Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 12 maja 2024 23:57:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 28 listopada 2022 11:04:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4704
Co do doceniania Michniewicza, to oglądałem vlog z kulisami tego meczu i jedna rzecz przykuła tam moja uwagę: Michniewicz mowi tam, że stawia na Milika i ten Milik ma grać do zupełnego wyprucia, bez rozsądnego gospodarowania siłami na 90 minut - w razie czego dostanie zmianę. I faktycznie to bardzo pomogło, chłop rozwiązał czesc problemów z meczu z Meksykiem, a w momentach głębokiej defensywy stał nawet w linii z obrońcami. Szkoda, że bramka nie wpadła, bo zasłużył.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 28 listopada 2022 11:22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
To prawda, generalnie nie jestem zwolennikiem Milika, zawodził tak często w kluczowych momentach, że po jego wejściach na murawę nie spodziewam się niczego dobrego. Ale na tych mistrzostwach jestem podbudowany jego postawą. Oby tak dalej. Ten gol zupełnie nie zaliczam do jego huknięć w publikę. Jest to dla mnie trafienie (niestety niezbyt szczęśliwe i nie dające gola).

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 28 listopada 2022 12:13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4704
Bardzo szanuję Arka Milika. Dwa razy rozwalone kolana, dziwne przejścia z klubami, a mimo to: kawał piłkarza, który spełnił swoje życiowe marzenie i na dodatek faktycznie spełnia się w tym Juventusie. Trochę wszyscy patrzymy na niego przez pryzmat tych zmarnowanych okazji (szczególnie, że kontrastuje w kadrze z dużo bardziej ograniczonym technicznie i taktycznje, jednowymiarowym Piątkiem i grającym w dużo słabszych klubach Świderskim, którzy potrafią strzelić gola z niczego), fajnie gdyby to się przełamało. Myślę, że jesli chodzi o mozliwosci j umiejetnosci, to na luzaku top 4 polskich piłkarzy. Aż strach pomyśleć, co by było gdyby nie te kontuzje - ponoć etykę pracy, chęć rozwoju i profesjonalizm ma na tym samym poziomie, co Lewandowski, tylko zdrowie dużo mu odebrało...

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 28 listopada 2022 13:06:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17278
Skąd: Poznań
Też czuję sympatię do tego zawodnika. Często słychać żarty że Mylik albo że nie pójdzie do piekła bo tam nie trafi, ale kurde: Ajax, Napoli, Olympique, Juventus i wszędzie gole, większość z naszych krajowych piłkarzy może tylko pomarzyć o takiej karierze.

Tymczasem Mistrzostwa trwają dalej.
Miała miejsce trzecia duża sensacja - 2:0 Maroka z Belgią. Oczywiście szacunek dla Marokańczyków, ale ciekawe z tą Belgią. Jest wyraźnie przyduszona, zahamowana. Nie przypomina zespołu, który nas rozjechał w Lidze Narodów. No i są w trudnej sytuacji - rozpędzone Maroko może pokonać Kanadę, która zagra już tylko o honor. A wtedy Belgia musiałaby wygrać z Chorwacją, która wczoraj pokazała siłę.
Niemcy prawdopodobnie się wykaraskają... powinni postawić Kostarykanom duże piwo za zwycięstwo nad Japonią (a następnie ich pokonać). Japończycy mogą sobie pluć w brodę, niby Hiszpanom wystarczy remis w ostatnim meczu, ale nie liczyłbym na taki scenariusz na miejscu samurajów.
Duńczycy faktycznie pod kreską, jednak grali z mistrzami świata. Ciekawe kto wytrzyma wojnę nerwów Australia - Dania w ostatniej kolejce.

Dziś trzy mecze, które bez żalu mogę odpuścić (ten o 14:00 to chyba mój faworyt do niezainteresowania w całych MŚ), ale na wieczorny Portugalia - Urugwaj ostrzę sobie zęby!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: pn, 28 listopada 2022 13:33:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4704
Ja też myślałem, że dzisiaj bez szału, ale z tego co czytam (nie mam możliwości ogladac) to w meczu Serbia-Kamerun DZIEJE SIĘ (pisze to przy 3:3). Ciekawostka: pierwszy bramkarz Kamerunu opuścił zgrupiwanie bo...nie chciał grac długiej lagi :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 30 listopada 2022 10:24:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17278
Skąd: Poznań
A jednak Senegal i USA, w meczach które były decydujące.
Widziałem tylko mecz z Irańczykami - w sumie zasłużone zwycięstwo, aczkolwiek na Holandię w 1/8 może Amerykanom nie starczyć umiejętności (bo zaangażowania nigdy im nie brakuje).

A dziś nasz wielki mecz! Wreszcie o coś!
Coś mi się wydaje, że Gruby może postawić tym razem na bardziej zwrotnego i wszędobylskiego Świderskiego, zamiast na Milika z przodu. A może w ogóle posadzi ich wszystkich na ławce (razem z Piątkiem) i zagra tylko osamotniony Lewy...
Tak czy tak - kluczem do zremisowania dzisiejszego meczu będą defensywni pomocnicy.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 30 listopada 2022 11:47:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4704
Cytat:
Coś mi się wydaje, że Gruby może postawić tym razem na bardziej zwrotnego i wszędobylskiego Świderskiego, zamiast na Milika z przodu.


Mi się wydaje, że Milik. Wysoki, silny, (w meczu z Arabią) wszędobylski. Tak jak pisałem: w ostatnim meczu dostał ogrom kluczowych zadań taktycznych, wykraczających poza zakres obowiązków typowego napadziora i zdał egzamin, był kluczowy w tym, że nasza walka o piłki nie była jałowa (tak jak z Meksykiem). Świder ewentualnie z ławki (tak jak robił Sousa: najpierw solidnej fizyczności Buksa przepychał się z obrońcami, a później wchodził zwinny, techniczny Świderek i miał swoje błyski).

Opcja z osamotnionym Lewym: wtedy Kamyk i Franek na skrzydełkach i próbujemy wykorzystać wolne przestrzenie. W meczu z Arabią zagraliśmy dość nietypowo, bo kosztem wystawienia drugiego napastnika i nie chcąc rezygnować z Zielka, mieliśmy swego rodzaju wakat na jednym skrzydle: czasem wchodził tam "wolny elektron" Zieliński, czasem ktoś inny, np. własnie Milik (a w jednej akcji nawet Lewus, ale nie wiem czy to było zaplanowane, hehehe). Stąd posunięcie z zamianą Zieliński -> Kamiński, które zrobiło z drużyny bardziej typowe, poukładane, standardowe 4-4-2. Nie stać nas jednak na rezygnację z Zielińskiego od początku, bo jego "magic touch" może zawsze okazać się kluczowy, mimo, że nie jest to zawodnik pod grę Michniewicza. Żeby więc zagrać 4-4-2 trzeba by ewentualnie zrezygnować z kogoś innego.

Paradoksalnie może pomóc nam siła Argentyny. To przecież takie mecze Dawidów z Goliatem są solą kariery trenerskiej Michniewicza, to mu najlepiej wychodziło: kiedy trzeba było ograć Wyspy Owcze w młodzieżówce, albo grać z Lechiami, Wisłami, Śląskami w ligowej młócce Legii, słowem: kiedy jego drużyny przyjmowały przeciwnika z pozycji siły i przewagi, to miewał problemy. Ale kiedy trzeba było ograć młodzieżówką Włochów i Belgów, albo poradzić sobie z Leicester - o, to wtedy umiał się zaryglować, zmaksymalizować atuty, ukryć wady. Nie zawsze się to udawało (mecz z młodzieżową Hiszpanią...), ale jednak często to potrafił.

No i Polacy mają zwariowany mental. Pamiętamy jak za poprzedniego trenera grywaliśmy piach ze Słowacją czy Albanią, a parę dni później pełne skupienie na Hiszpanii i Anglii. W meczu z Arabią było widać, że sekwencja gol Zielka -> obroniony karny -> gol Lewego, sprawiło, że zrobiło się takie puffffff i zeszło cisnienie. To też może pomóc. Mogą mieć już rozwiązane nogi, a nie galaretę, jak przez pierwsze ~1,5 meczu.

Fajno :D historyczny mecz. I tak zupełnie niepozornie, bez wielkiego szału i pompowania balona, bez wielu powodów do optymizmu, doszło do takiej ciekawej sytuacji. Tak jakby ta szansa na wyjście z grupy weszła do nas do domu tylnymi drzwiami, niespodziewanie. Uczciwie powiem, że na pewno pomaga nam sekwencja meczy (gdyby np. mecz z Arabią był trzeci, to byłaby większa szansa, że byłby to taki typowy mecz o honor), że to jeden dodatkowy punkt, którego nigdy od 1986 roku nie mieliśmy, został wywalczony w wyniku jakiegoś absolutnego antyfootballu, ale...nieważne, ja się cieszę, że jest jak jest :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 30 listopada 2022 11:52:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
arasek pisze:
aczkolwiek na Holandię w 1/8 może Amerykanom nie starczyć
A ja właśnie uważam odwrotnie. Nie taka ta Holandia mocna. Niemrawa jakaś. Chyba że jak dotąd się oszczędzali.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 30 listopada 2022 17:39:40 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 19:42:38
Posty: 272
Nie ma co się bać Argentyny, na mundialach w XXI wieku Polska zawsze wygrywa 3 mecz.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 30 listopada 2022 19:39:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4704
Arasek miał nosa. Świderek w pierwszym. Do boju.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 30 listopada 2022 20:08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
nieśmiało liczę na 0:0

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 30 listopada 2022 22:55:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4704
Co to kurwa za gówno.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 30 listopada 2022 23:14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Jak to mówią: cuda się zdarzają. W sumie podskórnie wierzyłem. Ten awans to taka nagroda za subiektywnie i stosunkowo (do drugiej połowy) ładną pierwszą połowę.

Brawo Szczęsny, dzięki Argentyno, że okazałaś litość w ostatnich 30 minutach.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 30 listopada 2022 23:32:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
Prazeodym pisze:
Co to kurwa za gówno.
trudno się nie zgodzić
przestałem oglądać przy stanie 2:0 dla Meksyku

podtrzymuję moją opinię, że nie ma kim grać (Lewy i Zielu to za mało)

Z frogeatersami spodziewam się masakry.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: czw, 01 grudnia 2022 00:25:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25413
Smok pisze:
Ten awans to taka nagroda za subiektywnie i stosunkowo (do drugiej połowy) ładną pierwszą połowę.

:shock:
Gra polskiej reprezentacji to była istna obrona częstochowy i było to może w pierwszej połowie nawet imponujące, ale na pewno nie ładne! - jeżeli dziwnym trafem polscy piłkarze stawali się posiadaczami piłki, zaczynali natychmiast grać w "piłka parzy", stosując którąś z wybranych taktyk: a) natychmiastowe zwolnienie akcji, b) podanie do tyłu, c) podanie do Argentyńczyków; szczególnie w tej trzeciej specjalizacji doszli do perfekcji (w drugiej połowie nawet mu pięknie wyłożył przed pole karne, ale borok nie wykorzystał). Mało oglądałem, to fakt, ale myślę, że nie widziałem tak tragicznie grającej piłką reprezentacji na tym mundialu. Coś tam napomykali, że Arabia słabiutko z Meksykiem, ale za każdym razem gdy na chwilę się przełączałem, to właśnie Arabowie konstruowali akcję, o której Polacy w meczu obok nie zaczęli nawet myśleć.

Awans to nagroda za to, że wszystkie trzy drużyny poza Argentyną były słabe, wszystkie coś tam spartoliły, i na którąś musiało paść. Zresztą ta Argentyna na wielką mi nie wygląda.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group