Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:26:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 598, 599, 600, 601, 602, 603, 604 ... 633  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 17 kwietnia 2019 20:30:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
I siwy Ravanelli! Nawet gola strzelił.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 kwietnia 2019 20:03:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..wczoraj sędzia meczu Lechia-Legia nie podyktował 2 rzutów karnych dla Lechii. Legia piłkarsko jest drużyną lepszą , ale w sposób ewidentny Lechia została skrzywdzona. Nawet Zibi przeprosił kibiców ,ale to punktów Lechii nie zwróci. W Legii fajnie gra ten młody Szymański. Pewnie niedługo gdzieś wyjedzie.
Z lig niższych..
Drużyna Ruchu Chorzów,14 krotny zdobywca MP szybkimi krokami zmierza do 3 de facto 4 ligi. Szkoda ten proces oglądać w związku z tym nie oglądam. W przyszłym roku klub obchodzi 100 lecie.
Klubu nie było stać na granie w ekstraklasie, ale grał. Na długach, kredytach. Herb Ruchu został zastawiony gdzieś na Cyprze..Czy powrócił? Nie wiem. Tego co go zastawił pożniej aresztowano.Ot i cały obraz klubu z Chorzowa. Dług na długu długiem pogania.
Chyba najlepszym (nie dla dłużników)rozwiązaniem była by ogłoszona upadłość, likwidacja klubu , powołanie nowego i gra od najniższej klasy rozgrywkowej. Okręgowe związki dla zasłużonych klubów robią ukłon w postaci umieszczenia drużyn w 4.lidze.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 kwietnia 2019 20:06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Boniek się kompromituje... Skrzywdzona to została Pogoń w meczu z Lechią.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 kwietnia 2019 20:13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
wuka pisze:
Herb Ruchu został zastawiony gdzieś na Cyprze.

Jako łodziak i ełkaesiak serdecznie współczuję zamieszania z barwami klubowymi. Mimo, że Chorzów ma zgodę z Widzewem a z eŁKSą raczej kosę.
Perypetie z przeplatanką poruszały mnie, mimo, że na meczach bywałem sporadycznie w latach '95' - 96 - gdy ostatecznie została wykupiona, wypiłem z dwa kufelki z dwoma Lechitami,

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony ndz, 28 kwietnia 2019 20:23:33 przez zasada, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 kwietnia 2019 20:20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Emilian pisze:
Skrzywdzona to została Pogoń w meczu z Lechią.

..nie wiem bo nie widziałem, ale wczoraj ,a jeszcze lepiej dziś widziałem. Zinterpretował jako przypadkowe dotknięcie..Większość dotknięć ręką jest przypadkowe :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 kwietnia 2019 20:25:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Sytuacja po której Lechia strzeliła bramkę Pogoni:
https://twitter.com/RealMisterX/status/1121111234177392642
Najpierw ciągnięcie za bark, potem wybicie piłki przez nogi.

A sytuacje z wczoraj wyjaśnił sędzia Przesmycki:
Cytat:
– W tej konkretnej sytuacji zawodnik Legii Artur Jędrzejczyk w trakcie próby zablokowania strzału na bramkę dostał piłką w okolice talii na wysokości żeber. Futbolówka została więc zatrzymana ciałem zawodnika, a nie ręką.Jeżeli nawet poruszała się to już w kierunku środka boiska. Ręka miała kontakt z piłką później, a stało to się, powtórzę, po wcześniejszym legalnym zatrzymaniu piłki ciałem i w kontakcie tym nie było nic z rozmyślności. Co innego byłoby, gdyby piłka po uderzeniu w ciało dalej poruszała się w kierunku bramki i wtedy zatrzymana byłaby ręką. Wtedy byłoby to przewinienie. Nie mam wątpliwości, że w tej sytuacji piłkę zatrzymało ciało zawodnika Legii i nie wykonał on żadnego dodatkowego ruchu ręką która miała kontakt z piłką. Dodatkowego, to znaczy nie wynikającego ze sposobu interwencji zawodnika Legii. Dlatego takie dotknięcie piłki ręką nie było przewinieniem. Daniel Stefański to bardzo dobrze wyszkolony sędzia. Obejrzał sytuację z kilku ujęć pokazanych mu przez sędziego asystenta wideo (VAR) i podjął dobrą decyzję - powiedział Przesmycki w kwestii pierwszej sytuacji z początku meczu.

Przesmycki ocenił również akcję z Remym. - W drugiej sytuacji William Remy podjął próbę zablokowania lecącej w jego kierunku piłki nogą. Jego „wślizgopodobna” interwencja (bo wślizg ma miejsce tylko podczas walki o piłkę) była nieprecyzyjna. Zagrana piłka nieznacznie tylko zmieniła kierunek i trafiła w jego tzw. podpierającą rękę. I właśnie fakt, że była to „podpierająca ręka” powoduje, że jej kontakt z piłką nie jest przewinieniem. Taka była do tej pory praktyka a od 1 czerwca będzie to miało odbicie w przepisach gry. Tu nie mam nic do dodania, tak należy rozstrzygać w podobnych sytuacjach, bez względu na to czy to nam się podoba, czy też nie - powiedział szef polskich sędziów.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 kwietnia 2019 21:19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Kontrowersyjne sytuacje. I takie na granicy. Prawdę mówiąc, gdyby sędzia podyktował karnego to też by się wybronił.
Legia już prawie ma mistrza. Fatalna sytuacja :|
Ale to też świadczy o przeciwnikach, niestety. Gdyby Legia miała taką kasę jak PSG (z zachowaniem polskich proporcji rzecz jasna), to rozumiem - reszta ambitnie walczy ale nie ma szans z finansowym hegemonem. Ale Legia wcale takiej przewagi nie ma, tzn. w ogóle jest ale w sumie niewielka. Żadne wielkie pieniądze, co widać zresztą potem w pucharach i traumach po meczach z Mołdawianami czy Luksemburczykami. To mistrzostwo jest naprawdę dla Lecha, Lechii, Jagiellonii na wyciągnięcie ręki. A jednak nie potrafią.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 kwietnia 2019 06:12:43 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 18:42:38
Posty: 272
Emilian pisze:
Sytuacja po której Lechia strzeliła bramkę Pogoni:
https://twitter.com/RealMisterX/status/1121111234177392642
Najpierw ciągnięcie za bark, potem wybicie piłki przez nogi.

A sytuacje z wczoraj wyjaśnił sędzia Przesmycki:
Cytat:
– W tej konkretnej sytuacji zawodnik Legii Artur Jędrzejczyk w trakcie próby zablokowania strzału na bramkę dostał piłką w okolice talii na wysokości żeber. Futbolówka została więc zatrzymana ciałem zawodnika, a nie ręką.Jeżeli nawet poruszała się to już w kierunku środka boiska. Ręka miała kontakt z piłką później, a stało to się, powtórzę, po wcześniejszym legalnym zatrzymaniu piłki ciałem i w kontakcie tym nie było nic z rozmyślności. Co innego byłoby, gdyby piłka po uderzeniu w ciało dalej poruszała się w kierunku bramki i wtedy zatrzymana byłaby ręką. Wtedy byłoby to przewinienie. Nie mam wątpliwości, że w tej sytuacji piłkę zatrzymało ciało zawodnika Legii i nie wykonał on żadnego dodatkowego ruchu ręką która miała kontakt z piłką. Dodatkowego, to znaczy nie wynikającego ze sposobu interwencji zawodnika Legii. Dlatego takie dotknięcie piłki ręką nie było przewinieniem. Daniel Stefański to bardzo dobrze wyszkolony sędzia. Obejrzał sytuację z kilku ujęć pokazanych mu przez sędziego asystenta wideo (VAR) i podjął dobrą decyzję - powiedział Przesmycki w kwestii pierwszej sytuacji z początku meczu.

Przesmycki ocenił również akcję z Remym. - W drugiej sytuacji William Remy podjął próbę zablokowania lecącej w jego kierunku piłki nogą. Jego „wślizgopodobna” interwencja (bo wślizg ma miejsce tylko podczas walki o piłkę) była nieprecyzyjna. Zagrana piłka nieznacznie tylko zmieniła kierunek i trafiła w jego tzw. podpierającą rękę. I właśnie fakt, że była to „podpierająca ręka” powoduje, że jej kontakt z piłką nie jest przewinieniem. Taka była do tej pory praktyka a od 1 czerwca będzie to miało odbicie w przepisach gry. Tu nie mam nic do dodania, tak należy rozstrzygać w podobnych sytuacjach, bez względu na to czy to nam się podoba, czy też nie - powiedział szef polskich sędziów.

Odpowiedź na bełkot Przesmyckiego:

Co interesujące, sędziowie w Europie uczą się o tym, co robić w podobnych przypadkach, na przykładzie sytuacji z… Szymonem Marciniakiem w roli głównej. W kwietniu 2017 roku w ćwierćfinale Ligi Mistrzów Juventus Turyn zmierzył się z FC Barceloną. Spotkanie sędziował Marciniak, który stanął przed podobnym dylematem, co Stefański. Kilkanaście metrów przed bramką Gianluigiego Buffona strzał Neymara spróbował zablokować Giorgio Chiellini. Piłka odbiła się jednak od jego stopy, następnie klatki piersiowej, twarzy, a na końcu – od ręki. I wtedy Polak rzutu karnego nie podyktował, co – jak słyszymy – było zgodne z przepisami. Niedługo później sytuacja ta znalazła się jednak w materiałach szkoleniowych UEFA „UEFA RAP DVD 2017”, które precyzyjnie określiły zalecenia na przyszłość w przypadku tego typu kontrowersji: jeśli piłkarz się rzuca by zablokować piłkę, to ryzykuje rzut karny nawet jeśli piłka dotknie najpierw innej części ciała, a dopiero potem ręki.



I tutaj całość:

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24708 ... czyka.html


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 kwietnia 2019 14:20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Kwestia interpretacji. To nie jest zero-jedynkowa sytuacja jak np. spalony.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 kwietnia 2019 15:25:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Dokładnie tak. W przepisach nieustannie mowa jest o CELOWYM zagraniu ręką.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 kwietnia 2019 18:10:59 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 18:42:38
Posty: 272
Emilian pisze:
Kwestia interpretacji. To nie jest zero-jedynkowa sytuacja jak np. spalony.

No cóż, zwróć tylko uwagę, że na początku pokazał karnego i NIKT z Legii nie protestował, Jędrzejczyk przestraszony. Wszystkiego nie można tłumaczyć interpretacją, a jeśli nawet, to patrz: podyktowanie wolnego po ręce zawodnika Cracovii w meczu w Warszawie...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 kwietnia 2019 18:17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Ok. Lechia dostaje karne za takie sytuacje jak ta, więc jednak przyznam Ci racje, że za te ręki też się należały. ;)
https://ekstraklasa.tv/bramki/lechia-wisla-p-11-lechia-wyrownuje-po-karnym-ale-czy-on-sie-jej-w-ogole-nalezal/0h50s78


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 kwietnia 2019 19:57:19 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 18:42:38
Posty: 272
To akurat nie był za najszczęśliwszy przykład... :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 maja 2019 22:25:32 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 18:42:38
Posty: 272
Brawo The Reds :brawa: :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 maja 2019 22:38:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ojajebie :shock:
Chyba od jakichś dwóch rund wydawało się, że jest to Liga Mistrzów po wicemistrzostwo, bo sprawa mistrzostwa wyglądała na równie rozstrzygniętą, co koszykówka na Olimpiadzie... Kiedyś tam pamiętam, że Amerykanie co prawda nie wygrali. Ale po zwycięstwie 3-0 w pierwszym meczu (nawet jeżeli nieco fartownym) Barcelona chyba mogła spać spokojnie. I znowu się okazało, dlaczego piłka nożna jest najpopularniejszym sportem świata!
Nieprawdopodobne jest to, co się wydarzyło, a już bramka z rożnego na 4-0 to nie wiadomo, czy bardziej :shock: czy :lol: czy o co w ogóle chodzi!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 598, 599, 600, 601, 602, 603, 604 ... 633  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group