Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 29 kwietnia 2024 15:51:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: ndz, 27 czerwca 2021 23:03:43 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 19:42:38
Posty: 272
Szkoda Austriaków, moim zdaniem taki spalony nie powinien być gwizdany, mam nadzieję, że Belgowie rozjadą Włochów :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 28 czerwca 2021 22:57:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ależ dzień!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 28 czerwca 2021 23:46:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Przyznaję, choć mając na myśli inne spotkanie. Mamy lato, więc musi być Sommer! :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pn, 28 czerwca 2021 23:47:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
W jeden wieczór odpadli mistrzowie i wicemistrzowie świata!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2021 08:07:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Miki pisze:
Przyznaję, choć mając na myśli inne spotkanie.
Ja miałem na myśli oba. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2021 08:32:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Nie miałem okazji obejrzeć całego meczu Chorwatów z Hiszpanami. Tych pierwszych mi żal, drugich podziwiam za nieustępliwość, ale chętnie zobaczę, jak przegrywają ze Szwajcarami

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2021 08:44:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Rzeczywiście - pamiętny dzień, 14 goli w dwóch meczach plus konkurs karnych :shock:

Przy czym poziom tych meczy był znacząco odmienny: starcie Chorwatów z Hiszpanami było emocjonujące, ale tak naprawdę to oni tam strasznie kiepścili. Pierwsza połowa w wykonaniu Chorwatów to była pełna żenada (ani jednego strzału :oops: ), a u Hiszpanów najlepszym przykładem była pierwsza bramka, pięćdziesiąt kopanek i dobitek - no ale w końcu wpadło. Od drugiej połowy jednak mecz się przebudził, w sensie, że zrobiło się naprawdę żywo i z zaangażowaniem. Jednak jakoś tak wyobrażam sobie grę gdzieś w drugiej lidze ;-)

Co innego mecz wieczorny - Francuzi odpadli, ale komentator powiedział w pewnym momencie: tak grają mistrzowie świata, i miał rację. Tylko że Szwajcarzy też tak grali! Wynik 3-3 był w pełni sprawiedliwy, no a karne jak to karne. Bardzo mi szkoda Mbappego :-( Tyle nietrafionych strzałów z gry i jeszcze na koniec... a przecież w polu bardzo dobrze grał. Druga bramka Francuzów to było jakieś cudo! Ale ogólnie: sześć bramek i wszystkie świetne.
Mecz turnieju zapewne.
(Przypomina mi się też 1/8 Mistrzostw Świata, gdzie Francja wygrała z Argentyną 4-3 i też to chyba był mecz turnieju.)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2021 17:58:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Crazy pisze:
Bardzo mi szkoda Mbappego

To zdecydowanie nie był jego dzień ;)

Oba wczorajsze spotkania niezwykle emocjonujące. Trochę mam odmienne zdanie - co do meczu Chorwacja - Hiszpania, choć pierwsza połowa co najmniej dziwna, to już druga była zacięta, ciekawa (nie wspominając o rewelacyjnej dogrywce, gdzie kondycyjnie oba zespoły w miarę dawały radę), myślę - że i technicznie bardzo dobry poziom. Hiszpanie zasłużyli na porażkę za stratę dwóch goli w końcówce drugiej połowy, ale to oni byli lepsi w dogrywce. Przegrana za wypuszczenie korzystnego wyniku przez Francuzów - analogicznie - również jest (wg mnie) sprawiedliwa. I tutaj widzę naprawdę spore podobieństwo obu meczy (nawet wyniki po 90 minutach (3:3) wydają się podejrzanie zbliżone.

Obydwa mecze ogladało się rewelacyjnie (może oprócz pierwszej połowy Ch-H). Bramki, akcje, dramaturgia, dogrywka i karne...
ten dzień piłkarsko 10/10.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: śr, 30 czerwca 2021 08:20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Węgrzy tacy byli dumni, że wprawdzie odpadli, ale w grupie śmierci. A tymczasem w ćwierćfinałach z grupy śmierci nikogo.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: śr, 30 czerwca 2021 11:18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Bo wszystkich ci Węgrzy zamęczyli :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: śr, 30 czerwca 2021 14:50:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Anglia - Niemcy jakoś kompletnie przeszło obok mnie (tak, byłem za Niemcami, ale jak Anglia wygrała, no to trudno), za to Szwecja - Ukraina:

- piękna brama Zinczenki na 1:0!
- kilkanaście minut po wyrównaniu Szwedów 1:1, drugie 1:1 w słupkach z obu stron!
- narastająca nuda...nie wiem, Szwedzi liczyli, że dojadą zmęczonych Ukraińców w dogrywce? patrzyłem jednym okiem i to takim trochę zamykającym się ;)
- rzeźnicki faul w tejże dogrywce, po którym mnie samego zaczęła boleć noga :? :? :? :?
- jakaś absolutna wolna amerykanka, gdzie sędzia ledwo nadążał z gwizdaniem
- Szwedzi w 10 vs. Ukraińcy już prawie buchający parą i oddychający rękawami, ale z ewidentnie wysokim morale
- i CYK 2:1, które nawet MI dało ulgę :D

Jednym słowem: jeśli poniedziałkowy wieczór to była MAGIA FUTBOLU, to 24 godziny później, to był jej brzydki, niemiły dla oka rewers, ale nie ukrywam, że to nagłe i chyba niespodziewane dla samych Ukraińców ;) przechylenie szali dało mi dużo radości!

W ogóle to myślę sobie, że ta Szwecja '21 ciekawie pokazuje wady i zalety Polaków '21: i strzelać bramki lepiej im umiemy (w czym ofc zasługa Lewego, ale nie tylko) i nam łatwiej strzelić...

Ćwierćfinały cholernie ciekawe. I znowu chciałoby się, żeby underdogi dokopały mocniejszym. Z drugiej strony: zostałem fanem Danii, paradoksalnie nie przez to ile bramek wlepili Rosji i Walii, ani nie przez to, że otrząsnęli się po sytuacji z Eriksonem, ale po tym, jak dzielnie radzili sobie z Belgią w grupie - o czym pisałem już kilka razy. Nie zdziwię się, jak finał to będzie powtórka Dania - Belgia, tylko na innym szczeblu.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: śr, 30 czerwca 2021 14:53:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Prazeodym pisze:
finał to będzie powtórka Dania - Belgia
Najpierw Belgowie bez De Bruyne i starego Hazarda muszą dać radę Włochom.
Prazeodym pisze:
drugie 1:1 w słupkach
Jeszcze poprzeczka była. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: śr, 30 czerwca 2021 19:05:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Starcia Anglików z Niemcami nie widziałem. Nie jestem jednak zaskoczony, Niemcy prezentowali od początku nieprzekonująco (no, może 45 minut z Portugalią mieli dobre).
Mecz Ukraina - Szwecja nie był może widowiskiem na jakiś kosmicznym poziomie, ale utrzymywał mnie w napięciu przez cały niemal czas. Ukraińcy chyba już wycisnęli z siebie wszystko co mogli, wydają się najsłabszą drużyną w ćwierćfinałach, ale będę im kibicował!

No to 1/4 finału:

Szwajcaria - Hiszpania
Będę za Szwajcarami, ale takie mecze jak z Francją zdarzają się raz na ileś. Pewnie 2:1 dla Hiszpanów.

Belgia -Włochy
Starcie wagi ciężkiej! Belgowie faktycznie osłabieni ale Włosi po Austrii już nie wydają się tacy idealni. Będę za Belgią, każdy wynik możliwy, dogrywka prawdopodobna.

Czechy - Dania

Dania jest w jakimś niesamowitym gazie a Czesi nie schodzą poniżej niezłego poziomu. Ktokolwiek wygra będę zadowolony, pewnie jednak Duńczycy 3:1

Ukraina - Anglia

Skończyła mi się taryfa ulgowa dla Anglików - wyeliminowali Niemców, teraz niech spadają :D No ale jak wyżej pisałem, Ukraina może mieć za mało ognia... Niestety zapewne 2:0 dla Anglii.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: czw, 01 lipca 2021 01:37:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7631
Skąd: Kraków
Ja też obawiam się o los Ukrainy, ale fakt, to, że przeszli dalej i mnie bardzo cieszy. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2020
PostWysłany: pt, 02 lipca 2021 22:55:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Jak Szwajcarzy mogli aż tak spieprzyć te karne? :cry:

Mecz Belgia - Włochy na kosmicznym poziomie, świetnie się oglądało. No cóż.. Włosi... (choć Belgowie konkretniejsi moim zdaniem w drugiej połowie).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group