Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:10:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 16 lutego 2019 14:51:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
grawson pisze:
Do Petrusa znam tylko tutorial pisany.

Są na YT turtoriale, chociaż głównie po angielsku. Jedyny 'po polsku' jest bez dźwięku, więc już wolę po angielsku, może coś jednak zrozumiem. :wink:

Póki co jeszcze się bawię LBLem, a przy okazji prawie mam już swój algorytm na 1 warstwę, hahaha. Tzn do tej pory ją układałam sama, ale bez jakiejś powtarzalnej metody, a teraz jestem bliska znalezienia patentu. ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 17 lutego 2019 07:59:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Fengari pisze:
Tzn do tej pory ją układałam sama, ale bez jakiejś powtarzalnej metody, a teraz jestem bliska znalezienia patentu.


I o to chodzi. :) Powodzenia z Petrusem. To jest bardzo fajna metoda. Ja ją wykorzystuję często w układaniu najmniejszą liczbą ruchów (FM).

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 17 lutego 2019 19:55:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Te filmiki z Pertusem są jednak słabe, za trudne do ogarnięcia dla początkującego.
Za to próbuję walczyć z Roux, narazie bezowocnie. :) Długo się męczyłam z ułożeniem 2 bloczka, w końcu się udało, z tego punktu aż się prosiło, żeby dokończyć całe 2 warstwy, więc sobie ułożyłam, co dało mi dużo radości - że do tego etapu udało mi się dojść bez gotowych algorytmów - ja niczego nie umiem zapamiętać, więc fajnie znać metodę, która pozwala coś osiągnąć na rozum, a nie na pamięć.
Ale dalej ani rusz - biorę algorytmy z Twojego filmiku i nic nie wychodzi. Za pierwszym razem wróciłam do punktu wyjścia, za drugim rozwaliłam sobie bloczek, za trzecim mam na górze gorszą sytuację, niż miałam. Nie wiem, co robię źle. :)
A teraz mam sytuację, której nie uwzględniasz w filmiku, więc żaden algorytm mi nie pasuje. :)

Edit: Przeszłam ten etap dzięki stronie z linka. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 17 lutego 2019 21:23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Fengari pisze:
Edit: Przeszłam ten etap dzięki stronie z linka.


Super!

Może to trochę za wcześnie i stąd te trudności.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 lutego 2019 07:01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Zdominowaliśmy temat. :) Więc tymczasem mogę ogłosić, że organizuję oficjalne zawody w Szczytnie. Pierwotnie miały odbyć się 9 marca. Okazało się, że kolega który je zgłaszał do naszej organizacji - ja nie miałem uprawnień - nie nacisnął jednego przycisku. Jako poszło - było za późno. Szybko znalazłem drugi termin. Od kilku dni siedziałem jak na szpilkach. Wczoraj po 17 dostałem maila, że są potwierdzone.

Refleksja osobista - początkowo wszystko szło jak po maśle, więc nie wróżyło to niczego dobrego. No i przy pierwszym przytkaniu wiedziałem już dlaczego.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 lutego 2019 20:00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Cytat:
Zdominowaliśmy temat.

To może jednak wydziel ten wąt. :) Ja zaraz wracam do Rouxa i będę przeżywać - czy udało się do końca czy nie. :)

Powodzenia w tym Szczytnie! A ja mam nadzieję, że jak następnym razem bedą zawody w Warszawie, to tym razem będę w tym mieście i uda mi się zajrzeć.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 lutego 2019 21:04:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
16 marca są zawody w stolicy. Ja raczej odpuszczę bo tydzień później jadę do Gdańska.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 lutego 2019 22:10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
grawson pisze:
Ja raczej odpuszczę

Eee, pokibicować chciałam. Przecież nie startować. :lol:
A tego Rouxa to nie wiem, kiedy ułożę, na pewno nie dziś. Jakiś nieopatrzny ruch nie wiadomo kiedy i wszystko sobie spieprzyłam. Znów walczę z ułożeniem drugiego bloczka, ała...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 lutego 2019 22:19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Gratuluję zacięcia! Serio. Kibicuję,bo metoda fajna, niech tylko raz Ci wyjdzie.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 lutego 2019 20:11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dzięki. :)
Ale nie rozumiem jednej rzeczy w zapisie algorytmów - co oznaczają te nawiasy? Że można ruch pominąć? Albo trzeba go wykonać tylko w określonych sytuacjach - jeśli tak, to jakich?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 lutego 2019 20:27:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
To zależy. Jeśli to jest np. (U) a potem alg to znaczy tyle, że wyjściową sytuację należy skorygować najpierw o ruch U. To się zapisuje tylko gdy podajesz kilka alternatywnych algorytmów a rysunek masz jeden. Natomaist w dużych partiach są to sekewncje powtarzalne. Np. Jak masz F (R U R' U') (R U R' U') F' to sekwencja w nawiasie jest powtrzalna. To tzw. sexy move albo cykl (R U R' U').

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 lutego 2019 21:34:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ech, czyli jest tak, jak się obawiałam - czasem nie wiadomo, jaka jest prawidłowa wyjściowa sytuacja i czy trzeba ją korygować, czy nie.

Natomiast tego F (R U R' U') (R U R' U') F' dalej nie łapię. :) Tu się powtarza w nawiasach to samo - to znaczy, że tą sekwencję wykonuje się 4 razy, czy dwa razy?

A póki co utkwiłam w Roux na etapie LSE i nie wiem, co robię źle. Mam tą strzałę, ustawioną ja trzeba, robię Muu i ciągle nie tak... Zaraz zacznę kręcić tą kostką jak popadnie i prędzej tak do czegoś dojdę. :D

Ps. W sumie to chyba wiem, gdzie się mylę. Mylę M z M' - w tym przypadku logika zawodzi.
Ps2. A nawet, jak się nie mylę, to i tak ciągle mam źle... moja kostka ma więcej sytuacji, niż norma przewiduje. ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 lutego 2019 22:57:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
R U R' U' to sexy move. Wykonujesz tam 2 razy sexy move, czyli razem 8 ruchów plus F i F'. Razem 10.
LSE jest trudne do zrozumienia, ale dasz radę. Muu to w zasadzie 2 sekwencje. Albo M' U' M' albo M U' M. W zależności czy na dole masz odwroconą krawędź na ścianie przedniej czy tylnej.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 lutego 2019 23:43:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dzięki, w sumie już jestem bardzo blisko końca - o ile znów sobie czegoś nie rozwalę, co mi się zdarza ;) - tyle, że nie umiem znaleźć rozwiązania dla tego etapu. To jest w ogóle zgubny moment, bo już mi się wydaje, że teraz to sobie poradzę sama, a tu guzik, tylko psuję. Ale jeszcze nie obejrzałam Twoich filmików do końca, może będą jakieś podpowiedzi. ;)

I kurde, teraz mi przyszło do głowy, że byłam już niemal całkiem na miejscu - tylko wtedy umknęła mi sekwencja z permutacją rogów. Dobra, następnym razem spróbuję tamtą metodą, ha! Chociaż nie, to nie permutacja była... W każdym razie, jak masz już 2 bloczki, szybko i intuicyjnie dochodzisz do sytuacji, gdzie masz tylko 2 rogi do zamiany miejscami. To chyba szybsze, niż te CMLL + LSE?

A teraz powalczę z tym, co mam aktualnie. A mam 6 krawędzi źle, ale... wszystkie po bokach, góra i dół całe na swoich miejscach. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 lutego 2019 06:52:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Fengari pisze:
I kurde, teraz mi przyszło do głowy, że byłam już niemal całkiem na miejscu - tylko wtedy umknęła mi sekwencja z permutacją rogów. Dobra, następnym razem spróbuję tamtą metodą, ha! Chociaż nie, to nie permutacja była... W każdym razie, jak masz już 2 bloczki, szybko i intuicyjnie dochodzisz do sytuacji, gdzie masz tylko 2 rogi do zamiany miejscami. To chyba szybsze, niż te CMLL + LSE?


Generalnie to etapy metody są optymalne i ta kolejność w całej metodzie jest prawidłowa. Natomiast czasem może ci się coś skipnąć i wtedy warto robić to inaczej. :)

Trzymam kciuki!

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group