Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:51:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 12 lipca 2021 06:17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ale oczywiście że niczego. Anglia przegrywająca karne to święta zasada futbolu. Naruszana jest niezmiernie rzadko. Gdy sędzia gwizdnął koniec dogrywki, nie miałem żadnych wątpliwości, co będzie dalej.
Tak swoją drogą, jeśli usłyszeliście wczoraj Borka, mówiącego, że nikt nigdy nie wygrał dwóch serii rzutów karnych na jednym wielkim turnieju albo jeśli dziś przeczytaliście w Onecie to samo, to nie wierzcie ignorantom.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 12 lipca 2021 07:42:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Pet pisze:
dopracować swój popisowy trick do perfekcji i nauczyć go zawodników.
ja myślę, że miał dość wytykania mu tego niestrzelonego karnego i postanowił przykryć ten swój wyczyn czymś świeżym
kto za parę lat będzie mu pamiętał te dwie zmiany?
a filmiki z niestrzelenych karnych będą w sieci następne 25 lat, a może i dłużej

każde pokolenie musi mieć swoich Southgate'ów
:wink:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 12 lipca 2021 07:58:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
No i fajnie. Włosi mieli, uczciwie mówiąc, parę momentów zamułki (Hiszpania była lepsza, Austria im napędziła stracha, no i końcówka z Belgią), ale wiadomo, prawo turnieju, a całościowo wydaje mi się, że najfajniej grali ze wszystkich krajów, byli najmilsi dla oka i wydawali się mieć jakiś bardzo fajny i chyba autentyczny team spirit. Z kolei Anglia solidna, momentami świetna, ale jakoś nie czułem od nich tego ducha bycia mistrzem ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 12 lipca 2021 08:25:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jak wyżej!

Dobry turniej - fazy grupowej prawie nie oglądałem, jakoś zupełnie nie miałem ochoty się w to włączyć. Ale już od fazy 1/8 byłem na bieżąco i podobało mi się. Finał godny turnieju, niby niedobrze, że rozstrzygnięcie w karnych, ale wolę to, niż jakieś 1-0 po golu w trzeciej minucie (swoją drogą - znakomitym).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 12 lipca 2021 09:14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
W ogóle to bawi mnie, że po zakończeniu turnieju, królami strzelców są Ronaldo i Schick. Tzn. Shick nie, ale z tym Ronaldo, to trochę taka sytuacja, że mam wrażenie, że jakbym podszedł do mojej mamy czy babci czy innej osoby, która kompletnie, ale to kompletnie, nie orientuje się co się dzieje w futbolu, i spytał "kto strzeli najwięcej goli na Euro?", to możliwe, że dostałbym odpowiedź "nie wiem, pewnie Ronaldo" :wink: a tu faktycznie!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 12 lipca 2021 09:50:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Prazeodym pisze:
Hiszpania była lepsza

i nie zapominajmy o wybitnej skuteczności Hiszpanów :mrgreen: :rulaz:

Prazeodym pisze:
prawo turnieju

Ech, te prawa turnieju. Wciąż wygrywa mecz ten, kto strzeli więcej goli...

;)

Crazy pisze:
fazy grupowej prawie nie oglądałem,

A ja ponownie zakochałem się we Włochach właśnie w fazie grupowej...

Jako prawdziwy fan futbolu wczoraj meczu nie oglądałem, ale słuchałem dogrywki i karnych w Radiu...

Pomimo urlopu, wczoraj wybrałem coś ważniejszego od finału... pierwszy koncert od półtora roku :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 12 lipca 2021 10:10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
w odróżnieniu od większości tutaj zgromadzonych, kibicowałem wczoraj Anglikom, w ogóle turniej ułożył się bardzo po mojej myśli co do drużyn którym sprzyjałem a jeszcze bardziej - co do tych, którym nie sprzyjałem :) jakaż to była radość patrzeć na to jak relatywnie wcześnie odpadają Niemcy i Francja :) ideałem byłby dla mnie finał Anglia - Hiszpania, ale i tak było blisko

jak wspominałem, przed fazą ćwierćfinałów założyłem się z Tatą o to kto wygra mistrzostwa, on mówił, że Belgia, ja - że Włosi; wygraną przyjmuję dość chłodno, nie lubię Włochów za kunktatorstwo, a w tym turnieju było tak, że momentami grali porywająco, ale potem coś się przełączało i znowu udawali - a jednak mistrzostwo im się należało, bo po prostu byli najlepsi

to powiedziawszy muszę dodać, że Anglia przegrała finał i mistrzostwa na własne życzenie - wydaje mi się, że to nie było tak, że od 60 minuty Włosi się spięli, tylko Anglicy osłabli; kozłem ofiarnym mianuję zawodnika Sterling, przez cały turniej wydawał mi się najsłabszym ogniwem tej maszyny, trener pewnie liczył na jego nieobliczalność, no ale nie wyszło; w każdym razie denerwował mnie tak bardzo, że przy tych karnych było mi już trochę wszystko jedno kto wygra

cały turniej bardzo udany, trochę przywrócił mi dawny zapał do oglądania piłki, trochę odstręczał mnie różnymi pozasportowymi ekscesami; takie spostrzeżenie na koniec: mimo tego, że różni gwiazdorzy do pewnego stopnia zalśnili, to mecze zdecydowanie wygrywały drużyny a nie jednostki (co może tłumaczyć też klęskę naszych, jak zauważył Smok, my nie mamy drużyny)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 12 lipca 2021 10:45:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Wyjątkowo piękny finał :!:

Półfinały też były spoko, btw, zgoda tu:
Crazy pisze:
Dziwią mnie negatywne Wasze oceny meczów półfinałowych

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 12 lipca 2021 13:10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
A w ogóle potwierdziła się zasada z tego turnieju - drużyna, która dawała wycisk w pierwszej połowie przeważnie jednak odczuwała to w drugiej i wychodziło to na jej zgubę. Tak było z Danią (p-ko Belgii i Anglii), z Węgrami (p-ko Portugalii), teraz z Anglią... Skuteczniejsze było jednak rozsądne szafowanie siłami - choć w zasadzie gdy pisać o tym kontekście meczu Polska-Słowacja to sam już nie wiem... :wink:
W finale zdecydowały jednak centymetry (słupek Rashforda...) w karnych. Ale do tej pory Anglicy, mimo że już podmęczeni, wcale nie bronili się tak rozpaczliwie jak Dania w półfinale, byli groźni do samego końca. Zgoda jednak, że w przekroju całości Włosi zasłużyli na tytuł.

Polska śmiało mogła pójść drogą Ukrainy - podobna siła zespołów - i próbować walczyć o ćwierćfinał. Więcej to byłaby już przesada, ale z grupy spokojnie można było wyjść. Jednak słabo się robiło patrząc na elektryczność naszej obrony...
Sądzę, że z Brzęczkiem byłoby w strasznym stylu 1:0, 0:3 i 0:0 i byśmy z grupy wyszli, ale mimo wszystko Sousa daje lepsze widoki na przyszłość.

Najwięcej sympatii wzbudziły u mnie języki ugrofińskie :) - Węgrzy i Finowie zdobyli razem w swoich grupach 5 punktów i choć odpadli, to walczyli bardzo dzielnie i czuło się u nich ducha zespołu.
Fajne też było jak liczący już 37 lat i kończący karierę Goran Pandev (Macedonia) zdążył jeszcze zdobyć gola na wielkim turnieju!
Piękne pogonie Chorwatów i Szwajcarów na 3:3 - obie w odstępie kilku godzin, dla mnie to był najbardziej emocjonujący dzień na EURO.
Najmniej sympatyczna ekipa - Szwecja, z jakimś takim bucowatym trenerem. Ale i Turcy ogólnie sfochowani i często złośliwi.

No i nie wiem jak Wy - ale mi się bardzo nie podoba to kamerowanie karnych od przodu bramki. To jakieś totalne gunwo, skąd taka moda? :|

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 12 lipca 2021 20:33:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
arasek pisze:
Fajne też było jak liczący już 37 lat i kończący karierę Goran Pandev (Macedonia) zdążył jeszcze zdobyć gola na wielkim turnieju!


Zdaje się, że i Chielini najmłodszy nie jest - chyba 36 lat i 10 miesięcy. Zresztą jedyny zawodnik włoski, którego jakoś kojarzyłem.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Muzzy'84 i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group