Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:05:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kawa, herbata ?
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:01:42 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
Są dwa wątki o żarciu, jest o napojach wyskokowych, myslę,że czas na tematy dobrej herbaty, tudzież kawy. W tą ostatnią zaopatruję się głównie w herbaciarniach/kawiarniach eksperymentując z gatunkami z różnych stron świata - b. dobra jest kolumbijska oraz z ojczyzny tego napoju- z Etiopii i Somalii. Nie lubię rozpuszczalnych.Z kaw dostępnych w marketach oraz zwykłych sklepach preferuję Sati. Parzę po arabsku, czyli zagotowuję - doprowadzam do wrzenia, wyłączam palnik, czekam i chwilę i drugi raz to samo 9chyba ,że nie mam czasu).Co do herbat - czarnej prawie nie pijam, wolę zieloną. Lubię bardzo mate - to mój ulubiony napój, poza tym rooibos. No i żadnych torebek, to zbrodnia :wink: !!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:04:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
...jesli kawa to 3/4 kawy, 1/4 mleka - cieplego - i bez cukru!!!
...do tego drozdzowka i pecik z waniliowego tytoniu - najlepsze sniadanie jakie znam ;)

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
tak zwane sniadanie mexykanskie - pet i szklanka wody...hehe....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 11:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
Byla wspaniala herbaciarnia w Brodnicy. Dobra szarlotke podawali...

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
hheheheh...rozwaliłeś mnie tym tematem... :lol: na Forum Soulfly Polish Tribe jest taki temat ale to taka off-topowa zlewa na Maxa (Cavalere :wink: ). jak zwykle tam zresztą :twisted:

on-top - herbaty ostatnio pijam bardzo mało. zamało. aż mi szwagier-lekarz poradził żebym więcej pił bo ciśnienie nie teges. jeśli już to z cytryną (rulzzzzzzzzzz!)
kawy kiedyś nie lubiłem. teraz lepiej. tylko raczej łagodne z mlekiem i szugarem.ale to tak od święta.choć szwagiertyż polecapicie kawy na ciśnienie;)

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:15:20 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
Bardzo nie chciałem aby to brzmiało jak ten głupawy program poranny tvp, ale nie chciało mi się kombinować, więc nazwałem to najprościej ajk można. :lol: Też mam niskie ciśnienie, stąd te 3 kawki dziennie pijam - działa na mnie jak lekarstwo.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
ale nie chodzi mi o program tylko sam temat jako temat! Po prostu dwa dni temu założyłem podobny na Forum SPT i jest jazda na całego! :twisted: :lol:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:21:58 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
aha..., oki!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:41:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
najpierw będzie bluźnierstwo

TYLKO COLA!
(ja sem cocaholik!)

A teraz jak w temacie.
Bardzo lubię herbaty, lubię też herbaciarnie - chociażby warszawskie "Same Fusy", które zawsze bardzo polecałam i które zostały też wykorzystane na spotkanie po koncercie - no właśnie - ?he?
Ja sama preferuję herbaty czarne, bardzo klasyczne, bardzo gorące i albo zupełnie gorzkie albo straszliwie słodkie; w domu zawsze mam też herbaty zielone, lubię je czasem mieszać. Czasem lubię też coś, co przyjęło się nazywać herbatą, chociaż nią nie jest, a mianowicie parzone suszone mieszanki owocowe. Czasem jest tam trochę "piórek" jakiejś czarnej herbaty. Zupełnie nie mogę przyswoić czerwonych herbat, a mój mąż to i owszem - muszę powiedzieć, że mnie zdumiewa! Leczniczo - to rozumiem, ale dla przyjemności?!?! ;)
Najbardziej lubię herbaty wybierać, bardziej może nawet niż pić - lubię kiedy stoi przede mną kilka, kilkanaście pojemniczków i wszystkie bardzo tajemniczo i pięknie pachną; super!
Staram się zawsze też, żeby przed moimi gośćmi stały takie pudełeczka, które są kolejnym elementem, dla którego wielbię herbatę. Są przeważnie tak piękne!
Za to nigdy jeszcze nie piłam prawdziwie japońskiej herbaty, z całym ceremoniałem :( - to musi być jazda!!!

Dodatkowym pytaniem może być: w czym pijecie herbatę?
Tak klasycznie, to by trzeba mieć odpowiednie filiżanki. Ale na co dzień to preferuję kubki - kolejna moja miłość, już całkiem pokaźna kolekcja :) Nie rozumiem picia herbat ze szklanek - takich prawdziwych, bez żadnych uszek, jak dawali kiedyś w kawiarniach, w latach 80.. chociaż wiem, ze niektórzy uważają, że tylko tak podana herbata jest prawdziwa ;)
Zwykła (czarna, masowa produkcja) hernata może być z cytryną, może być też z sokiem malinowym. Może być też "z prundem" ;)

Kawę pomijam milczeniem, nie lubię, nie pijam, chyba, że muszę. Na szczęście Mąż tak samo ;) Nie znoszę zapachu takiej wystygłej kawy z poprzedniego dnia... blech!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 15:02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Herbata - bardzo lubie. Kiedys nie moglem przelknac goracej hebaty i zawsze czekalem az wystygnie. Teraz na odwrot, nie ma to jak goraca herbata. Bez cukru. W Anglii nauczylem sie pic herbate z mlekiem i taka smakuje mi teraz najbardziej. Nie przepadam za sztucznie "perfumowanymi" herbatami, ale lubie czasem wypic jakas z roznego rodzaju dodatkami (np w warszawskich Samych Fusach, czy Cafe Antykwariat). Jesli mialbym wybrac moja ulubiona, to jest to Earl Gray z mlekiem... pycha.

Jesli chodzi o kawe, to sie w pewnym stopniu od niej uzaleznilem. Najlepsza czarna, bez cukru, z ekspresu. Nie przepadam za rozpuszczalnymi, bo sa dla mnie troche za kwasne (a moze mi sie wydaje).

Oprocz kawy i herbaty, bardzo lubie jeszcze goraca czekolade, czy kakao. Szczegolnie zima... rewelacja (po obejrzeniu filmu Czekolada, chyba przez tydzien ja pilem :) )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 15:53:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Herbat nie pijam w ogole. Wole wode przegotowaną. No chyba, ze w ramach kuracji - w koncu do czegos musze wlac ten malinowy sok. I wtedy pada na herbatke malinowa albo Rhoibos...

Kawa - coż, pomijajac jej wysokie walory smakowe (rozpuszczalna Kronung albo generyk z Biedronki + trzy-cztery kopiaste łyzeczki smietanki w proszku), pozwala mi utrzymac się w pozycji pionowej przez reszte dnia (patrz: zajęczo niskie cisnienie autorki). Niestety, czasem i dwie nie pomagają. a wtedy nie daj Boze prowadzic samochód czy lekcje... ;)

Slysze głosy, ze rozpuszczalna to kwasibrzuch. Mam poodbne zdanie, ale na temat kawy mielonej... Rozpuszczalna za to pachnie mi..magim! :)

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 16:07:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Ja pije glownie herbate, i to dosc duzo :) Nie lubie tylko takich mdlych jak np. waniliowa...slodze.
Kawy prawie nie pijam, w kazdym badz razie rzadko i to rozpuszczalna z cukrem. Preferuje kompoty! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 16:19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Głównie kawa i zasadniczo tylko kawa.... A w temacie kawy lepiej się napewno Kacper wypowie, bo moje 4 kubki kawy dziennie to pestka przy tej ilości, którą K.T.W.S.G. spożywa:)

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 16:25:09 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
ja z kawą przystopowałem - był okres kiedy picie kawy było poza kontrolą, no i się doigrałem- serducho zrobiło ała! i to jakie - cała lewa strona jakby sparaliżowana...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 17:02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
czarny chleb i czarna kawa Gaba gaba hej! :piwo:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group