Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:05:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 612 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 13:45:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Miki pisze:
obroty rodem z rzutu młotem


To by było! Zespół prędko zyskałby sławę!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 14:00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
To by było! Zespół prędko zyskałby sławę!


Nieeee... byłem kiedyś na koncercie zespołu który tak robił. Nikt już o nim nie pamięta.

Ba! nawet ja nie pamiętam jak on się nazywał. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 14:09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ciężkie urazy głowy?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 14:13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Miki pisze:
Ciężkie urazy głowy?


Nie. Nudne granie.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 14:32:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Przeszkodą była tutaj powierzchnia pogłosowej sceny.


Spierdoliłem się z niej kiedyś, stając dokładnie w tym samym miejscu, co wasz kontrabasista. Na szczęście, to było już po koncercie, więc nikt nie ogarnął. Tam jest taka perfidna wcinka w konstrukcji sceny, że zrobisz jeden fałszywy krok do tyłu i lądujesz na dupie.

Odpiszę jeszcze Araskowi:

Cytat:
Ciekawe. Skojarzenie z One Million Bulgarians z domieszką Ziyo i zimnej fali.


W życiu bym na to nie wpadł. Ba! Nie wiem czy w ogóle reszta zespołu ma świadomość istnienia tych zespołów :)

Cytat:
Nagraliście coś jeszcze?


Album (jak ktoś mało cierpliwy, to polecam przewinąć początek, bo coś nam siadło na mózg, żeby zacząć go 7-minutowym dronem). Potem by nawet częściowo skomponowany materiał na drugi album (zupełnie inny niż pierwszy, więcej klimatów typu Fugazi, NoMeansNo i tego typu stuffu), ale dużo rzeczy się pozmieniało, każdy znalazł się w innym mieście, i od 2018 nie było żadnego ruchu. Ale ale. W ostatnich dniach zaczęły się pewne ruchy, żeby coś może zrobić...Nic stracone nie jest.

skromniusi urywek koncertu

skromniusieńki uryweczek innego koncertu (który trochę pokazuje w jakim kierunku szedł ten niedokończony nowy materiał)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Ostatnio zmieniony wt, 25 stycznia 2022 14:45:09 przez Prazeodym, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 14:42:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Spierdoliłem się z niej kiedyś, stając dokładnie w tym samym miejscu, co wasz kontrabasista. Na szczęście, to było już po koncercie, więc nikt nie ogarnął. Tam jest taka perfidna wcinka w konstrukcji sceny, że zrobisz jeden fałszywy krok do tyłu i lądujesz na dupie.



Egzakli. I właśnie dlatego Pomek za bardzo się nie wiercił.

Zresztą byłem kiedyś na koncercie, na którym ta scena zapadła się na środku i cała obsługa wraz z publiką rzuciła się, żeby ją odbudowywać. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 14:54:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Egzakli. I właśnie dlatego Pomek za bardzo się nie wiercił.


Bardzo lubię Klub Pogłos, ale w mojej skromnej karierze muzycznej, mierzę się on z wieloma traumami związanymi z tym miejsce:

- graniem koncertu tydzień po zmianie składu zespołu, gdzie bardzo, bardzo nam zależało, żeby tej sztuki nie odwoływać, bo to był duży fest, gdzie miało być pełno ludzi - wyszło spoko, ale czułem pewną sztywność, wynikającą z małego ogrania;

- awarią basu przed powyższym koncertem, gdzie z konieczności, musiałem skorzystać z gitary basowej, którą kupiłem sobie w wieku 14 latu, na której granie było przyjemnością porównywalną do czyszczenia kibla szczoteczką do zębów, a idea trzymania strojenia kompletnie nie leżała w zakresie możliwości tego instrumentu;

- awarią konsolety na wspomnianym powyżej występie, gdzie dłuższą chwilę graliśmy bez odsłuchów;

- awarią jednego z efektów naszej gitarzystki NA TYM SAMYM KONCERCIE, który to efekt zaczął randomowo zapętlać akord F...potem koleś, który zaproponował nam nagranie i wydanie albumu, mówił, że właśnie to mu się spodobało i myślał, że to celowe zagranie :)

- awarię sprzętu na początku innego koncertu rok później, gdzie długo nie mogliśmy ustalić, co jest popsute: najpierw myśleliśmy, że gitara, potem, że kabel, potem, że wzmacniacz...w międzyczasie w klubie wywaliło korki...kiedy w ciągu trzech piosenek (a to jeszcze były czasy, że graliśmy je połączone w jedną całość i to była taka mini-suitka, pisałem o tym wątku o otwarciach płyt), mieliśmy 5 (!) dłuższych pauz, wszyscy dostali lekkiej kurwicy, więc w czasie, jak znajomy nam ogarniał rozwiązanie tego problemu, zeszliśmy ze sceny zjarać szluga z nerwów, żeby potem wrócić, a następnego dnia przeczytałem opinię, że nam odjebało i bawimy się w giwazdy, bo se schodzimy ze sceny w połowie koncertu i robimy jakieś krzywe miny :)

Na szczęście pomiędzy zdarzył się koncert, który był, z mojej perspektywy, 100% okej, więc nie narzekam. Lubię ten klub.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 21:22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
- awarią konsolety na wspomnianym powyżej występie, gdzie dłuższą chwilę graliśmy bez odsłuchów;


Nas nagłaśniał Tony Kinsky i jak zwykle w takim wypadku wszystko było tip-top. Co ten gość potrafi wyczarować ze szmelcu dźwiękowego warszawskich klubów undergoundowych, to głowa mała. Już w Aurorze go podziwiałem. Przychodził Bułgaria, przychodzili inni dźwiękowcy, sapali, wzdychali, narzekali, że na takim gównie nie da się pracować, no i faktycznie potem na koncercie było słychać gówno. A potem przychodził Kinsky, 5 minut bez stękania i marudzenia i wszystko brzmiało jak brzytewka. I tym razem też tak było.

Prazeodym pisze:
- graniem koncertu tydzień po zmianie składu zespołu, gdzie bardzo, bardzo nam zależało, żeby tej sztuki nie odwoływać, bo to był duży fest, gdzie miało być pełno ludzi - wyszło spoko, ale czułem pewną sztywność, wynikającą z małego ogrania;


My dowiedzieliśmy się o koncercie dwa tygodnie przed terminem. Zgodziliśmy się nie mając perkusisty. Znaleźliśmy go trzy dni później, a pierwszą wspólną próbę zagraliśmy kolejne trzy dni później. Tak więc doskonale rozumiem, bo my do koncertu też przystępowaliśmy na ostrego wariata.

Przy czym tutaj nikt nie pobije basisty Miguela/Hatestory Klausa, który ok. 10 rano dowiedział się, że Crisis przyjedzie do Warszawy bez Tony'ego Wakeforda, który zachorował, a wieczorem grał z nimi koncert. :D

Prazeodym pisze:
Bardzo lubię Klub Pogłos


Ja tam poczułem się jak w domu parę lat temu, kiedy trafiłem tam na imprezę trzeci dzień pod rząd i zostałem przywitany przez bramkarza słowami, "O! Wrzosek ty tutaj znowu?" :lol:

PS: A! Wspomniałem, że mimo iż gramy od roku to wciąż nie znam własnych tekstów na pamięć? I w dniu koncertu tez nie znałem. Zwierzywszy się z tego problemu starszemu koledze "po fachu", Slavikowi, otrzymałem taką oto radę: "Nic się nie martw. Jak zapomnisz, to śpiewaj na szwedzkiego kucharza. Ja tak robię".
I tak też zrobiłem.
Ze dwa razy.
No... może trzy. ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 21:41:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
...co tu się dzieje!!!!!!!!!! :)
:piwo: :piwo: :piwo:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 21:43:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
No właśnie, potrzebuję dodatkowego dnia wolnego, a najlepiej nieprzespanej nocy*, żeby to wszystko ogarnąć, posłuchać, przeczytać, odpisać i w ogóle.
W każdym razie bardzo mi się podoba rozwój tego wątku!

* ale wtedy też będę potrzebował dnia wolnego...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 22:41:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ale czad z tym wątkiem!

I my musimy kiedyś zagrać w Poglosie!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 22:43:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
To teraz forumowy festiwal!

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 22:51:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
To byłoby coś! Nawet mam pomysł na to GDZIE mógłby się odbyć!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2022 22:58:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
PS. Szukałem czegoś N.N. na jutubie, a przez przypadek natknąłem się na to:

phpBB [video]


Bardzo fajne!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 stycznia 2022 00:16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Na szczęście pomiędzy zdarzył się koncert, który był, z mojej perspektywy, 100% okej, więc nie narzekam. Lubię ten klub.


Odkryłem teraz, że pierwsze 8 minut jest na na youtube - improdronik + pierwszy numer.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 612 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group