Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 03 maja 2024 20:57:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 746 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 12 października 2020 20:18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Penderecki
Penderecki
Penderecki
Penderecki
Penderecki
Penderecki
Penderecki
Penderecki
Penderecki
Penderecki

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 października 2020 20:43:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
zasada pisze:
z jedną z najlepszych płyt ever, tj. Martyna Jakubowicz - Dziewczynka z pozytywną Edwarda.

Bardzo lubię tę płytę, choć nie posunąłbym się do takiego stwierdzenia... mnie jednak coś podkusiło i wyjąłem ze stojaka z polskimi płytami 10 płyt z zamiarem posłuchania po jednej piosenki z każdej. Nie wiem jeszcze, jakie to będą piosenki, ale chcę, żeby wybór był nieoczywisty... Wiedziałem tylko, od jakiej płyty mam zacząć, dalej będę losował. Relacja na bieżąco ;-)

Przestań śnić, z Czarnej Brygady oczywiście... co tu dużo mówić, TO jest jedna z najlepszych płyt ever, czuć to każdą jej piędzią, również tym utworem. Niekoniecznie na pierwszej linii frontu, ale po prostu wszystko jest tu doskonałe. Jak to niesamowicie gna i co wyprawia gitara :shock: Obudź się!

Psychoza z pierwszej płyty Kalibra... to nie był dobry wybór. Po Brygadzie zresztą chyba tylko "Moja obawa" mogłaby nie obawiać się bezpośredniego porównania, ale chciałem coś nieoczywistego, więc włączyłem utwór, którego nie pamiętałem. Nie dziwię się, bo jakoś mi się nie podoba.

Pod sufitem z luxtorpedowej EP-ki... "ten trzeci", który jakoś umyka uwadze i też nie dziwne, bo to taki raczej utwór środka. Coś jednak w sobie ma, tak jak cała epka, w której czuć jakieś wyjątkowe skoncentrowanie sił twórczych zespołu.

High Proof Cosmic Milk tytułowy Acidów... za dużo metalu. Zmęczyło mnie.

Śmierć na pięć... to oczywiście najbardziej oczywisty wybór z "Ostatniej płyty" Republiki, ale miałem wielką ochotę posłuchać tej niezwykłej piosenki o kotach, pstrągach i innych zwierzakach. Jak na pożegnanie z fanami piosenka wysoce nietypowa, ale w dyskografii niewątpliwa perełka.

Siedmiu nie zawsze wspaniałych... rzekło Oko!... wspaniałe, porywające zakończenie Gospela. Jagdygydybyły na brudno!

Uroda, czyli Nosowska śpiewa Osiecką... ale nie tylko śpiewa: poza tym, że jak zawsze zachwycają mnie te jej interpretacje, zachwyca mnie również całe brzmienie płyty, to jak różne dźwięki wynurzają się z innych, tu jakieś dzwony, tam trąbki, z boku jakieś stukoty, szelesty, trzaski... Jak niesamowicie wydobyte jest to u! w u-toniemy-to-nie-my (czy jakkolwiek by to zapisać). Uważam tę płytę za najlepiej brzmiącą polską płytę w ogóle. A Uroda jest świetna!

Ewolucja, rewolucja i ja, wiadomo Klaus Mittfoch... jedna z najlepszych polskich płyt ever, jedna z najlepszych płyt lat 80 w ogóle, ogromna oryginalność brzmienia i wykonania, płyta nie waham się powiedzieć: genialna. A ta Ewolucja i reszta? W kontekście całej płyty zawsze żre niesłychanie, bo to takie przyspieszenie i ujednoznacznienie dynamiki na dość połamanej płycie; w pojedynkę mi nie wybrzmiała, więc nie zawahałem się pozostawić płytę w odtwarzaczu, by wysłuchać również "Dla twojej głowy komfortu", którą niby lubię trochę mniej, ale bardzo potrzebna okazała się jako kontra brzmieniowa do poprzedniczki.

Leticia, czyli jedna z tych "mniejszych" piosenek na Personal Vertigo zespołu Something Like Elvis... bałem się, że jak przyłożę sobie RzekąCzerwoną czy ScaredManem, to nie wyjmę płyty z odtwarzacza albo coś... ale i ta skromniejsza Letycja brzmi świetnie i ma coś, czego mi brakuje na Acidach. Niby też metal i łomot, ale jakby więcej muzykalności i przestrzeni w powietrzu.

Muka, czyli matki siostry i psa, i czarnej Wołgi... Music Music to dziwna płyta Heya, która mocno opiera się o brzmienia elektroniczne, ale akurat Muka jest klasycznie rockowa. Refren jest pierwszorzędny i wokół niego się to kręci, reszta piosenki jakby czekała, kiedy znowu będzie można dać czadu refrenem.

I tyle.

Brygada o dużo długości przed wszystkimi.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony pn, 12 października 2020 21:29:58 przez Crazy, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 października 2020 21:16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28018
Może przydałby Ci się springpartner z drugim zestawem płyt? :)

U mnie grają Stranglers, my very own tank!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 października 2020 21:55:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
@Crazy: dobra sprawa! A o Jakubowicz mów co chcesz, mnie zamiata.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 października 2020 20:47:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
Ostatnio słuchałam i oglądałam teledyski:
Sam Brown "Stop"
Tanita Tikaram "Twist In My Sobriety"
Black "Wonderful Life"
R.E.M. "Losing My Religion"
Prince "Purple Rain"
Queen "Don't Stop Me Now"
Sinead O'Connor "Nothing Compares 2U"
4 Non Blondes "What's Up" (bo co innego ;))

No i jeśli chodzi o 3 pierwsze (które nawet nie wiem kiedy słyszałam ostatnio), to byłam w szoku jak bardzo obrazy z tych teledysków zapadły mi w pamięć. Przecież musiałam oglądałam je w całkiem wczesnym dzieciństwie.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 października 2020 21:08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7698
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Też miewam czasem takie fazy, Joon :) Chyba sobie zaraz coś włączę!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 października 2020 08:09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Dzisiejsza playlista robocza składa się ułożonych przemiennie płyt tej pani:

Obrazek

...i tych panów:

Obrazek

Czas trwania: 8 godzin.

Zobaczymy w jakiej będę kondycji po południu. :uszol:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 października 2020 18:31:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4425
Skąd: z lasu

MAX I KELNER ,,Tehno terror''
DEUTER ,,3maj 1987Koncert/rozruchy''
DEUTER ,,Ojczyzna blizna''

potem też DEUTER ,,Ojczyzna dumna''
DEUTER






_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 października 2020 21:46:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28018
Pet, i jak? :uszol:

Ja co dziś włączałem płytę, to okazywało się, że ma 36 minut!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 października 2020 22:34:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
Widać Pet, że miałeś ochotę na wyraziste kolory ;-)

Lista Joon znakomita. Wszystkie utwory to również moi ulubieńcy, choć miejscami z innych rejonów (Tanita i Don't Stop Me Now?). Tylko to muszę oprotestować:
Joon pisze:
"What's Up" (bo co innego )

Co innego? Cała płyta! Tam też wszystkie utwory są bardzo dobre, choć oczywiście walor klasyczności w w/wym sensie ma tylko "What's Up".

U mnie Michael Brecker na dobranoc, a wczesnym porankiem The Move, o którym będę musiał coś napisać.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 15 października 2020 10:29:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
Pet, i jak?


To jednak nie było udane połączenie. Każde z osobna - wielka sztuka, ale razem... :-|
Coś jak koniaczek z sokiem porzeczkowym. Można, ale po co. To już letni miks reggae z black metalem sprawdził się zdecydowanie lepiej.

Dlatego dziś ujednoliciłem przekaz - słucham na przemian Ultravox(!) i Talk Talk. Całkiem przyjemnie. I pasuje mi do pogody.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 15 października 2020 19:37:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4425
Skąd: z lasu




KAZIK ,,Zaraza''

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 15 października 2020 19:39:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
Crazy pisze:
Cała płyta! Tam też wszystkie utwory są bardzo dobre

o, będę miała na uwadze. Nigdy nie poznałam, a w nastoletniości uważałam się chyba za fankę skoro miałam plakat z Popcornu czy innego Bravo na ścianie :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 16 października 2020 14:43:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
Piątek, piąteczek, piątunio?
Jest taka składanka z serii Boxów Trojana, która za każdym razem robi mi dzień od pierwszego do ostatniego utworu.
Miałem to zgrane na kasety kilkanaście lat temu.
Obrazek

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 października 2020 12:00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
Nie bardzo umiem się usprawiedliwić, ale wczoraj i dzisiaj uległem zachwyceniu dwoma płytami brazylijskiego ( :shock: ) zespołu Metá Metá:

album, jak to się mówi, eponimiczny, z roku 2011

i rok późniejszy

MetaL MetaL
który wszakże z metalem nie ma nic wspólnego, jeżeli już to więcej z jazzującym etnopunkiem ;-), o choćby:

phpBB [video]


Może jakimś wytłumaczeniem jest, że słuchałem obu płyt w świetnej jakości na świetnych słuchawkach, a płyty są cudownie nagrane, brzmienie jest niesamowicie klarowne i wszystkie aranżacyjne subtelności, których jest dużo (ale pozostają subtelne), wychodzą na wierzch i można się nimi zachwycić.
Ponieważ jednak nie jestem at all brzmieniowcem, więc podejrzewam, że ważniejsze są tam jakieś inne sprawy ;-)

Rewelacyjne płyty, wręcz wybitne (zdają mi się po pierwszych przesłuchaniach)!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 746 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: wuka i 265 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group