuly/pokolenia/

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2022 15:17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dzięki. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2022 18:02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ustaliliśmy, że pokolenie tych, których dojrzewanie przyszło na czasy hipisowania (czyli urodzeni ok. 1950?) powinno nazywać się pokoleniem Ąm :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2022 18:52:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Ostatnio na konferencji poznańskiego WUP, millenialsi otrzymali nowa dla mnie ksywkę z początku alfabetu. Czy to było A, B czy C nie pamiętam ale byłem zdziwiony bo znałem tylko alternatywne "płatki śniegu".
Badania były ciekawe, opisali je w artykule "Wpływ pandemii COVID-19 na sytuację,
postawy i motywacje młodych Wielkopolan" w ostatnim biuletynie WROT: https://wrot.umww.pl/wp-content/uploads ... II_www.pdf

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2022 20:17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
zasada pisze:
znałem tylko alternatywne "płatki śniegu".

O, ja i tego nie znałam.
A te covidowe obserwacje są dla mnie ciekawe też z innego punktu widzenia. Ostatnio często się zastanawiam, jakie zawody mają szansę przetrwać w przyszłości, w związku z rozwojem technologii i coraz większej automatyzacji wszystkiego. I wychodzi na to, że taki nauczyciel będzie potrzebny zawsze, bo uczniom kontakt z żywym nauczycielem w realu jest po prostu niezbędny i żadna technologia go nie zastąpi.

Crazy pisze:
Ustaliliśmy, że pokolenie tych, których dojrzewanie przyszło na czasy hipisowania (czyli urodzeni ok. 1950?) powinno nazywać się pokoleniem Ąm :-)

:lol:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 sierpnia 2022 08:01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
zasada pisze:
"płatki śniegu".


Ja się raczej spotkałem z odnoszeniem tego do ludzi po prostu niedojrzałych z pokoleń od X wzwyż. :)
Poza tym dość często spotykam się z używaniem nazwy boomers do X, co szczególnie w Polsce wydaje mi się uzasadnione, ponieważ z moich potocznych obserwacji wynika, że wielu z nich nie załapało się na rewolucję cyfrową z lat 95-2010 a zrozumienie przez nich zasad rządzących mediami społecznościowymi i technologiami cyfrowymi jest dość niskie.

Fengari pisze:
I wychodzi na to, że taki nauczyciel będzie potrzebny zawsze, bo uczniom kontakt z żywym nauczycielem w realu jest po prostu niezbędny i żadna technologia go nie zastąpi.


Żywy nauczyciel oczywiście jest potrzebny, ale niekoniecznie musi to być kontakt w realu - może być przez jakikolwiek komunikator. Mogę śmiało powiedzieć, że moja działalność trenerska rozkwitła dzięki pandemii: mam uczniów w całej Polsce, nie tracę czasów na dojazdy, łatwiej mi pewne rzeczy pokazać przez kamerę niż w realu. Jako uczeń zaś sam biorę udział w kursie zdalnym i doceniam pomoc nauczycieli, która również jest robiona zdalnie. Tak więc, o ile zawód ten nie zaniknie, o tyle kontakt bezpośredni może w zupełności odbywać się zdalnie z pożytkiem dla wszystkich stron.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 sierpnia 2022 10:24:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie wydaje mi się, żeby Twój przykład był do końca dobry. Tzn. nie kwestionuję w żadnym wypadku tego, co napisałeś i w odniesieniu do nauki tak konkretnych umiejętności bardzo możliwe, że jest to w pełni wystarczające (abstrahuję od tego, czy taką formę kontaktu ktoś lubi/nie lubi). Na podobnej zasadzie świetną rolę od lat już odgrywają tutoriale na youtubie, z których można się mnóstwo nauczyć, są szybkie, sprawne (a te jeszcze w dodatku darmowe!).
Im bardziej chodzi o naukę konkretnej umiejętności, tym mniej ten kontakt na żywo jest de facto potrzebny.
Ale przecież w nauczycielstwie nie tylko o to chodzi, tak?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 sierpnia 2022 13:58:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Myślę, że ogromne znaczenie ma to, kogo i czego się uczy.

Np. takie układanie kostki to jest hobby, tego typu tutoriale oglądają ludzie, którzy są nimi autentycznie zainteresowani i chcą się czegoś nauczyć. Podobnie może być ze szkoleniami poszerzającymi kwalifikacje zawodowe - sięgają po nie ludzie, którzy chcą się rozwijać, są do tego zmotywowani.

Ja jako osoba, która ewentualnie z różnych szkoleń korzysta - czasem faktycznie obejrzę sobie coś na YT i to mi w zupełności wystarcza, a nawet ma ten plus, że w razie potrzeby mogę sobie film zatrzymywać albo cofać dowolną ilość razy.
Ale czasem niektórych, zwłaszcza trudniejszych rzeczy zdecydowanie wolę się uczyć na żywo, mając realny kontakt z nauczycielem. Forma kontaktu online z kimś, kogo nie znam, nie bardzo mi odpowiada, jakoś źle się w tym odnajduję.

Natomiast zupełnie inaczej sprawa ma się z dzieciakami w szkole, które uczą się, bo muszą, a często wcale im się nie chce. W tym przypadku naprawdę ważna jest realna obecność nauczyciela i jego rola motywująca i dyscyplinująca. Myślę, że na żywo łatwiej też jest wzbudzić zainteresowanie przedmiotem. No i oczywiście dochodzi kwestia społeczna - dla dzieciaków kontakty w realu są naprawdę ważne. Oczywiście są wyjątki, dzieci, które źle czują się w grupie zapewne wolą uczyć się zdalnie, ale tu raczej w grę wchodzą różne poważniejsze problemy, które trzeba pomóc im rozwiązać, a ucieczka w zdalne nauczanie to pójście na łatwiznę, które raczej im nie pomoże.
Generalnie wszystko, cokolwiek słyszałam, czytałam na temat szkolnego nauczania zdalnego w czasach covidu świadczy wyraźnie o tym, że ta forma nauczania egzaminu nie zdaje i w pełni w to wierzę, bo trochę jeszcze pamiętam, jak to jest być dzieciakiem. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 sierpnia 2022 08:34:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Nie wiem, czy się dobrze zrozumieliśmy. Ja mówię o działalności trenerskiej, gdzie co tydzień spotykam się z uczniem na zajęciach. I jedyna różnica jest taka, że pośrednikiem jest komunikator. Mamy oczywiście odpalone kamery - ja mam nawet dwie, zawsze jedna na twarz właśnie po to, by ten kontakt był maksymalny. Nie mówię, że tak się da robić wszystkie zajęcia, bo sam wiem, że nie. Sam bardzo doceniam bezpośrednie zajęcia. Twierdzę jedynie, że nie zawsze to musi być real.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 sierpnia 2022 11:30:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale to chyba Ty połączyłeś jedno z drugim :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 sierpnia 2022 12:30:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
W zasadzie nie trenuję nikogo stacjonarnie, chociaż czasem widzimy się na zawodach. Ale wtedy wyłączam się z funkcji trenera.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 sierpnia 2022 17:37:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
grawson pisze:
Nie wiem, czy się dobrze zrozumieliśmy.

Ja Ciebie dobrze zrozumiałam, tylko odpisałam niejasno, mieszając dwa tematy.
Odniosłam się najpierw to tutoriali, o których wspomniał Crazy i tylko krótko napomknęłam, że mi niezbyt pasuje forma nauki online z kimś kogo nie znam.

Tak, czy siak, najistotniejsze jest to, że zupełnie inaczej uczy się kogoś, kto chce się nauczyć i jest zainteresowany tematem, a inaczej dzieciaki, które uczyć się nie chcą.
No i duże znaczenie ma też to, czy uczysz jedną osobę na raz, czy grupę - i jak duża jest ta grupa.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 sierpnia 2022 19:35:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Fengari pisze:
Tak, czy siak, najistotniejsze jest to, że zupełnie inaczej uczy się kogoś, kto chce się nauczyć i jest zainteresowany tematem, a inaczej dzieciaki, które uczyć się nie chcą.


No to wiadomo.

Fengari pisze:
No i duże znaczenie ma też to, czy uczysz jedną osobę na raz, czy grupę - i jak duża jest ta grupa.


Oczywiście. W kursie, który teraz robię - grupa jest bardzo duża, ale jednocześnie mam możliwość indywidualnego konsultowania trudniejszych rzeczy. Mi ten styl odpowiada.

Fengari pisze:
mi niezbyt pasuje forma nauki online z kimś kogo nie znam.


Zawsze można się poznać. :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5831 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385 ... 389  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group