Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:37:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1517 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 02 października 2021 08:29:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W dniu rozpoczęcia Konkursu Chopinowskiego pozwolę sobie wkleić cały cytat, który dzisiaj przyprawił mnie o kilkakrotne popłakanie się ze śmiechu!

Cytat:
Ładnie tu piszecie, więc trzeba trochę potrollować, tym bardziej, że mam podstawy, bo udało mi się drugi i trzeci dzień finału w miarę uważnie śledzić. Wcześniej były chyba 2 czy 3 krótkie podejścia, trochę z uwagi na strach przed zobaczeniem Juliana, a trochę na to, że instrument solowy to nie jest coś, co do mnie trafia, nawet jak nie ma tak złego brzmienia jak Yamaha (nie mam pojęcia, dlaczego Yamaha ma mieć złe - połowa uczestników finału najwyraźniej też nie - ale tak zewsząd w ostatnich dniach słyszałem, więc postanowiłem napisać, że niby się znam). W efekcie z wcześniejszych etapów zapamiętałem przede wszystkim Crazy'ego.

Wreszcie usiadłem przed telewizorem w poniedziałek z zamiarem wsłuchania się w kolejne wykonania i wykrycia różnic, których nigdy dotąd nie było mi dane usłyszeć. Zadanie utrudniał nieco potomek znajdujący się akurat pod moją wyłączną opieką, ale pod koniec uznałem, że Lu grał płynnie, co sprawdzało się bardzo dobrze w częściach lirycznych, Nehring natomiast jakby wyraźniej artykułował poszczególne dźwięki, co wydało mi się ze szkodą dla całego utworu, natomiast z bezwzględną korzyścią dla fragmentów mocniejszych, które oczywiście bardziej mi się podobają, więc w sumie na plus. Osokins z kolei wydał mi się chaotyczny, a wręcz momentami chciałem zakrzyknąć, że znam ten głos i to jest Targowica. Ale potem się okazało, że wcale nie znam i po prostu "tak jest tam", że zacytuję klasyka, a usłyszawszy jakieś urywki Lu i Nehringa powtórnie stwierdziłem, że moje wcześniejsze obserwacje też nie miały wiele wspólnego z rzeczywistością, doszedłem więc do wniosku, że nie będę się już wygłupiał i następnego dnia już sobie po prostu słuchałem bezmyślnie. Podobała mi się gra Szyszkina, bo jako jedyny zdawał się jak normalny człowiek patrzeć na to, co robi. Porażka na całej linii i nie wiem, jak to robicie, że coś słyszycie. Różne opowieści o tym, jak to ktoś po wysłuchaniu dwóch różnych wykonań z trudem poznał utwór jestem zmuszony włożyć między bajki, choć - faktem jest - Hamelin zagrał wczoraj kompletnie inaczej niż pozostali. Z jedną opinią ekspertów, wielokrotnie wyrażaną w studiu, muszę się zgodzić - że bardzo dużo się zmienia w zależności od miejsca, w którym słuchamy. Inaczej brzmiało to w pokoju z telewizorem, a inaczej w kuchni, zwłaszcza podczas zmywania naczyń.

Bohaterem całego konkursu jest, jak i w przypadku edycji wcześniejszych, Adam Rozlach, tracący zainteresowanie wypowiedzią zaproszonych gości jakoś w okolicy jej trzeciej sekundy i kierujący swą uwagę na facebooka, by po chwili, nie przejmując się za bardzo tym, że gość właśnie zmierza do meritum swej wypowiedzi, zacytować jakiś wiele wnoszący wpis słuchacza typu "jak gra X odpływam niczym Kolumb do Indii". Przy czym autentycznie doceniam jego niesamowitą wiedzę i pamięć, która pozwala mu się ożywić po usłyszeniu jakiegoś nazwiska i stwierdzić, że pamiętamy tego pianistę, jak w 1965 roku podczas drugiego etapu rozwiązała mu się sznurówka. Nie za bardzo jestem w stanie docenić cokolwiek u pani Marity Luis Suarez, czy jak jej tam, która miała robić wywiady, ale nie była w stanie sprawnie sklecić pytania, a jak już skleciła, to okazywało się bez sensu. Nawet fryzurą przegrywa z Rozlachem bez najmniejszej wątpliwości.

Wracając jeszcze na moment do muzyki i Chopina - miałem przyjemność być na koncercie z okazji rocznicy śmierci bohatera niniejszego wątku w kościele św. Krzyża, gdzie państwo znani z finałowego wsparcia dla uczestników konkursu wykonali Requiem Mozarta. Pomyślałem, że Chopin mógłby być wkurzony, że z okazji jego śmierci gra się utwór innego kompozytora, ale przecież jeszcze bardziej wkurzony może być Mozart, że jego najbardziej znane działo napisał ktoś inny. Niemniej koncert znakomity. Jak już wiadomo, nie jestem w stanie napisać precyzyjnie dlaczego. Domyślam się, że wykonawczo bez zarzutu, a akustyka kościoła absolutnie rewelacyjna. Efekt to ciary jeżdżące po plecach w tę i z powrotem.

Ale e-moll i f-moll też ok :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 07 października 2021 15:29:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Co prawda nie sprawdziłem autora, ale spodziewam się, że to Bogus.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 07 października 2021 20:37:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wiadomo! Trzeba jednak powiedzieć, że Adam Rozlach czytał tego posta i w tym roku nie cytuje nic z facebooka.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 października 2021 13:13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
W wątku Szopewnowskim urzekło mnie takie porównanie porównań :)

Miki pisze:
ale to jednak porównanie jak pułku piechoty (bez wsparcia artyleryjskiego) ukrytego w lesie, do batalionu czołgów, który ten las rozjeżdża.


Źródło

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 października 2021 13:25:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Podejrzewam, że i tak wygra szogun :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 października 2021 20:01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
również z wątku szopenowskiego

Tyler Durden pisze:
Czuję, że będę rzygał tym Szopenem


zastanawiam się którym ;)
Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 października 2021 17:31:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
:P

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 października 2021 21:11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17230
Skąd: Poznań
Tyler Durden pisze:
Ewa G. zagrała wspaniale, ale jakkolwiek mógłbym zakochać się w jej portrecie z programu Konkursu (co też byłem uczyniłem), to jednak na żywo ma w sobie coś w typie urody, co mi nie pasuje. Za każdym razem szokuje mnie jej mowa ciała i mimika. Mogłaby (doskonale!) grać w filmach wojennych, np. Gretę z Prus Wschodnich, która z cierpieniem i odrazą oddaje swe siedemnastoletnie ciało cynicznemu majorowi Armii Czerwonej, Władimirowi Władimirowiczowi, by chronić życie pięcioletniego braciszka Jurgena.


:D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 października 2021 21:28:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dziękuję :bukiet:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 grudnia 2021 20:10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17230
Skąd: Poznań
Miki pisze:
Ciekawa inicjacja, choć kojarzy mi się z pewnym ekstremum w stylu: kolega zachęcił mnie, puszczając "Sygnał"


:D :faja:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 grudnia 2021 23:02:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17230
Skąd: Poznań
zasada pisze:
wypiłem leśnego stouta z browaru Nepomucen (serio, jakbym lizał szyszkę do kąpieli)


:szydera

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 grudnia 2021 07:41:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
Poza tym ja już podwójnie martwy :aniolek:


:(

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 grudnia 2021 08:42:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Uzasadnienie głosowania na Exodus.
Budyń pisze:
nie będę głosował na PO, więc zostaje tylko jedno wyjście

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 stycznia 2022 21:54:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Crazy pisze:
wszystko z kina klasy B, a nawet, nie bójmy się tego słowa, z klasy G

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 lutego 2022 09:33:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17230
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Talking Heads to jest dziwna sprawa, bo powinienem teoretycznie lubić ten zespół no i tak, teoretycznie to go bardzo lubię. Tylko jakoś kiepsko mi wchodzi ich muzyka


Hehe, skojarzyło mi się z "trener świetny, tylko wyników nie ma" :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1517 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: arasek i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group