Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 12:42:03

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 11:35:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Pet pisze:
Ale 20 lat temu w Korei tośmy im pokazali, c'nie?


No wtedy tak... W dużej mierze dzięki Pawłowi Kryszałowiczowi, który rozegrał wówczas chyba mecz życia.
No ale co - i tak odpadliśmy a oni awansowali dalej (aż do ćwierćfinału).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 11:39:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Cytat:
W dużej mierze dzięki Pawłowi Kryszałowiczowi, który rozegrał wówczas chyba mecz życia.


Świetny piłkarz :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 11:51:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
arasek pisze:
No ale co - i tak odpadliśmy a oni awansowali dalej (aż do ćwierćfinału)


My odpadliśmy, a oni awansowali jeszcze zanim ten mecz się w ogóle zaczął. I na tym polegał dowcip.

Mógłbym jeszcze dodać, że wracaliśmy wtedy z naszej grupy na tarczy razem z Portugalią, więc znowu honor! :konik

...ale to byłby drugi dowcip, biorąc pod uwagę, ze byliśmy jedyną drużyną, z która ekipa Figo wtedy wygrała. Cztery do jaja, dodajmy. ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 12:26:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
To ja dodam, że dla mnie mecze Polaków na tym turnieju, to pierwsze piłkarskie wspomnienie w ogóle. Całe życie z tym ciężarem na barkach :D

(pamiętajmy wybitny udział pewnego wybitnego obroncy-legendy Schalke-przemytnika papierosów-pirata drogowego-eksperta telewizyjnego, pseudonim Gianni w meczu z Portugalią)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 12:34:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
To ja dodam, że dla mnie mecze Polaków na tym turnieju, to pierwsze piłkarskie wspomnienie w ogóle. Całe życie z tym ciężarem na barkach


Pierwsze mundialowe, czy w ogóle? Bo jeśli Mundialowe, to nie dziwota. W końcu poprzednia okazja do wspominek naszych orłów na tej imprezie miała miejsce 16 lat wcześniej. Kto się nie załapał, ten w ogóle nie miał wspomnień. Aż do Korei. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 12:38:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
To w ogóle pierwsze mecze piłkarskie, jakie w miarę swiadomie oglądałem. Start z wysokiego C ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 13:23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 13:44:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Cytat:
...ale to byłby drugi dowcip, biorąc pod uwagę, ze byliśmy jedyną drużyną, z która ekipa Figo wtedy wygrała. Cztery do jaja, dodajmy. ;)


Obrazek

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 14:26:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
To były radosne czasy...

"Po fantastycznym występie na mundialu 2002 piłkarze polskiej reprezentacji spędzają wakacje w kraju. Tomasz Hajto dzwoni do innego asa defensywy, Tomasza Wałdocha:
- Słuchaj, Tomek mam problem. Boję się spojrzeć ludziom w oczy, znów mnie pobiją... oplują... zwyzywają... Ja już tak nie mogę... Ale nie mam nic do jedzenia, muszę pójść do sklepu, wyjść na ulicę... Co ja mam zrobić?
- Nie martw się, wystarczy się przebrać - odpowiada Wałdoch - najlepiej za zakonnicę. Nikt się nie kapnie.
Hajto myślący łepek, więc tak zrobił. Wchodzi do sklepu. Rozgląda się. Spokój. Nikt go nie zaczepia. Odetchnął i idzie do nabiału. Nagle słyszy:
- Siostro Hajto... Siostro Hajto...
Włos mu się zjeżył. Nie oglądając się za siebie biegnie przerażony do działu z makaronami. Staje przy półce ciężko dysząc i znów:
-Siostro Hajto...Siostro Hajto...
Zimny pot na czole, więc podwija habit i znów w nogi! Biegnie, pędzi, zatrzymuje się w mięsnym, kuca za lodówką parówkami. Trzęsie się cały jak osika, ale wtem jeszcze raz słyszy:
- Siostro Hajto...
- Kto mówi? - pyta Hajto drżącym głosem.
- To ja, siostra Engel..."

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 09:07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Anglia-Iran - festiwal strzelecki! Na pewno fajne wejście w turniej, gole młodziaków (w tym Saka, którego objeżdżano od góry po dołu po zawalonym karnym na ostatnim Euro, świetny Bellingham), podobno (widziałem tylko fragmenty meczu) niezły Maguire, który też miał ostatnio fatalny PRowo czas (inna sprawa, że zawalił bramę Iranu na 4:1). Nienajlepsza klasa przeciwnika pozwoliła generałowi Soughgate'owi zacząć z wysokiego C, dać trochę radości kibicom z pragmatycznej zwykle reprezentacji Anglii, podbudować swoich żołnierzy, szczególnie tych najmłodszych. Być może taki start pozwoli, żeby ta fala poniosła ich dalej, już w meczach z mocniejszymi rywalami. Dodatkowo mocna historia z Irańczykami, którzy (nie śpiewając hymnu) mocno zaprotestowali przeciwko temu, co się dzieje w ich kraju - domyślam się, że to jednak wymagało większej odwagi niż jakikolwiek protest przeciwko czemukolwiek, podejmowany przez zachodnioeuropejskiego piłkarza...

Holandia - Senegal. Pozytywne zaskoczenie ze strony Senegalu. Bardzo konkretnie grali z tą Holandią i nie dali sobie wejść na głowę, a nawet mieli fajne okazje, szkoda, że zmarnowane. No a w końcówce Holandia wygrała to siłowanie na rękę :wink: :( Świetne koszulki Senegalu, jakby dodać na środku jakiś obrazek, to jak piracka kaseta reggae z 1990 roku (za to Holandia najgorsze od lat - nie jest to Euro 88 z niesamowitym wzorkiem), niesamowici ultrasi z pomalowanymi twarzami, fajne bębenki i trąbki. Ciężko porównywać Senegal grający na 100% z mocnym rywalem, z Ekwadorem grającym na luzaku ze słabiutkim Katarem, ale wydaje mi się, że w starciu bezpośrednim, to Senegal powinien mieć więcej argumentów.

Walia - USA. Mecz w dużej mierze rozstrzygający walkę o drugie miejsce: kto dostałby w czapę, ten miałby ogromne ciężary dalej w grupie (trochę jak dzisiaj w naszym meczu z Meksykiem). I faktycznie miało to trochę klimat meczu z fazy pucharowej, a nie grupowej - poszło na serio z obu stron, bez oszczędzania sił.
Byłem Amerykańcami zachwycony
Cytat:
Podoba mi się u nich to, że nawet w dyscyplinie w której nigdy im specjalnie nie szło i która nie jest tam popularna, zachowują tę swoją jankeską pewność siebie i takie "alleluja i do przodu".

To co pisze Aras, było bardzo widoczne w pierwszej połowie, nie tylko w postawie, ale też w stylu gry - bardzo radosny, energiczny futbol. Pomyślałem nawet, że tak mogłaby na luzaku grać Polska (i to tak nie od czapy, ale porównując personalnie moc obu reprezentacji, która byłaby nawet wyższa u nas) gdyby ktoś zaczął ją budować pod tym kątem te 4 czy ileś tam lat temu...Gola strzelił syn prezydenta Liberii :D :D :D

W drugiej połowie USA jednak siadło (nie tylko mentalnie, co przede wszystkim fizycznie). I Walią tą słynną "jazdą na dupach", determinacją itd. jednak umiała ich złapać i chociaż wyrównać. Bardzo fajny mecz. I chyba, mimo wspomnianej super oprawy Senegalu, najfajniejszy pod względem reakcji kibiców (zarówno audio, jak i wizual - ci wczuci Walijczycy na ekranie) - poczułem, że serio jest mundial :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 10:37:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Nienajlepsza klasa przeciwnika pozwoliła generałowi Soughgate'owi zacząć z wysokiego C, dać trochę radości kibicom z pragmatycznej zwykle reprezentacji Anglii, podbudować swoich żołnierzy, szczególnie tych najmłodszych.


Po Euro 96 urwisy z The Business popsuli mi Southgate'a i co słyszę jego nazwisko, to automatycznie zaczyna mi się nucić w głowie ta piosenka:

Gareth Southgate stood on the spot
Couldn't believe the chance he got
He'd be a hero with one toe punt
But sent it at the keeper oh what a cunt
SOUTHGATE'S GOING HOME, HE'S GOING HOME
SOUTHGATE'S GOING HOME, HE'S GOING HOME
SOUTHGATE'S GOING HOME - OH NO HE'S MISSED THE BUS
Should he hit to the left
Should he hit to the right
Don't really matter coz he was shite
That's the way our luck goes
Couldn't see the ball coz of the size of his nose
If I score this it'll be a killer
Coz they won't let me at Aston Villa
Didn't take a run up for the kick
Even me mum thinks I'm a prick
DANCE NOW WHATEVER YOU WILL BE
BUT HE MISSED THE FUCKING PENALTY
SO WE SMASHED UP THE TOWN
WHEREVER WE MAY BE
COZ HE MISSED THE FUCKING PENALTY


Prazeodym pisze:
za to Holandia najgorsze od lat - nie jest to Euro 88 z niesamowitym wzorkiem


Aż musiałem sprawdzić. Mi tam się nawet ta ich całkowita prostota podoba. Wzorek z 1988 faktycznie był oryginalny, ale czasem pójście w basic tez robi dobrze. Przy czym rzeczywiście Holendrzy tym razem przebili chyba nawet Włochów, którzy często celowali w maksymalne uproszczenie strojów.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 10:55:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Prazeodym pisze:
W drugiej połowie USA jednak siadło (nie tylko mentalnie, co przede wszystkim fizycznie). I Walią tą słynną "jazdą na dupach", determinacją itd. jednak umiała ich złapać i chociaż wyrównać. Bardzo fajny mecz. I chyba, mimo wspomnianej super oprawy Senegalu, najfajniejszy pod względem reakcji kibiców (zarówno audio, jak i wizual - ci wczuci Walijczycy na ekranie) - poczułem, że serio jest mundial


z powodów logistycznych oglądałem na razie właściwie tylko tę połowę (oraz z rozproszeniem pierwszą połowę Anglia - Iran) i też miałem mały dziecięcy zachwyt mundialem, ale długo tak nie pofrunę, bo listopad jest dla mnie zawodowo najcięższym miesiącem w roku i co rusz mnie szlag trafia dlaczego akurat teraz musi to być... ale rzeczywiście było cudnie, tym bardziej, że włączyłem sobie tradycyjnie komentarz BBC i czułem się jagby to nasi grali

jeśli chodzi o tematy ideologiczne, to trochę mniej się zżymam gdy patrzę na mojego Siostrzeńca lat 8, dla którego są to pierwsze świadome mistrzostwa i nawet Fifa nie zdołała zabrać mu radości, czekam na weekend gdy będziemy to mogli razem poprzeżywać (nie mówiąc już o tym, że w niedzielę będzie grał swój pierwszy turniej na boisku nie w hali)... ale do WIWA ESPAŃJA Katar ma się nijak, choć niby takie nowinki technologiczne, że hej :) (no bo serca piniądzem nie oszukasz)

jeśli chodzi o dzisiaj, to - jak to powiedziałem wczoraj Szefowi - jestem pewnej wygranej... "Z Meksykiem?" "Nie, z Tobą" :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 11:53:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Cytat:
Po Euro 96 urwisy z The Business popsuli mi Southgate'a i co słyszę jego nazwisko, to automatycznie zaczyna mi się nucić w głowie ta piosenka:


Zupełnie serio: pewnie takie akcje i w ogóle reakcje po Euro 96, mają duży udział w tym, że Southgate teraz odbudowuje takiego Sakę czy Magłajera. Gość wie jak to jest być public enemy i to cenne doświadczenie przydaje się, gdy ma podobnych gagatków w swojej kadrze :)

Krążą ploty, że Michniewicz dzisiaj odpuszcza wystawianie osoby z mojego avatarka, tylko Krychowiak na tej pozycji. Jeśli to prawda (a znając CM - może być to też celowe wypuszczenie fałszywego przecieku, już mówiłem jak on lubi takie akcje, vide wpuszczanie w maliny dziennikarzy z ustawieniem na Szwedów), to dobrze to zwiastuje...Gerowi w jego zakładzie :aniolek:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 14:26:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Argentyna, powiadacie....

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 15:10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Świetnie ten trener Arabii ich poustawiał. Odważnie, ale bez brawury, zmyślnie, sposobem (te spalone, na które Argentyńczycy łapali się jak dzieci!). I fajnie, że wyczuli swój moment i od razu po 1:1 poszli po 2:1 Dodać zaangażowanie zawodników + jednak trochę szczęścia, i załatwione. Wspomniany trener ma polskie korzenie i twierdził, że popracowałby chętnie w Polsce, więc ja na miejscu Czarka Kuleszy ogarnąłbym numer telefonu na przyszłość...

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group