Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:36:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 28 lipca 2022 17:24:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Wydawałoby się, że jak człowiek po dwóch tygodniach wakacji wróci do roboty, to zostanie zawalony robotą i nie będzie wiedział, w co ręce wsadzić. Tymczasem okazuje się, że raczej nie ma w co rąk wsadzić.
Więc dziś, zamiast siedzieć w robocie i dłubać w nosie, poszłam sobie na wystawę Jacka Yerki.
Jego obraz 'Sad poziomkowy' był jednym z moich ulubionych obrazów w dzieciństwie i wciąż bardzo go lubię. Niektóre jego prace znane z internetu wydawały mi się takie, bo ja wiem, zbyt słodko-dziecinne? Mój stosunek do tego malarza nie był jednoznaczny, ale jednak uważałam go za bardzo ciekawego twórcę i ta wystawa mnie ucieszyła.

Poszłam i nie żałuję. Ten facet ma naprawdę absolutnie niesamowitą wyobraźnię, co widać w pełni dopiero jak się zobaczy jego obrazy w dużym, oryginalnym formacie. Wystawa jest duża, obrazów sporo, można się zanurzyć w ten niezwykle kolorowy i baśniowy świat, pełen dobra i tajemnych przejść do innej, niebiańskiej rzeczywistości. To był jeden z takich rzadkich momentów, kiedy będąc starą babą znów poczułam się dzieckiem zachwyconym otaczającą je magią. Z bliska i na żywo to wszystko wygląda oczywiście o wiele lepiej niż w internetach, i wcale nie tak słodko. Chciałabym, żeby te obrazy zaczęły mi się teraz śnić po nocach.

Bardzo polecam, jeśli ktoś by chciał, to wystawa ma być do 3 września w domu aukcyjnym Agra-Art. Wstęp wolny.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 lipca 2022 20:17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dzięki, Fen! Gdzie ta wystawa?

My za to odwiedziliśmy dziś Witkacego w Narodowym. Co za absolutny odjazd! Zamierzam się tam wybrać jeszcze 2-3 razy, jestem wręcz roztrzęsiony!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 lipca 2022 20:52:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tyler Durden pisze:
Gdzie ta wystawa?

No, tak jak pisałam :wink: , w domu aukcyjnym Agra-Art. To jest na Wilczej 70. Parę obrazów wisi na parterze, większość na piętrze, w sumie uzbierali ponad 60 sztuk. Warto zobaczyć. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 lipca 2022 21:06:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Wiem, ze moglem googlac, ale z lenistwa tego nie zrobilem… przeczytalem o domu aukcyjnym, ale nie wiedzialem gdzie on :) Dzieki!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 lipca 2022 21:34:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
poszłam sobie na wystawę Jacka Yerki


Mam na liście.

Podobnie jak "Opowieści Okrutne" Aleksandry Waliszewskiej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (to ta, której obraz znalazł się na okładce "Dreszczy" Atomico Patibulo)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 19 stycznia 2023 22:26:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Takie coś, będzie dopiero od 24 marca do końca maja, ale jak tylko nie zapomnę i nie przegapię, to zamierzam się wybrać!

https://artboxexperience.com/program/im ... essionists


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2023 21:56:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 stycznia 2023 01:53:35
Posty: 137
Fo 12 marca w Konstancinie-Jeziornej trwać będzie wystawa Tamary Łępickiej .

Stała wystawa prac Polskich i Żydowskich artystów związanych z Ecole de Paris .

Za jeden obraz Tamary Łępickiej zapłacono aż 82mln złotych.

Wystawa jest oblegana w weekendy , więc warto odwiedzić ją w tygodniu.
Kto zgadnie jak nazywał się ten obraz ?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2023 21:09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
A był ktoś może albo planuje być na wystawie replik najdroższych obrazów świata w Galerii Północnej?
Reklamują się, ze te repliki bardzo wierne, ciekawa jestem, czy faktycznie. Bo jeśli tak, to pewnie warto zobaczyć, a jeśli nie, to pewnie szkoda fatygi...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 16 lutego 2023 21:20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Bilbao75 pisze:
Fo 12 marca w Konstancinie-Jeziornej trwać będzie wystawa Tamary Łępickiej
Wybrałem się dziś do Konstancina - rzeczywiście warto. Muzeum większe niż się spodziewałem. Jak ktoś lubi sztukę pierwszej połowy XX wieku to będzie zadowolony.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 lutego 2023 10:12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Emilian pisze:
Wybrałem się dziś do Konstancina - rzeczywiście warto. Muzeum większe niż się spodziewałem. Jak ktoś lubi sztukę pierwszej połowy XX wieku to będzie zadowolony.


Wczoraj byliśmy po raz trzeci. Jesli ktoś się jeszcze zastanawia, to radzę się sprężać.....

Ontopicznie, cholernie żałuję, że nie udało mi się wybrać do Budapesztu, gdzie do dziś trwała największa (w historii?) wystawa El Greco :( Myślałem, że polece WizzAirem rano i wrócę wieczorem, ale okazało się, że połączenia mają tak idiotyczne, że cała operacja była kompletnie bez szans. Samochodem - solo - mi się nie chciało. Teraz wiem, że był to błąd.

Równie mocno żałuję, że nie uda się zapewne z Vermeerem. Bilety - na wystawę która rozpoczęła się nieco ponad tydzień temu i potrwa do czerwca - wyprzedały się co do jednego. Kiedy sprawdzałem właśnie loty do Amsterdamu w ubiegłą niedzielę coś mnie tknęło, żeby zobaczyć jak wygląda kwestia rezerwacji biletów do Rijksmuseum.... Jest mi strasznie przykro z tego powodu, pociesza mnie tylko to, że widziałem na żywo 21 z 28 obrazów tam prezentowanych (z 36 istniejących na świecie). Zobaczenie ich w komplecie było moim wielkim marzeniem, zwłaszcza że są udostępnione w bardzo ciekawy sposób. Podobno ma się jeszcze pojawić jakaś dodatkowa pula, ale to będzie oznaczało polowanie na bilety o stopień trudniejsze niż ma to miejsce z dostawaniem sie na Wimbledon ;)

Przy okazji: https://www.rijksmuseum.nl/en/johannes-vermeer/tour/jIJuD/written-in-letters

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 lutego 2023 20:35:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Mi się na tą Łempicką nie chciało nigdzie dalej jechać, chociaż potem trochę żałowałam. Teraz ten Konstancin rozważam, chociaż nie wiem, jak tam dotrzeć i obawiam się, że dojazd tam z mojego kąta wcale nie będzie trwał krócej, niż trwałby np. dojazd do Lublina, mimo teoretycznie znacznie mniejszej odległości...

Tymczasem, w Warszawskim Domu Aukcyjnym na Wilczej 69 trwa wystawa Beksińskiego, o której całkiem zapomniałam, niestety tylko do 28 lutego i tam już raczej na pewno nie zdążę...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 lutego 2023 23:38:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fengari pisze:
Teraz ten Konstancin rozważam, chociaż nie wiem, jak tam dotrzeć i obawiam się, że dojazd tam z mojego kąta wcale nie będzie trwał krócej, niż trwałby np. dojazd do Lublina, mimo teoretycznie znacznie mniejszej odległości...


Trzy autobusy miejskie - 710, 724 i 742 z Metra Kabaty. Czas przejazdu + dojścia ok. 20-30 minut w zależności od wybranego wariantu.
Idź, będziesz żałować potem, że odpuściłaś.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 lutego 2023 22:28:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dzięki, zobaczymy, może się uda.. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 lutego 2023 09:14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 stycznia 2023 01:53:35
Posty: 137
W Amsterdamie pewnego razu odkryłam galerię
The Tim Cantor Gallery.
Byłam 3 razy i za każdym razem chciałabym wszystkie obrazy zabrać ze sobą


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 marca 2023 19:11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 stycznia 2023 01:53:35
Posty: 137
Był ktoś na dziwnej wystawie w Warszawie tego
Megakociksamolocik.pl ?

W centrum Praskim Koneser ?

Koleś na TT zbiera mnóstwo hejtu
Chyba dla zasięgów to robi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group