Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:28:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 624, 625, 626, 627, 628, 629, 630 ... 633  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 17 marca 2023 11:35:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Przyznam że wypadłem zupełnie z piłki klubowej, więc przypomnijcie mi - to jest europejska trzecia liga, tak? Nie odpowiednik dawnego Pucharu UEFA, tylko jeszcze poziom niżej?
Nie mam zamiaru deprecjonować osiągnięcia Lecha, gratuluję i cieszę się. Ale pytam dla orientacji.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 marca 2023 13:35:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Coś takiego. I myślę, że fajnie dla Polski, że cos takiego powstało: idealny punkt startowy, żeby zacząć jakkolwiek odbudowę polskiej piłki w Europie i zbierac cenne punkty rankingowe, które w przyszłości dadzą naszym klubom łatwiejszą drogę do Ligi Europy i Ligi Mistrzow.

Generalnie super piłkarski dzień dla mnie:

- radość po wczorajszym zwycięstwie Lecha
- bardzo fajne losowanie Napoli w Lidze Mistrzow (teraz Milan, jak wygrają, to Inter/Benfica - łatwiejszej drogi do finału nie może byc)
- naprawdę ciekawe powołania Santosa: bez Glika i Krychowiaka, dużo młodych, zdolnych, generalnie widać, że 25 osób zebranych wg. klucza dobrej techniki, kreatywności i tak zwanego dobrego czucia się z piłką przy nodze.

Oby te wszystkie rzeczy zaowocowały w przyszłości :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 marca 2023 14:23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Fiorentina :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 marca 2023 21:52:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Losowanie z tych trudniejszych. Ale szanse są.

A ja właśnie porównuję LKE do dawnego Pucharu UEFA (a LE do PZP).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 marca 2023 08:06:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Ino Ruch :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 marca 2023 09:37:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
arasek pisze:
A ja właśnie porównuję LKE do dawnego Pucharu UEFA (a LE do PZP).
No tak, odnosiłem się do etapu już po likwidacji PZP.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 marca 2023 21:58:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Wczoraj fatalny, okropny obrzydliwy mecz w wykonaniu biało-czerwonych. Przyznam, że zakładałem porażkę - bo uważałem, że połączenie tego, że cały 2022 graliśmy jakiś nikczemny post-futbol (w związku z czym wprowadzenie zmian przez Santosa i odkręcenie tego co jest nie tak zajmie sporo czasu - a na razie to on się uczy tej ekipy) z faktem, że siłą rzeczy, musimy wprowadzać zmiany personalne plus mamy falę kontuzji (przez co np. na lewej obronie śmiga sobie Michał Karbownik - owszem obiecujący, ale jeszcze młodziutki, dopiero budujący sobie markę występami w II Bundeslidze - który w kadrze zagrał jeden pełny mecz i dwa ogony w 2020 roku, i tyle), więc skład musiał być siłą rzeczy eksperymentalny, że to wszystko może zaowocować jakimś rozpierdolem, acz z lekkimi zapowiedziami tego, do czego dążymy.

Okazało się, że przez jakieś niechlujstwo, dekoncentracje, może stres, dostaliśmy dwa szybciutkie gongi - i one ustawiły mecz. Myślę, że gdybyśmy nie zaczęli w ten sposób, to - na ile potrafię zinterpretować jakiegoś ducha tej kadry - nawet przy utrzymującym się 0:0, wyglądałoby to podobnie: nakręcony, bardzo fizyczny, momentami wręcz brutalny GANG Czechów vs. pogubione polskie chimery, które szczególnie nie lubią jak ktoś TAK z nimi gra. Okazało się, że ten durny początek podkręcił owe cechy obu stron do 11: zbudował Czechów, a nasze chimery uczynił jeszcze bardziej chimerycznymi, co skutkowało tym, że jedenastka naszych sąsiadów rywalizowała z armią duchów i mazgai, niedokładnych, zagubionych, pozbawionych mapy, momentami wręcz kuriozalnych w swoim niechlujstwie: wypierdalającymi piłkę w maliny, podającymi do nikogo, wrzucającymi kolegów na bombę, wchodzącymi w pojedynki biegowe w trybie lekkiej rozgrzewki 45-letniego księgowego, któremu lekarz polecił zdrowy tryb życia, wycofującymi do tyłu, kiedy są przed nimi hektary przestrzeni do zagospodarowania i - co może uważam za grzech najczęstszy: nie tworzącymi możliwości podania do siebie, co skutkowało tym, że Piotr Zieliński miał dodatkowy trening w ćwiczeniu kółeczek, dokładnie takich, jakimi w Serie A i Lidze Mistrzów wyprowadza wszystkich w pole, by potem podać do pokazującego się Lozano/Osimhena/Politano/Kvary (co sprawia, że jest on w tej chwili w czołówce europejskich piłkarzy z topowych lig w ilości tworzonych sytuacji bramkowych na mecz) - w przeciwieństwie do wymienionych panów, jego koledzy z reprezentacji woleli jednak się schować, co spowodowało, że wszystkie te kołeczka, zwody i kombinacje, pozostały pustymi przebiegami.

Druga połowa nieco lepsza: Skóraś i Świder wnieśli jakąś świeżość, ale myślę, że wynikało to w jakiejś części z faktu, że Czesi już nic nie musieli.

Nie chcę się podpalać i wyciągać porządnych wniosków. Myślę, że pan Santos jest rozsądnym gościem i może i dobrze, że zaczyna od ostrej rzeźni - więcej czasu na ogarnięcie tego bigosu ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 marca 2023 06:22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
moja historia oglądania tego meczu jest krótka

włączam w 15 minucie, widzę wynik i co się dzieje na boisku,
wyłączam

Prazeodym pisze:
jedenastka naszych sąsiadów rywalizowała z armią duchów i mazgai, niedokładnych, zagubionych, pozbawionych mapy, momentami wręcz kuriozalnych w swoim niechlujstwie: wypierdalającymi piłkę w maliny, podającymi do nikogo, wrzucającymi kolegów na bombę, wchodzącymi w pojedynki biegowe w trybie lekkiej rozgrzewki 45-letniego księgowego, któremu lekarz polecił zdrowy tryb życia, wycofującymi do tyłu, kiedy są przed nimi hektary przestrzeni do zagospodarowania i - co może uważam za grzech najczęstszy: nie tworzącymi możliwości podania do siebie,

czyli standard

biedny Santos, wdepnął w ...
tyle, że dobrze płacą

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 marca 2023 12:00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
biedny Santos, wdepnął w ...
tyle, że dobrze płacą


Wychodzę z założenia, że przejmowanie Grecji w 2010 roku też nie było jakąś szczególnie łatwą zabawą, więc spokojnie, Santos wytrzyma :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 marca 2023 21:31:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Wydaje się, że Santos coś im już zdążył poustawiać, ale nałożyło się to na stare schematy i dobrego, zmotywowanego przeciwnika. No i stało się. Początek faktycznie kuriozalny, gdyby nie on to pewnie byłoby 1:0 dla Czechów, po jakimś późniejszym (acz zasłużonym) golu.
Karbownika czy Kiwiora żal było wczoraj oglądać (Skórasia lepiej) - ale w sumie ja jestem za tym, żeby robić teraz takie rzeczy. Te eliminacje są i tak to przejścia, musiałaby przyjść jakaś katastrofa by być w tabeli za Owcami i Mołdawianinami. Zapewne nawet będą na drugim, przed Albanią - przewiduję że jutro z Albanią wygrają. To jest więc czas by eksperymentować i szukać progresu na kilku pozycjach. Pewnie z Glikiem i Krychowiakiem wyglądałoby to lepiej niż z Zalewskim i Szymańskim. Ale tamten skład już nic więcej nie zdziała - na ME wyszedłby pewnie z grupy i tyle. A trzeba szukać czegoś więcej. Jestem nawet zdania, że Santos powoli powinien przyzwyczajać Lewego, że raz po raz będzie już wchodził na boisko jako joker w 60 minucie...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 marca 2023 09:41:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Pełna zgoda Arasku. Też jestem za odmłodzeniem tej kadry, bo, już pomijając obecną formę Gliko-Krychowiaka, to pozostawienie ich w drużynie jest obecnie ryzykiem: zarówno krótkofalowo (bo gdzieś nie dobiegną, spóźnią się, złapią głupia kartkę, cokolwiek), jak i długofalowo (bo któregoś dnia - w sumie już jest tak z Glikiem - po prostu nie będzie dało się nimi grać, bo już tak kompletnie siądą, i zostaniemy goli i weseli, bez zbudowania następców).

Lewy jako joker, to moze jeszcze za wczesnie, ale odwrotnie: Lewy schodzący z boiska w 60 minucie? Jak najbardziej. Jeszcze niedawno on był nasza supermocą, tym co często przeważało szalę na naszą stronę. Teraz coraz częściej czuję, że to po prostu "zwykły" napastnik, nie zawsze w formie, a boiskowym MVP jest Zielek.

Najbardziej martwią mnie te różne niechlujstwa i kardynalne błędy prawie wszystkich w ruchy bez piłki, ustawianiu się. Tutaj Santos ma masę złych nawyków do wypalenia.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 marca 2023 07:52:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Wczoraj mecz zupełnie bez historii i większych emocji (szczególnie, że ta Albania jakas bez wyrazu - z dwóch meczy z nimi w 2021 zapamiętałem ich jako taka nieprzyjemną, stracenczą drużynę, a wczoraj dużo ostrożniej), takie 5/10. Natomiast widać, że Santos wyciągnął wnioski z czeskiej plamy i umiejętnie zareagował. Bardzo fajny Salamon - trochę grał jak Glik bez wielu wad Glika. Świderski - co za gość, jedna z najmniej imponujących karier klubowych z tej jedenastki, a w kadrze nigdy nie zawodzi i jeszcze te jego istotne gole zawsze takie sprytne, z czutką. Linetty, mimo jednej groznej straty, tym razem wyjątkowo grał tak dobrze jak w Torino i uprawomocnił ideę reprezentacji bez Krychowiaka. Jest bardzo dużo do naprawy, ale coraz lepiej widzę co Santos chce osiągnąć i wierzę, że będzie to wprowadzał.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 marca 2023 09:00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tak, wyglądało to już lepiej - szczególnie z tyłu. Salamon wprowadził mnóstwo spokoju - uważam, że powinien zostać z kadrą na dłużej, na tej pozycji jego wiek nie jest jeszcze obciążeniem.
Kiwior ma trudne miesiące, widać wręcz regres w jego grze. Ale on ma jeszcze dużo czasu przed sobą, ogra się w tej Anglii i będzie lepiej. Świderski, którego na początku trochę lekceważyłem, budzi coraz więcej mojej sympatii, cóż za serce do gry a przy tym spryt napastniczy! Myślę, że z Santosem będzie krok za krokiem coraz lepiej.
A że futbol jest grą jednak nieprzewidywalną do końca świadczy wczorajsze 0:0 Mołdawii z Czechami. To my byliśmy tacy słabi w piątek, Czesi wczoraj czy Mołdawianie zagrali mecz życia?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 marca 2023 10:46:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Salamon fajnie wypełnia jakas lukę pokoleniową wśród stoperów: ze z jednej strony jest ten przysłowiowy Glik, twardy i tak fajnie chamowaty na boisku :) (ale z obciążeniem wieku i po prostu slaby do nowoczesnej gry) a z drugiej cala armia młodych Kiwiorów, Walukiewiczów i Piątkowskich, którzy mają wszystkie te typowo piłkarskie atuty techniczne, ale mają różne turbulencje w rozwijających się karierach i nie zdążyli się ograć, złapać charakteru, boiskowej twardości. A Salamon jest takim niezłym kompromisem między tymi cechami, tak samo jak Dawidowicz, którego chyba wolałbym od wiecznie pogubionego Bednarka.

Remis Czechów alright. Bez jakiejś głupiej wtopy ze słabeuszami, przeżyć wyjazd do gorącej Tirany (pamiętacie mecz dwa lata temu? atmosfera tak gęsta, że można się przez nią toporem przebijać) i jest elegancko. Fajnie, że z Czechami gramy na końcu u siebie - będzie taka klamra w listopadzie, zobaczymy co Santos zbudował.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 03 kwietnia 2023 11:09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Wczoraj stała się rzecz przedziwna: moje ukochane Napoli dostało w łeb! W tym sezonie wcześniej mieli na koncie cztery porazki: dwa razy w meczach, które chyba mieli trochę gdzieś (drugi mecz w LM z Liverpoolem - de facto o nic, mecz w Pucharze Włoch z Cremonese, gdzie grali samymi rezerwowymi graczami) i dwie w lidze (Inter i Lazio), gdzie przeciwnicy byli bardzo spięci, zdeterminowani i jakoś przetrwali napór, wygrywając po 1:0, majac zreszta sporo szczęścia. A wczoraj kompletna wtopa, Milan jechał z nimi i dusił, i wygrał 4:0! Być może przeszkodziło, że Osimhen na zgrupowaniu reprezentacji Nigerii zgubił swoją magiczna maskę, po czym złapał kontuzję - w każdym razie cala druzyna wyglądała jak na ciężkim kacu, Simeone (syn tego Simeone) nie dał rady zastępując Osimhena, obrona grała jak dzieci we mgle...Ciekawe jak na to zareagują, bo losowanie wyszło tak, że w Lidze Mistrzów grają teraz ćwierćfinałowy dwumecz z tym właśnie Milanem, który wczoraj ich zlał. Zobaczymy, jestem ciekawy czy uda się ich rozgryźć i odkupić winy. Natomiast w Serie A sytuacja wciąż bezpieczna: Napoli tak odjechało, ze nawet jak będzie miało wpadki, to mistrzostwo wciąż jest na wyciągnięcie ręki...

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 624, 625, 626, 627, 628, 629, 630 ... 633  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group