Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:41:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 12:13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pet, mi chodzi o co innego. W mojej okolicy (lasy chojnowskie) znam kilka stanowisk które afaik obsługuje jedno koło łowieckie. Są to albo "karmiska", albo miejscówki na granicy lasu i pola uprawnego. Biegając tamtędy regularnie, spotykam tam albo ślady bytności dzików, albo same dziki. W każdym z tych miejsc jest ambona, a przy jednym z "karmisk" dwie. Jeśli to należy do jednego koła i jeśli podczas jednego tylko odstrzału uda się położyć cztery-pięć sztuk na raz, to już jest 20-25.

I żebyśmy się dobrze rozumieli - mam w rodzinie myśliwych, miałem wielopokoleniowo leśników. Regularnie jadam dziczyznę (i cenię ją wielokrotnie bardziej niż jakiekolwiek mięso "ze sklepu"). Nie chodzi mi o to, żeby zdelegalizować myślistwo po całości, ale o to by nie stosować masowych, eksterminacyjnych wyrzynek. Podobnie też sprzeciwiam się nieetycznym metodom polowań, takim jak nagonka, czy właśnie ambona. Strzelanie z ambony nie ma nic wspólnego z etycznym polowaniem, tym bardziej że z reguły ambony stawia się tam, gdzie się zwierzęta dokarmia. Jeśli polować, to tak jak w "Łowcy Jeleni" ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 12:20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
płk Adam Mazguła mówi, jak jest.

Obrazek

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 12:29:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Budyń, znasz chyba moje poglądy polityczne ;) To, że dawno się nie udzielam w awanturum nie wynika bynajmniej ze zmiany tych poglądów.

Pytanie brzmi: czy "sprawa dzików" to fake news i celowa dezinformacja, czy też sytuacja realna (która jest oportunistycznie wykorzystywana przez opozycję)?

No i co z argumentami, że przenoszenie się wirusa od dzików na świnie, to sprawka człowieka (brak higieny, brak dezynfekcji)? Czy nie prościej (i taniej) dezynfekować buty, opony pojazdów?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 12:33:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
Pet, mi chodzi o co innego. W mojej okolicy (lasy chojnowskie) znam kilka stanowisk które afaik obsługuje jedno koło łowieckie. Są to albo "karmiska", albo miejscówki na granicy lasu i pola uprawnego. Biegając tamtędy regularnie, spotykam tam albo ślady bytności dzików, albo same dziki. W każdym z tych miejsc jest ambona, a przy jednym z "karmisk" dwie. Jeśli to należy do jednego koła i jeśli podczas jednego tylko odstrzału uda się położyć cztery-pięć sztuk na raz, to już jest 20-25.


Ja to rozumiem, ale wydaje mi się, że z ambony strzela jeden myśliwy. I zdaje się, że nie walą tam z kałasza. Pomijając broń łamaną, która może oddać góra dwa strzały, a następnie trzeba ją przeładować, to samopowtarzalne strzelby myśliwskie mają magazynki na 7-8 sztuk nabojów. Biorąc pod uwagę, że już po pierwszym strzale dzikusy pewnie biorą nogi za pas, to myśliwy, który za jednym zamachem byłby w stanie skutecznie trafić 4-5 sztuk zwierzyny (składając się, mierząc i tak dalej), byłby chyba wymiataczem nie lada. Tak mi się wydaje.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 12:42:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Myślę, że odpowiedź na te pytania jest w postach wyżej - i w liczbach. Wygląda na to, że nie dzieje się nic nadzwyczajnego, a temat został wykorzystany politycznie i to w sytuacji, gdy igrzyska i tak się akurat kończą, bo w puli na ten sezon zostało 15 tysięcy zwierząt. Kwota 300 tysięcy jest wzięta z sufitu, a plan, już w większości wykonanym zakładał 210. Akcja społeczno-polityczna ruszyła zaś na pełnej kurwie, gdy 185 tysięcy zostało już odstrzelonych.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 13:00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Tyler Durden pisze:
No i co z argumentami, że przenoszenie się wirusa od dzików na świnie, to sprawka człowieka (brak higieny, brak dezynfekcji)? Czy nie prościej (i taniej) dezynfekować buty, opony pojazdów?

Od kiedy w polityce takie argumenty mają znaczenie?

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 15:04:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Mieszkamy od 20 lat w otulinie Puszczy Zielonki. Zwierzyny zawsze było w bród, każde wyjście do lasu czy na pola to było spotkanie ze stadami. Od dwóch lat zamiast zwierzyny częściej można spotkać terenowe samochody z mysliwymi i ambony, które są wszędzie. Żona rozmawiała ze spotkanym miejscowym myśliwym i gdy podzieliła się spostrzeżeniem, że nie ma zwierząt ten trochę zmieszany stwierdził, że jest to wina wilków. :zena
To co się dzieje z wycinką drzew też jest chore. I nawet nie chodzi o ilość tylko sposób. Całe kwartały lasu zryte przez ciężki sprzęt, koleiny, błoto po łydki, hałdy gałęzi. /to już obserwacja z terenów Wielkopolski, Beskidów i Kotliny Kłodzkiej/.
Mam wrażenie, że zapanował wirus całkowitego braku poszanowania lasów i zwierzyny. Nasze największe dobro narodowe jest zarządzane przez chorych ludzi.

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 15:35:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Powsinoga pisze:
Zwierzyny zawsze było w bród, każde wyjście do lasu czy na pola to było spotkanie ze stadami.


Przeprowadziłem się poza miasto w 2012 roku; od tego czasu, co roku (do połowy 2017) widywałem regularnie znaczne ilości zwierzyny. Dzików było mnóstwo - widziałem je dosłownie codziennie. W samej wsi z przyległościami codziennie po kilka (rekord to kilkadziesiąt !!! na raz). Od połowy 2018 widziałem je w bezpośredniej bliskości wsi tylko kilka razy. Ślady rycia po lasach - tak; pojedyncze dziki przy karmiskach - tak, ale od dawna nie spotkałem watahy.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 18:36:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tę sprawę traktuję zupełnie apolitycznie - skoro wiele przemawia za tym, że masowy odstrzał nic de facto nie daje w walce z ASF, to po co to robić? Nie lepiej wydać te kilka milionów złotych na zintensyfikowanie prac nad szczepionką (podobno trwają, ale póki co bez rezultatu)?
Może rządzącym trzeba przypomnieć, że NIEMCY odstrzeliwują ostatnio setki tysięcy dzików? Z samej przekory zrobią odwrotnie 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2019 23:26:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
https://naukadlaprzyrody.pl/2019/01/09/ ... ji-dzikow/

Ale może ci ludzie nie wiedzą co piszą...

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 stycznia 2019 00:06:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Out OF Focus pisze:
Ale może ci ludzie nie wiedzą co piszą...

Od kiedy w polityce liczą się rozwiązania proponowane przez naukowców, zwłaszcza zajmujących się tak nieżyciowymi dziedzinami jak biologia czy fizyka?

arasek pisze:
masowy odstrzał nic de facto nie daje w walce z ASF, to po co to robić?

Rolnicy zawsze chcą eliminacji nie tylko dzików, ale paru innych gatunków, które wchodzą w szkodę. ASF jest tu wygodnym pretekstem.

Budyń pisze:
minister inny mówi co innego

W tym momencie MŚ twierdzi, że nie ma być całkowitej eliminacji. W całej Europie resorty rolnictwa i środowiska (także na poziomie komisarzy unijnych) ze sobą mniej lub bardziej walczą (nawet w tych krajach, gdzie są to departamenty jednego ministerstwa), więc rozbieżność tu też nie powinna dziwić.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 stycznia 2019 00:51:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
na razie nikt jednak nie odniósł się do tego, o czym piszę - ja nie widzę w liczbach żadnego uzasadnienia dla uznania tegosezonowego odstrzału za 1)masowy 2)wyjątkowy.
Cyrk jest śmieszny - nie dla zwierząt. A to, co się dzieje, to cyrk właśnie.

tu właściwie wszystko jest wyjaśnione: https://www.tvp.info/40806259/wiceminis ... wie-dzikow

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 stycznia 2019 09:29:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Out OF Focus pisze:
Ale może ci ludzie nie wiedzą co piszą...
W świetle liczb, które podaje Budyń, należałoby stwierdzić, że pisząc na samym początku o tym, że w styczniu i lutym ma zostać odstrzelone 200 tys. dzików, owszem, nie mają pojęcia. Oczywiście, można twierdzić, że Budyń cytuje liczby przedstawione przez ministerstwo, które jest stroną w sporze, niemniej chciałbym zobaczyć te zarządzenia, z których wynika słuszność rzeczonego stwierdzenia. W przeciwnym wypadku wiarygodność całego tekstu jest dla mnie zerowa i żadne literki przed nazwiskami tych panów niczego w tym zakresie nie zmieniają.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 stycznia 2019 11:53:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2244044,Odstrzal-dzikow-Wyjasniamy-o-co-chodzi-w-tej-sprawie podsumowanie tematu, strona się dość długo, przynajmniej u mnie, otwiera

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 stycznia 2019 12:38:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Czyli co, dezinfo? Celowa? Oportunistyczna? Przypadkowa?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group