Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 15:36:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 615, 616, 617, 618, 619, 620, 621 ... 633  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 27 lutego 2022 14:54:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Ciekawi mnie jak gangstery z FIFA na to zareagują. W tej chwili kompletnie nie mam nastroju na zastawianie się czy Polska gdzieś zagra czy nie, natomiast w głębi duszy liczę na kryzys wizerunkowy tej instytucji i poczucie dziadów z niej, że pali się pod dupami :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 lutego 2022 00:32:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Prazeodym pisze:
Ciekawi mnie jak gangstery z FIFA na to zareagują.
zareagowali
Cytat:
Rosyjska drużyna nie zostanie wykluczona z gry o awans do mistrzowskiego turnieju. FIFA nałożyła jednak na Rosję kilka sankcji. Rosyjska kadra narodowa musi grać pod nazwą "Rosyjska Federacja Piłkarska", na neutralnym terenie, bez kibiców, hymnu i flagi.

"Po pierwsze i najważniejsze, FIFA chciałaby powtórzyć swoje potępienie użycia siły przez Rosję podczas inwazji na Ukrainę. Przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem, a FIFA wyraża najgłębszą solidarność ze wszystkimi ludźmi dotkniętymi tym, co dzieje się na Ukrainie" – napisano w oświadczeniu.

FIFA potwierdziła również, że jest w kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Związkiem Piłki Nożnej Czech i Szwedzkim Związkiem Piłki Nożnej, aby znaleźć odpowiednie i akceptowalne rozwiązania dotyczące zbliżających się eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA 2022.
https://dorzeczy.pl/kraj/268909/fifa-zadecydowala-ws-startu-rosji-w-barazach-kulesza-w-szoku.html

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 lutego 2022 12:23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
I coraz więcej krajów im mówi gdzie mają granie z Rosją. Nasza trójka z baraży, Albania (gra w czerwcu z Rosjanami w Lidze Narodów), Norwegia, Litwa, Anglia... Ryszard Ochódzki światowego futbolu już musi kombinować jaki fikołek zrobić teraz.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 lutego 2022 19:55:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
..sytuacja zmieniła się.Zawieszenie Rosjan przez FIFA i UEFA.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 marca 2022 10:48:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
wuka pisze:
..sytuacja zmieniła się.
ale niesmak pozostał

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 marca 2022 13:01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Cytat:
ale niesmak pozostał


Argentyna 1978, Rosja 2018, kilka pomniejszych świństw po drodze. Niczym nowym ten niesmak nie jest, niestety. Btw, w uczciwość wyniku Rosji na mistrzostwach u siebie też nie wierzę.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 marca 2022 20:17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Bandyci z FIFA dalej lecą w chuja. Trzy tygodnie do baraży, powołania rozesłane, a tu zero odzewu i sprzeczne plotki (jedna: że Polska od razu gra z Czecho-Szwecją, druga: że baraze będą w czerwcu, bo może się Rosja do tego czasu ogarnie i znowu będzie się nam chciało z nia grać...).

Michniewicz wysłał dzisiaj powołania dla zagranicznych graczy. Co cieszy? Przede wszystkim powrót Bielika, bo istnieje szansa na stale i bezproblemowe rozwiązanie problemu strzejacego się Krychowiaka. Cieszy też multum dobrych zawodników w ataku i w środku pomocy (już we wrześniu to było widać, gdy jednoczesnie nie było Milika, Piątka, Zielińskiego, Klicha, i ich zmiennicy jak najbardziej dali radę z Anglią, trochę gorzej z Albania). Prawe wahadlo tez okej (Cash i ewentualnie Bereszynski). Obrona bez szału, ale może coś się uda ulepić. Najsłabiej na lewej obronie/lewym wahadle: starzejący się Rybus, wciąż niepewny Puchacz i Reca, który niby gra na niezłym poziomie w Serie A, ale wciąż zdarzają mu się tam kolosalne błędy. Liczę, że kiedyś na tej pozycji zagra Nicola Zalewski, który od trzech tygodni gra na niej prawie całe mecze w Romie i świetnie daje sobie radę (teraz problemem jest przedwczorajsza kontuzja i brak ogrania w dorosłej kadrze) - mam nadzieję, że od Ligii Narodow już będzie możliwość po niego sięgać. Zaskoczenia? Brak Klicha trochę dziwny (Michniewicz mówi, że jest wykartkowany i jeśli będzie tylko jeden mecz, to pewnie nie będzie mógł zagrać - ale nie wiadomo co będzie...). Brak Linettego uzasadniony (grzeje ławę w klubie). Michalak zaskakujący, ale mamy lipę na skrzydłach (Frankowski ostatnio odpoczywa na ławce w klubie, Płacheta ciągle nie może wejść na akceptowalny poziom), więc zrozumiały. Tyle.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 08 marca 2022 21:45:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Jednak jest walkower.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 marca 2022 23:49:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mistrz Europy nie jedzie na Mundial!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 marca 2022 06:46:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Obejrzałem wczoraj najgorszy mecz Reprezentacji Polski od czasu wyczynów późnego Brzeczka. Co za koszmar!

A z Włochów beka niesamowita! :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 marca 2022 08:42:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja jechałem na dwa ekrany, więc powiem, że Czesi zagrali chyba jeszcze gorzej niż my, a i Szwedzi niewiele lepiej. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 marca 2022 10:04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
A to bez zaskoczenia :) Szwedzi zwykle skutecznie męczą bułę, a Czesi grali chyba w jakimś turbo dziwnym składzie, przy kontuzję i emerytury niektórych graczy.

Natomiast Polska tragiczna. Jak przegraliśmy w 2021 z Węgrami, a wcześniej Słowacją, to mialem taka myśl "okej, widzę w pewnych momentach jak to MIAŁO WYGLĄDAĆ, tylko z jakichś powodów nie idzie": bo trener przeszarżował w decyzjach o składzie, bo może trochę zlekceważyliśmy przeciwników, bo brakuje skuteczności przy wykańczaniu akcji itd. Natomiast nawet w tych złych meczach były mocne przebłyski dobrego: Zielu pięknie śmigał, Klich i Moder potrafili mieć world class momenty, świeżutki Świder nie zawodził, bywaly szybkie akcje, wysokie pressingi itd. Generalnie myślałem: okej, konsekwentna praca nad wykorzenianiem zlych nawyków i będzie naprawdę fajnie. A wczoraj miałem poczucie jakiegoś kompletnego resetu i nie dość, że wszystkie nowe dobre nawyki zostały wylane z kąpielą, natomiast groźne wylewy w obronie zostały :| Co gorsza, niestety, nie wydawało mi się to wszystko zbyt odległe od późnej michniewiczowej Legii. Zobaczymy co będzie we wtorek, ale nie wiem, nie wiem...

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 marca 2022 13:12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Powrót do polskiej myśli szkoleniowej okazał się przykrym przeżyciem. Szkoda, że Sousa okazał się takim cwaniaczkiem, bo pomysł na tę reprezentację niewątpliwie miał i nawet jeśli coś tam nie wyszło raz czy drugi to kierunek uważałem za dobry. Wczoraj - znów tępa, wręcz prymitywna momentami gra.
To wcale nie znaczy, że ze Szwedami musimy odpaść, może się zdarzyć jakieś 1:0 po błysku Lewandowskiego. Ale na MŚ znów będziemy się emocjonować tylko dwoma meczami w grupie...

No dobrze, to my - ale co mają powiedzieć Włosi? Tam chyba jakaś żałoba narodowa teraz panuje!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 marca 2022 15:06:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
No, ja zatęskniłem za Paulo. Byłem jego entuzjastą, czego liczne dowody są na forum, a wczoraj jeszcze mocniej uderzyło mnie, że bez niego kompletnie kuleją takie elementy, do których się za jego kadencji tak przyzwyczaiłem, że zaczęły być dla mnie oczywistością: pressingi, budowanie akcji, zdobywanie przestrzeni...Przed jego przyjściem też zwykle było tak samo. I jak taki Zieliński ma niby grac jak w Napoli? Swoją drogą, odejście wciąż oceniam negatywnie, ale im więcej słyszę plotek o tym jak Kulesza prawie otwarcie szukał jego następcy, to jakby mniej negatywnie :|

Co do Włochów, to ja w sumie od jakiegoś czasu miałem poczucie, że są w kryzysie, no ale :D :D :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 marca 2022 23:12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Co za mecz! Polska zagra w Katarze! :aniolek:

Chyba Czesław wycisnął co się da z tej drużyny. Nawet przy prowadzeniu 1:0 - bardzo szczęśliwym, bo przecież ten faul który spowodował karnego był kompletnie bezsensowny, Krychowiak był tyłem do bramki - Szwedzi przewyższali nas kulturą gry, pomysłowością, dokładnością. Spodziewałem się wyrównania co kilka minut, no i gdyby nie Szczęsny...
I nagle jak to w futbolu - gol po jakimś zupełnie szalonym rajdzie Zielińskiego, jak on wystrzelił nagle jak torpeda! (i tu duży błąd szwedzkiego bramkarza, bo jakby od razu wybiegł z bramki to byłby pierwszy przy piłce). Wbrew logice i obrazowi meczu, zamiast 1:1 zrobiło się 2:0 i nagle na Polaków spłynął luz, jakaś radość gry, jakiś piłkarski vavamuffin! A Szwedzi stracili zupełnie głowę! Za chwilę mogło być 3:0 i 4:0, gdyby nie Olsson!
To taki mecz, przy którym logika wysiada. Z super zakończeniem :D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 615, 616, 617, 618, 619, 620, 621 ... 633  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group