Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 12 maja 2024 11:54:56

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 12 czerwca 2016 19:00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 18:32:35
Posty: 444
Chorobcia, żeby te niestrzelone bramki nie zemsciły się w 2 połowie...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 12 czerwca 2016 19:59:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 18:32:35
Posty: 444
Na szczęście myliłem się :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 12 czerwca 2016 20:01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Ja to mogę się ciągle tak mylić, byleby się zgadzał zwycięzca :)

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 12 czerwca 2016 20:16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7635
Skąd: Kraków
Ja też. :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 12 czerwca 2016 20:26:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Uff, plan wykonany. Irlandia Płn była słabiutka, powinniśmy wygrać wyżej, ale trzeba się cieszyć, że przynajmniej nasi przełamali ten syndrom meczu otwarcia. Stawiam, że Niemcy rozklepią Irlandczyków pewnie z 3:0 albo i więcej. Ukraińcy też są do tego zdolni, ale mam nadzieję, że ich zlekceważą, albo wdadzą się w jakieś twarde granie z faulami i kartkami.

Co do naszej drużyny - jednak bez Grosickiego było cokolwiek sennie. Do tego widać, że on jest etatowym wykonawcą rzutów rożnych i bez niego to kuleje. Słabo zagrał Krychowiak (mimo lizusowskiego komentarza Hajty był obok Pazdana najsłabszym z Polaków). Na początku bez sensu graliśmy wrzutkami w pole karne, z czego nic nie mieliśmy (chyba za trzy razy tak grał Jędrzejczyk), na szczęście w przerwie trener pewnie coś o tym powiedział, bo takich zagrań już nie było. Dość fajnie zagrał Kapustka. W jego grze brakowało mi tylko zwrócenia uwagi na podłączającego się z boku Jędrzejczyka - mogło z tego wyjść parę groźnych wejść w pole karne Irlandii, ale nie wyszło.

Czyli w sumie na plus, choć do entuzjazmu daleko (pozdro Bogus :D). Pierwsze mecze są trudne, nie wychodzi nawet lepszym drużynom, niż my (wczoraj Anglia), więc trzeba być zadowolonym.

A propos Anglii - moim zdaniem ten mecz spieprzył im trener. Może i miał tam swoje jakieś racje, ale: 1. Wysoki napastnik, umiejący grać głową, wybijający wszystkie rożne, zamiast dać do tego Sterlinga z jego 170 cm wzrostu to wyglądało wręcz na sabotaż; 2. w ogóle nie wyciąganie w czasie meczu wniosków z tego, co się dzieje na boisku. Przecież 90 minut działo się cały czas to samo - dennie grająca Rosja, tylko dlatego nie przegrywała 3, czy 4 bramkami, że Anglicy właśnie niczego nie zmieniali, począwszy od zmiany Harry'ego Kane'a na Jamiego Vardy'ego. I w końcu rzutem na taśmę wcisnęli Anglikom wyrównującego gola. Mam żal, bo Anglia ma naprawdę fajną kadrę, a przy takim prowadzeniu niestety znowu się może okazać, że wrócą z niczym.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 12 czerwca 2016 21:04:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17996
..krótko mówiąc nasi dominowali na boisku.Jest wynik i punkty. A Irlandia zdaje się wygrała swoją grupę eliminacji , to nie może to być słaba drużyna..Niestety stadiony we Francji nie pękają w szwach. Parę dni temu można było swobodnie kupić bilety na mecz naszych z Ukrainą. To wszystko przez te niespotykanie niespokojne czasy.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 12 czerwca 2016 22:49:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
wuka pisze:
to nie może to być słaba

Dzisiaj była :) Masę mieli błędów własnych, autów, ich atak praktycznie nie istniał. I przy całym szacunku i sympatii dla naszych - nie wynikało to z jakiejś nadzwyczajnej gry Polski.

Ale i tak, nie z takimi Ekwadorami czy Grecjami się w meczu otwarcia nie wygrywało, więc trzeba się cieszyć i szykować na Niemców w czwartek. Ciekaw, jakie zmiany zrobi trener Nawałka.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 13 czerwca 2016 06:41:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 18:32:35
Posty: 444
Gdyby wczoraj Polska zagrała z Ukrainą (i obie drużyny grały to co grały), to obawiam się, że moglibyśmy nie być zwycięzcą. Ukraina zaimponowala zwłaszcza w I poł.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 13 czerwca 2016 09:07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17996
..tak.Ale mecz meczowi nierówny. Więcej sił można wykrzesać z trudniejszym przeciwnikiem. Gra się tak jak przeciwnik na to pozwala..Nawałka trochę będzie musiał wstrząsnąć obrońcami...Bartosz Kapustka tak! Trochę za bardzo holuje piłkę , ale generalnie na boisku zachowuję się jak wyga. jak dla mnie zbyt mało było indywidualnych prób wejścia w pole karne lub na przedpole i oddanie z tego miejsca strzału tak jak zrobił to Krychowiak! Z Enerefem możemy wyciągnąć dobry wynik chociaż faworytem nie jesteśmy..
Pytanie..Kapusta czy Grosicki? Albo obaj..Grosicki jest dobry do walki, Kapusta raczej technik.

Polska gola , polska gola taka jest kibiców wola..szala la la la la.. :gool:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 13 czerwca 2016 09:49:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Z Niemcami kluczowym graczem będzie Krychowiak moim zdaniem. I oby zagrał na swoim zwykłym poziomie. Grosicki koniecznie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 13 czerwca 2016 10:15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17277
Skąd: Poznań
Rumuni bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli w piątek. Francja wygrała ledwo-ledwo, dzięki błyskowi Poyeta.
Sobotnich meczów nie widziałem, ale Anglicy mocno skomplikowali sobie sytuację. Z takim potencjałem tylko zremisować z Rosją? Chyba masz rację, otoKarze...
Drugi mecz w tej grupie też mnie zaskoczył - jednak Walia!

A co do naszych - ja jestem bardzo podbudowany. Oczywiście Irlandia Północna, jak tak spojrzeć w statystyki, zagrała bardzo słabo. Ale dlaczego słabo? Bo niemal przez 80 minut Polacy wywierali na nich nieustanną presję. Doskoki do piłek (również tych bezpańskich), odbiory, walka w powietrzu - wszystko było doskonale dostosowane do gry Irlandczyków. Skutkiem tego zespół, który w eliminacjach świetnie sobie radził z chwaloną przeze mnie wyżej Rumunią został kompletnie zdominowany. To się nie stało samo z siebie, to było zaplanowane i wykonane. Brawo!
Najpierw się zdziwiłem, że man of the match został Krychowiak, ale potem jak zobaczyłem skróty - to faktycznie wykonywał masę mało efektownej ale pożytecznej pracy. Nie zgodziłbym się, że zagrał słabo (a jeszcze jakby mu jednak weszła ta bomba z końcówki!). Podobnie Lewandowski - mimo czasem potrójnego krycia praktycznie nie tracił piłek i robił dużo miejsca Milikowi. Milik swoje zrobił, ale musi wiedzieć że z z Niemcami może nie mieć trzech doskonałych okazji tylko jedną. Kapustka chwilami trochę zwalniał akcje, ale ogólnie zrobił na wszystkich wrażenie.
Słabości - no w ataku to co otoKar napisał: brak refleksji w pierwszej połowie - ciągłe wrzutki do nikogo i Nawałka musiał im chyba jak krowie na rowie wytłumaczyć, że mają już przestać. No i - w kontekście meczu z Niemcami - Pazdan. Niemieccy skrzydłowi zrobią z niego wiatrak.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 13 czerwca 2016 13:07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17996
arasek pisze:
No i - w kontekście meczu z Niemcami - Pazdan. Niemieccy skrzydłowi zrobią z niego wiatrak.

..nie pisałem żeby nie było ze się czepiam :wink: Ale to rozegranie przy wolnym do boku i wejście przeciwnika w pole karne..hmmmm..
A sprawa wygląda mniej więcej tak..Gracze krajowi z wyjątkami grają na poziomie ligowym..i dlatego są graczami krajowymi..

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 13 czerwca 2016 22:30:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Myślałam, że przynajmniej mecze całej naszej grupy będą odkodowane, chciałam zobaczyć starcie Niemcy-Ukraina, to logiczne przecież, a tu taki żal. W związku z tym jednak złamanie się i zakupienie pakietu nastąpiło. I na razie najbardziej tego wartym momentem był gol Luki Modricia w meczu z Turcją. W ogóle Chorwacja urocza była dość.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 13 czerwca 2016 23:04:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Jakoś tak od paru lat słyszę, jaką to Belgia ma świetną drużynę, jakich piłkarzy. I po raz kolejny się dzisiaj okazało, że piłkarzy może i ma dobrych, ale drużynę hmm... Starzy włoscy rutyniarze rozklepali dzisiaj Belgów koncertowo, w czym im szczerze mówiąc kibicowałem. Włosi zagrali jak nie Włosi. Po strzelonej bramce dalej grali swoje, do przodu. I się opłaciło. Za to Belgowie kompletnie nie mieli przez cały mecz pomysłu i też grali cały czas to samo i tak samo.

Po dzisiejszych meczach kolejność w grupie widzę tak: Włochy, Belgia, Irlandia, Szwecja. Ewentualnie Irlandia przed Belgią (może akurat wybieganie, drużynowość i proste środki Irlandczyków pozwolą zneutralizować atuty Belgów, jednak grających bez wielkiego pomysłu i polotu?).

Co do pakietu, o którym wspomniała Monika, to akurat tak się złożyło, że mi Unia Europejska zafundowała parę dni temu darmowe doprowadzenie światłowodu na działkę :D Mam najszybszy internet w życiu. Więc zaszalałem i wykupiłem se pakiet Ipli (bo TV tu nie mamy i nie chcemy mieć). I muszę przyznać, że chodzi nienagannie. Do tego mogę sobie oglądać mecze kiedy chcę, bez reklam i tetryków w studiu w przerwie, w jakości HD - same plusy! Dobra zmiana! :wink: :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: wt, 14 czerwca 2016 10:22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17277
Skąd: Poznań
Belgia-Włochy to dla mnie na razie najlepszy mecz na tych ME.
Beldzy, jak to ujmował kiedyś Darek Szpaq, zagrali w sumie dobrze. Myślę, że gdyby tego dnia grali ze Szwedami lub Irlandczykami, to odnieśliby zwycięstwo. Niemniej wczoraj trafili na świetnie dysponowanych Włochów. Organizacja i kultura gry, spokój Buffona, dobre zmiany trenera (Immobile!) - to wszystko było topowe.
Ale Belgia powinna też spokojnie wyjść z tej grupy.

No cóż, obejrzę dziś mojego antyfaworyta do najciekawszego spotkania turnieju czyli Węgry -Austria. I zaprognozuję wynik: 0:0 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group