Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:49:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 28 marca 2018 12:43:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Ja również dziękuję za opowieści i za modlitwę. Zawsze mnie porusza obietnica modlitwy za kogoś, za mnie, zwłaszcza kiedy wiem, że nie jest pustym hasłem. Jakieś to niedzisiejsze i niezwykłe. Bardzo doceniam.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 30 marca 2018 08:45:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Gero pisze:
Stiw, Powsinoga i ktokolwiek inny chętny - proponuję, żeby w przyszłym roku zrobić tutejszą (w sensie UT-tejszą) (Niezbyt) Ekstremalną Drogę Krzyżową, od tras specjalistów mamy wielu, zamiast coachingowych rozważań można poczytać Ewangelię św. Jana, zarwać można pół nocy a nie całą, itd. :)


No i w tym roku nasz ksiądz przygotował.

Z mądrością Jana na drodze krzyżowej

W Wielki Piątek na drodze krzyżowej stajemy razem ze świętym Janem, umiłowanym uczniem Jezusa. Jako jedyny z grona apostołów towarzyszył Jezusowi na jego ostatniej przed męką drodze. Inni ze strachu się pochowali. On, najmłodszy z nich okazał się najodważniejszym. Widząc jego Jezus z wysokości krzyża wyszeptał do Maryi „Oto syn twój”, a jemu powiedział „Oto matka twoja”. Razem z Janem przy każdej stacji powtarzamy:

Każdy kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się,
podobnie jak On jest święty (1J 3,3).

1. Skazany na śmierć. Dzieci, jest już ostatnia godzina i tak jak słyszeliście, antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu antychrystów, stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. Wyszli oni spośród nas, lecz nie byli z nas, bo gdyby byli z nas, pozostaliby z nami, a to stało się po to, by wyszło na jaw, że nie wszyscy są z nas (1J 2,18-19).

2. Bierze krzyż na ramiona. Po tym właśnie poznajemy, że jesteśmy w Nim. Kto twierdzi, że w Nim trwa, powinien również sam postępować tak jak On postępował (1J 2,6).

3. Pierwszy raz upada. Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, Bóg jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam
i oczyści nas z wszelkiej nieprawości (1J 1,8-9).

4. Spotyka swoją matkę. Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone zwycięża świat, tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara (1J 5,4-5).

5. Pomaga nieść krzyż. Jeśliby ktoś posiadał na świecie majątek
i widział, że brat jego cierpi niedostatek, a zamknął przed nim swe serce, jak może trwać w nim miłość Boga? Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą (1J 3,17-18).

6. Ociera twarz. W miłości nie ma lęku lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś kto się lęka nie wydoskonalił się w miłości (1J 4,18).

7. Drugi raz upada. On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata (1J 2,2).

8. Pociesza niewiasty płaczące. Kto postępuje niesprawiedliwie,
nie jest z Boga. Taka jest bowiem nowina, którą słyszeliście od początku, że mamy się wzajemnie miłować. Nie tak jak Kain, który pochodził od złego i zabił swego brata. A czemu go zabił? Ponieważ czyny jego były złe , a brata zaś sprawiedliwe. Nie dziwcie się bracia, jeśli świat was nienawidzi. My wiemy, że przeszliśmy
ze śmierci do życia bo miłujemy braci, kto zaś nie miłuje trwa
w śmierci (1J 3,10—14).

9. Trzeci raz upada. Ktokolwiek trwa w Nim, nie grzeszy, żaden
zaś z tych, którzy grzeszą, nie widział Go ani Go nie poznał (1J 3,6).

10. Z szat obnażony. Nie miłujcie świata ani tego co jest na świecie. Jeśli kto miłuje świat nie ma w nim miłości Ojca. Wszystko bowiem co jest na świecie, a więc pożądliwość oczu i pycha tego życia pochodziło nie od Ojca lecz od świata. Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość, kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa w nim na wieki (1J 2,15-17).

11. Przybity do krzyża. Kto zaś brata swojego nienawidzi, żyje
w ciemności i nie wie dokąd idzie i działa w ciemności, ponieważ ciemności ślepotą dotknęły jego oczy (1J 2,11).

12. Umiera na krzyżu. Po tym poznaliśmy miłość, że On oddał za nas życie swoje. My także winniśmy oddać życie za braci (1J 3,16).

13. Zdjęty z krzyża. Kto wypełnia jego przykazania trwa w Bogu,
a Bóg w nim, a to że trwa On w nas poznajemy po Duchu, którego nam dał (1J 3,24).

14. Złożony do grobu. A świadectwo jest takie, że Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest w Jego Synu. Ten kto ma Syna, ma życie,
a kto nie ma Syna Bożego, nie ma też i życia (1J 5,11-12).
opr. x PK



i dziękuję wszystkim za miłe i dobre słowa

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 sierpnia 2018 20:56:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Jasna Góra - Czerna - Tyniec - Kalwaria Zebrzydowska 5 dni ponad 180 km sam z drogą i Bogiem warto choć ciężko. Teraz odpoczywam na kalwaryjskich drozkach. Pozdrawiam i jakby co pamietalem :)

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 sierpnia 2018 21:00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
:) powiem krótko..Czad!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 sierpnia 2018 23:05:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Powsinoga pisze:
Czerna


Moja żona widziała Cię tam w sobotę około południa, może nieco wcześniej.

Powsinoga pisze:
pamietalem


Dzięki!!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 sierpnia 2018 19:33:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Tyler Durden pisze:
Powsinoga pisze:
Czerna


Moja żona widziała Cię tam w sobotę około południa, może nieco wcześniej.


Wszystko się zgadza tylko wytlumacz mi jak mnie rozpoznała. Nie jestem Jackiem Nicholsonem, nie widzieliśmy się na oczy, a w dodatku w Czernej. Nie, nie rozumiem. Znaczy wierzę w kobiecy geniusz, ale to mnie przerasta ;)

Dziś drozkami do Lanckorony fajnie. A i pociągiem do Łagiewnik.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 sierpnia 2018 20:02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Powsinoga pisze:
Wszystko się zgadza tylko wytlumacz mi jak mnie rozpoznała. Nie jestem Jackiem Nicholsonem, nie widzieliśmy się na oczy, a w dodatku w Czernej. Nie, nie rozumiem.

No właśnie, dobre pytanie! Jak? :shock:
Ja też bym nie rozpoznała, pomijając już fakt, że ani nie mam pamięci do twarzy, ani nie idzie mi za bardzo rozpoznawanie w realu ludzi, których widziałam tylko na zdjęciach, to przede wszystkim w ogóle nie wiem, jak Ty wyglądasz.
Widziałam, owszem, zdjęcia z manewrów w antykwariacie, ale który to Ty, a który to np. Miszu, czy kto tam jeszcze był, a kogo nie znam osobiście... Nie mam pojęcia!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 sierpnia 2018 21:04:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
film z losowania! :!:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 sierpnia 2018 21:10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Powsinoga pisze:
Wszystko się zgadza tylko wytlumacz mi jak mnie rozpoznała. Nie jestem Jackiem Nicholsonem, nie widzieliśmy się na oczy, a w dodatku w Czernej. Nie, nie rozumiem.


Hehe... Powiedziałem jej, że byłeś w Czernej - ona pyta jak wyglądasz, a ja że w sumie to nie wiem, pewnie jak Włóczykij, albo Powsinoga :) To powiedziała, że to na pewno musiał być on - a rozpoznała go po plecaku, który wzbudził jej wielki podziw i szacunek - "człowieka który nosi taki plecak nie da się zapomnieć" - ot i cała zagadka :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 sierpnia 2018 21:33:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Gero pisze:
film z losowania! :!:

No właśnie, widziałam ten film, teraz znowu obejrzałam, żeby się upewnić, ze nic mi nie umknęło i tam są dwie nie znane mi twarze - jedna Powsinogi a druga Miszu i dalej nie wiem, która czyja. :D

Tyler Durden pisze:
Hehe... Powiedziałem jej, że byłeś w Czernej - ona pyta jak wyglądasz, a ja że w sumie to nie wiem, pewnie jak Włóczykij, albo Powsinoga :) To powiedziała, że to na pewno musiał być on - a rozpoznała go po plecaku, który wzbudził jej wielki podziw i szacunek - "człowieka który nosi taki plecak nie da się zapomnieć" - ot i cała zagadka :)


Hehe, takie coś czasem lepiej działa, niż zdjęcia. :D

Ja czasem widuję "Powsinogę" w warszawskim metrze - za pierwszym razem o nim wspomniałam tu, czy później wspominałam też, to już nie pamiętam, dość, że rzuca się w oczy właśnie ten włóczęgowski plecak i twarz+fryzura z awatara. I zawsze ma tą samą koszulę na sobie, ale zawsze czystą i uprasowaną. Ciekawe, kim naprawdę jest...

Ale kiedyś tak z opisu rozpoznałam Malejonka.. Wtedy, wstyd przyznać, ale nie wiedziałam jeszcze, jak on wygląda. To było czuwanie Odnowy w Częstochowie, tłum ludzi... A ja byłam z kolezanką, która Darka znała i chciała go spotkać, więc łaziłyśmy i szukałyśmy go. Ona mi jego wygląd opisała, krótko, lakonicznie i niezbyt miło, więc tu nie zacytuję. A potem idziemy, on na przeciwko nas, ona go nie zauważyła, ja ją szturcham, czy to nie on? On, okazało się! :D I tak poznałam Darka, który jednakowoż zapamiętał mnie ponoć jako 'ta dziewczyna w niebieskiej bluzce'. :wink: Ale twarzy to raczej nie zapamiętał. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2018 19:33:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Tyler Durden pisze:
rozpoznała go po plecaku

to ten?
Obrazek
Obrazek

Powsinoga pisze:
kobiecy geniusz

niesamowita i miła historia
proszę pozdrowić Żonę :D

Fengari pisze:
nie wiem, która czyja

na mecie
Obrazek

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2018 19:38:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Zmęczenie się pięknie maluje. Szacunek Powsinogo!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2018 20:11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Powsinoga pisze:
to ten?


To ten! :D Ale czad!

Powsinoga pisze:
niesamowita i miła historia
proszę pozdrowić Żonę


Żona pozdrowiona i pozdrawia bardzo!! Może w końcu wpadniemy z wizytą??

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2018 21:47:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Powsinoga pisze:
to ten?

Taki plecak może należeć tylko do prawdziwego Powsinogi! :D
Powsinoga pisze:
na mecie

:D Od razu widać - młody duch!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 19:37:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
:D :aniolek:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group