Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 10:40:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 19 stycznia 2024 18:26:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4416
Skąd: z lasu
SZTYWNY PAL AZJI ,,szukajac samego siebie''
KSU,,Bez prądu''




_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 stycznia 2024 02:30:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 stycznia 2024 20:44:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
zasada pisze:
Poniedziałek zaczyna się od jazzowo-dubowego Vina Gordona - African Shores

Mi sobota wieczorem pięknie przy tym upłynęła. Super flow!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2024 10:00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Mi sobota wieczorem pięknie przy tym upłynęła. Super flow!

Bardzo mi miło, smacznego! Tak sobie myślę, że to mega sprawa jak się linki rozprzestrzeniają. Za każdym razem jak nastrzykuję nimi wpisy to się zastanawiam czy ktokolwiek ma czas/ ochotę podążyć za nimi. Bo ja sam dość rzadko się inspiruję cudzymi (ale się zdarza).

Tymczasem poniedziałek zacząłem od poszukiwania Kronsztadu Brygady i po odnalezieniu poszedłem w ślepą uliczkę francuskiego Kronstad - Discographie. Na drugą nóżkę: Tropistories - Cumbia Fever Ft. Sir Bolivar, Cumbia & Bass with Moses Iten aka Cumbia Cosmonauts. Jak mnie cumbia złapała tak puścić nie chce.

Środa zaskakująco trafia w środek tarczy podszytymi elektroniką i wytłumionymi gitarami jak i akustycznymi instrumentami piosenkami Jenn Champion w KEXP. Myślę, że nowo odkrywana kruchość własna i bliskich sprawiła, że dotarły do mnie piosenki, które najpewniej wrzuciłbym do kosza z napisem "muzyka dla nikogo". Ech. A jak ciąg dalszy pierwszy materiał pierwszego jej zespołu: Carissa's Wierd - Ugly But Honest

Piątek skończyłem Ugly but honest i nie zostanę fanem. Wracam do KEXP i klikam w excell. I ponownie zaskakuje mnie, że w uchu wpada mi Madame Gandhi z naciskiem na piosenkę Heart Wide Open. I chyba nigdy nie słyszano the Hives - brzmią łobuzersko, gdzieś pomiędzy the Kinks a the Vibrators. Potem znów latynosko: Brazilian Selection: African and Indigenous Influences with DJ Tahira i Baden Powell - Os Afro-Sambas

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony pt, 26 stycznia 2024 15:02:38 przez zasada, łącznie zmieniany 10 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2024 10:35:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Wczoraj wjechała "Siekiera" z płyty "Na wszystkich frontach świata". W sam raz na wieczorny, niedzielny, przedtygodniowy stresik.

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 24 stycznia 2024 00:06:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 24 stycznia 2024 14:44:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nie tak rewelacyjnie jak na "Ummon", ale i tak bardzo dobrze. Szkoda, że w końcu nie udało im się zagrac w Polsce... chyba, że jednak się udało, a ja przegapiłem.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 24 stycznia 2024 15:34:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Za długie.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 24 stycznia 2024 15:43:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
pablak pisze:
Za długie.


W przypadku płyt z czymkolwiek z "psychedelic", albo "space" w nazwie gatunkowej, nie występuje takie pojęcie jak "za długie". Wszystko zależy od dawki przyjętego specyfiku. :faja:

...ale fakt, ze za jednym podejściem nie udało mi się jeszcze wysłuchać tego albumu. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2024 15:33:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 lutego 2009 20:00:54
Posty: 146
Skąd: my się znamy?
FAITH NO MORE "The Real Thing"
QUEENS OF THE STONE AGE "In Times New Roman..."
ALICE IN CHAINS "Dirt"

_________________
I'm so green...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 stycznia 2024 17:25:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4416
Skąd: z lasu
THE CURE ,,seventenn seconds''




_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 stycznia 2024 09:37:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
Poniedziałek leniwie zaczynam od świeżego acz vintage dubowego miksu wysokiej jakości po którym Tropistories - Lazy Afternoons.
Środa to galopujące problemy z YT, więc przyszedł czas na bandcamp i kolejno: Yestem, Ataque Zerø i Rudimentary Peni, po których na finisz dnia Blonde Redhead dla KEXP.
W czwartek kończę koncert Blonde Redhead i zastanawiam się co dalej. dsłuchanie Fake Can Be Just As Good wydaje się bezpiecznym krokiem w tej sytuacji. Bardzo dobry krok! Zatem następny to In An Expression Of The Inexpressible, Melody of Certain Damaged Lemons, Misery Is A Butterfly a na koniec pierwszy materiał La mia vita violenta.
Ale strzały! Strasznie się cieszę, że jest to kolejna kapela pominięta dotychczas którą nadrabiam. Pasuje mi strasznie ten sound i klimat. Gdybym natknął się na nich wtedy gdy na Sonic Youth i Fugazi byłbym jeszcze bardziej zadowolony.
Piątek to kolejny dzień z włoskimi bliżniakami i ich azjatycką współpracownicą. Blonde Redhead - Blonde Redhead. I po raz kolejny pytanie, jak udało mi się ominąć te dźwięki "w epoce". No jasne, brak Internetu, opieranie się na papierowych katalogach wysyłkowych, recenzjach z zinów i przecenach z Empiku. W każdym razie w 4Xroku życia stałem się fanem. Tadam!
23 już nieco inaczej brzmi, bardziej sennie, mniej nerwowo. Też wchodzi ale już bez entuzjazmu towarzyszącego poprzednim płytom. Sprawdzę teraz Penny Sparkle. I to by było na tyle. Gitarowy niepokój zniknął, elektroniczne rozespanie powiedzmy wzięło górę a moje zainteresowanie zbladło. Ale tyle płyt do powtórzenia nie miałem daaaawnoooo. Nawet Lungfish ma ich chyba mniej. Jaram się na te repryzy baaaaardzo! Tymczasem oddech przy In Jazz, The Dub Is Everything Vol. 5 (Reggae Jazz Dub Instrumentals). Akurat sam siedzę w biurze i miło śmiga na głosniczkach.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony pt, 02 lutego 2024 12:15:36 przez zasada, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 01 lutego 2024 19:36:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 lutego 2024 01:05:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Posłuchałam nowego albumu NMA, niezły, to jest taka odsłona tego zespołu, jaką lubię, chociaż z drugiej strony uczucia jakiegoś szczególnie wielkiego urwania dupy nie mam. Pierwszy utwór świetny, ale potem już przeważnie nieco słabiej, choć wciąż dobrze.

A potem algorytm mi podsunął utwór zespołu System Corporation - porwało, więc zapodałam sobie cały album Foundation & Method. Nie skończyłam jeszcze słuchać, ale póki co żre naprawdę mocno!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 lutego 2024 12:38:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ostatnio dużo soundtracku z "Once Upon a Time i Hollywood", soundtracku z "Babylon", reedycji Czerwonego i Niebieskiego Albumu, a także Masecki - ostatnie sonaty Beethovena (te grane w stoperach do uszu i słuchawkach dźwiękoszczelnych), Kennedy Experience i trochę elektroniki.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group