Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 08 maja 2024 13:02:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1072 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 72  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 19:59:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4430
Skąd: z lasu

KARCER ,,Demo1985-87''

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 21:39:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28020
U mnie jakoś idzie to parami.

Pierwsza para: Linval Thompson "Jah Jah Is The Conqueror" oraz Barrington Levy "Robin Hood".

Druga para: "Clairvoyance" i "Even If And Especially When", czyli dwie pierwsze płyty SCREAMING TREES, rok 1986 i 1987.

Nawet nie wiedziałem, że Lanegan tam śpiewał, tak jakoś przypadkiem włączyłem. Ale nawet mi się spodobało, polecam :) . Na przykład niefanom grandżu, takim jak ja :P .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 22:39:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
antiwitek pisze:
Druga para: "Clairvoyance" i "Even If And Especially When", czyli dwie pierwsze płyty SCREAMING TREES, rok 1986 i 1987.

Nawet nie wiedziałem, że Lanegan tam śpiewał, tak jakoś przypadkiem włączyłem. Ale nawet mi się spodobało, polecam :) . Na przykład niefanom grandżu, takim jak ja .

Co prawda nie jestem niefanem tego gatunku, ale miałem taką myśl, że Screaming Trees powinno podobać się miłośnikom Doorsów, a nawet psychodelii. Lanegan spokojnie dałby wokalnie radę z partiami Jima.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 22:41:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28020
Mi nawet przy drugiej płycie przyszli do głowy fani przybrudzonego britpopu :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 listopada 2022 23:08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
antiwitek pisze:
Mi nawet przy drugiej płycie przyszli do głowy fani przybrudzonego britpopu :) .
A to już sobie wypraszam :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 10:19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21415
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
Nawet nie wiedziałem, że Lanegan tam śpiewał, tak jakoś przypadkiem włączyłem.


Serio? Jak po pierwsze solowe płyty Lanegana sięgałem właśnie jako po "solowe produkcje byłego wokalisty Screaming Trees". Kiedyś trafiłem na Polonii 1 na teledysk do "Shadow of the Season" (z albumu "Sweet Oblivion"). To był jakoś '92, albo '93 rok, eksplozja grunge w szczytowym momencie i już trochę czułem przesyt tymi wszystkimi kapelami, więc jak usłyszałem, że zapowiadają kolejny zespół z Seattle, to trochę nie chciało mi się słuchać. No ale po pilota z kanapy nie chciało mi się ruszać jeszcze bardziej, więc wysłuchałem. I nie pożałowałem. Muzyka ok, ale najbardziej spodobał mi się wtedy właśnie głos wokalisty. Jakiś taki nietypowy mi się wydał na tle innych grandżowych zapiewajłów. Jeszcze w tym samym tygodniu kasetę sobie nawet kupiłem. Niestety do wcześniejszych albumów nie miałem wtedy dojścia, a następny, "Dust" wydali dopiero w 1996, kiedy po grunge kurz już dawno opadał, Cobain od dwóch lat nie żył, a Staley leciał coraz szybciej po spirali uzależnia, a Pearl Jam zamienili się w zespół grający rock stadionowy. No i kompletnie go przegapiłem. Dopiero po wielu latach udało mi się nadrobić te zaległości (i musiałem przyznać, że "Sweet Oblivion" jakkolwiek bardzo dobra, nie była wcale ich najlepszą płytą - "Dust" i "Uncle Anesthesia" szczególnie polecam). Za to w międzyczasie kumpel, z którym wymieniałem się płytami, podsunął mi "Bubblegum". Okładka nie zachęcała kompletnie do niczego, ale tenże koleżka rzucił właśnie mimochodem, że to "solowa płyta wokalisty Screaming Trees". Klapki w głowie szybciutko mi się pootwierały (bo przez te lata zdążyłem zapomnieć i Screaming Trees i o Laneganie) i już żadnych dodatkowych zachęt nie potrzebowałem. Ze zdziwieniem odkryłem, że Lanegan tych solowych (bądź solowo-zespołowych) płyt natłukł już do tego czasu całkiem sporo. Szybciutko nadrobiłem te braki (w zestawie z zaległymi Screaming Trees), no i na "Blues Funeral" już niecierpliwie czekałem. Tym bardziej niecierpliwie, że parę lat musiało to potrwać, bo między jednym, a drugim albumem sygnowanym własnym nazwiskiem Mark działał z QOTSA, The Gutter Twins, The Jeffrey Lee Pierce Sessions Project, i cholera wie iloma jeszcze drobniejszymi projektami.

Miki pisze:
miałem taką myśl, że Screaming Trees powinno podobać się miłośnikom Doorsów, a nawet psychodelii. Lanegan spokojnie dałby wokalnie radę z partiami Jima.


Fakt. Coś jest na rzeczy.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 10:44:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21415
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
...wracając do wątku zasadniczego. U mnie do tej pory tak:

Uniform Choice, Bold, Youth of Today, Carry On, Chain of Strength, SS Decontrol, Project X, Judge

Na setliście w kolejce czekają:

Turning Point, Burn, D.Y.S., Side By Side, Negative F/X.

Jak przesłucham dzisiaj tych wszystkich iksiarzy, to zrezygnuję chyba nawet z kawy i mocnej herbaty. :shock:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 11:02:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3144
Skąd: Poznań
Ja jadę dalej KEXP. Jak na razie zaskakująco przyjazna pop-rockowo Luna Li, klasycznie rockowa (jazz rockowa? folk rockowa?) Lucy Patané. Przelot przez oficjalny kanał Jesus Chrysler Suicide.
Środa: KEXP kopie po raz kolejny. Tym razem Ohsees! Jazgotliwy post punk - post hardcore to jedyne co jestem w stanie powiedzieć. Ale się podoba. Dopiero teraz widzę, że na forum nie jest to pierwszyzna i np. w Melodramacie byli grani. Czytam także o niespójnościach nazewniczych. Temat do rozpoznana zdecydowanie. A Foul Form - siadło mi podobnie dobrze jak koncert, Metamorphosed - tutaj nadal się trzymam ale już słabiej przemawia do mnie ta estetyka, Protean Threat - też znacznie mniej niż combo koncert i Foul form. A na koniec dzisiaj Face Stabber. Dzięki okładce się zorientowałem, że już odsłuchiwałem ten materiał i jakoś nie zażarł. Generalnie mam wrażenie propozycji korespondującej z King Gizzard... jakby kuzynostwa czy coś.
Czwartek. Podcasty The Huge Reggae Show doprowadziły mnie do koncertu Horace'a Andy'ego.
Piątek. Fred Locks & The Creation Steppers - Love and Harmony i dalej podcasty The Huge Reggae Show.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony pt, 25 listopada 2022 09:32:45 przez zasada, łącznie zmieniany 10 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 11:05:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Popatrz, ja dziś sięgnąłem po "Beyond Planet Earth" Sheltera. Mam sentyment, choć większy do "Mantry". Zachęcony wspomnieniem na temat Lanegana, sięgnę po Screaming Trees i The Gutter Twins.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 11:29:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21415
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Czy Shelter, czy YoT, czy Judge, czy Bold, czy Project X, czy Gorilla Biscuits, to i tak wspólny mianownik będzie jeden (i nie będę nim ja ;))


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 12:57:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
To u mnie będzie Bold i Abhinanda, ale z racji mundialu Flapjack.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 listopada 2022 22:33:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4430
Skąd: z lasu
KILLING JOKE ,,fire dances''




_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 listopada 2022 13:45:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
Obrazek

Jaki to jest świetny album! Pewnie w pewnych miejscach wstyd się do tego przyznawać, ale uwielbiam ten debiut. :)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 listopada 2022 14:38:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24329
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
So here I am once more... :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 listopada 2022 14:44:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4703
Mój tata bardzo lubił Marillion, jak był młodszy - po latach wrócił i stwierdził e, już mnie to nie bierze (teraz woli raczej sobie zapuścić Funkadelic albo soulowe wokalistki z lat 60). Znam tę płytę od dziecka, ale w wersji z kasety nagranej gdzieś za Jaruzelskiego, i nie wiem czy kiedykolwiek słyszałem ją w całości bez szumu taśmy i lekko rozpływającego się dźwięku. Myślę, że fajnie rozcieńczało to patos zawarty w tej muzie :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1072 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 72  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group