Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:50:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 listopada 2005 01:53:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W szachy graliśmy z Witkiem w Krakowie!

Zaczęliśmy o drugiej w nocy, skończyliśmy o trzeciej. Partia szybka i ofensywna. Kibicował nam Feliks ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 listopada 2005 18:20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
hehe - to była masakra...

Morella też obserwowała przebieg partii - jak dostawałem zasłużone cięgi :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 listopada 2005 21:50:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kolejna partia szachów z Crazym, ciekawie rozpoczęta (godzina i dwadzieścia minut gdzieś) niestety, z braku czasu, niedokończona.

Za to pierwszy raz miałem okazję zagrać w skrable - bardzo fajna jest to gra! Nie dość, że by ćwiczyć szare komórki, to staje się też okazją, by powymyślać nowe jakieś wyrazy i w ogóle do zabawy :D Jeah!!!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 listopada 2005 22:35:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
antiwitek pisze:
skrable - bardzo fajna jest to gra! Nie dość, że by ćwiczyć szare komórki, to staje się też okazją, by powymyślać nowe jakieś wyrazy i w ogóle do zabawy


hehe - sinowłosa i winoluba :wink:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 listopada 2005 21:41:58 
antiwitek pisze:
Morella też obserwowała przebieg


crazy: szach!
Witek: hm...

crazy: szach!
Witek: hm...

crazy: szach!
Wietk: hmm...
:D :D :D :D :D :D


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 listopada 2005 19:49:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Przypominam jeszcze zwyczajne, lecz bardzo opłacalne woźnymi :wink: [ :brawa: dla Bogusa]

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 listopada 2005 19:50:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
najgorsze z niedokończeniem tej ostatniej partii było to, że planowałem zakończenie jej przy dźwiękach Przychodzą i odchodzą... a tu zakończenia nie było! Szkoda, bo w ogóle była to partia, jakie lubie najbardziej - wolna, spokojna, fajna muzyczka (przesłuchaliśmy cały Led Zep 3 i prawie całe Abbey Road i z całej szachownicy zostały zbite ledwie dwa konie i dwa pionki - to lubię! :D). I naprawdę ciekawe perspektywy. No ale się nie uciecze.

Za Skrable bardzo dziekuję i serdecznie się kłaniam - pochwalę się, że po raz pierwszy w swojej karierze udało mi się nie być ostatnim! W drugiej grze rzutem na taśmę zająłem dumnie przedostatnią lokatę! :-)

Za to panek pokazał mi bardzo fajną grę w karty, do której wyraźnie mam wiekszy talent niż do skrabli. Nazywa się Nerwus i polega na robieniu trzy-czte-ry! i potem nerwowym wyszarpywaniu kart z ręki swojej :-) Bardzo mi się podobało!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 grudnia 2005 17:08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
Kamik pisze:
Ostatnio w pracy króluje Jenga. Kapitalna zabawa. Mnóstwo emocji.


hehe, tylko sie nieprzepracuj :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 grudnia 2005 13:17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Trasa
Grałem w to tylko bez rysowania trasy. To się chyba nazywało samoloty. Dzieliło się kartkę na pół, zaznaczało bazy na dwóch narożnikach oraz dwa działa przeciwlotnicze. Należało, strzelając długopisem lub ołówkiem, dolecieć do bazy przeciwnika omijając działa przeciwnika. Nikogo do tego nie ciągnęło. W sumie, to nie ma sensu pod tą postacią.

Kamień, papier, nożyce
O! To jest ta z gier losowych, która mi się jednak podoba. Tylko wolę nie grać na zadania. Mogę grać na pompki albo na parole (choć nie wiem co to jest; grałem tylko na pompki i na zadania) i wiedzieć, w co się pakuję.

Niemieckie gry rodzinne
Gnadenlos
Obrazek
Ta jest całkiem ciekawa, zwłaszcza jeśli gra się w czwórkę. Do tego, nie posiada skomplikowanych zasad. Nie wiem, dlaczego zwykle w nią przegrywam.

Husky
Tu trzeba długo wczytywać się w instrukcję. W tym przydatny jest słownik, bo niemieckie gry rodzinne wydaje się zwykle po niemiecku. Grałem w to tylko raz. Nie jest aż tak emocjonujące.

Hobbit
To jest jeszcze bardziej skomplikowane (choć nie tak jak na przykład gry strategiczne na heksach, bo niemieckie gry mają zawsze zasady złożone, ale zrozumiałe) i jeszcze mniej ciekawe, ale można pograć.
Koniec gier niemieckich

Monopoly
To mnie akurat nudzi.

Magic the Gathering
Obrazek
Kiedyś zaczynałem robić własną talię, ale oddałem ją kolegom. Nie zaangażowałem się jeszcze nigdy w żadne hobby. Sobie zostawiłem koszulki do kart. Jeśli już gram, to z cudzej talii. To mi się podoba.

Tazo
Chyba nie różni się niczym od gry w kapsle. Używa się tylko żetonów z pokemonami. Przypomniałem to sobie z podstawówki. W tej chwili raczej nie sprawiłoby mi przyjemności. Pokemony odsunąłem daleko od siebe. Nawet nie pamiętam już imion pierwszych stu pięćdziesięciu. Kultura japońska jest podejrzana.

Super Farmer
Obrazek
Wydany kiedyś przez Grannę. Pierwsza godzina gry nikomu nie powinna się nudzić.

Mafia
To ma status gry kultowej.

Temat chyba nie dotyczy zabaw ruchowych, w które lubią się bawić oazowicze na pogodnych wieczorach i agapach. Najlepsze z tych są te, w których można sobie połamać kości, czego jeszcze nie byłem świadkiem. Rządzi tunel. Próbuje mu dorównać dziupla. Całkiem niezła jest sałatka owocowa, choć bywa nudna. Zamki i księżniczki stoją daleko w tyle; nie wiem, dlaczego niektórzy to lubią. Może wiedzą, że nikt im przy tym nie połamie kości.

Gdyby ktoś nie wiedział o czym mówię:
Tunel - ustawia się w parach jedna za drugą i trzyma ręce tak, żeby ktoś mógł pod tym przebiec. Osoba przebiegająca łapie kogoś za rękę ciągnie na początek tunelu i ustawia się z nią w parze, a osoba która nie ma już pary przemieszcza się na koniec i czym prędzej wbiega w tunel w poszukiwaniu kogoś do pary. Najlepiej gra się szybko i bez zastanowienia.

Dziupla - pary ustawiają się w kółku (lub rozsypce, ale tak chyba nie jest ciekawie). Dwie osoby nie mają pary. Jedna goni drugą, a tamta ucieka (wydaje mi się, że jedno wynika z drugiego). Uciekający może złapać za rękę kogoś i wtedy osoba stojąca w parze z tym kimś staje się uciekającą. Gra się szybo, ale z pomyślunkiem.

Sałatka owocowa - cieszy się mniejszą popularnością. Miejsc siedzących jest tyle co osób biorących udział w zabawie minus jeden. Jedna osoba stoi i podaje cechę osób, które mają się przesiąść (np. mają rozwiązane sznurówki). Kiedy wszyscy się przesiadają, ten kto wcześniej stał, też może zająć miejsce.

Zamki i księżniczki - osoby dobierają się w trójki, stoją w rozsypce. Dwie osoby z pary łapią się za obie ręce, tworząc "zamek" i do środka wsadzają trzecią do środka jako księżniczkę. Jedna osoba nie ma trójki. Podaje komunikat :"Zamki!", "Księżniczki!" lub "Trzęsienie ziemi!". Odpowiednio zamieniają się między sobą "zamki", "księżniczki" lub wszyscy. Jakby się nie grało jest to śmiertelnie nudne.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Ostatnio zmieniony sob, 03 grudnia 2005 18:22:25 przez Mikosz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 grudnia 2005 16:33:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
maaaaafijaaaa!!!!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 grudnia 2005 18:31:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Oh yeah! Manool ma rację! MAFIA!!! To jest zajebista gierka. A szczególnie jak się dobierze z 15 osób. Już zapomniałem o tej grze! :P Dzięki Manool! :piwo:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 grudnia 2005 18:32:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Nazwa "sałatka owocowa" jakoś z "duszonką" mi się skojarzyła... :wink: A jak wygląda duszonka, zobaczyć można np tu

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 grudnia 2005 13:11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Bartek! :piwo:

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2005 23:43:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
mafia :piwo:
w magic the gathering grano kultowo u mnie w szkole (byłem jednym z 3 chłopaków w klasie którzy nie mieli własnej talii... ale zasady znam przez to i ta lwica wymiata dla mnie :wink:

a grał ktoś z was w Bitwę na Polach Pelennoru?

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2005 23:45:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 listopada 2005 12:38:00
Posty: 221
Skąd: z Pałacu Namiestnikowskiego
Ja pogrywałem z bratem. Naprawdę niezłe! Ale on twierdzi, że można lepiej oddać realia bitwy w grze planszowej. Nawet zaczął sam projektować taką grę, ale rzucił to, bo powiedział, że polityka jednak jest łatwiejsza.

_________________
zaPiSany ponownie
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group