Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 06:25:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: ndz, 20 czerwca 2021 00:20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7630
Skąd: Kraków
Ja jestem pod wrażeniem z tych scen jak z obrazów Matejki pod polską bramką pod koniec. :o ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: ndz, 20 czerwca 2021 10:15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Smok pisze:
...jak to mówią: słowo się napisało... trzeba będzie chyba kibicować, nie?

czy ja wiem? wśród "heroicznych" remisów, które "widziałem"* w tej rundzie (Szkoci vs Anglikom, Węgrzy vs Francji, i Polska), Polska wypadła zdecydowanie najmniej przekonywująco - przede wszystkim dlatego, że Hiszpanie wyglądali fatalnie, ich nieskuteczność była wręcz groteskowa. Więc powiedzmy, że nie skreślam ich i nie delegalizuję, ale żeby od razu kibicować? Dobre jest to, że aby przejść dalej MUSZĄ wygrać. I to jest konkret, bo jak wygrają, to wtedy rzeczywiście się zrehabilitują. A taki remis jak wczoraj pokaże co najwyżej, że to co najwyżej drużyna... na remis.

* żadnego z tych meczy tak naprawdę nie widziałem, tylko jakieś tam fragmenty, więc moja wypowiedź nie ma żadnej wartości wiążącej :mrgreen:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: ndz, 20 czerwca 2021 13:39:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Ja to w ogóle czuję się jakimś Terminatorem, bo wszyscy "ach, emocje, Polacy dawac z siebie flaki!!!", a ja sobie siedzę i myślę "ciekawe jaka taktyka na Hiszpanię? jak ugryzą Szwecję? siedzi ten system z wahadłowymi? jak dadzą radę utrzymać pressing? ile przejęć w których miejscach?" :mrgreen:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: ndz, 20 czerwca 2021 13:47:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
bo wszyscy...


Bez przesady z tym "wszyscy". ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: ndz, 20 czerwca 2021 15:02:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Prazeodym pisze:
Polacy dawać z siebie flaki!!!"


W ogóle obserwuję takie przypisywanie wielkiej mocy motywacji. Zaangażowanie, wyciskanie 100% z wątroby i tak dalej.
To już przesada. Jasne, że zaangażowanie jest bardzo ważne ale nie zastąpi umiejętności. San Marino gra pewnie na pełnym zaangażowaniu przez swoje mecze no ale wiadomo jak się to kończy.

Dziś pewnie Turcja jako pierwsza ekipa pożegna się turniejem.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: ndz, 20 czerwca 2021 16:26:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
arasek pisze:
Dziś pewnie Turcja jako pierwsza ekipa pożegna się turniejem.
Macedonia już nie ma szans na awans (jako jedyna). No ale pożegnalne spotkanie gra dopiero jutro.
A Turcji bym nie skreślał. Szwajcarzy (Szwajcarzy, hehe) za wiele nie pokazali.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: ndz, 20 czerwca 2021 18:08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Gero pisze:
Mam z kolei dużo pretensji do samego siebie, za to, że po raz kolei dałem się zwieść jakimś głupim nadziejom i zaangażować emocjonalnie w mecz "naszych". Idiota! Wiem "wszystko" o tym jak to działa, jakie to wszystko nieważne, jak jestem cynicznie pogrywany przez cały ten system finansowo-reklamowy i (jak wspomniałem wyżej) jak od dawna nie chodzi tu już o piłkę nożną. A jednak dałem się wciągnąć i jak zwykle miotałem po nosem przekleństwa... Pytanie mam następujące do tych co znają się lepiej na piłce ode mnie - jak to jest, że oni przecież grają w tych zagranicznych klubach chyba dobrze, skoro są wystawiani - a jak przychodzi co do czego to na mistrzostwach - oczywiście z małymi wyjątkami - nie potrafią gładko wyprowadzić akcji spod swojej bramki??? Mentalność? Złe przygotowanie fizyczne? Brak motywacji? Ktoś jakieś czary rzuca i wiąże im giry? Naprawdę nie potrafię tego zrozumieć...


:brawa:

Ja sobie powiedziałem po 2006 roku, że więcej się nie nabiorę. Chociaż jeszcze parę razy mi się zdarzyło. Ale jakoś mi się udaje od 2016 roku, kiedy 1/8 finału Polska - Szwajcaria oglądaliśmy wspólnie na zawodach z cyklu GLS w 80 osób. To było coś, ale chyba głównie ze względu na grupowe przeżywanie tego wydarzenia. W ostatnich latach regularnie lekceważę wszelkie Ligii Mistrzów, finały itp. Być może w tym roku będę śledził co się dzieje, ale jeśli w tym czasie najdzie nas ochota by np. obejrzeć film, spokojnie sobie przełączę na inny kanał.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: ndz, 20 czerwca 2021 22:03:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Crazy pisze:
gdyby np. dzisiaj pokazali się z Hiszpanią choćby tak, jka Węgrzy ze Francją, to w ostatnim meczu jestem nawet skłonny im kibicować.

Crazy pisze:
wśród "heroicznych" remisów, które "widziałem"* w tej rundzie (Szkoci vs Anglikom, Węgrzy vs Francji, i Polska), Polska wypadła zdecydowanie najmniej przekonywująco - przede wszystkim dlatego, że Hiszpanie wyglądali fatalnie, ich nieskuteczność była wręcz groteskowa.

Ok, chyba łapię. Po prostu gdy czytałem "jak Węgrzy z Francją" to myślałem, że masz na myśli dane obiektywne jakimi są np. bilans bramek, itp... Meczu Wegier z Franacją całego nie widziałem (chyba tylko ostatnie 10 minut), ale po Twoim wpisie wnioskuję, że skuteczność Francji nie była tak groteskowa jak Hiszpanów (którzy we wcześniejszym meczu nie strzelili przecież ani jednego gola).

Moim zdaniem jest to historyczny remis (drugi w historii) i bramka, którą już dawno Hiszpanom nie strzeliliśmy... A wygraliśmy przecież tylko raz... Jeśli wczoraj nie był to sukces, to już naprawdę trudno byłoby zadowolić Cię w tej kwestii... Styl? Może i nie najlepszy, ale osiągnięto to, co godzinę przed meczem było w strefie marzeń... albo fantastyki sportowej...
Statystyki, które znalazłem:
WĘGRY - FRANCJA
37% Posiadanie piłki 63%
5 Strzały 16
3 Strzały celne 4
1 Strzały niecelne 9
1 Strzały zablokowane 3
77 Ataki 166
27 Groźne ataki 106
1 Kartki 1
17 Faule 15
16 Rzuty wolne 17
1 Rzuty rożne 3
0 Spalone 1

HISZPANIA - POLSKA:
69% Posiadanie piłki 31%
11 Strzały 5
5 Strzały celne 2
6 Strzały niecelne 3
0 Strzały zablokowane 0
138 Ataki 64
96 Groźne ataki 33
2 Kartki 4
16 Faule 18
20 Rzuty wolne 17
7 Rzuty rożne 1
1 Spalone 2

Drastyczną różnicę w poziomie skuteczności widzę przede wszystkim w rzutach rożnych, na korzyść "groteskowości" Hiszpanów... reszta wygląda przynajmniej podobnie.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 21 czerwca 2021 09:44:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Spojrzałem w drabinkę i widzę prawdopodobny ćwierćfinał Włochy - Belgia. Wielka szkoda że tak wcześnie.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 21 czerwca 2021 12:22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Wczorajsze mecze były dla mnie dość letnie, żadnej z tych drużyn nie darzę większą sympatią (jeszcze najbardziej Walię).

Co do dziś to mam nadzieję, że Ukraińcy dadzą radę. Austria niech spada.
No i wieczór - wbrew wszelkiemu rozsądkowi wierzę, że Finowie postawią się Belgii. Dania lepsza od Rosji - to już całkiem możliwe, ale czy uratuje Duńczyków awansem z trzeciego miejsca?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 21 czerwca 2021 23:22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
DAAAAAANIA, co za drużyna. Po przegranej z rozkojarzenia i przegranej po heroicznej walce z faworytami turnieju, pokazali klasę (i miejsce toporom Czerczesowa, do których nic nie mam, ale nie zachwycili, delikatnie mówiąc). Potem może być różnie (jeżeli wszystko pójdzie przewidywalnie to natną się na Włochy), ale imo ćwierćfinał jest w ich zasięgu.

Ukrainy szkoda dzisiaj, ale też nie miałem poczucia, żeby im się specjalnie w ogóle chciało ani mieli coś ciekawego do pokazania.

No i - na ile czuję pomysły, które forsuje Sousa w Polsce i styl Szwecji generalnie - jakos kompletnie nie mam w głowie wizji, jak te drużyny ze sobą zagrają pojutrze. Wynik to inna sprawa, ale jakie tam konkretnie akcje, jaki styl gry będzie dominować?

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: wt, 22 czerwca 2021 08:32:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
DAAAAAANIA, co za drużyna.


Fakt! Zapodawali wczoraj jak pani Krystyna w mięsnym. O tym, jak bardzo zamiatali wczoraj na boisku najlepiej świadczy fakt, że pod koniec meczu, zacząłem, nawet troszeczkę współczuć Rosjanom, czego normalnie raczej bym się po sobie nie spodziewał. Nie to, żebym zaczął im kibicować (no bez przesady!), ale tak w myślach sobie powtarzałem "no miejcież litość, nie strzelajcie im już tego czwartego gola!" A Duńczycy i tak strzelili.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: wt, 22 czerwca 2021 12:12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
No jak juz przy 4:1 czy 3:1, któryś z Duńczyków założył Rosjaninowi siateczkę, to pomyslalem "dobra, chłopie, juz wystarczająco ich wyśmialiście" :)

Jeszcze inna sprawa, że bramka na 2:0, ktora ewidentnie sprawiła, że Duńczykom minęły resztki nerwówki (bo przecież jeszcze na początku Rosja próbowała ukąsić kontrą), a zaczął się luz i pelna pewność siebie, była dość zabawna :faja: Kombinują chłopaki, kombinują, a tu nagle ktoś z Rosjan zaspał i pozamiatane.

Pokręciłem, że jeśli przejadą Walię, to trafia w ćwierćfinale na Włochów, bo jednak nie ma na to szans (albo Holandia albo ktoras z druzyn z trzeciego miejsca). A więc naprawdę mogą zajść bardzo daleko.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: wt, 22 czerwca 2021 16:11:38 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 19:42:38
Posty: 272
Szwecja ma pewny awans, ciekawe czy będzie kalkulacja na kogo trafić dalej...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: śr, 23 czerwca 2021 18:08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
2 minuta no i cały misterny plan ...
przestałem oglądać,
szkoda tych prawie dwóch godzin marnować

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group