Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:34:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 429 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 31 marca 2020 07:58:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jako support do rodziny arasków wystąpiła rodzinka linkowana przez Joon. W ogóle fajni, dziewczynka urocza, ale największe wrażenie zrobił na mnie ten chłopaczek od koronarapu - najpierw na nim właściwie opierała się muzyka, jak pogrywał na tej małej gitarce czy mandolince, a potem jak zarapował, to na pewno lepszy taki koronarap od patorapu ;-)

Główna gwiazda poranka wchodzi na scenę, aplauz, zaczynają od "Całego życia na walizkach". Świetne, ale rodzi się we mnie dziwny niepokój: czy aby Arkadiusz Wojciechowski postawił na playback? No bo jakim cudem gra jednocześnie na gitarze i klawiszu? Chyba że wyciska te piękne dźwięki z klawisza stopami! Albo ma looper! Niestety nie mogę zweryfikować, bo przez koronawirus nie widać. No i jeszcze jakby w bębenek ktoś uderzał, ale to myślę, że Arkadiusz na klawiszu ustawił na samym początku.
Za chwilę jednak te wszystkie wątpliwości przestają mieć znaczenie, zaczyna się szał! Fum szał! Fum fum fum fum! Jazdaaaaa!
Wracamy do Barańczaka, rąbią drwa, lecą wióry, a najlepsze są backing vocals Agaty, zresztą w Fumach też świetnie wypadły. I jeszcze świetny moment, jak wokalista pod wpływem słowa 'krew' (a może 'topór'?) zaczyna śpiewać drapieżniej!
Na zakończenie i uspokojenie odchodzimy od Barańczaka i najbardziej liryczna piosenka poranka, "U celu". Rozchodzimy się w nastroju zadumy. Nie większa, niż łza....

Zadowolony wracam do dużego pokoju, myśląc sobie, że w tych czasach kwarantanny wielu, bardzo wielu muzyków, pokazuje, jak można dobrze wykorzystać ten czas. Dziękuję im wszystkim!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 marca 2020 10:54:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dzięki, Crazy! :)

To jest tak: motyw klawiszowy wgrałem na samym instrumencie wcześniej i został puszczony podczas sesji a my się doń musieliśmy dostosować. To jest zresztą najtrudniejsze, bo maszyna nie zaczeka ułamka sekundy, nie przyspieszy, nie ma tego wyczucia... no ale tu nie chodzi przecież o równości jak w Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
Z perspektywy czasu najbardziej cenię sobie teraz ten nerwowy niepokój "Gdzie drwa rąbią".

A jak tam u forumowiczów kwarantannowo dziś?
Ja dziś w pracy, ale jutro a może i pojutrze zamierzam zrobić dwa zdalne dni.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 marca 2020 11:12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
arasek pisze:
A jak tam u forumowiczów kwarantannowo dziś?

Ja dzisiaj pracuję tak serio, serio - drugi dzień z rzędu po dwóch tygodniach lekkiego migania się, więc migają mi w oczach excellki, R studio i Adobe Indesign na zmianę. Ale w nocy skończyłem szablony dla starszej córki. Popełniłem błąd w kolorze oczu, ale chyba podobna.
Obrazek
Poza tym dużo bajkowisko.pl i innych źródeł dziecięcych audiobooków, Księga Dżungli na okrągło we własnym zakresie (normalnie się nagram i będę sprzedawał - nie zrobię tego lepiej niż Peszek ale co tam), Psierociniec i Skype przedszkolny.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 31 marca 2020 11:16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja zdalnie od dwóch tygodni, do odwołania. Mało tego - wczoraj zakomunikowano nam, że w co liczebniejszych działach (czyli w moim nie!) będą zwolnienia, a ci ci się ostaną - od kwietnia na 80% etatu.
Cóż, patrząc tylko po własnych potrzebach, jeśli tylko na tym się skończy, to mogę z tym żyć...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2020 10:07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
arasek pisze:
tribute to "Bromba i inni"

ale numer, YT podsunął mi kolejną wersję :D :
https://www.youtube.com/watch?v=qHP_bnJOAjw


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2020 21:41:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Też ich widziałem :)
Ładnie chłopaki łoją, spodobało mi się to!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2020 15:18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
mam obok domu dwa skwery i park. park zamknęli już ponad tydzień temu. Skwery rożnie obłożone, jeśli się nie ma oporów, żeby w razie czego wejść na trawnik, można w miarę unikać ludzi, ale nie zawsze. Dziś patrze, na pierwszy nie ma szans, po prostu tłum. Idę na drugi i już widzę przyczynę - żandarmeria. jakoś bokiem obszedłem z psem, nawet chwile za mną jechali, ale bez przekonania ;)

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2020 08:48:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Fajny utwór! :faja:

W Poznaniu jeszcze nie zauważyłem ani jednego żołnierza.
Natomiast radiowozy z megafonami już jeździły kilka razy.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2020 09:21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ja wczoraj pojechałem po zakupy. Spotkałem radiowóz i patrol pieszy.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2020 11:41:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Drożdży z Allegro się nie doczekałam, po interwencjach - zwrot $. Allegro chyba w ogóle staje się coraz mniej dobrym źródłem dostaw tego rodzaju (ale maski i rękawiczki dotarły; dziś mam nadzieję na naczynia do wypieków).
Od lata zamawiałam jedzenie online, głównie - Frisco. Teraz mam zarezerwowany termin na... 09. maja, więc szukam innych opcji, które dowiozą w sensownym terminie, np. https://www.zielona-skrzynka.pl/ (dowozili dotąd, zdaje się, do przedszkoli i restauracji, a teraz się detalem ratują, Warszawa tylko na razie). Przetestowane i jest ok.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2020 16:47:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
To jest loteria. Ale czasem zaskakuje pozytywnie, zamówiłem sobie teraz sosy fanexu od firmy, która mi się kiedyś jakoś nie spodobała (bo podawali długi termin dostaw), tymczasem wszystko przyszło po dwóch dniach. Przy okazji odkryłem (co pisze nie śledzącym mojego fb), że warto się przerzucić z sosów deserowych dr Oetkera na fanex, bo wychodzą dwa razy taniej, mając przy tym dwa razy lepsze proporcje składników.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2020 19:12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Sprawa luźno związanna z kwarantanną, ale jednak trochę tak, bo chodzi o mydło. Mam babcię, która lubi chomikować rzeczy. I zdaje się, że ma setki mydełek, przywiezionych z RFN w latach osiemdziesiątych. Jakiś czas temu obdarowała nas kilkoma.

I wiecie co? W porównaniu z teraźniejszymi mydłami, to jest niebo! Za każdym razem gdy używam takiego mydełka czuję, że w tym momencie mógłbym wystąpić w reklamie, albo wręcz jakbym w niej występował :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2020 20:37:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Kurczę, ale co? Konsystencja, zapach, współczynnik zmydlenia?

Przypomniało mi się jak dziadek kiedyś przywiózł z erefenu pierwsze mydło o zapachu "zielone jabłuszko"... Aż chciało się je zjeść!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2020 21:21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Przede wszystkim mydli się bardzo przyjemnie - masz wrażenie, że to samo zdrowie. Czuje się to po prostu. Choć te mydła mogą mieć do 40 lat!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2020 22:58:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
Mam babcię, która lubi chomikować rzeczy. I zdaje się, że ma setki mydełek

arasek pisze:
Przypomniało mi się jak dziadek kiedyś przywiózł z erefenu pierwsze mydło o zapachu "zielone jabłuszko"


Ja dziadków prosiłem, żeby nie wchodzili na wannę i pralkę coby wyjąć zapas mydła z zapakowanego pawlacza.
Babcia powiedziała, że mają lepszy sposób: kulami otwierają pawlacz i zrzucają sobie te kostki.
Kurde no!

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 429 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group