Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:08:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 08:27:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Jako, ze jest to forum (jakby nie bylo) kapeli muzycznej, a ponadto czesto rozmawia sie tu o (jakby nie bylo) takze muzyce granej przez innych wykonawcow, wiec (jakby nie bylo) istona kwestia staja sie nosniki tejze muzyki, czyli plyty... bo mam nadzieje, ze (jakby nie bylo - jesli jeszcze raz wrzuce "jakby nie bylo" to dajcie mi po lapach...), to nie wszyscy forumowicze ograniczaja sie tylko i wylacznie do odsluchu mp3, ale lubia sobie od czasu do czasu sprawic oryginalna plytke z ksiazeczka tekstami i tego typu duperelkami. Pomyslalem sobie zatem, ze przydal by sie temat, w ktorym mozna by dokonywac transferu informacji, gdzie i za ile mozna kupic okazyjnie plyty. Chodzi mi zwlaszcza o tradycyjne sklepy (typu empiki i inne mediamarkty), ewentualnie allegro, bo niestety ze sklepami internetowymi to czesto jest tak, ze plyta za bardzo przystepna cene w katalogu sie znajduje, ale po zamowieniu tejze okazuje sie ze czas oczekiwania na nia jest absurdalnie dlugi, dazacy wrecz czasem do "leniwej osemki", a jedyne co dostajemy ze sklepu to informacje typu "czekamy na dostawe od dystrybutora".

Mam nadzieje, ze dzieki takowej wymianie informacji, ten czy ow bedzie mogl sie zaopatrzyc w plyty, ktore dotychczas stanowily dla niego jedynie marzenie scietej glowy ze wzgledu na cene badz jej "przejsciowe braki" na rynku.

Po tym przydlugim wstepie pozwole sobie rozpoczac ;) :

NEW MODEL ARMY - "Impurity" Cena: 24,99 zl (Warszawa - Empik przy Nowym Swiecie)

RAMONES - "Brain Drain" Cena: 19,99 zl (Janki k. Warszawy - sklep Saturn kolo Conforamy)

ARMIA - "Droga" Cena: okolo 37 zl (Warszawa - Empik w Galerii Centrum) cena tej plyty nie jest moze jakas szczegolnie okazyjna, ale biorac pod uwage, ze jej naklad jest na wyczerpaniu, a reedycji jeszcze nie ma, to moze ktos sie zainteresuje (ostatnio cztery egzemplarze staly pod literka "A" w dziale Polscy Wykonawcy - Muzyka niezalezna).

Zdrowka zycze

PS: W warszawskim Media Markt na Okeciu udalo mi sie ostanio kupic "Skull Ring" Iggy Popa za 14,99 i "Art of Rebelion" Suicidal Tendencies za 24,99 ale byly to chyba ostatnie egzemplarze.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony wt, 10 maja 2005 09:00:16 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 08:56:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..ooo! dobre ! a moze jeszcze wymianki?....mam do wymiany parę plytek których nie słucham....np. Green day -"american idiot" -stan idealny...the Clash -London Calling -3płytowe wydawnictwo w tekturce...ktos reflektuje ????

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 09:10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Elrondzie ja chętnie bym posłuchał Green Daya bo sporo czytałem o tej płycie, potem mogę przekazać dalej. Co do drugiego wyboru to mnie trochę zdziwiłeś - oddajesz Clashów ???, czy to jest jubileuszowe wydanie z zeszłego roku (ale tam chyba tylko dwie płyty były) czy raczej jakieś 3 regularne płyty Clashów wydane w jednym pudełku?

Sam w dobre ręce oddałbym parę rzeczy ale muszę dokładniej przejrzeć swoją płytotekę. Na pewno mam też na zbyciu sporo kaset z rzeczami, które potem kupiłem na CD (Małżonka się ucieszy bo lekko zawalają szafy :) ). Zrobię renament i dam znać.

A co do jakiś okazji to w weekend widziałem w MM na Okęciu box Nirvany With The Lights Out za 250 czy 260 PLN. Wiem, że to sporo kasy ale Empiku takowy kosztuje stówę drożej więc jest różnica. A no i Janerkę Co lepsze piosenki za 17 PLN.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 09:19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
marecki pisze:
Elrondzie ja chętnie bym posłuchał Green Daya bo sporo czytałem o tej płycie, potem mogę przekazać dalej.


Tu zrobie reklame elrondowej oferty ;): American Idiot polecam z calego serca. W prasie tzw. "muzycznej" pisza, ze jest to najlepsza plyta G.D. od czasow "Dookie", co jest dla mnie bzdura totalna, bo "American Idiot" bije "Dookie" na glowe. Do momentu poznania tej plyty mialem o G.D. taka opinie, ze jest to pocieszny zespol grajacy melodyjnego, "kalifornijskiego pop-panka" dla "cool kids", o glebi artystycznej porownywalnej z glebia wiosennych kaluz. Jednak na "American Idiot" udawadniaja, ze potrafia osiagnac zdecydowanie wyzsze, ambitniejsze nieco pulapy, nie tracac przy tym nic z przebojowosci i melodyjnosci.... Krotko mowiac: brac i sie nie zastanawic ;).

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 09:23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Przecena płyt i kaset Armii wydanych przez Ars Mundi, CD za 23.90, MC za 8.90, ważne do wyczerpania zapasów.
Sklep.serpent.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 09:48:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
No właśnie, po zachętach Peta - tym chętniej Elrondzie !

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 09:53:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
marecki pisze:
czy raczej jakieś 3 regularne płyty Clashów wydane w jednym pudełku?


odpowiem za elronda - to jest specjalne wydanie z ok. 25-lecia london calling, 1 plyta to london calling wlasnie, druga to wersje piosenek z prob, jest 5 niepublikowanych wczesniej kawalkow, a 3 to dvd z fragmentami ze studia i z teledyskami, ktore powstaly do utworow z lc.

polecam :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 18:20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pet pisze:
ARMIA - "Droga" Cena: okolo 37 zl (Warszawa - Empik w Galerii Centrum) cena tej plyty nie jest moze jakas szczegolnie okazyjna, ale biorac pod uwage, ze jej naklad jest na wyczerpaniu, a reedycji jeszcze nie ma, to moze ktos sie zainteresuje (ostatnio cztery egzemplarze staly pod literka "A" w dziale Polscy Wykonawcy - Muzyka niezalezna).


Mala errata. Wlasnie przed chwila wrocilem z empiku w galerii centrum i co sie okazuje? Reedycja "Drogi" juz jest dostepna... "Ducha" zreszta tez. Jedna i druga kosztuja po 32,99... ale zeby bylo smieszniej te cztery egzemplarze "Drogi" wydania Ars Mundi tez sa... po 42,99 :shock:. Albo ja sie nie znam na zasadach marketingu, albo empik docenil kolekcjonerska wartosc pierwszego wydania.

Zdrowka zycze

PS: Jak znam relacje cenowe, to obie reedycje beda pewnie dostepne (o ile juz nie sa) w Media Marktach po okolo 28 zl.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 19:24:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
A co za bonusy tam sa?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 07:36:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
jakby Marecki przechwycił Idiotów, to ja tez bardzo chętnie bym zauczestniczyła... znam chyba 4 utwory z tej płyty i bardzo je lubię. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 08:30:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
'nie widzę przeciwwskazań' :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 08:49:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Boskey pisze:
A co za bonusy tam sa?



Cholercia! Specjalnie staralem sie zapamietac... i zapomnialem :/

Wiem tylko, ze sa trzy, a jeden z nich to wersja koncertowa, ale tytulow nie pamietam. Chyba musze jesc wiecej szprotek, a mniej maselka.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 09:13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Pet pisze:
ale zeby bylo smieszniej te cztery egzemplarze "Drogi" wydania Ars Mundi tez sa... po 42,99 Shocked


Ano tak, są tam właśnie takie od jakiegoś już czasu. Widocznie były kupione od Ars Mundi w czasach, gdy płyty kosztowały więcej i teraz nie mogą ich sprzedać taniej, bo by się obrońcy drobnego handlu wzburzyli (dumping, sprzedawanie bez marży, nieuczciwa konkurencja cenowa itd.) :twisted:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 09:32:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
piotrpanek pisze:
Widocznie były kupione od Ars Mundi w czasach, gdy płyty kosztowały więcej i teraz nie mogą ich sprzedać taniej, bo by się obrońcy drobnego handlu wzburzyli (dumping, sprzedawanie bez marży, nieuczciwa konkurencja cenowa itd.)


A gdzie tam! Hurtowe ceny Ars Mund za jakie kupuje od nich plyty empik sa bardzo niskie w stosunku do tego za ile je sprzedaje. Z tego co pamietam to oscyluje to mniej wiecej na poziomie 20 zl, a moze i mniej. Reszta to narzut empiku. Po prostu pewnie kiedys ustalili sobie taka cene, a teraz zapomnieli jej obnizyc i wyszlo troszke glupio. Zreszta kazdy sklep obniza ceny plyt, wczesniejszych wydan, ktorych pojawily sie nowe wersje... ba czasem wytarczy sama informacja od wydawcy, ze przygotowywana jest reedycja, zeby cena wczesniejszego wydania (bez bonusow, masteringu, digipaku itp) spadla czasem nawet o polowe. Wiadomo, ze jak sie pojawi nowa wersja, to starej (a tym bardziej w tej samej cenie), nikt nie kupi, wiec trzeba sie pozbyc zapasow.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 09:58:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Pecie - emotykon " :twisted: " tym razem był w mojej wypowiedzi kluczowy.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group