Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 18:00:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 15:13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Krążą ploty, że Michniewicz dzisiaj odpuszcza (...) - może być to też celowe wypuszczenie fałszywego przecieku, już mówiłem jak on lubi takie akcje


Ciekawe co CM chce przykryć tą Argentyną? :taaaaa:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 15:16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Jacek Gmoch, zanim obawianie się Arabii było cool (czyli tydzień temu), mówił, że o awans przede wszystkim walczymy z Arabią :faja:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 16:59:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Trochę się sypnąłem ze składem. Klasyczne 4-4-2, Kamiński i Zalewski na bokach. Jeden defensywny pomocnik, niestety faktycznie Krychowiak, a nie Bielik. Na papierze wygląda to dość ofensywnie. Zobaczymy.


:horsie :horsie :horsie :lapkuraka: :lapkuraka: :lapkuraka: :rulaz: :christmas

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 17:34:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Wygrana Arabii jest tak gigantycznym szokiem, że kilka razy sprawdzałem czy nie śnię! Przed chwilą obejrzałem skrót - jak wiele w futbolu zależy od detali... Przecież gdyby nie minimalne spalone Argentyny byłoby 3:0 po pół godzinie gry i pozamiatane.
Niemniej ogromny szacunek dla Saudów za - momentami desperacką ale w sumie przemyślaną - obronę wyniku.

Rozmiarami porażki Iranu jestem zaskoczony, czy to Anglia taka dobra? :taaaaa:
Senegal faktycznie solidny, Holandia męczyla się ale jej zwycięstwo jednak zasłużone.
Mecz USA - Walia świetnie mi się oglądało. Mam nadzieję, że Amerykanie wyjdą z grupy wraz z Anglią.

A Tunezyjczycy świetnie dziś powstrzymali Duńczyków! Dobry dziś dzień dla muzułmańskiej piłki.

Czekamy na Polskę... Tyle razy człek się rozczarowywał w meczu otwarcia, że naprawdę nie podejmuję się żadnych przewidywań. Oby nie było jak w popularnym ostatnio dowcipie (że polecieli w eskorcie F-16 a wrócą migiem ;)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 19:29:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pet pisze:
Gareth Southgate stood on the spot
Couldn't believe the chance he got
He'd be a hero with one toe punt
But sent it at the keeper oh what a cunt
SOUTHGATE'S GOING HOME, HE'S GOING HOME
SOUTHGATE'S GOING HOME, HE'S GOING HOME
SOUTHGATE'S GOING HOME - OH NO HE'S MISSED THE BUS
Should he hit to the left
Should he hit to the right
Don't really matter coz he was shite
That's the way our luck goes
Couldn't see the ball coz of the size of his nose
If I score this it'll be a killer
Coz they won't let me at Aston Villa
Didn't take a run up for the kick
Even me mum thinks I'm a prick
DANCE NOW WHATEVER YOU WILL BE
BUT HE MISSED THE FUCKING PENALTY
SO WE SMASHED UP THE TOWN
WHEREVER WE MAY BE
COZ HE MISSED THE FUCKING PENALTY


No to se poheheszkowałem... :/

PS: co się rymuje z "Lewandowski". Kolega pyta.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 22:41:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Jak obiecałem - tak zrobię. Kilka słów od moim meczu.

Przede wszystkim: abstrahując od wrażeń, od wszystkich brzydkich słów, od tego jak fatalnie wyglądaliśmy w różnych fazach tego meczu - ten mecz prawdopodobnie w 80% wyglądał tak, jak miał wyglądać. Michniewicz tego nie ukrywa i jest konsekwentny - tak grała jego Legia, tak grała jego młodzieżówka, tak gra reprezentacja. Wybić, wywalić lagę (pamiętam mecz z Albanią, gdzie Sousa dostawał przy bocznej linii ostrej kurwicy, kiedy Szczęsny tak grał), jak najdalej, ofiarnie przyjąć strzał na ciało, wprowadzić 9 typa w polne karne, cały czas przesuwać się za przeciwnikiem, oddać mu grę i tylko przyglądać się jak kopie sobie futbolówkę, cofać się, znowu wybić, znowu wywalić lagę itd. Nie będę po raz 20 pisał, że wg. mnie to okropne, cofające naszych - niezłych przecież! - zawodników w rozwoju i generalnie robiące z naszej reprezentacji coś w rodzaju ekstraklasowej Korony Kielce, bo już o tym się rozpisałem wcześniej.

Trochę o zawodnikach. Fatalny występ Zalewskiego, który troszkę płaci cenę swojego ekspresowego wejścia w dorosły football: dopóki jego Romie szło, wszyscy byli w gazie, on też był w gazie, teraz kiedy im nie idzie, jednak wychodzi, że to 19-latek, który niekoniecznie musi być gotowy na pierwszy skład na mundialu (chociaż w pełni popieram decyzję o jego zabraniu - przynajmniej otrzaskał się na przyszłość). Przez to trudniejsze zadanie miał Bereszyński, który, mówiąc wprost, zasuwał za dwóch i o dziwo (bo 1) generalnie jest średnim defensorem jednej z najsłabszych drużyn Serie A 2) w dużej mierze zawalił nam zeszłoroczne Euro swoimi niepewnymi interwencjami 3) grał na nieswojej pozycji) dawał radę. Zieliński nie wyglądał zbyt pewnie, ale z drugiej strony nie wiem jak miał zrobić coś więcej w meczu, gdzie większość piłek śmiga mu nad głową, bo taki jest plan, gorzej, że z piłką przy nodze też nie był tym POTWOREM z Napoli. Krychowiak, o dziwo, okej, chociaż decyzja o strzale na koniec była cokolwiek dyskusyjna. No i postać z mojego avatarka, Pan Piłkarz Krystian Bielik - koniecznie pierwszy skład na Arabów, podanie do Lewego przed wycięciem przed Meksykanów, bez nerwów, bez stresu, parę czujnych wejść w defensywie...

Aha - tyle lat pieprzenia, że Polska zawsze z konterki najlepiej, tylko konterka - ale te nasze kontry miały dynamikę Jelcza PR110 i wykonywane były z precyzją...nawet ciężko mi znaleźć porównanie. Nie wiem czy to też był element genialnego planu naszego mistrza taktyki, ale nie zdziwiłbym się :)

Szkoda karnego Lewego, trochę jak Deyna w 1978. Może przygniotła go myśl, ze jak teraz nie strzeli, to choćby skały srały, to nic nie wbijemy w tym meczu?

Ja nie mogę. Napisałem tyle słów o takiej chujozie :D :D :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 22:54:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Meczu nie oglądałem, wynik w pełni mnie zadowala.
Znacznie bardziej interesował mnie mecz Danii z Tunezji, widziałem pierwszą połowę i była, mimo bezbramkowego wyniku, bardzo ciekawa.
arasek pisze:
Senegal faktycznie solidny, Holandia męczyla się ale jej zwycięstwo jednak zasłużone.

zasłużone za co? za Cruyffa, za Gullitta? po tym meczu tradycyjnie będę kibicował każdemu przeciw Holandii. Tylko jakby grali z Portugalią, to będę miał zgryz.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 23:06:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
zasłużone za co?
Za więcej pomysłów na ofensywną grę. A przede wszystkim zasłużone, ze względu na te paragrafy przepisów gry w piłkę nożną, które mówią o tym, iż mecz wygrywa ta drużyna, która strzeli więcej bramek. :mrgreen:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 23:16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Ja nie mogę. Napisałem tyle słów o takiej chujozie


Chcieć, to móc! :bravo:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 23 listopada 2022 11:21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Crazy - zasłużone, bo nie chcieli tego 0:0. Piękne dośrodkowanie na głowę Gakpo a w doliczonym czasie wzorowo rozprowadzona kontra.
Wszelako Senegal jeszcze może napsuć krwi pozostałym drużynom w grupie, wyglądali dobrze.
Ach, szkoda mi było Australii wczoraj. Jednak nawet przy 1:0 dla Kangurów było widać, że mistrzowie świata nie spanikowali, są świadomi swojej klasy i że to w końcu musi się ujawnić. Od 60 minuty to już była francuska zabawa z piłką.

Mecz Polska- Meksyk dla niezaangażowanego narodowo kibica musiał być strasznym widowiskiem. Karniaka oczywiście szkoda (ja w takiej sytuacji pełnej napięcia waliłbym na pełnej pipie w środek bramki), ale cóż tu dużo gadać - wynik 1:0 byłby niesprawiedliwy (choć pożądany). To był typowy. brzydki "mecz walki" na 0:0 właśnie. Zaskoczony nie jestem:
arasek pisze:
[Michniewicz] Woli więc 0:0...

Chyba najlepiej graliśmy przez ostatnie 7-8 minut po wejściu Milika, który momentalnie rozruszał coś z przodu. I z Arabią powinniśmy grać dwoma napadziorami, bo inaczej znów będzie potworny problem z kreowaniem sytuacji.

Dziś mecze z samymi żelaznymi faworytami... Ciekawe czy zdarzy się jakaś niespodzianka.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 23 listopada 2022 21:33:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
arasek pisze:
zasłużone, bo nie chcieli tego 0:0

Rozumiem ideę, ale nie zgadza mi się z tym, co widziałem. Ten strzał to był zdaje się ich pierwszy w światło bramki i właśnie najbardziej m się nie podobali nie za to, że są Holendrami ;-), tylko dlatego, że grali szmaciarsko. Nie chciał tego 0-0 Senegal i oni grali bardzo ambitnie i mieli kilka naprawdę ładnych strzałów, z których mogły być bramki. Oczywiście po stracie rozpadli się mentalnie, ale to inna sprawa.

Hiszpanie dziś wymietli solidnie, choć trudno powiedzieć, czy to nie taka grupowa supernowa.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 23 listopada 2022 21:41:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
U mnie w tym roku z katarem jak zawsze, nie widzę różnicy... :roll:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: czw, 24 listopada 2022 08:42:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Może chcecie policzyć? :wink:

https://twitter.com/i/status/1595372247341932546

Panowie, jak podobała się Japonia?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: czw, 24 listopada 2022 09:29:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Miki: Szczęsny 33 lagi (17 celnych). Cała druzyna: 71 (30). Czuwaj! Podania na linii Szczęsny - Lewandowski w ścisłej czołówce najczęstszych połączeń w tym meczu.

Japonii nie oglądałem niestety, ale Kanada wczoraj super! Niestety przegrali, ale jechali z ta Belgią jak równy z rownym i mieli więcej klarownych sytuacji, łącznie z karnym :)



...jak tak można grać tak nieostrożnie, dobrze, że Polska tak nie robi ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: czw, 24 listopada 2022 11:08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Już dawno żadnej drużynie tak nie współczułem, jak wczoraj Kostaryce.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group