Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 08 maja 2024 09:51:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 07 października 2023 17:24:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
A ja ciągle tego nie słyszałem! :oops:

Ostatnio eksploruję często półki z polskimi płytami, sięgałem m.in. po:

Prąd stały, prąd zmienny - nie słuchałem w całości, bo w tej formie mnie ta płyta męczy, ale pojedyncze utwory super
Cosmopolis - choć za długie, to jakie piękne!
Perfect - Unu - dużo dobrego hardrocka tam jest, choć w całości trochę nei wiadomo, o co ma chodzić
Historie podwodne - tchnienie geniuszu
Raz dwa trzy - Cztery - wielki sentyment
wreszcie dziś rano Niemen Enigmatic, trzy krótsze utwory, wspaniałe.

Ale teraz Einsturzende Neubauten ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 08 października 2023 23:00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17274
Skąd: Poznań
O, "Cztery" też słuchałem niedawno i również z dużą przyjemnością!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 października 2023 08:43:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3144
Skąd: Poznań
Poniedziałek. Zaczynam od tego czym skończyłem poprzedni tydzień. Lee Fields - Special Night. Potem według algorytmu Padang Moonrise: The Birth of the Modern Indonesian Recording Industry, ale mam smaka na Cochonne: s/t i Emergency. Także, tego parkour por favor. No i te Cochonne bardzo mi siadły, trochę jak Slant6, trochę jak Dry Cleaning, trochę jak Kosmetyki Mrs. Pinky. CO dalej robić z uszami to ja nie mam pojęcia.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 października 2023 17:32:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4430
Skąd: z lasu
THE CURE ,,4;13 dream''



_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 października 2023 18:12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4430
Skąd: z lasu
WAŃKA WSTAŃKA & LUDOYADES ,,Rzeczniepospolita''

LECH JANERKA ,,fiu fiu''

T.LOVE ALTERNATIVE ,,Miejscowi live''/,,Chamy idą''






_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 października 2023 17:45:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4430
Skąd: z lasu
SEXBOMBA ,,Spam''
KULT ,,Prosto''
T.LOVE,,Pocisk miłości''- przed snem




_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Ostatnio zmieniony czw, 12 października 2023 17:32:51 przez Muzzy'84, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 12 października 2023 17:32:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4430
Skąd: z lasu
RANDEZ VOUS ,,ST''
WAŃKA WSTAŃKA &LUDOYADES ,,Na żywca''
KSU ,,Ustrzyki''




_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 października 2023 18:49:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4430
Skąd: z lasu
KOBRANOCKA ,,koncert''



_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 października 2023 05:16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4430
Skąd: z lasu
CELA NR3 ,,Koniec punk rocka''
SEXBOMBA ,,Kiedy wreszcie wybuchnie Sexbomba''
ARMIA ,,Antologia''
PATOLOGIA CIĄŻY
,,dziennik trwa"
2Tm 2,3 ,,Słowo "

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Ostatnio zmieniony pn, 16 października 2023 09:16:25 przez Muzzy'84, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 października 2023 08:39:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3144
Skąd: Poznań
W piątek Bakszysz Eye i przelot po Post Regimencie: s/t, Czarzły i Tragiedia.
W weekend w tle głównie kompilacja big bandów. W niedzielę i Bunny Wailer i Horace Andy

Poniedziałek. Zaczynam od powtórki kończącego wczoraj Horace'a Andy'ego - In the light & Dub. A potem KEXP. Z KEXP wczoraj weszli mi tylko Treepeople - pregrungowy (?), brudny hałas. A potem słuchałem reggae/dub miksu.

Wtorek. Chaotyczny przelot przez Treepeople. Najpierw najnowszy remaster płyty z 1991: Guilt, Regret and Embarrassment - nie wzbudził we mnie żadnyhc emocji, granie fajne ale do zapomnienia, nawet gdybym słuchał go "w epoce". Potem 1993: Just Kidding - i od pierwszych dźwięków wzbudziły się we mnie skojarzenia z Lungfish. Dalej było jednak dynamiczniej i bardziej zróżnicowanie. Żadna iluminacja ale materiał mi siadł na tyle, że kopię dalej w dyskografii. 1994 rok i Actual Re Enactment i 1989 demo No Mouth Pipetting nie ruszają już mnie właściwie całkiem. No nic, czas na przerwę.
Po przerwie koncert New Orleans Jazz Vipers.

Środa. Horace Andy - Say Who. Kingston All-Stars - Dubwise. Wielki Las - List motywacyjny. Bunny Wailer - Rootsman Skanking.

Czwartek. La Rue Kétanou - Festival: Au fil de l'Eau. Przyjemne buskierskie powiedzmy granie. W porównaniu z innymi znanymi mi składami tej estetyki nie jest porywające, ale nadal smaczne. Seu Pereira e Coletivo 401 - Eu não sou boa influência pra você. Flaki z olejem. Nie dosłuchałem do końca. Abyssinians & Friends - Tree of Satta Volume 1. Miałem z tej płyty 3 czy 4 single wydane przez Blood and fire jakby przez Clinch - historyczny label Abysinians. W sumie nagrania "z epoki" (1-11) bardziej mi siedziały niż te, które dostawały wokale później. Nadal tak mam ale już bez wstrząsu przyjmuję nowe wersje. Amyl and The Sniffers - Comfort to Me Live at Williamstown. Voivod live | Rock Hard 2023 | Rockpalast.

Sobota. Soundgardem - Badmotorfinger i Somms EP, Superunknown; Pearl Jam - Vs.; Lungfish - Feral hyms i Indivisible jako tlo trasy Poznań - Łódź i lektury Ziemi obiecanej. Na powrót planuje przelot po REM.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 października 2023 19:35:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
Zasado, Ty jak zwykle bardzo wyczerpująco i pewnie zalinkowałeś kilka godzin muzyki. To ja, prawem kontrastu, wrzucę kilka pojedynczych piosenek, które - słuchane obecnie dość głośno - pozwalają mi poczuć, że naprawdę mam weekend po cholernie wyczerpującym i dobijającym tygodniu i dzisiejszym dniu, równie wyczerpującym, choć tym razem bardzo satysfakcjonującym:

Eminem - Mockingbird

The Cure - Fight

Tom Waits - Sins Of My Father

Trzy razy pięć gwiazdek? Nie wiem, możliwe.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 października 2023 23:14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19452
Skąd: z prowincji
phpBB [video]


phpBB [video]

:peace:

chyba zostanę fanem

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 października 2023 11:57:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7708
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Queens of the Stone Age. Kompletna dyskografia.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 października 2023 08:19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3144
Skąd: Poznań
Poniedziałek. Rolling Stones - Hackney Diamonds. No i jakieś to jest, po pierwszym odsłuchu najbardziej siało mi Live by the sword. Niemniej szybciutko pojechałem do Ameryki Południowej: Peru Maravilloso Vintage Latin, Tropical & Cumbia, The Rough Guide To Psychedelic Cumbia i najbardziej wydaje się źródłowo: Inti-Illimani - Inti-Illimani, Si somos americanos, Canto de pueblos andinos.

Wtorek. Po Huge Rggae Show 19 i latynoskim Guerilla - Guerilla zabrałem się za planowanego od weekendu Lungfisha. Najpierw koncerty: 5.12.1998, 28.03.1998, 13.09.2003.

Środa. Po wczoraj kierunek jest tylko jeden. Chronologiczny przelot po Lungfish: Necklace of heads, Talking Songs For Walking, Rainbows from Atoms - i chyba tutaj zaczyna się dla mnie naprawdę interesujący etap ich rozwoju. Więcej transu, więcej dzikości na nim osnutej. Pass And Stow - i jakby wszystko opadło. Emocjonalna intensywność i transowość koncertów jednak bardziej mi pasuje. Nadal powtarzalne struktury rytmiczne robią jakieś wrażenie ale te nagrania nie chwytają tego czegoś. Inna sprawa, że to czwarty album ale i może opus magnum jest jeszcze przede mną... Sound in Time - i znów takie wrażenie, że coś wielkiego za moment się wydarzy... Indivisible - jako materiał najlepiej osłuchany przyjąłem jako idealne kojące uzupełnienie szarego i deszczowego dnia. Może to ta płyta jest szczytowym osiągnięciem L.? Chyba nie ale dotychczas siedzi mi najbardziej. Artificial Horizon - zbliżam się do optimum. Wołam: JESZCZE! The Unanimous Hour

Czwartek. The Unanimous Hour kontynuuje wczorajszy triumfalny pochód przez moją głowę. Zdecydowanie trzy ostatnie odsłuchane albumy trafiają w sedno - rytm, podskórne szaleństwo, ukryty tygrys, przyczajony smok. Wincyj! Necrophones to materiał dzięki któremu poznałem Lungfish pod koniec lat '90. Ciekawe jak go dzisiaj usłyszę. Usłyszałem go świetnie. Serio pryma sort! Love Is Love

Piątek. Najpierw REM - Automatic for the people a potem Love Is Love od początku i Feral Hymns. Obydwie wysoko przy czym Feral wyżej chyba głównie ze względu na osłuchanie. I na koniec A.C.R. 1999 czyli swoiste sesje demo do Necrophones. Generalnie na 12 materiałów połowę powtórzyłbym z wielką, wielką przyjemnością.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony pt, 27 października 2023 12:06:12 przez zasada, łącznie zmieniany 18 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 października 2023 18:20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4430
Skąd: z lasu
KAZIK,,Czterdziesty pierwszy''



_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jpl i 255 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group