Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 17:59:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2006 20:07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Jedną z najwspanialszych gier na świecie są Misie-Patysie!

Gra w Misie-patysie na jednym z mostków w Dolinie Kościeliskiej była jednym z magicznych momentów rodzenia się mojej przyjaźni z Kacprem... dawno temu w roku 1993... a teraz mieliśmy okazję zagrać we troje mini-partyjkę na oryginalnym mostku.

Było tylko pięć patyczków na osobę, zagraliśmy więc pięć kolejek, przyznając kolejno: dwa punkty zwycięzcy, jeden dla drugiego, zero dla trzeciego. Zaczęło się źle dla Izy, której pierwszy patyk w ogóle utkwił pod mostem, a drugi wyszedł, ale jako ostatni. Przed ostatnią rundą prowadziłem ja, z pięcioma punktami, potem Kacper - 4, i Iza - 3.
Ostatnią runde wygrała jednak moja Żona, przed Kacprem, a mój ociężały patyk wypłynął na szarym końcu...

I skończyło się idealnym remisem! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2006 15:16:48 
Pet pisze:
wogole moja ulubiona planszowka byla zawsze "Magia i Miecz" ze wszystkimi "podczesciami" (Podziemiami, Miastem, Kosmosem i czyms tam jeszcze).

Dla mnei też Magia i miecz rządzi :!: :)
Z czym większosc osób się zgadza.
No i teraz przeczytałem historyjkę.
Sylwia, ile kosztuje Monopol, bo też bym kupił :) Gra w sam raz na zimowe wieczory z piwem :)


Pikuty (państwa-miasta) i kapsle też były grane, no i jeszcze gra w kwadraty piłą nożną.
Ehh, tych gier masa była :)
Że już o jakiś bardziej zaawansowanaych strategiczno-planszowych nie wspomnę.
Magia i Miecz to taki przed-RolePlay. Myślę że jak się lubiło Magię i Miecz to można było wpaść po uszy w RolePlaya :)

Scrabble odkryłem kilka lat temu. Stosunkowo niedawno i odbyłem lediwe wiczór post-alkoholowy. Daje radę i wciąga :)

A tak samo jak Bartek Z. zamiast w Monopoly grałem w Eurobizness - czyli mniej więcej to samo tylko o innej nazwie (i pewnie innej firmy ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2006 15:25:32 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
3bajki pisze:
A tak samo jak Bartek Z. zamiast w Monopoly grałem w Eurobizness - czyli mniej więcej to samo tylko o innej nazwie (i pewnie innej firmy


Obrazek

Również grałem w Eurobusiness, a nie w Monopoly. :wink: :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2006 22:07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 15 lutego 2005 00:28:13
Posty: 437
Skąd: Kraków (sercem Gdynia)
a ja w Fortunę, to starsze chyba od Ełrobiznesu...

_________________
w ręce kamień. my i oni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2006 22:21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
Carlos40i4 pisze:
a ja w Fortunę, to starsze chyba od Ełrobiznesu...


oo tak, nie Monopol, nie Eurobusiness a Fortuna!!! tez w to kiedys bardzo czesto gralem!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2006 22:28:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 16 października 2005 19:02:41
Posty: 428
Skąd: Kraków
Najpierw tato wpajał nam szachy....grałyśmy z siostrami jak maniaczki...tata miał nas już dość...bo nie miał 5 wolnych minut
"Magia i Miecz" moja gra z dzieciństwa....pamiętam pierwsze oszustwa :wink: ...i moje siostry które robiły dokładnie to samo, tylo po to żeby dojść do KORONY WłADZY...a fujj :oops: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
.......potem była mania Eurobiznessu,.......na kompie Heroes III (do tej pory w nich ciupe) i ostatnio zagrywam się w Scrabbl
.....oczywiście jak zawsze na wykładach gram w Państwa-Miasta, Kropki, Statki....itd :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2006 20:22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 11:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
Ja też Monopoly, eurobuisness...ale najbardziej lubię szachy, chociaż nikt nie chce ze mną grać (oprócz mojego brata)...cóż mistrzuniem nie jestem i dlatego często uciekałam się do tzw.nieczystych zagrywek... :wink: :wink: :wink: 8)

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 stycznia 2006 02:03:57 
w sumie to i tak rządzą Chiny
a w zasadzie Chińczyk :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lutego 2006 23:55:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
Jest taki pomysł zeby zrobić rozgrywki forumowe w szachy, przez internet. Prawdopodobnie działo by sie to po przez http://kurnik.pl Tłumacze teraz o co chodzi. Najpierw trzeba sie zarejestrować na wyzej wymienionym portalu co zajmuje dosłownie chwilke. Na głównej stronie portalu klikamy w dział "szachy" i pokazuje sie strona logowania, jesli nie jesteś zarejestrowany klikasz "Załóż konto" i sie rejestrujesz, jesli juz to zrobiles to po prostu sie logujesz :) Po zalogowaniu mamy liste pokoi w których odbywają sie rozgrywki i tam mozemy zagrać. My bysmy grali w pokoju "czulpa" czyli rozgrywki towarzyskie. Klikamy na czulpe i otwiera nam sie okno z listą stolów gdzie odbywa sie gra bądź są wolne i mozna tam zagrać! Mozna również utworzyc wlasny stół klikając na ikone u góry...Wchodzimy do jakiegos wolnego stołu (otworzy sie nowe okno) zajmujemy miejsce i juz mozna grać :) Gra polega na przesuwaniu myszką figur po wirtualnej szachownicy :) To tak po krótce, jak ktoś ma jakies pytania niech pisze :)
Teraz zapytuje sie Was kto wyraża chęć wzięcia udziału w takim turnieju? Turniej forumowy polegał by na tym ze gra kazdy z kazdym a wynik rozgrywki wpisuje na forum. Mysle ze nasz turniej wcale nie musi rozegrac sie w jednym dniu. Kazdy gra z kazdym, wpisuje wynik i pierwsza tura konczy sie az wszyscy ze wszystkimi zagrają, moze to sie stać po kilku dniach nawet! Wtedy sumujemy wyniki kazdego i mozemy grać drugą ture czy najlepsi z najlepszymi wedlug wyników :) Mozna to robić na rózne sposoby...Date rozpoczęcia turnieju ustalimy wspólnie tak zeby wszystkim pasowało. Co Wy na to wogóle?? Ilu jest chętnych? (kiedyś podobne rozgrywki mozemy zrobić np. w scrabble badz inną gre) :) Jeśli temat sie przyjmie to zaloze oddzielny wątek...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 lutego 2006 00:25:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
A może drużyna Triodante kontra drużyna Legendy?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 lutego 2006 01:42:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Piszę się do Triodante!

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 lutego 2006 23:16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Ja to bym w kierki pograł, w szachy grać nie umiem (znaczy się znam tylko zasady :) ).

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 lutego 2006 23:18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
W szachy tak samo, jak Hulagu umiem - czyli nie umiem. Ale w skrable kiedyś...kto wie?...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 lutego 2006 23:40:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 02:47:15
Posty: 298
Skąd: Breslau
ja bym w szachy zagrał... chociaż już strasznie dawno nie grałem... ale bardzo chętnie !

_________________
Super Girl & Romantic Boys !!!!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 lutego 2006 23:45:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
korzeń pisze:
a bym w szachy zagrał... chociaż już strasznie dawno nie grałem... ale bardzo chętnie !


O! i takich odpowiedzi oczekujemy! :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group