Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:55:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 12 października 2019 12:20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Przypomniały mi się wczoraj greckie nietoperze, latające wieczorem prawie we włosach, szybkimi ruchami zygzakiem w podskokach, trochę jak męczone czkawką, trochę - w miarę szarzejącego, czy raczej wpadającego (jak na zwolnionym filmie) w cieniowany, dręczony szaleństwem granat nieba, jak pijane, ale z zadziwiającą koordynacją ruchów - już prędzej w stanie uduchowienia w oparach trawy...jakby widziały tak jasno jak z echosondy i gnały stale zmieniając cel.
Rzadki przypadek w moim życiu, gdy jakaś istota w pobliżu wydaje mi się jeszcze bardziej niespokojna, tym bardziej zwierzę które mnie przeraża. Podobno mieszkają w dziuplach co im odbiera trochę powagi :)
Większe od komarów, pozbawione agresji oss, całe w swoim świecie, krótki epizod wspólnego lotu na kilka wieczorów, równolegle z całym pasmem emocji odbieranych na swoje sposoby, może przez moment identycznie..raczej nie, za to zsynchronizowane w czasie co nastąpił i odpłynął równocześnie.
Trzeciego dnia pod wieczór czekałam już na bliższy kontakt, następowało oswojenie wzajemnej dzikości po jednej stronie, natomiast druga nie pojawiła się wcale.

:|


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 października 2019 09:36:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
dzięki, Anastazja!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 września 2021 05:55:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Czyżby podglądał wątek?
https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177 ... iecej.html

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 sierpnia 2022 20:09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Nie mam balkonu. Pod moim oknem przemaszerował właśnie Tomasz Budzyński (obstawiam, że w drodze na autobus linii 171).

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 sierpnia 2022 20:30:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 września 2022 18:45:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Przez ulicę przeszli chłopak i dziewczyna, cali na czarno.
W tym samym czasie ulicą przejechały dwie dziewczynki na rolkach, całe na biało.
W tym samym czasie zza zakrętu wyjechał samochód: białe światła z przodu i czerwone z tyłu.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 września 2022 21:37:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Brzmi to jak początek jakiejś powieści Marqueza.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 września 2022 19:26:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dla mnie brzmi jak początek jakiegoś thrillera. Ostatnie zdanie sprawia, że się boję o to, co się stało z dziewczynkami...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 września 2022 20:30:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
To mógłby też być obraz Giorgio de Chirico, nie?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 września 2022 21:35:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
arasek pisze:
To mógłby też być obraz Giorgio de Chirico, nie?

zamało cienia ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 18 października 2022 18:52:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Nie z balkonu, a z tramwaju.
Jadę ja sobie ostatnio tramwajem, a w środku dwóch meneli. Jeden chwali się drugiemu, ile ostatnio wypił, ale po ich buźkach widać, że dla nich obu to bardziej norma, niż okazja specjalna. Niemniej jednak słownictwo obu panów - pełna kulturka. Zero przekleństw. Zero. Doszło nawet do tego, że jeden w pewnym momencie powiedział:
- Wiesz, gdzie ja to mam? Ja mam to w... ...no tam, gdzie się ciemno robi!

:D
Widział to kto meneli takich???


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 18 października 2022 21:06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dziś prawdziwych meneli już nie ma.... Spotkałaś ostatnich Mohikanów.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 października 2022 06:45:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Co prawda świadkiem tej sceny, którą ongiś opisałem na FB byłem cztery lata temu, ale dżentelmenow bedących bohaterami jeszcze czasami widuję na dzielni, więc nie tacy ostatni ci Mohikanie. ;)

"Taka scenka: późne popołudnie, sklep monopolowy, obok betonowy murek sterczący wyzywająco z chodnika jakby był osią wszechświata. Kto wie, może w szalonych latach 90-tych był jeszcze obłożony jakimś gresem, czy tam inną imitacją marmuru, ale wszystko z niego odpadło już za późnego Kwaśniewskiego i aktualnie jest tylko pokruszony. Jedyne co go podpiera i trzyma jako tako w pionie to sterta petów i potłuczonych butelek, która wala się za nim.

Na murku siedzi trzech facetów. Czwarty stoi do nich w kontrze. Tkwią tam jak niezłomni strażnicy tradycji. Jakby ich obecność tam nie wynikała z ich woli, tylko z obowiązku. Z powinności. Z konieczności dziejowej.

Stop.

Wróć.

Jeden z tych trzech nie tyle siedzi, ile zwisa z tego murka. Biorąc pod uwagę, że jego aktywność ogranicza się do zera absolutnego (nawet nie chrapie - mam nadzieję, że chociaż oddycha), umówmy się, że będzie grał tylko rolę sztafażu w tej historii.

Tak więc tych trzech tkwi tam. I powiedzmy to sobie jasno - to nie żadne tam Sebixy. Żadne poczciwe Janusze, ani łyse okazy nosacza sundajskiego z kaprawymi ślepiami i detektorami nastawionymi na krzywdę i niedolę ludzką, które raz uaktywnione najlżejszym bodźcem, potrafią produkować endorfiny przez dwie bite doby.
Ci, tutaj to najprawdziwsze, hardcorowe okazy rodzimego, mazowieckiego menela.
Jak z encyklopedii PWN.
Średnia wieku, 50+.
Mordy, poharatne, poobijane, zdemolowane. Niedogolone, czerwone, w strupach, w siniakach i w opuchliznach. Jednemu widać tylko jedno oko. Nos drugiego, jakby zmęczony ciężkimi doświadczeniami, przytulił się do policzka i spoczywa na nim jak na weneckim łożu. Opatrunek z gazy, na ciemieniu kolejnego, sprawia wrażenie jakby był on jego piątym właścicielem (a drugim w Polsce).

Stylizacje i gustowne dodatki wszystkich dżentelmenów głośno krzyczą, że, niezależnie od stanu, warto wrzucać wszystkie ciuchy do pojemników PCK, bo nie ma takiego łacha, który komuś by się jeszcze na coś nie przydał. Czy to kreszowa kurtka z barwnymi aplikacjami pod pachami, czy ciekawa wariacja na temat pamiętnych Piramid tureckiej proweniencji, czy wreszcie gustowna sześciopanelowa czapka z daszkiem i guziczkiem, która już dawno straciła nadzieję, że kiedyś jeszcze znowu będzie biała - to wszystko idealnie się tu komponuje i zgrywa z całością anturażu.

Ale co tam anturaż. Co tam nos na policzku i oko na brodzie. Każdy, dosłownie KAŻDY przechodzień znajdujący się w promieniu 50 metrów czuje ten żar dyskusji, który bije od nich jak z martenowskiego pieca. Tę prawdziwą, odsłoniętą jak nerw w ułamanym zębie pasję. Te „kurwy” miotane jak błyskawice przez gromowładnego Zeusa, te „chuje”, które sprawiają wrażenie jakby na przekór całemu światu były wymawiane przez „h”, i wszystkie inne czasowniki, przymiotniki tudzież pozostałe części mowy, które biorąc za swą podstawę słowotwórczą zwykłe „pierdolić”, potrafią nazwać i określić najbardziej nawet złożone i skomplikowane kwestie w kosmosie.

Bo trzeba Wam wiedzieć, że wśród opisanej gromadki toczył się spór. Nie byle jaki spór.

Zażarty.

O pryncypia.

O prawdę.

Linie frontu były zaznaczone wyraźnie - tych dwóch siedzących vs. ten jeden stojący. Argumenty smagały jak bicze, kontry i riposty waliły bezlitośnie jak tarany.

I wiecie co Wam powiem?
Kiedy podszedłem bliżej, kiedy poczułem smród taniego wina, niepranych ciuchów i obszczanego murka, i kiedy usłyszałem, że istotą tego sporu jest to, w jaki sposób najefektywniej i najlepiej można dokonać upgrade’u softu na smartfonie z Androidem, to zrozumiałem, że Cyfrowa Rewolucja, to nie mglista przyszłość z kart powieści SF - to już dzień dzisiejszy."

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 października 2022 20:05:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Pecie, Twój post brzmi znajomo, chyba nie tylko na facebooku go publikowałeś. ;)
Ale fakt, menele to zdumiewający gatunek, nigdy nie wiadomo, czym człowieka zaskoczą.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 października 2022 23:38:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
Twój post brzmi znajomo, chyba nie tylko na facebooku go publikowałeś.


Bardzo możliwe. Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Zwłaszcza w obliczu tak silnego materiału dowodowego. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group