Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:02:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 06 stycznia 2015 21:33:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Skoro sypnęło wątkami podsumowującymi, to dodam jeden, który wychodzi mi bardzo naturalnie - nie muszę niczego sobie przypominać ani liczyć, mam to już zdefiniowane.

Wiecie jak jest: lubimy różne muzyczne rzeczy, ale raz słuchamy i się podoba, drugi raz nawet bardzo, innym razem nie zażre, natomiast raz na jakiś czas trafia się :boom Czegoś posłuchamy i kładzie na łopatki. Bywa to coś, co znamy świetnie od lat, a czasem coś nowego. Do dziś pamiętam takie totalnie wszechogarniające uczucie zachwytu, którego doznałem gdzieś w okolicach 1986, gdy nagle usłyszałem z radia po raz pierwszy Final Countdown :D

Ale w tym roku było to coś, z czym jestem zżyty od wielu wielu lat. W tym roku bezkonkurencyjnie nagrodę the best listen of the year odbiera

DUCH

kiedy, gdzie? Było to w sierpniu w dalekich Kuligach, czyli na głuchej wsi, do której przeważnie jeżdżę w wakacje. Najpierw było kilka kalekich odsłuchów wstępnych. Kalekich w sensie czysto technicznym: tamtejszy odtwarzacz miał przesadną skłonność do przeskakiwania w trakcie utworów, zaczynania utworu od początku albo nawet wracania do poprzedniego. Już tych skakanek słuchało mi się jakoś nadzwyczaj świetnie (wtedy byłem tam sam w dużym domu, to też szczególne doświadczenie), natomiast kilka dni później była ze mną córką moja Asia i płyta przeszła cała, i było to do szpiku kości. Nic w tym roku nie może się mierzyć.

Wyróżnienie otrzymuje grudniowa sesja z muzyką z Lost Highway, też słuchałem z Asią i też poszło z wielką mocą!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 stycznia 2015 21:40:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
super temat !

Mark Lanegan - BLUES FUNERAL

po 20 kilometrze krakowskiego maratonu. trasa biegła alejami i miałem super pętle ze wspomnień z czasów kiedy tam mieszkałem i słuchałem tej płyty czy to idąc na zajęcia czy na imprezy czy na spacer czy tak o.

tak wszedłem w dźwięki i wspomnienia, że nie czułem zmęczenia !

Lost highway też słuchałem ! słucham w aucie, jak jadę sam !
miło też się słuchało kaset 1991 i binaural u Gera z Witkiem


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 stycznia 2015 21:57:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
stiw pisze:
miło też się słuchało kaset 1991 i binaural u Gera z Witkiem


:)

fajny pomysł na temat!

sam się dziwię, że wpisuję właśnie to, ale chodzi o ZEIT Tangerine Dream, słuchane w drodze polskimbusem z Krakowa do Warszawy (przez Kielecczyznę) - była to muzyka absolutnie niezgodna ze słonecznym dniem, ale tak się zasłuchałem w te buczenia i szumy, że długo jeszcze po zakończeniu odsłuchu słyszałem je w pracy pojazdu i wszędzie :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 stycznia 2015 22:13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ha! Akurat w tym roku słabo pamiętam takie odsłuchy, ale miałem w życiu kilka takich, które mi mocno utkwiły w pamięci ("Dark Side of the Moon" przy 38 stopniach gorączki w później podstawówce, "OK Computer" w emo nastroju na początku liceum, "Scremadelica" w środku nocy po imprezie, Guided by Voices w letnią noc, gdy było tak ciepło, że nie szło zasnąć). Chyba najbardziej utkwiła mnie we mnie: 1. sytuacja gdy przyszli do mnie koledzy, a w domu leciał akurat "Taniec Smoka" Miłości i jakoś pod koniec płyty wszystkich (na trzeźwo!) złapała taka dobra FAZA, 2. jak puściłem w wakacje "Ride the lightning" tak sobie, a tu nagle ZAŻARŁO, 3. 1020302 odsłuch "The Queen is Dead" Smithsów w życiu, tym razem ze zrytego winyla i z kotem dziewczyny siedzącym mi prawie na głowie (nie wiem czy to ma związek, ale może ma, więc wolę wspomnieć). Good times.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 stycznia 2015 22:26:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Chyba Kyuss jedynka w maju, męcząca wizyta u teściowej, ale też MOR w domu na kanapie, gdy wysłałam rodzinę w cholerę na zakupy. Co do Kyussa to możliwe że to była Quotsa, regular john i mexicola, stiv mi namieszał ale nic, fajnie było.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2015 11:24:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
anastazja pisze:
regular john i mexicola

jeżeli regular i mexi to piersza Quotsa !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2015 11:34:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
u mnie zdecydowanie Marketa Irglova z pierwszej solowej płyty na początku zeszłego roku - w nocy leżałem półprzytomny w gorączce i nagle to mnie wręcz ocuciło, na tyle że zdecydowałem się napisać do niej priwa na Fejsie i nawet dostałem fajną odpowiedź

i jeszcze The Magnificent Moodies z remasteru na słuchawkach na polnym szlaku Pobiedziska - Promno - Kociałkowa Góra - Kostrzyn z głośnym śpiewaniem ale na szczęście do traktorów mam nadzieję nie doleciało

też wyróżniam sytuacje towarzyskie
- Swans w samochodzie Karola w drodze na koncert do Lublina
- Justin Hayward "Moving Mountains" (pierwszy raz w życiu!) dzięki bootlegowskiemu obyciu pewnego Legendary Hobbit
- Pearl Jam ze Stiwem i Witkiem na Poddaszu
- nowy Beck i zwłaszcza Pink Moon (utwór 2) w Rivendell

nie mogę też zapomnieć o kategorii (piękno)duchowej - przez cały rok czekam na Triduum u Dominikanów także przez wzgląd na oprawę - od trzech lat w Wielki Czwartek przy rytuale obmywania nóg śpiewają tak piękną melodię do Hymnu o Miłości (też słuchaliśmy w Yspowym), że niechybnie widzę drugi brzeg... no a Wigilia Paschalna to już total, to już za trzy miesiące!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 stycznia 2015 09:28:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Płyta Yousei Teikoku "Pax Vesania" w słuchawkach po wyjściu z kina z "Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia".

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 stycznia 2015 14:43:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=545379#p545379

8-)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2015 16:05:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Dzisiaj dwie zupełnie różne płyty słuchane pod rząd niesamowicie u mnie zażarły :D


ObrazekObrazek

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2015 18:41:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
.. u mnie MOR , Spirit 0f 84 , Artykuły Rolne, Komeda "Astigmatic"
Zawsze z przyjemnością.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 kwietnia 2015 06:40:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Mnie w tym roku pozamiatały trzy odsłuchy. Jeden dość nieoczekiwany, bo i płyta, co do której nie miałem jakiś wielkich wymagań i okoliczności takie raczej niesprzyjające (stałem sobie w korku próbując dojechać z Al. Jerozolimskich do domu):

Obrazek

Kolejne mózgotrzepy nastąpiły przy okazji powrotu po latach do klasyki NMN, czyli odpowiednio "Wrong", "Why Do They Call Me Mr. Happy?" i "The Worldhood of the World (As Such)" ja zawsze wiedziałem, że to są doskonałe i wybitne albumy, ale podczas ostatniego kontaktu odkryłem, że można je doceniać za zupełnie inne elementy, niż te, które stanowiły dla mnie ich największą wartość przed laty.

No i całkowita świeżynka: Antigama -"Meteor", o której napisałem sobie równolegle parę ciepłych słów w "Tego słucham". Strasznie lubię jak muzyka płynąca z głośników powoduje u mnie przypływ adrenaliny, a ta płyta spowodowała, że adrenalina zaczęła mi cieknąć uszami. Piękne uczucie. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 kwietnia 2015 09:44:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
nie mam najmniejszego pojęcia, o czym piszesz :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 kwietnia 2015 13:49:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Piszę o najlepszym odsłuchu roku. Co ja poradzę na to, że nie masz pojęcia o czym założyłeś wątek. ;D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 kwietnia 2015 20:57:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
:D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group