Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:28:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 września 2005 22:44:44 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
laska pisze:
dlaczego zakładasz tylko dwa warianty, i każdy z nich mówi o nieudanym związku / relacji ? a nie bierzesz pod uwagę tego że może się uda ?

Dlatego, że akurat mówiłem o problematycznych, trudnych relacjach międzyludzkich, Lasko.
Oczywiste jest, że udane związki owocuja pięknie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 września 2005 22:47:59 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Bardzo dziękuję wszystkim za wypowiedziane w tym wątku myśli - szczególnie te wprost z serca...
Ważne dzisiejsze słowa zacytowane przez Katrinix... Elrondowe uszczegółowienia nie mniej istotne...
Resztę dopisze życie...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 września 2005 16:54:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
jakoś mam wrażenie, że łatwiej byłoby mi wskazać absolutne dobro niż absolutne zło...

o - rzeczywiście!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 września 2005 22:36:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
Erkej pisze:
Dlatego, że akurat mówiłem o problematycznych, trudnych relacjach międzyludzkich


pozwól ze się troche poczepiam.. jeśli chodzi o jakieś ewidentnie szkodliwe rzeczy, to faktycznie jest to problem, i rozumiem Twoje wątpliwości i pytania które postawiłeś. Tylko jedno mi nie pasuje, z tym związkiem dwojga ludzi, bo czegoś takiego póki istnieje, nie da się nazwać problematyczną relacją międzyludzkom. Nie wiem czy jasno się wyrażam, ale chodzi mi o to, że Ty nie pytałeś jak sobie radzić, czy jak pomóc bliskiemu PO czymś, tylko jak go ratować PRZED czymś( czy tam w trakcie). I nie przewidzisz co ten związek przyniesie, a na pewno nie powinieneś nazywać go toksyczną relacją bo po prostu nie wiesz co będzie!
Nie do końca jasno to napisałam, ale jakiś zarys MOICH wątpliwości to jest.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 września 2005 00:29:37 
W przypadkach extremalnych (tj. pogrążanie się w narkomanii syna) bym się nie wachał użyć wszelkich środków, łacznie z ubezwłasnowolnieniem.
Piepsząc czy robie to dla siebie, czy dla niego.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 września 2005 00:52:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ale co do tego to już się mniej więcej zgodziliśmy

natomiast laska mówi o relacjach międzyludzkich i o... próbie zapobiegnięcia im? o próbie popsucia ich zawczasu? jakieś takie to niefajne. Chyba bardzo się z nią zgadzam.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 września 2005 01:36:16 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
laska pisze:
pozwól ze się troche poczepiam.. jeśli chodzi o jakieś ewidentnie szkodliwe rzeczy, to faktycznie jest to problem, i rozumiem Twoje wątpliwości i pytania które postawiłeś. Tylko jedno mi nie pasuje, z tym związkiem dwojga ludzi, bo czegoś takiego póki istnieje, nie da się nazwać problematyczną relacją międzyludzkom. Nie wiem czy jasno się wyrażam, ale chodzi mi o to, że Ty nie pytałeś jak sobie radzić, czy jak pomóc bliskiemu PO czymś, tylko jak go ratować PRZED czymś( czy tam w trakcie). I nie przewidzisz co ten związek przyniesie, a na pewno nie powinieneś nazywać go toksyczną relacją bo po prostu nie wiesz co będzie!

Naturalnie, że nie wiadomo, co będzie. Nie tylko w tej kwestii. Nie wiem, czy wychodząc zimą na dwór, poślizgnę się i złamię nogę, albo, czy, popalając to i owo, zacznę mieć potrzebę głębszych eksperymentów w tym zakresie*... Wiele przykładów bardziej lub mniej wysublimowanych można by tu pokazać, ale chodzi mi o to, że często kreujemy swoje życie tak, aby unikać sytuacji wskazujących na ich niebezpieczny charakter, według wszelkiego prawdopodobieństwa, dotychczasowych obserwacji i doświadczeń. A na pewno, Lasko, to wiemy tylko, że wszyscy umrzemy... Ale czy ta banalna prawda ma nas pozbawić możliwości antycypowania i unikania tego, co niebezpieczne? W ten sposób rozumując każdy musiałby ponownie wyważać otwarte już często drzwi, ignorując doświadczenia innych...

O związkach międzyludzkich - piętro niżej.

* Ja oczywiście nie popalam, ale ostatnio w niektórych wątkach tego forum wyczuwam zbyt przychylne podejście to tego tematu, co mnie dziwi i czemu jestem przeciwny. I właśnie z doświadczeń to wynika.


Ostatnio zmieniony wt, 06 września 2005 02:38:02 przez Erkej, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 września 2005 01:37:46 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Crazy pisze:
natomiast laska mówi o relacjach międzyludzkich i o... próbie zapobiegnięcia im? o próbie popsucia ich zawczasu? jakieś takie to niefajne. Chyba bardzo się z nią zgadzam.

Nie chce mi się powtarzać wszystkiego do początku… Powiem tylko, że przedstawiałem w swoich wypowiedziach różne opcje i możliwości reakcji na zło, z którym niewątpliwie spotykamy się na co dzień, stawiając to jako temat do dyskusji. A relacje międzyludzkie? Naturalnie, że charakteru żadnej z nich nie da się do końca przewidzieć. Nic nie jest z góry zdeterminowane, ale bardziej lub mniej prawdopodobne, w mojej opinii, owszem. I to jest dla mnie wystarczający powód, aby mieć zdanie na dany temat i próbować oddziaływać zanim się mleko rozleje, a nie po fakcie.

Niektóre sytuacje można przewidzieć, ale pewności stuprocentowej co do trafności przewidywań nie ma nigdy. Kwestią jest, na ile mamy upodobanie do eksperymentowania.
Na własnym życiu, było nie było...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group