Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 30 kwietnia 2024 15:03:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 18:41:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
ja mam lepszą prowokację i pytanie do kolegów legalistów:
czy korzystacie wyłącznie z legalnego oprogramowania ?

pozdro...

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 19:01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Stranger pisze:
Dla mnie o wiele bardziej żenujące jest to że Pet i parę innych osób wychodzi z założenia że jeśli nie masz kasy nie masz prawa słuchać muzyki.


Radio se włącz...
Stranger pisze:
Tak wygląda nasz kraj katolicki w 97% ........, w którym panuje miłość i zrozumienie


Co ma piernik do wiatraka...

Nie ma prawdziwych muzyków - albo jest się muzykiem albo nie. Muzyk tym się różni od innych zawodów, że zarabia grając na instrumencie. Bardzo często ma też na utrzymaniu rodzinę. Chciałby gdzieś wyjechać, coś zobaczyć (np. Włochy). A za dobrą pracę należy się zapłata.

Promujesz tutaj jakieś idiotyczne, romantyczne rozumienie muzyka, czy szerzej artysty - jako kogoś kto ma tylko dostęp do czegoś wyższego. I dla jakiejś racji miałby się tym dzielić ze wszystkimi.
Absurd - wszelka działalność artystyczna ma również na celu zarobienie kasy... Zawód jak każdy...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 19:06:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
KoT pisze:
zy korzystacie wyłącznie z legalnego oprogramowania ?

I czy nie kserujecie książek?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 19:15:56 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:16:30
Posty: 1280
Oczywiście piractwo jest naganne, ale w jednym (i tylko w jednym) Stranger ma rację. Odcięcie ludzi od piractwa wcale (albo prawie wcale - dla ścisłości) nie przełozy się na wzrost liczby sprzedawanych płyt. Jeżeli kogoś naprawdę nie stać na płytę, to przy zlikwidowanym piractwie dalej go nie będzie stać.

Inna sprawa, że faktycznie każdego (z wyjątkiem skrajnych przypadków) stać na jakiś poziom legalności. Jeżeli przeliczymy cenę jednej plyty (polskiej) na różne drobne zakupy, to chyba każdego stać np. na zakup 1 płyty rocznie. I zawsze chyba będzie tak, że nie będziemy mogli sobie pozwolić na zakup wszystkich płyt, które chcielibyśmy kupować - niezależnie od naszej zamożności. A to oznacza, że nie ma usprawiedliwienia dla piractwa również na najniższym poziomie.
Pamiętajmy, chęć posiadania wszystkich płyt trafiających w nas gust nigdy nie zostanie zaspokojona. Chyba, że jesteśmy fanami jednego zespołu, a to raczej się nie zdarza.

Poza tym ta przyjemność rozpakowywania oryginalnej płyty i świadomość, że mamy małą cząstkę w polepszeniu bytu wykonawcy, którego lubimy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 19:43:15 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Gravi pisze:
Radio se włącz...

Nie dziękuje......, słucham całych płyt :mrgreen:
Gravi pisze:
Co ma piernik do wiatraka...

Mąkę 8)
Gravi pisze:
Nie ma prawdziwych muzyków - albo jest się muzykiem albo nie. Muzyk tym się różni od innych zawodów, że zarabia grając na instrumencie. Bardzo często ma też na utrzymaniu rodzinę. Chciałby gdzieś wyjechać, coś zobaczyć (np. Włochy). A za dobrą pracę należy się zapłata.

A czy ja jestem przeciwko temu?........., jestem przeciwko :arrow: muzyka dla wybranych
Cytat:
Promujesz tutaj jakieś idiotyczne, romantyczne rozumienie muzyka, czy szerzej artysty - jako kogoś kto ma tylko dostęp do czegoś wyższego. I dla jakiejś racji miałby się tym dzielić ze wszystkimi.
Absurd - wszelka działalność artystyczna ma również na celu zarobienie kasy... Zawód jak każdy

A kto powiedział o dzieleniu się ze wszystkimi........., troszkę zrozumienia i wyczucia proponowałbym :!:
Gravi pisze:
I czy nie kserujecie książek?

Jeśli jesteś taki legalny?......, to moje pytanie brzmi czy masz oryginalnego windowsa i inne programy które używasz?

Ps. To samo pytanie wysyłam do wszystkich tych którzy głoszą szanuj zieleń ;)

Ps. Ja nie głoszę tutaj swojego zdania (no może troszeczkę)

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 19:52:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 02:30:24
Posty: 472
Skąd: Stepanakert
Windowsa nie mam oryginalnego. I nie będęargumentował, ale po prostu nie mam kasy, żeby dołożyć 600 zł do kompa, którego i tak dawno nie wymieniałem.
Nawet na spowiedzi się o to pytałem. I Xiądz stwierdził, że jeżeli człowiek nie może sobie pozwolić na jakąś płytę, to może ją ściągnąć. Ale jeżeli naprawdę się mu spodoba, to musi kupić oryginał (ja mam tak z Armią :wink: nie bijcie tylko jutro)
A z oryginałami mam jeszcze jedną sytuację - moje radio ma problemy z przegrywkami, i się na nich zawiesza, więc problem się sam rozwiązuje niejako.
Aha, właśnie sam dokonałem nagrań, więc pewnie niedługo zrozumiem ból okradanego artysty.
Dużo zależy też od tego, co na to sam autor - bo taki np. Dexter Holland z Offspringa mówi, że Jemu nie przeszkadza ściąganie płyt z netu, bo i tak ma z czego żyć. Ale np. Metallica ma zdanie zgoła odmienne, i z tym się trzeba liczyć (ciekawe, właśnie zauważyłem, że Offspringa mam większość oryginałów :) )

_________________
Już niedługo nadejdzie taki czas, że za brak orgazmu będą karać nas...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 20:06:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Stranger pisze:
Proponowałbym abyś nie przeginał

Ps. Hmm nikt nie zauważył że jest to prowokacja która ma za zadanie wprowadzić życie w ten topic a skończyło się na chamskich odzywkach


Propozycje Twoja rozwaze tylko w kategoriach sugestii i nie obiecuje, ze sie bede stosowal. A poza tym czemu sie obruszasz? Napisales, ze chciales sprowokowac. Udalo ci sie mnie sprowokowac, wiec powinienes byc caly zachwycony.

Ja ze swojej strony proponuje ci, zebys, jesli juz w prowokacji widzisz swoja przyszlosc, staral sie ja lepiej przemyslec, bo w przeciwnym wypadku jestes (jak to juz zauwazyl Gravi) zenujacy i nic ponadto.

Stranger pisze:
Dla mnie o wiele bardziej żenujące jest to że Pet i parę innych osób wychodzi z założenia że jeśli nie masz kasy nie masz prawa słuchać muzyki.


Brak kasy, nie usprawiedliwia w tym wypadku zlodziejstwa, jesli artysta przystaje na taka forme dystrybucji swojej sztuki, to ok. Ale jesli robisz, to wychodzac z cwanego zalozenia, ze kazdy muzyk powinien sikac ze szczescia po nogach, na wiesc o tym, ze kradniesz efekty jego pracy, bo jesli nie to jest komercyjna swinia, to... daruj ale brak mi slow na ciebie.

Stranger pisze:
Jeśli byłbym muzykiem dałbym możliwość wyboru ludziom jeśli was stać to kupcie a jeśli nie to ściągnijcie z netu Jeden tylko warunek nie zarabiajcie na mojej pracy lecz cieszcie się nią jak tylko możecie!


Jesli ciocia miala by palke, to by byl tolejbus. Zostan muzykiem, nagraj plyte, wpakuj w nia kase, rozdaj za darmo, a slawe, ktora dzieki temu osiagniesz ugotuj sobie na obiad i przestan wygadywac bzdury.

Stranger pisze:
Tak wygląda nasz kraj katolicki w 97% ........, w którym panuje miłość i zrozumienie


Ja uwazam, ze nie ma nic dziwnego w tym, ze w kraju katolickim nie ma zgody na zlodziejstwo jakie ty preferujesz. Jesli milosc i zrozumienie pojmujesz tak, ze kazdy powinien zapierdalac w pocie czola i ladowac kase w swoja dzialalnosc, a na koniec podsunac ci jej owoce pod nos nic z tego nie majac, po to zebys ty byl zadowolony, to chyba naprawde z toba jest gorzej niz zle.

EOT

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 20:06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Stranger pisze:
Ps. Ja nie głoszę tutaj swojego zdania (no może troszeczkę)


Popijam wino i myślę sobie - na cholerę więc ta cała dyskusja...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 20:09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
KoT pisze:
ja mam lepszą prowokację i pytanie do kolegów legalistów:
czy korzystacie wyłącznie z legalnego oprogramowania ?


Oprogramowanie oryginalne

Gravi pisze:
I czy nie kserujecie książek?


Nie kseruje ksiazek

Vailey pisze:
Nawet na spowiedzi się o to pytałem. I Xiądz stwierdził, że jeżeli człowiek nie może sobie pozwolić na jakąś płytę, to może ją ściągnąć.


Tak? A to ciekawe? A argumentowal to jakos? Ciekawym jakby wygladala rozmowa takiego ksiedza z takim na przyklad Kazikiem.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 20:16:46 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
OK Pet I Gravi jeśli szanujecie pracę innych to czy macie oryginalne oprogramowanie we własnym komputerze i wszystko inne co posiadacie :arrow: wtedy i tylko wtedy możecie powiedzieć z czystym sumieniem nie kradnę!? Jeśli tak postępujecie wielki big respect :P a jeśli nie to o czym my mówimy? 8)

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 20:22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Stranger pisze:
OK Pet I Gravi jeśli szanujecie pracę innych to czy macie oryginalne oprogramowanie we własnym komputerze i wszystko inne co posiadacie


Patrz poprzedni post

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 20:25:33 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Pet pisze:
Patrz poprzedni post

Jeśli tak jak mówisz szacunek :!: :P :!: ......., ale zastanawia mnie jedno czy do tego wszystkiego doszedłeś ciężką pracą czy urodziłeś się w zamożnej rodzinie i maiłeś łatwiejszy start?

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 20:30:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Stranger pisze:
Jeśli tak jak mówisz szacunek ......., ale zastanawia mnie jedno czy do tego wszystkiego doszedłeś ciężką pracą czy urodziłeś się w zamożnej rodzinie i maiłeś łatwiejszy start?


Biorac pod uwage, ze od urodzenia mieszkam na Warszawskim blokowisku w dwupokojowym mieszkaniu (ktore bynajmniej apartamentem nie jest), to raczej nie sadze, zebym mogl mowic o tym, ze moja familia jest zamozna. Cioc, ani wujkow w ameryce tez nie mam.

Prace mam i jakos wyobraz sobie mi wystarcza. A jak mi nie wystarcza, to nie kupuje/ nie mam. Proste?

A skoro juz sobie tak od serca romawiamy, to teraz ty mi powiedz czy juz pracujesz i sam sie utrzymujesz?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 20:50:57 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Pet pisze:
A skoro juz sobie tak od serca romawiamy, to teraz ty mi powiedz czy juz pracujesz i sam sie utrzymujesz?

Jestem studentem na utrzymaniu rodziców, nie pracuję :|

Tam gdzie ja mieszka praca to układy i układziki lub harówka za grosze! To nie jest praca to jest wyzysk do granic możliwości kosztem zdrowia a ja nie mam zamiaru stracić go dla paru groszy! Chyba że byłbym postawiony w sytuacji ekstremalnej :] Orze ja mogę mam wybór kupić sobie np. spodnie czy płytę lub książkę jeśli kupie jedno nie mam drugiego i to nie jest proste być legalnym bo chciałbym nim być ale postawiony w sytuacji takiej a nie innej trudno jest wybrać legalność. To nie jest Warszawa ani Kraków czy Poznań do jest miasteczko 8 tys. Legalność to super sprawa ale z drugiej strony twardy orzech do zgryzienia swego czasu nawet napisałem dlaczego zrywam z piractwem ale nie udało się:

Wyrzuciłem 100 płyt cd czyli 1000 płyt zespołów dlaczego?

- Okradanie

Wydaje mi się że większość ludzi (w tej grupie byłem ja do dzisiejszego dnia) nie zdaje sobie sprawy jaką krzywdę wyrządza sobie, muzykom chociażby zaniżając sprzedaż a co za tym idzie brak funduszy na wydanie nowej płyty, zakup lepszego sprzętu, nagrania teledysku a co gorsze ukazanie szacunku wobec zespołu itp.

- Przesyt

Istnieje przysłowie, cytuje: "co za dużo to nawet świnia nie chce" zgadzam się z nim w 100% przesyt powoduje przeskakiwanie po łebkach z płyty na płytę znamy niby dużo ale tak naprawdę nic konkretnie nic więcej poza przeciętność z którą może zapoznać się laik w 20 min.

Podsumowanie

W moim odczuciu muzyka która zawiera w sobie jakieś przesłanie powinna wyrażać nas samych, tym kim jesteśmy w co wierzymy dlatego też uważam że lepiej znać mniejsza liczbę zespołów ale za to konkretnie niż masę i nie wiedzieć o co biega w tym wszystkim tak naprawdę

Ps1. Idąc na koncert bardzo miłym widokiem jest gdy osoba x śpiewa teksty zna ten zespół a nie jest widzem samym w sobie

Ps2. A co do oprogramowania nie mogę sie zgodzić z wami ponieważ programy typu office itp. można pozyskać za free i na dodatek legalnie tylko wystarczy chcieć

Jeśli nie będziemy wielcy w małych rzeczach nie będziemy w dużych!

Nie jest łatwo po 10 latach piractwa zerwać z tym o tak!

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 20:54:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 02:30:24
Posty: 472
Skąd: Stepanakert
W zasadzie to płyt nie ściągam, bo nie mam jak :D
Argumentował na tyle dobrze, że uspokoiło to moje sumienie, kóre wtedy było mocno rozdygotane.

_________________
Już niedługo nadejdzie taki czas, że za brak orgazmu będą karać nas...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 34  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grawson i 163 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group