Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 07:38:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2021 09:51:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Prazeodym pisze:
faul Krychowiaka czy Romek Kosecki w toplessie
Świerczewski kłaniający się sędziemu!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2021 10:15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Prazeodym pisze:
Piękne, drużyna złamana przez wiadomo co (pomijając cały straszny dramatyzm sytuacji, to przecież strata Eriksena byłaby dla nich wyrwą, nawet gdyby to była tylko "zwykła" kontuzja), a jechali z jednym z potencjalnych faworytów turnieju, jak chcieli.


Ja z kolei jestem mocno zażenowany całą tą szopką, która odwaliła się w (polskich) mediach (społecznościowych) po wspomnianym zdarzeniu. Jasne, kibicowałem Eriksonowi i przejąłem się bardzo tą sytuacją gdy miała miejsce, ale koniec końców wszystko skończyło się (w miarę) dobrze. Fakty są takie, że jeden zawodnik został wyautowany z dalszej gry na turnieju - nie jest pierwszym i nie jest ostatnim, któremu się coś takiego zdarzyło, bardzo go szkoda, ale mam wrażenie, że całemu zdarzeniu przypisano większą rangę niż na to zasługiwało. Nie mówię tu o poście Prazeodyma, ale o tym co działo się w studiu TVP, a potem przez chwilę w lodówkach, szafach i puszkach całego kraju. Nagle tyle osób stało się ekspertami od jakiejś "moralności sportowej" - intencje były dobre, ale tu jeden okrzyknął, że dla niego "Duńczycy już wygrali ten turniej", drugi i trzeci zaczął rzucać kalumnie na niemoralną UEFę, która zmusiła bezwolnych zawodników do dalszej gry nie bacząc na tę straszliwą traumę... Posypały się teorie spiskowe... Litości, on żyw! W moim przekonaniu dokończenie meczu było właśnie najbardziej sportową rzeczą, którą można było zrobić w tych okolicznościach i kontekście zawodowej piłki, która ze sportem ma od dawna mało wspólnego. (Po co więc oglądam to całe Euro? No właśnie, siła przyzwyczajenia...)

Mam z kolei dużo pretensji do samego siebie, za to, że po raz kolei dałem się zwieść jakimś głupim nadziejom i zaangażować emocjonalnie w mecz "naszych". Idiota! Wiem "wszystko" o tym jak to działa, jakie to wszystko nieważne, jak jestem cynicznie pogrywany przez cały ten system finansowo-reklamowy i (jak wspomniałem wyżej) jak od dawna nie chodzi tu już o piłkę nożną. A jednak dałem się wciągnąć i jak zwykle miotałem po nosem przekleństwa... Pytanie mam następujące do tych co znają się lepiej na piłce ode mnie - jak to jest, że oni przecież grają w tych zagranicznych klubach chyba dobrze, skoro są wystawiani - a jak przychodzi co do czego to na mistrzostwach - oczywiście z małymi wyjątkami - nie potrafią gładko wyprowadzić akcji spod swojej bramki??? Mentalność? Złe przygotowanie fizyczne? Brak motywacji? Ktoś jakieś czary rzuca i wiąże im giry? Naprawdę nie potrafię tego zrozumieć...

Kibicuję jak zawsze Hiszpanii, zespołom brytyjskim i Portugalii. Na razie najprzyjemniejszym meczem było dla mnie zwycięstwo Walii z Turcją, może awansują do 1/8 nawet? Podobają mi się Włosi nawet, może dadzą radę Francuzom, którzy po pierwszych meczach znowu (niestety dla mnie, bo ich nie lubię) wygladają najmocniej dla mnie. Ekspert ze mnie marny, ale na poprzednich mistrzostwach świata po fazie grupowej byłem pewien, że turniej wygrają Francuzi, wyglądali na najbardziej niezawodnych. Teraz jest dość podobnie. Mam nadzieję, że to tylko mylne pierwsze wrażenie. Odezwę się po fazie grupowej.

Moje typy na stępne mecze Polaków - z Hiszpanią 1:3, ze Szwecją 1:2 i tyle nas widzieli.

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2021 11:59:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Co do Eriksena - zgoda. W TVP nie dość, że prawie go uśmiercili (za co zresztą nie obawiniam tej biednej kobiety, a jakiegoś nieznanego sukinsyna, który na 100% kazal jej cisnąć temat w słuchawce), to jeszcze poszły jakieś dość nieuzasadnione teorie ekspertów. Natomiast tak jak mówiłem - pomijajace te emocje, czysto sportowo Dania wydawała się mieć dziurę w składzie (jak Polska w półfinale 82 ;) ), a wczoraj przez 45 minut po prostu robili z Belgów statystów, a przez kolejne 45 minut nie sprzedawali tanio skóry, tylko zmuszali Belgów do mobilizacji i wyciągnięcia asa z rękawa. Przeczuwałem, że padną, ale od dawna nie kibicowałem tak mocno żadnej reprezentacji, dlatego, że spodobało mi się ich podejście juz w trakcie meczu.

Cytat:
Kibicuję jak zawsze Hiszpanii, zespołom brytyjskim i Portugalii.


To u mnie zawsze inny zestaw: wszyscy Słowianie ;) i Holendrzy. Wczułem się na tyle, że napis Van Basten juz się sprał z mojej kopii koszulki z Euro 88 :)

Cytat:
Świerczewski kłaniający się sędziemu!


Jakoś tak wyszło, że to był pierwszy piłkarz, którego kojarzyłem jako dziecko. Dopiero po latach zrozumiałem, że ksywa Świr nie wzięła się znikąd.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2021 09:25:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Wczorajsze derby Wysp wieczorem ;) tez fajowe. To nie było 0:0 nudne jak flaki, tylko naprawdę wyszarpany mecz na pełnych płucach (a przy tym - zaskakująco malo faulogenny) tyle, że bez bramek.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2021 10:25:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Kapitalne spotkanie. Niemniej uważam że w 80. minucie był karny dla Anglików i czuję niesmak, że VAR się temu nie przyjrzał.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2021 11:39:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
Gero pisze:
Mam z kolei dużo pretensji do samego siebie, za to, że po raz kolei dałem się zwieść jakimś głupim nadziejom i zaangażować emocjonalnie w mecz "naszych". Idiota! Wiem "wszystko" o tym jak to działa, jakie to wszystko nieważne, jak jestem cynicznie pogrywany przez cały ten system finansowo-reklamowy i (jak wspomniałem wyżej) jak od dawna nie chodzi tu już o piłkę nożną. A jednak dałem się wciągnąć i jak zwykle miotałem po nosem przekleństwa...

Gero, bracie, z ust mi to wyjąłeś! :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2021 12:05:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
Polska gola ,Polska gola ,taka jest kibiców wolaaaaaa..! :) :gool:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2021 14:16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Ja oglądam, jak zwykle, prawie wszystko, co mogę. Ze względów pandemicznych cieszę się, że coś się dzieje, choć jednocześnie mniej we mnie zaangażowania emocjonalnego i dotyczy to też występu Polaków (zrobiło mi się tylko trochę smutno, gdy mieli ten rozpaczliwy zryw w ostatnich minutach). Natomiast dziś, sądzę, może być S P E K T A K U L A R N I E. :lol: :twisted:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2021 14:37:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Sam nie wiem co sądzić o trenerze Sousie i jego postawie "mam genialny plan w głowie, ale wy jeszcze nie wiecie, że zadziała", w czasie kiedy wszystko dookoła wali się w pył, ale wydaje mi się on dość filmową, a nawet bajkowa postacią w smętnym świecie polskiego futbolu. Niech mu się uda, cholera, nie wiem jak :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2021 16:10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
monika pisze:
Natomiast dziś, sądzę, może być S P E K T A K U L A R N I E.

Obrazek

Cytując klasyka:
Szwedzi, Norwedzy
kłamią jak szpiedzy,
Grek oraz Bułgar
gorsi od Turka,
Czesi, Słowacy
wciąż siedzą w pracy,
Włosi, Hiszpanie
już nie są w stanie...
:wink: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2021 17:07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Gero pisze:
Wiem "wszystko" o tym jak to działa, jakie to wszystko nieważne, jak jestem cynicznie pogrywany przez cały ten system finansowo-reklamowy i (jak wspomniałem wyżej) jak od dawna nie chodzi tu już o piłkę nożną. A jednak dałem się wciągnąć i


Ja mam takie spostrzeżenia co do piłki klubowej i właśnie klubowe rozgrywki oglądam z coraz większym chłodem i coraz rzadziej. Turnieje reprezentacji to jednak inna historia.
Właśnie zakończył się mecz Węgry-Francja i jak tam było gęsto od emocji! No bo jednak flagi, barwy narodowe a nie jakaś tam maskotka klubowa wymyślona przez podwładnych szejka czy inny gazprom.

Co do dzisiejszego meczu Polaków to oczywiście - chciałbym, jak pisze Prazeo. Problem tkwi w tym, że mecz Polska-Słowacja (a obejrzałem znaczną większość spotkań) był doprawdy najgorszy piłkarsko ze wszystkich. Zlałaby nas pewnie nawet Macedonia, która świetnie postawiła się Ukrainie - ale przecież wiadomo że kariery na tym Euro nie zrobi.
Niech spróbują - Hiszpanie wydają się być jednak nie tak dobrzy jak Francuzi, a przecież od Węgrów teoretycznie nie jesteśmy gorsi.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2021 17:14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Mam wrażenie, że na tym turnieju od Węgrów niejedni są gorsi!

Pozostaje mi liczyć na to, że Niemcy złoją dziś Portugalczyków, jak w 2006 roku, a potem Francuzi zrewanżują się za finał 5 lat temu... a Węgrzy Niemcom za finał 67 lat temu ;-)

Wynik dzisiejszego wieczoru jest mi póki co obojętny. I tak uważam, że jest nieźle, bo przecież dałoby się znaleźć na forum moje wypowiedzi, w których wzywałem do delegalizacji polskiej reprezentacji. Obecni, gdyby np. dzisiaj pokazali się z Hiszpanią choćby tak, jka Węgrzy ze Francją, to w ostatnim meczu jestem nawet skłonny im kibicować. Ale dziś wolę iść na koncert.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2021 19:23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
Pozostaje mi liczyć na to, że Niemcy złoją dziś Portugalczyków
Na razie zgodnie z planem!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2021 23:32:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Crazy pisze:
Obecni, gdyby np. dzisiaj pokazali się z Hiszpanią choćby tak, jka Węgrzy ze Francją, to w ostatnim meczu jestem nawet skłonny im kibicować.

...jak to mówią: słowo się napisało... trzeba będzie chyba kibicować, nie?

Gero pisze:
jak to jest, że oni przecież grają w tych zagranicznych klubach chyba dobrze, skoro są wystawiani - a jak przychodzi co do czego to na mistrzostwach - oczywiście z małymi wyjątkami - nie potrafią gładko wyprowadzić akcji spod swojej bramki??

...mam wiele teorii, choć się nie znam, więc napiszę jedną...
W większości nie jesteśmy drużyną (oczywiście czasem się coś sklei dobrze), a to jednak jest sport zespołowy...

A za dzisiejszy wynik: megaszacun!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2021 23:53:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Trochę szczęścia było (kilka ich zmarnowanych okazji, niewykorzystany karny, to, ze nie zawsze mądre ruchy Polaków w defensywie jakos nie skończyły się niczym zlym, no i to nie jest TA Hiszpania, co kiedys...), ale i oni trochę szczęścia mieli, wiec mysle, ze w kategorii sprzyjającego losu tez było 1:1. Jestem dość umiarkowanie ale optymistyczny: pomysły Sousy jak widać działają, i przy tylekroć mniejszym posiadaniu piłki potrafiliśmy im zagrozić. Pol żartem pół serio: ze wszystkich polskich meczy, które porównywano do Wembley 73, ten mial chyba najbardziej podobna dramaturgie: mocna na papierze drużyna, która niby cisnie cały czas i grozi nam, ale w gruncie rzeczy jest jakby odrobinę wypalona ??? i jak nie pekniemy to jakoś będzie i Polacy niby duzo rzadziej z piłką, ale potrafią się wyrwać do przodu, jak już mogą...(no i tam też był podeptany bramkarz hehe). Umiarkowanie mojego optymizmu wynika głównie z tego, że, no, z tyłu bywa czasem choatycznie i zbyt często mam ochotę przy akcjach pod naszą bramka, zamykać oczy i zaciskać kciuki. Ale trudno - nie będzie źle :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group