Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 29 kwietnia 2024 23:06:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 26 czerwca 2023 08:53:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
Poniedziałek. Oko - Eye - zapomniana grupa ze Szczecina, według mnie jedna z ciekawszych w obszarze hc/punk a nawet swoistego "christcore" ale tak jakby analogicznie do Atomico a nie ZAO :P. Pisałem kilka listów z Kopkiem i zapamiętałem, że dzielili salę prób z Kristen i napisał tak: z tym, że oni grają coraz ciszej a my coraz głośniej. Szkoda, że to ich jedyny cały materiał (split z Rangersami też spoko). ROCKA'S DELIGHT ‎Live '89. W sumie nie słyszałem nigdy całostki, tylko pojedyncze numery ze składanek więc nadrabiam. Płynie rasowo acz niezobowiązująco. W Galago jest więcej szaleju. I po takim otwarciu nadrabianie KEXP zaczynam od absolutnie wciągającego Earth. Nisko, wolno, przestrzennie. Na kontrze kolejny band Cheekface to jajcarze z wyraźnie zarysowanym basem. Kojarzą mi się najbardziej z Presidents of the USA w sumie ale są mniej melodyjni a bardziej kanciaści. Punkowe The Bobby Lees dopełnia fajności dnia dzisiejszego. Chłopaki i dziewczyny (z czego część w bieliźnie). Basik ładnie chodzi. Na żywo zobaczyłbym ich np. z Amyl and the Sniffers. No i wracam do No Punks In K-Town. Niech buczy! Volynka z Grecji ma moją uwagę jak na razie. Po pracy Monk - Epistrophy.
Wtorek. Zacząłem w domu od Monk at Town Hall. W pracy kończę Volynke i idę dalej playlistą kanału.
Środa. Monk's Music i Monk Solo., Monk meets Mulligan. A po dużej dawce jazzu powrót do No Punks In K-Town i przypominający mi Nations On Fire zepsół Indre Krig
Czwartek. Rano Monk, w pracy linkowany w kupiłem to Zaucha - dobre kilak razy, a potem No Punks In K Town ponownie. Jakoś bez zachwytów burczało w tle. Mógłbym wyróżnić w sumie alt gitarowe MASSHYSTERI - Vår Del Av Stan, ni to ska-swingowe ni to jakieśinne THE SAMBAS - Une Époque Formidable i połamane ale bardziej pop-połamane LE PILGRIM - Démo.
Piątek. W domu Monk, tym razem Something blue. W pracy Zaucha i KEXP. Gitarowe-krzykliwe i całkiem spoko Non Binary Girlfriend, hipnotyzująca kurdyjska Aynur i powrót do No punks...

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony pt, 30 czerwca 2023 14:04:01 przez zasada, łącznie zmieniany 8 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 czerwca 2023 19:39:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 20:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Pale Saints, Ultra Vivid Scene, Lush.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 czerwca 2023 10:00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21410
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Obrazek

...oraz...

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony śr, 28 czerwca 2023 10:21:58 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 czerwca 2023 10:15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 20:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Blonde Redhead

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 czerwca 2023 16:41:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4420
Skąd: z lasu
ARMIA ,,Antologia''
KULT ,,Wstyd.Suplement''
DE PRESS ,,'56''





_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 czerwca 2023 18:56:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 20:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
The Cars "Hertbeat City". Wspomnień czar.


Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 czerwca 2023 15:59:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4420
Skąd: z lasu
OMAR PLAVINSKY ,,Niech żyje miłość i nienawiść'', rockn'roll z Grudziądza, łatwo wpadające w ucho melodie i teksty. :wink:
BRYGADA KRYZYS,,Live in remont'93''


_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 30 czerwca 2023 22:28:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 03 lipca 2023 00:04:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7698
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Słucham absolutnie cudownego koncertu Mazzy Star z grudnia 1996.

phpBB [video]


Stworzenie Youtube to coś co zasługuje na Pokojową Nagrodę Nobla :D

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 03 lipca 2023 00:07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Do zbierania rzeczy i pakowania plecaka zestaw zróżnicowany -

Tim Buckley - Hello Goodbye
Metallica - ... And Justice For All

wybór tamto-owamty trudny, nie wiem z przechyłem w stronę Tima, z tym że niekoniecznie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 03 lipca 2023 00:36:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Z tym że teraz na zakończenie Call of Ktulu z S&M i to jest najlepsze ze wszystkiego, co dziś słuchałem!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 03 lipca 2023 10:12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
Poniedziałek. Zacząłem od miksu brazylijskiego reggae i nie byłem zadowolony. Powrót do No Punks In K-Town okazał się owocny od pierwszego nagrania: olschoolowy hard core punk "z Zachodniego Wybrzeża", ale z Niemiec: DRINK DEEP - Demo... Po kilkunastu materiałach z kanału, przestawiłem się na latino miksy Gia Fu.
Wtorek. No Punks ciąg dalszy. Ciekawe czy będzie coś ciekawego. Jak na razie francuska fala, polsko-francuski hardcorepunk, grecki noiz.
Środa. wczoraj faktycznie do końca dnia ten powyższy kanał i mimo, że nic więcej mnie nie porwało, to raczej mało skipowałem. Dzisiaj podróż w tym samym kierunku: 151 z 1125 (hehe) ścieżek za mną. LIBERTY & JUSTICE - Pressure: nóżka sama tupie do oi!owato - hardkorowych hymnów. Całkiem niespodziewanie spomiędzy excelli i aneksów do umów mi wyskoczyła frajda z tych dźwięków. Ale generalnie dzisiaj więcej skipów na playliście. Natomiast takie coś to torcik wedlowski: pankowy Peter Tosh!
phpBB [video]

Czwartek. Nadal panki. Syndrom 81 z ubiegłoroczną płytą jak na razie najprzyjemniejszy. W domu w związku z awarią bojlera, podczas pracy odpalilem Acidow Warran strikes back i Alice in chains - Dirt. Czy pomogło na nerwy albo zwiększyło skuteczność pracy to nie wiem.
Piątek. Dumnie rozpoczęty pierwszym Graalem. W pracy poprawiam drugim Gralem i poszedłem w panki. TRIBUTE TO ZAKON ŻEBRZĄCYCH - live at the Punx Piknik 2023 a potem ciąg dalszy kanału No Punks...
Sobota. Alixe in chains - Jar of flies i Pearl Jam - Live on two legs do porannego smażenia naleśników. Do sprzątania Ewa Braun - Sea Sea i Nomeansno - Why Do They Call Me Mr. Happy?

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 lipca 2023 08:32:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
Poniedziałek. Zaczynam od miksu Aloha Got Soul. Potem planuję nadrobić ub.tyg. KEXP. 5 wykonów tylko, więc spoko. A potem albo przelot po Green Jelly, albo przygotowania do wątku.
KEXP z 5 wykonów dało atrakcyjne: plamowe The Album Leaf, gitarowe Alex Lahey, alt hiphopowi Billy Woods & Kenny Segal. Idę w stronę Green Jelly: Triple Live Möther Gööse at Budokan, Cereal Killer - Soundtrack. No i więcej nie będzie. Nie chytam tego lotu. Do końca dnia pracy YT składanki z surf-rockiem.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 lipca 2023 23:14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Pet pisze:
jaka ma być skoro to C93 z połowy lat 00?


Mówisz... no to:
Current 93 - Black Ships Ate The Sky
i wszystko się zgadza!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 lipca 2023 10:19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21410
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Current 93 - Black Ships Ate The Sky
i wszystko się zgadza!


Jeśli chcesz, żeby zgodziło się jeszcze bardziej, to rekomenduję sięgnąć jeszcze po rzeczy z lat 90tych, ze szczególnym uwzględnieniem "Thunder Perfect Mind", "Of Ruine or Some Blazing Starre", "All the Pretty Little Horses" (koncertówki z tego okresu też dają radę).

Natomiast jeśli nie chcesz, żeby zgodziło się mniej, albo żeby zgoła nic się nie zgadzało, to radzę zachować ostrożność przy kontaktach z rzeczami z lat 80tych. Szczególnie z tymi z początku działalności. Co prawda dzięki nim można się przekonać dlaczego zwykło się przyjmować, że neofolk wyrósł z industrialu, ale nie wiem czy pozyskanie tej wiedzy jest warte wysłuchania takiego np. "In Menstrual Night" ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group