Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 03 maja 2024 13:17:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1072 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 72  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 29 kwietnia 2022 13:14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6969
Jakoś mię rozbroił ten kwartecik :D

phpBB [video]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 kwietnia 2022 19:06:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4425
Skąd: z lasu


KARCER ,,demo 1985-87''












_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 kwietnia 2022 14:37:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
Wspaniała africana!

Rokia Traoré - Bowmboï

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 kwietnia 2022 18:00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 12 lutego 2009 00:19:00
Posty: 1655
Skąd: Warmia/Poznań
Edyta Bartosiewicz - Dziecko

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 kwietnia 2022 19:35:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
...po trzech dniach, a prawdę mówiąc to po trzech nocach, zostałem puszczony na wolność z gotującej się zupy reggae...
...jak to przetrwałem - nie wiem; ...jak to przyszło - nie wiem; ...jak to pokochałem - nie wiem... wiem tylko, że przez trzy noce, na jawie, we śnie i we wszystkich znanych i nieznanych stanach pośrednich wędrowałem po bulgoczącym świecie z nieoczekiwanymi znajomymi, bardziej lub mniej obcymi, ale tak samo pachnącymi baterią 3R12, roztartym w dłoni ciałem biedronki i pokrzywami... o świcie zapisywałem ich imiona i nazwy dań.... to co z nich zdążyłem zapisać, trafiało od razu do notatnika wojny, bo ta muzyka to jakaś bulgocząca walka... jej lepkość jest w jakimś dziwnym sporze z jej napowietrznością...

...krążenie rozpocząłem trzy noce temu od zakurzonej koncertówki Ijahmana Leviego "Reggae on the river USA". Piękne, długie korzenne wersje jego tygrysich songów. Wspaniała "Africa", jasny "Jessus Selassie I keepth my soul"... i ten utwór sprawił, że nie było powrotu.... Don Carlos zaśpiewał "Young Girl" z zaskakującą frazą "I love her, I love her ooh-ohhh"... i minął jak wstydliwe wspomnienie...
....wyłonił się za to najlepszy kawałek z płyty "Strenght of my life" Israel Vibration czyli "Cool and calm" przechodzący krokiem dostojnym w "Jah love me", który też jest najlepszy... i już to świadczy, że śnię... zasypiam w drugim śnie przy dźwiękach wspaniałego Burning Spear'a "Bad to worst" (wyśmienity album "Fittest of the fittest") - on śpiewa jakby płakał zanurzony w wodzie.... ludzie nie stąd!... i wtemacie pojawia się płaczący Barry Brown "Enter the Kingdom of Zion"... łał....ołnoł....łał...ołnoł dziadzia.... Johnny Clarke "Roots, natty roots, natty Congo" zaczynam kopać kordłę, "Bass culture" Linton Kwesi Johnson jest już bardzo miejskim stworzeniem, tu już nie widać cienia orła, cienie schodów, jak na okładce tej świetnej płyty z której pochodzi ten piękny grów! ...a teraz "Praising" Apple Gabriel/Don Carlos/Groundation... rozwrzeszczany czarownik z patykiem pod pachą i białkami w oczach wielkości zera na koncie... nowsze czasy w wykonaniu Steel Pulse "Balck and white oppressors", którzy bez ogródek częstowani są śmiercią.....

...i tak trzy noce...

...w dzień mdlałem ze zmęczenia, ale jakimś rasta cudem żyję! :)

Jah Love!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 kwietnia 2022 21:39:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4425
Skąd: z lasu
BUDZY I TRUPIA CZASZKA ,,Mor''




_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 maja 2022 22:34:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
Mingus :)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 maja 2022 08:01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
The Casualties (bo niebawem koncert), Days n' Daze (bo j.w.), Kortatu (bo lubię)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 maja 2022 19:17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6969
Nick Cave and the Bad Seeds - Seeds Live

Oraz Drupi :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 maja 2022 20:40:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4425
Skąd: z lasu
LECH JANERKA ,,Ur''













_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 maja 2022 11:34:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
porannie: Bob Marley - Kaya, ze starej kasety, chyba od Witka. Cudowna rzecz.

przedpołudniowo: Marc Ribot's Ceramic Dog - What I Did On My Long 'Vacation', z internetu, ale jak bym znalazł za przyzwoitą cenę, to bym natychmiast kupił, bo to rewelacyjny materiał jest. Historia jego nagrywania (wiosną roku 2020!) to osobny rozdział, przypominający jak żywo o tym najbardziej ekstremalnym lockdownowym czasie.

Marc Ribot:

Shahzad [basista] would set up all the mics before we arrived, then go into the control room and shut the door. Ches [perkusista] and I would arrive later, he by his own car, me by bicycle, at different times, enter the front room with our masks on, remove shoes, wash hands. Ches would go to the drum kit in the main room, and I would go to the isolation booth and close the door. If we had to go to the bathroom, we wore masks.

We never actually literally saw each other— but, given the excellent mics and monitoring system— we heard each other better than ever. And so we forgot about the lack of visuals, and recorded willfully, joyfully blind for four hours a day for a little over two weeks.


Podczas tych "ślepych" sesji nagrali jeszcze o wiele więcej materiału, który później wydali w formie dłuższej płyty pt. Hope. Zamierzam jej dziś posłuchać.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 maja 2022 17:10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4425
Skąd: z lasu
ARMIA,,Exodus''
KOBRANOCKA ,,My i oni''















_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 maja 2022 19:25:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
Posłuchałem tej płyty Hope, Marka Ribota. Powiem tyle, że posłucham jej jeszcze nie raz! Bardzo konkretny materiał.

Na zakończenie dnia z tym panem - koncert w KEXP, pełna rewelacja. Polecam oczywiście całość, ale żeby skumać, o co chodzi, proponuję ten pierwszy, instrumentalny, o POTĘŻNYM ładunku energetycznym, zresztą nie co dzień zrywa się strunę podczas pierwszego granego utworu :!:

phpBB [video]

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 maja 2022 20:47:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
John Coltrane :)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 maja 2022 16:39:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
Dopiero na koniec dnia pracy demóweczka Kolaborantów. Bardzo się cieszę, że poznałem ich na etapie Ciała i drewna

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1072 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 72  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group